Литературен клуб

  • 50 555
  • 546
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Коя струва 25 кинта - "Любовните истории.." ли? Че то беше тънко книжле... #Cussing out

# 31
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Уаууууу 25 кинта стува! Баш колкото речник.

"Буковски пише за мадами, които му се обаждат, казвайки, че са прочели еди-кое си стихотворение. Мда. А какво е станало, когато са прочели "Любовни истории на обикновената лудост"? Дали пак са му се обаждали? Поетите били хора, които казвали много неща с малко думи, докато писателите - обратното, малко неща, но надълго и нашироко. Ахам. Това си е точно така. "

Вашата поръчка до момента: Книга Цена Брой Сума (ЛВ)
Любовни истории на обикновената лудост (антикварна) 25.00  50.00
Тегло 0.40 кг. Сума:  50.00 лв
http://www.bgbook.dir.bg/antaddoldbook.php?ID=2837

# 32
  • Мнения: 235
В отговор на блажка   Hug -  предизвикателството наистина е ежедневно, ежечасно...
Но според мен фактът, че осъзнаваме и смеем да говорим за проблемите свързани със самоопределянето на децата е вече една стъпка напред.
Това е причината за моето оптимистично изказване. Вярвам, че ясното определяне на един проблем крие в себе си и част от решението.
Родителите на Гогол не си дават реална представа за неговата изолация и самота.
Тази самота съм я виждала толкова пъти в близките хора около себе си. Но те никога не са смели да обсъждат този проблем с родителите си. И се борят сами със страховете, с раздвоението.
Не всички са толкова смели, като Гогол, за да посегнат и да разлистят сами техния личен "шинел"...
Иска ми се да вярвам, че нашите деца няма да сами в тази борба.





# 33
  • Мнения: 5 877
Интересно ми е обаче, хората, които не са били емигранти, къде намират пресечни точки между собствените си съдби и тази книга? Въпросът ми тръгва от аксиомата, че с добрата литература пресечни точки винаги има.

Не е нужно да бъдеш емигрант, за да усещаш различни видове дистанция от "родното", и това наистина е различно за различните поколения. Просто повече се изострят, когато си извън страната, очевидни стават някак си. Но аз например изпитах някакво необяснимо неудобство, когато майка ми и баща ми ни подариха българско знаме. А иди обясни. Нямам нищо против България, но по същия начин това "трябва" да се обича ми нагарча. Съжалявам, забутала съм знамето на дъното на гардероба.

Умбра, според мен в края на книгата не е указано, че Гогол харесва съименника си. А че най-после го прочита.
Пък и "Гогол" е всичко друго, но не национална идентичност, по-скоро е индивидуална, биографична. Стандартния финал с примирението с "корените" би предполагал бракът му с индийката да беше успешен, а той не е.

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не знам колко е по правилата...но какво ще кажете за Буковски....

Да, да, да!
И по специално ме интересува някой чел ли е една негова книга - "Любовни истории на обикновената лудост" - имах я преди време и ми беше любима, но ми я отмъкнаха и сега в главата имам само проблясъци и усещане. Както е след повечето негови книги, всъщност.

Аз съм я чела....."Момче за всичко", също........и още една, но не и помня заглавието.......отдавна беше, но с удоволствие  бих препрочела Любовните истории

# 35
  • Мнения: 3 342

Интересно ми е обаче, хората, които не са били емигранти, къде намират пресечни точки между собствените си съдби и тази книга? Въпросът ми тръгва от аксиомата, че с добрата литература пресечни точки винаги има.


Блажка, никога не съм била емигрант, нито ми е минавала през ум мисълта някога да бъда. Не съм сигурна откривам ли себе си в книгата, но се потапям в нея и изцяло съпреживявам описаното. Не защото имам личен опит, а защото умея да бъда съпричастна - и в живота, и в литературата.
Снощи преполових книгата. Продължава да ми харесва и да ме интригува - научавам много нови неща. И за културата на американците, и за тази на индийците.
Я да обсъдим епизода с гробището и включването му в обучението на децата... Мислих каква е целта и какъв е смисълът... Все още не съм го измислила... Да ги приобщят към смъртта, да премахнат "плашещия и ореол", да я направят част от ежедневието?...

Кой беше написал по-горе, че книгата е някак накъсана?
Не знам дали ставаше въпрос за повествованието или езика, но езикът действително е малко странен. Сравнително къси изречения, малко прилагателни. А и времето, което използва автора... Кое беше? Не помня от училище... Звучи много репортажно.
Ами това са засега впечатленията ми...

"Името" звучи да е интересна.Тони,ти откъде я купи?

А сега де... Аз нали се запасявам с поне няколко книги напред и не съм много сигурна точно откъде я купих. Но не съм я поръчвала чрез интернет, така че възможностите са две: или от "Пингвините" в Хасково или от "Знание". Хайде, купувай я и се включвай при нас Grinning

# 36
  • Мнения: 3 342
Ей, забравих да ви питам - вчера си купих "Момичето с перлената обица" на Трейси Шевалие.



Впечатления?

# 37
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Тази отдавна искам да си я взема, но все я отлагам......

# 38
  • Мнения: 5 877
Сравнително къси изречения, малко прилагателни. А и времето, което използва автора... Кое беше?
Сегашно продължително.

# 39
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Ей, забравих да ви питам - вчера си купих "Момичето с перлената обица" на Трейси Шевалие.



Впечатления?

Много добри Grinning Страшно ми хареса. Препоръчвам и "Дамата и еднорогът :

 Чували ли сте за магическата сила на еднорога? Той обича да полага глава в девичи скутове. Но има и магическа сила - с рога си може да пречисти отровен или мръсен кладенец. Искам да мислиш за мен като за еднорог – така говори амбициозният Никола на Клод, дъщерята на парижкия благородник Жан льо Вист, който му възлага поръчка мечта за всеки художник през XV в. Да нарисува картини, по които да се изтъкат гоблени, символ на неговото израстване в кралския двор.
За брюкселския тъкач Жорж дьо ла Шапел и семейството му изработването на гоблени е и препитание, и любов. А шестте гоблена с еднорога, които трябва да завърши за две години, са най-голямата му поръчка. Също като различните втъкани нишки от вълна и коприна пътищата на тези хора се сплитат в сложни шарки, разказващи за плътска съблазън и вечни духовни стремежи.



Chocolina, много ми е любопитно какво ти е мнението за "Клетка". Аз си я взех с голям кеф, защото много обичам Стивън Кинг, обаче ми е абсолютно нечитаема. Може и да не съм в подходящото настроение, затова се захванах със Сидни Шелдън и

# 40
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ами това е девойки, запецнах - "Името" я няма преведена на чешки(доколкото разбрах и никоя друга книга на Лахири не е преведена) и я продават само в оригинал, но и цената е соленичка, а и не съм сигурна дали ще се справя с езика. Макар че английският ми е на доста добро ниво, но не се наемам да я поръчам(само по Нета я продават), без да съм я видяла.

Така че, трябва да я оставя за лятото като се върна в България.

Ще следя само отзивите - зарибихте ме, хей!

# 41
  • Мнения: 728
Момичета, нещо не можахте да ме заинтригувате с това ИМЕТО, най-вече заради начина, по който говорите за стила на автора. За мен начинът на писане е по- важен от самата история. И в тази връзка, Буковски е малко прекалено натурален за моя вкус, виж Стивън Кинг има просто невероятен стил, особено ми хареса "Зеленият път".

Аз в момента чета " Вероника решава да умре" на Коелю. Като се абстрахираме от това, че е любим автор на манекенките, бих казала, че има интересен поглед към душата на човека.

Хайде давайте нови предложения  Crazy

# 42
  • София
  • Мнения: 4 867
Ами това е девойки, запецнах - "Името" я няма преведена на чешки
Така че, трябва да я оставя за лятото като се върна в България.

Ще следя само отзивите - зарибихте ме, хей!

а дали да не ти я изпратим? аз днес ще получа една - мога да ти я пратя по пощата, пък за мен ще си взема друга. давай адрес на лични.

# 43
  • Мнения: 1 258

а дали да не ти я изпратим? аз днес ще получа една - мога да ти я пратя по пощата, пък за мен ще си взема друга. давай адрес на лични.

Хаха.

"Днес електронните книжарници установяват изключителен повишен интерес и продажби на книгата на Джумпа Лахири "Името".Засега няма никакво обяснение за това явление."

И аз я чакам днес. Wink

# 44
  • В офиса
  • Мнения: 4 016
Наталина, и аз да предложа да ти я изпратим. Също ако искаш разгледай и за други книги на бг да пращаме на куп (www.slon.bg много взех да ги обичам). Аз ще поръчвам в началото на другата седмица, че тази вече си изчерпах лимита с една камара детски книжки.

Общи условия

Активация на акаунт