Има ли запалени по плетенето?

  • 196 885
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 392
И аз се включвам в отбора - умея само основните плетки; сега съм захванала една жилетка за малчо то едно списание "Детско плетиво". но я карам на гладко плетене;
а иначе желание имам, но Роската не ме оставя за 5 минути.
В тази връзка може ли някой да обясни как да му оплета терлички за зимата, но от бебешкия модел. А дали е много сложно?

# 16
  • Мнения: 491
Не е сложно, а и точно в това списание във всеки брой има по няколко модела. Ще се справиш  newsm10

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Тази тема ми идва точно на време , за да попитам има ли някой модел на пончо , че моите дъщери нещо са се запалили и от 10 дни само за това говорят .

# 18
  • Мнения: 3 818
Мога да плета, обаче освен една блуза и един шал досега не бях плела нищо. Наскоро една баба комшийка ме накара да ходя да купя прежда да изплете на щерка ми блуза и като видях преждите се захласнах. И така се запалих, че смятам да си накупувам списания за по-замотани плетки. А и трябва да невестя баба ми за опресняване как се прави горе на шията бието. Crazy Но е голяма зарибявка, и ми действа успокояващо Mr. Green

# 19
  • Мнения: 9 903
това е найстата тема за плетки - досегашните са умирали бързо-бързо. Ха дано сега просъществува дълго, че и аз плета. Тъкмо завършвам жилетка на малчо и почнах пуловер за себе си. Сайтове и снимки съм пускала преди, сега не ми се рови.
А схемите, и по-точно описанията в бг списания са просто ужасни. Все трябва да се досещаш какво са искали да обяснят.
анелето - не са сложни терлиците - тези дни ще ти пусна схема, ако някоя мама не го направи по-скоро.

# 20
  • Мнения: 1 116
От малка мога да плета, първо плетях на куклите, после на сестра ми, че по-малка, и накрая на мен, обаче от години вече нямам нерви за това, последната ми плетка беше преди 5 години, едно сладко пуловерче с петле за племенника, така стои недовършено.
Вчера обаче получих новия каталог на Victoria's secret и там си харесах много готин червен пуловер. Като влязох в сайта останах разочарована, защото червен въобще няма, има го в синьо, черно и бяло, а аз го искам само в червено, та сега се замислям дали да не си го изплета.



В червено е много по-красив!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Tannita аз също плета и то доста прилично,само,че тоя иначе жесток пуловер нещо не ми е ясен.... Предполагам,че отгоре е платка,нали така?От бюста надолу се плете отделно предница и гръб.Моля те кажи техниката иначе плетките са ясни. И това накъдреното отдолу не ми е ясно как ще се получи при тия плетеници-явно е натдавано в опъковите бримки.........P.S. Моделът е много подходящ за бременни мами. Навремето с два три такива изкарах цялата си бременност.

# 22
  • Мнения: 353
Уф,образувате ми страшна тръпка с тоя форум.Аз си умирам за плетки,ама нqмам време.И не знам как да ви обясня плетките така по нета...Справям се отлично със shемите във Верена.Изплела съм си поне 10 пуловера по тях...Сега чакам да се поосвободя(работя и уча едновременно)и да подхвана неща за бебо...Основно си помагам с една книга "Плетиво за деца"...Голяма,зелена с картинка на момиченце,което плете.Там има перфектни обяснениq за видовете плетки,биета,джобове...И много модели...
Пуловера е страхотен,Танита,направо ме засърбяха пръстите

# 23
  • Мнения: 4 306
Танита, скоро се рових по сайтове за прежди и плетки и ми се струва, че гледах нещо подобно в розово. Трябва да търся още малко, поне да видя как се прави платката.
Иначе и на мен описанията и схемите във Верена най-много ми допадат.

още модели и схеми

# 24
  • Мнения: 1 181
мога да плета и от време на време се хващам със страхотен хъс да изплета нещо на дребното. Но при мен проблема е, че докарвам го донякъде (напр. предница и гръб) и го захвърлям в някой шкаф. А след време като ме хване пак ентусиазма - то му умаляло.

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
И аз, и аз обичам да плета. Проблема е, че нямам време и на детето плета една жилетка от миналата година... Confused Добре, че така съм я почнала, че сега я докарах на размер... На мен ми идат Отръки такива неща. И да ви кажа, че умея нещо доста рядко за БГ, а може би рядко в света... умея да правя брюкселски дантели... Embarassed И за тях нямам време, но пък ми действа страшно успокояващо, май скоро пак ще ги подхвана, чееееее.... много нерви, много чудо... Crazy

# 26
  • Мнения: 355
тити, чакаме схемата. Щом не е сложно и аз ще се захвана да изплета едни за начало.

Мисля, че темичката върви добре. Всеки като сподели по нещо и ще станат нещата. Вярно, че онлайн не можем да хванем шишове и да се учим тепърва, но който знае основните неща с малко повече желание ще се развива и усъвършенства.

Успех на всички и дано скоро се похвалим кой какво е сътворил!

 Hug

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 6 323
И аз обичам да плета,особено като дойде студеното време и ми идва музата.Не съм голяма специалистка обаче,без схема не мога да ги докарвам,пък и все гледам по-простите плетки и най-вече шапки и шалове , сега се запалих и аз пончо да плета , обаче не намерих толкова дълъг обръч,че да събере 200 бримки и почнах да плета огромен шал,но продължавам да търся обръч.

mili.m , има 2 модела в списание "Вълшебна бримка",брой 5/68/ септември-ноември,ако не го намериш ще  да ги сканирам и ще ги кача,но не знам доколко ще се разбира.


# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 323
http://knitty.com/ISSUEfall04/PATTholeymoley.html

Ей това  пончо ми се струва лесно като кройка,ще е  супер ако някой  помогне  как става плетката и с какви куки Praynig

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 16:17 от Галхен

# 29
  • Мнения: 4 629
Аз от миналата година много се запалих по плетенето. Ето 2 неща, които съм плела:

http://pg.photos.yahoo.com/ph/svobodaburns/album?.dir=71d0scd&am … com/ph//my_photos


Общи условия

Активация на акаунт