Режим на Пиер Дюкан - 4 част

  • 31 390
  • 460
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 806
Режимът, който е представен по – долу е по книгата на Пиер Дюкан. Има я на българския книжен пазар. Цената е 9 лв.
Режимът (не е диета) е ниско-въглехидратен и ниско – мазнинен. Работи, което е най-важното.

Съдържа 4 етапа:
УДАРЕН РЕЖИМ:
Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по – чисти (с малко мазнини), толкова по – добре. Това са: меса, риба, яйца, млечни. Списъкът им е даден по – долу.
Времетраенето на УДАРНИЯ РЕЖИМ: определя се от това, колко килограма има за сваляне. Колкото повече, толкова повече: ако килограмите за сваляне са много, тогава ударният режим е от 5 до 10 дни. Ако килограмите за сваляне са малко, тогава ударният режим е от 2-3-5 дни.
Сваляне: при пет дни ударен режим, възможно е да се стигне и до 5 кг. 
СМЕСЕН РЕЖИМ
Редуват се: няколко дни на белтъчини със зеленчуци с няколко дни отново само на белтъчини. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него.
Времетраене: до достигане на желано тегло. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.
Сваляне: средно по 1 кг на седмица. 
ПРЕХОДЕН РЕЖИМ
Включват се постепенно и въглехидрати. По памет: един плод на ден + филийка хляб. Две гала-вечери седмично (ще рече, че всичко е разрешено, без прекаляване с количествата). Задължително по един ден седмично на чисти протеини.
Времетраене: по десет дни на всеки свален килограм от началото на режима (ако са свалени 5, значи 50 дни в преходен режим).
Сваляне няма. Но мисля, че ако се спазва добре, може и да има.
РЕЖИМ от тук до края на света.
Включване на всички храни. По един седмично задължително само на чисти протеини.

Как действат белтъчините?
1.Чистотата на белтъчините намалява калорийният им принос.
2.Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.
3.Чистите белтъчини намаляват апетита
4.Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма
5.Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.


Особено важни препоръки:
-   Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден. Водата има много ползи във всеки режим, а в този особено.
-   Трябва да се приемат овесени трици. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има два варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело мляко. Единствен недостатък, че трудно се намират. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.
-   Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударната и Смесената фаза. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа, още по – добре.


Други препоръки:
-   Въоръжете се с търпение. Режимът действа стъпаловидно – редуват се периоди на спад на теглото и задържане на теглото.
-   Освен кантара, хубаво е да измервате и със сантиметърче топящите се телеса. Характерното за режима е, че сваля по-бързо мерки, отколкото килограми.
-   Слушайте тялото си. При някой действа едно, при друг друго. Много често премахването на някои видове млечни продукти, ускорява свалянето. Последното за изключване е киселото мляко.
-   Внимавайте със солта. Води до задържане на течности в организма и много забавя нещата.
-   Внимавайте, какво си купувате. Често в магазинно приготвени кайми има много соя и сол. Аналогично за колбаси. Кренвиршите изключете, като източник на белтъчин&#1

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 19:58 от Асса

# 1
  • Мнения: 2 950
Асса, благодаря за доверието!  Hug Няма проблем да поддържам темата - разчитам да има повече мами, че да си виси все на първа страница. Аз така или иначе всеки ден пиша по темата, а съм и запалена по Дюкан, така че няма да я зарежа. Готова съм да отговарям и помагам на другите мами!  Hug Току що взех детето от ясла и после ще прочета горенаписаното, но съм сигурна, че е много полезно!
Момичета, нападайте!  Joy

# 2
  • Мнения: 663
Асса, много добре си го написала-точно и ясно.А мен как ме блазни последната фаза, в която може да се яде всичко, но докато стигна до там...

# 3
  • Мнения: 4 806
Деси, много се радвам, че поемаш своеобразната щафета. Ти имаш и книгата, нали така? Е, както вече казах, не се оттеглям от режима, ама ти предавам официално шефството...
Момичета, да знаете (съобщавам на всеослушание)   ruporuu Деси вече е "домакинята" по темата за тоз чуден режим. Тя ще дърпа уши  bash , тя ще раздава похвали  spoko ... и така всички заживели щастливо  newsm19.

Добре, а сега сериозно... днес, не знам как, ама удивително бързо се изтърколи деня и почти пропуснах обяда. Хич не е добре така... не го правете.

Да, много се надявам, че е станало по - ясно. А аз, преди да прочета предишния вариант, все се чудя, защо така ме питат за този режим. Ами как няма, като изобщо не е ясно за какво иде реч. Съжалявам, че така е станало. Вярвам, че може и по - добре, ама Деси ще се постарае за следващата Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Ех Ассе-всичките теми все едни такива ги издокарваш-само като ги прочете човек и как да не се захване-бравос Hug

Сега вероятно съвсем съм те объркала на кой режим съм щом и тук се разписах-спокойно, аз засега оставам на нисковъглехидратно разделно хранене, но много ми се иска да се пробва и с Дюкан-може би няма да издържа 5дни на чисти протеини, може и 1 ден да не успея, но пък имам желание да опитам-някой път като се наканя

Дотогава ще продължавам да ви чета.
Успех на новата ви тема Grinning

# 5
  • Мнения: 4 447
Ето ме в новата тема.
Асса, гледай да не изчезнеш!

# 6
  • Мнения: 4 806
в смисъл какъв да изчезна?
От темата, няма - тя си ми е силно favorit  coolcool newsm18- много харесвам режима и съм тук...

# 7
  • Мнения: 91
Благодаря на Асса за хубавата тема и успех на Деси  Hug

# 8
  • Мнения: 2 950
Асса, притесних се!  Embarassed Embarassed Embarassed Ще помагам колкото мога, книгата я имам - дори сега я препрочитам и да ти кажа, от полза е. А така ми се иска тоя Дюкан да ми е под ръка все да го питам разни работи.  Grinning
Асса, само когато се прави нова тема, ще ми помогнеш първия път, защото аз честно казано за първи път участвам в тема, която продължава толкова много страници - и много се кефя де! Защото ти успя да запалиш много хора, а мен направо ме вманиачи  Joy
mama_poli, благодаря!  Hug

Да споделя, че днес още трима души ми казаха колко много ми личи, че съм отслабнала. А аз имам още толкова много, но явно външно наистина изглежда голяма разликата!  newsm78

# 9
  • Мнения: 4 447
DessiJ, ще се справиш!
Трябва да си поласкана, че Асса ти повери любимата си тема.
Малко се стреснах, обаче, тя има някакъв проблем и затова няма да я има няколко дни. Мъчно ми е така, да не можем да й помогнем!
Дано е просто някакво суеверие с тази картинка newsm17
Е, хайде всички , да се стягаме, нали сме големи момичета, достойни Дюканки!

# 10
  • Мнения: 2 950
tanita_ko, защо проблем? Аз нещо не я разбрах картинката? Асса не е казвала, че няма да я има. Просто работи много и поддържа и други теми. Нали така, Асса?

# 11
  • Мнения: 2 950
Сега видях другата тема за отслабващите мами - Асса, и мен ме притесни сега  Rolling Eyes Стискам ти палци всичко да е наред и ако се отнася за здраве или любов, всичко да бъде нормално и най-добро за теб и семейството ти! Ама щом споменаваш почерпка - ще чакаме, че всички тук сме гладни  Hug Успех, Асса!  spoko

# 12
  • Мнения: 13 665
Привет, привет!

Идвам с мир  Mr. Green и малко информация.
Нали го искахте Дюкан!? нА ви го  Wink

http://www.seniorplanet.fr/interview/interview48-dr_dukan.html

http://fderad.club.fr/FAQ/q2r0026.htm

С две думи - парафиновото олио е минерално масло, което за разлика от растителните, не се усвоява от организма и затова не носи калории. Използва се като слабително. Трябва да се използва ограничено, защото пречи на усвояването на витамините. Явно затова Дюкан съветва да се използва съвсем по малко и то разредено с газирана вода. С него не се готви !!!, защото при топлинна обработка е вредно. Само за салати ! И да не хукнете сега да го търсите  Mr. Green В България май нЕма такова чудо. Иначе във Франция го продавали по аптеките, имало с различни аромати и най-популярното било Restrical
Е, заслужих ли почерпка  Laughing вече знаете за какво иде реч и ще спите спокойно  Wink
Айде сега, кой ще викне една пържолка  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 950
бяла птица, заслужаваш не пържола, а цяла тава с пържоли! направо си страхотна! smile3501 smile3501 smile3501 Само дето аз разбирам френски, колкото и китайски.  Weary Ако някоя мама с френски е навита да преведе поне най-важните неща от интервюто, ще бъде много полезно. Или поне онези неща, които ни се губят като информация.  smile3529 Аз ще се разровя за нещо на английски и руски, пък да видим какво ще излезе!  book
бяла птица, отново поздравления за теб!  smile3525

# 14
днес ми е първи ден на диетата ...  Grinning стискайте палци

мисля да направя 2/5 2/5 до пълно съвършенство и после вече преходни режими

Асса мерси че написа за преходния, тъкмо се чудех какво ще рече това

Общи условия

Активация на акаунт