Шоколада при децата?

  • 2 726
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 793
Не давам шоколад и всякакви други шоколадови изделия. Само веднъж дадох 1-2 бисквити с шоколадова глазура и това е. Не смятам да предлагам такива неща повече. Също така не давам чипсове, газирани напитки, от соковете за разреждане и се старая да ограничавам и натуралните сокове, че и те не ми се струват кой знае какво.

# 31
  • Мнения: 2 271
До сега съм давала около 5 пъти по съвсем малко.

# 32
  • Мнения: 3 562
Отговорих с рядко Laughing

Когато поиска се опитвам да я залисам с нещо друго, не винаги успявам, но .....

# 33
  • Мнения: 4 629
Не даваме чоколад на сина ни. Още е малък, за него  Grinning

# 34
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
FlutterБраво мами! Пишете от каво друго ги лишавате, кое друго смятате за вредно. Аз например изобщо не давам газирани напитки, гледам да избягвам разтворимите сокчета. А вие?
доста неща не давам, защото е малък, но и не мисля, че го лишавам от нещо, защото не виждам нищо полезно и необходимо в напр. чипс, разни Пом бер и т.н.
Сокчета знайни и незнайни не давам, пържено...
разни там купени кексчета, кроасанчета....

# 35
  • Мнения: 7 474
Напоследък ограничих шоколада, защото се бяхме поотпуснали  ooooh!

# 36
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Аз лично давам много, ама много рядко, защото смятам че шоколада не е храна и че е доста вреден за детския организъм.

 - Напротив шоколада, е храна и Енергия, за разлика от кафето което пиете, в което, както и в цигарите няма и едно полезно вещество и е "Енергиен вампир" т.е.  изсмуква резервните сили на организма.
 - Освен това Шоколада е емоционалния заместител на........................ Любовта! Hug

 - Друг е въпроса, че детето става хиперактивно и възбудимо и губи апетит, тъй като си е набавило бърз енергиен източник Peace

# 37
# 38
  • Мнения: 14 654
- Освен това Шоколада е емоционалния заместител на........................ Любовта! Hug


много интересно, има ли връзка с това дали детето обича шоколад?

# 39
  • Мнения: 27 524
- Напротив шоколада, е храна и Енергия, за разлика от кафето което пиете, в което, както и в цигарите няма и едно полезно вещество и е "Енергиен вампир" т.е.  изсмуква резервните сили на организма.
 - Освен това Шоколада е емоционалния заместител на........................ Любовта! Hug

 - Друг е въпроса, че детето става хиперактивно и възбудимо и губи апетит, тъй като си е набавило бърз енергиен източник Peace

Шоколадът е полезен в неголеми  количества и при съдържание над 70 процента какао.  Peace Което нагарча и не се харесва от децата. Нито се предлага от родителите. Млечният шоколад е с малко какао и пълен с масло и захар. Тотално ненужен следователно.
За заместителя на любовта няма какво да коментирам...  Rolling Eyes
Загубата на апетит не е чак такъв проблем, а това, че познавайки шоколадът като вкус, се изисква още и още от него и започва да се набива шоколад за сметка на всичко останало, което е за предпочитане...

# 40
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Цитат на: Aleksander в събота, 14 октомври 2006, 14:34
- Освен това Шоколада е емоционалния заместител на........................ Любовта! Hug

много интересно, има ли връзка с това дали детето обича шоколад?

 - Да има връзка и не само при деца, но и при възрастни хора.

 - Колкото до 70% какао - това е почти чистия Шоколад, Швейцарския шоколад, и днес си купих един от Била - 100гр = 2.99лв Peace

# 41
  • Мнения: 14 654
а това, че познавайки шоколадът като вкус, се изисква още и още от него и започва да се набива шоколад за сметка на всичко останало, което е за предпочитане...



според мен яденето на шоколад води до пристрастяване, не че е толкова вкусен, просто по някое време на деня се сещаш, че адски ти се хапва шоколад, навярно какаото има такъв ефект
никак не е задължително детето да хареса вкуса на шоколада, моето например обожава кисели краставички, познавам и други деца, които не обичат шоколад

# 42
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Въобще не мога да сложа знак за равенство между шоколада и зрънчото/например.
Дъщеря ми е опитвала всичко, обича сладолед и шоколад точно толкова колкото грозде, праскови и портокали.
С плодове е преяждала, с шоколад никога, щото плодовете ги яде и като основно ястие някой път, а шоколада винаги като десерт.
Пълната забрана води до...сещам се за темата на Дивиана, племенника и и литър с газирана напитка.

Радето - ползата от  киселите краставички каква е?

# 43
  • София
  • Мнения: 1 845
когато поиска, а той иска всеки ден.

За съжаление и при нас е така. Не че искам да й давам всеки ден, но тя много го обича и си иска, мрънка, реве и прочие, а ако е с мен или баща си в магазина направо си го взима. До година и половина изобщо не съм й давала, след това нещо не й хареса, но от половин година просто няма спасение. Иначе яде всичко, включително и много плодове. Честно казано предпочитам да й давам шоколад, отколкото чипсове и разни други, които за сега успяваме да избегнем.

# 44
  • Мнения: 281
Хапва шоколад, но предпочита плодовете. Яде захарни изделия заедно с нас, но това не ме притеснява, защото никога не прекалява, а и това не му пречи после на основното хранене  Peace
Иначе гласувах с "рядко", защото конкретно шоколада не му е толкова любим (колкото например кроасан с крем карамел)

Общи условия

Активация на акаунт