Фреш - годност , дозировка и лечение !!!

  • 7 572
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 883
.  А със сокоизтисквачка ли ги правиш?
Срещала съм определени твърдения, че сокът започва да се окислява още от металните части на сокоизтисквачката  Rolling Eyes

Със сокоизтисквачка , но е с пластмасови части .Няма  ножове , но смачква всякакви плодове  Peace

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не прекалявайте все пак с фрешовете, че и те не са полезни за зъбите, когато се пият по много.....ако не отказва плод, по- добре давай плод

# 17
  • Мнения: 1 883
Не прекалявайте все пак с фрешовете, че и те не са полезни за зъбите, когато се пият по много.....ако не отказва плод, по- добре давай плод

Такава глупост скоро не бях чувала .  ooooh!

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не прекалявайте все пак с фрешовете, че и те не са полезни за зъбите, когато се пият по много.....ако не отказва плод, по- добре давай плод

Такава глупост скоро не бях чувала .  ooooh!

Наистина звучи лудешки, но Американската педиатрична асоциация предупреждава за това...все пак и фруктозата разваля зъби

# 19
  • Мнения: 14 654
ако устата се изплакне с вода след хранене (ядене на ябълка или пие на сок) няма никаква опасност от увреждане на зъбите , дори не е нужно да се дъвче специална дъвка, която възстановява нормалното ниво на ph в устата (но този факт не е всеизвестен- в рекламата на орбит не се споменава Mr. Green)

# 20
  • Мнения: 1 883
Не прекалявайте все пак с фрешовете, че и те не са полезни за зъбите, когато се пият по много.....ако не отказва плод, по- добре давай плод

Такава глупост скоро не бях чувала .  ooooh!

Наистина звучи лудешки, но Американската педиатрична асоциация предупреждава за това...все пак и фруктозата разваля зъби

Е добре де - колко  трябва да е "нормалното " дневно  количество?

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
незнам  Thinking

# 22
# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Е, от веднъж нищо няма да стане........става само при системно поене на децата с големи количества сок.......

# 24
  • Мнения: 6 461
Искам да ви разкажа как излекувах малката си дъщеря с -ФРЕШове . Преди една седмица се събуди със запушен нос , отпаднала и леко прокашляше ...виждаше се , че се разболява . Реших , че няма да я тъпча с никакви лекарства и от сутринта започнах да изтисквам каквото се сетя . И така на другия ден нямаше и помен от хрема ......Сега като го пиша ми звучи невероятно - но действа Peace
Искам да ви попитам:
Колко време след като е изтискан сока е годен за консумация?
Има ли ограничение?Колко най много сок може да изпие ? Притеснявам се дали не й давам прекалено много 1л -1,5л !!!
И на мен ми се струва невероятно ,но след като си доволна ако ми се наложи ще пробвам. Wink
Фрешовете трябва да се консумират веднага,защото след известно време  потъмняват и губят част от витаминчетата си.

# 25
  • Мнения: 14 654
не може да се предозира сок Simple Smile
проблемът със зъбите се появява ако сокът се задържа твърде дълго в устата , а след като се преглътне и устата се изплакне (ако сме твърде прецизни,  аз не го правя това) с вода- няма опасност за зъбния емайл

# 26
  • София
  • Мнения: 1 098
Викуна, ти караш направо по схемата на Лидия Ковачева.  Hug 
Фреш, чай с естествен мед, нищо друго. Как няма да се оправите за един ден? И си я хванала в началото. Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 2 249
Раде, сигурна ли си, че изплакването е достатъчно(че киселинността се нормализира)?
Иначе, малко сирене действа нормализиращо.

С Ради имаме проблеми със зъбите (деминерализирани участъци). Доста време търсих причините. Сравнително наскоро попаднах на едно твърдение(от лекар, който в продължение на години се е занимавал с храненето и болестите) , че приемането на цитрусови сокове повече от 2 пъти в седмицата води до нарушения на калциево-фосфорната обмяна (а на Ради в продължение на близо 2 години всеки ден му изцеждахме портокал). Много съм склонна да мисля, че в това е бил проблемът Sad.

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сега си мисля, че може да се отнасяше за пиенето на сок от шише при бебетата.......

# 29
  • Мнения: 4 150
Iva_D
Няма плод на таzи zемя,който да прави киселинност в органиzма или пьк да раzваля zьбите.
Дори и най "киселите" плодове са алкални и алкалиzират органиzма.Докаzателства много.
Деминералиzация може да се полу4и от флуорни таблетки,от живачно отравяне(пломби например или много риба) и недостатьчно калцйи и витамин Д (сльнце).
В портокалите има много калции и иzследвания покаzват,4е "постене" на портокалови сокове оправят и най тежката пародонтоzа,както и кристалиzиране на кариеси(zатварят се сами кариесите).
Но не ме у4удва поредния опит на лекар да отдале4и пациента си от истината и да стане zдрав Peace

Общи условия

Активация на акаунт