Хламидии или как се опитаха да ме пуснат на пързалката

  • 19 166
  • 136
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 493
Пиша това като предупреждение за всички. Какво ми се случи вчера и днес и затова, че ако не беше любимият ми мъж щях да се хвана...
Отивам аз вчера в поликлиниката (2ра ДКЦ) при гинеколожката да се запиша на ЖК, щото вече 12 г.с. изследвания да ми пусне и т.н. (досега ходех на видеозон при една частна аг - но това всъщност
няма значение). Влизам аз - докторката много мила, подробно ме разпитва за състоянието ми - имам ли оплаквания и т.н., как е минала предишната ми бременност, как протича тази и изобщо много
неща. Аз й разказвам всичко което тя ме пита и накрая споделям ,че от доста време лекуваме гъбички, но напоследък без особен резултат и течението ми се е и увеличило. Тя ме качва на магарето поглежда и казва: "А на Вас правили ли са ви изследване за хламидии?" Аз: "Не" Тя:"Защото това ми прилича на хламидии, но чакайте да вземем секрет". Взе ми от маточната шийка. До тук всичко е добре и звучи наистина ок. Аз вече шашната щото знам какво е хламидии и какви поразии може да направи. Понеже
излседването и взимането на секрета струва общо 20 лв + 3 лв, а аз нямах толкова пари обещах да ида до вкъщи и да взема пари и да се върна. Споделям с мъжа ми в нас за това и той каза че тая
лъже и да не й вярвам. Разказа ми много такива случаи - за скъпите антибиотици и лъжливите иследвания и печалбата на лекарите. Аз вече разколебана леко връщам се и плащам. Питам я
"Къде се правят тези излседвания" тя уклончиво ми отговаря че били сигурни, че тя им вярвала и т.н. и На 3тото или 4то мое питане каза "ми в ХЕИ-то". Каза че днес към 9:30-10 ще има вече резултата (забележете кога ми взе секрета в 16 следобяд и на сутринта вече хоп резултат!!! от такова изследване). С влизането при нея днес (9:30) ми казва че теста е положителен. Показва ми едно листче на което единствено пише че изследването за хламидия е положително и НИЩО друго. Един печат от нея и един от д-р Митова микробиолог. Нито име на лаборатория, нито нищо. Трябва да пия антибиотици и ако откажа (защото имам и тази опция) риска си е изцяло мой. Можело да настъпят жестоки усложнения и увреждания (сякаш от антибиотика няма...). Казвам аз (знаейки че има и кръвно изследване за хламидии): "Искам друго изследване". В първия момент "ама защо?", но аз настоях и тя каза вадейки ми листовка на Цибалаб:" АМи ок, ще те пратя в Цибалаб". аз: "Аааа не. Не желая Цибалаб". Тя: "Ами къде?" Аз: " АМи ще разпитам и ще преценя" и тя:"  добре тогава, искаш ли в Бодимед?" и аз:"ами добре". Тя ми написа една бележка, с която да отида във въпросната лаборатория (не направление, а просто кой и защо ме праща). Прибрах се и като казах на мъжа ми той откачи, защото преди години са го върятли по тоя начин, освен това познава и други такива хора. Аз и във форума съм чела за грешни изследвания и то точно в Цибалаб затова не исках там... И решаваме да ходим до ХЕИ да видим дали изобщо там правят тези изследвания. Познайте - В ХЕИ Изобщо не правят изследване за хламидии. Дори и да правеха няма как да стане за този срок, защото приемат материали до 16:30.... Ами какво да ви кажа... Освен това я питах: "Добре де а някакви симптоми не трябва ли да имам?" защото четох много неща и много страшни симптоми, от които нямам нито 1... и тя каза:" е нали имаш силно течение дет не се повлиява от антимикотични препарати".... Повече мисля че няма какво да добавя... Освен да добавя въпросната "лекарка" д-р БЕХТЕРЕВА в ЧЕРНИЯ списък...

п.п. Видях че вече я има
 

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 22:04 от Yanche

# 1
  • София
  • Мнения: 2 493
А и да попитам: Сега къде и на кого (освен на вас) мога да се оплача? Каква е процедурата?
В здравното министерство ли?

# 2
  • Мнения: 6 390
 newsm78 newsm78 newsm78 всичко това за да сложат 20лв. в джоба ли го правят  Shocked #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Пазиш ли си бележката от така нареченото изследване с подписи и печати ?

# 3
  • Мнения: 7 914
Не знам къде да се оплачеш, ама да я   #2gunfire и е малко! Hug

# 4
  • Мнения: 4 392
Ако докторката работи със Здравната каса, можеш да подадеш жалба там.
Една статийка във вестника би била също чудесна антиреклама! Mr. Green
Нямам думи направо!  #2gunfire
И това е отношение на докторКА към бременна!

# 5
  • Мнения: 3 089
'баси, тя умряла от глад тая докторица - за 20 лв. таквоз театро да разиграва  #Crazy добре, че си се усъмнила и не си пила хапове. дрисла! сори да епитета, ама се ядосах!

# 6
  • Мнения: 1 454
Ами 20лв от един, 20 от друг и т.н... изкарван си надницата. Такима доктори трябва да се разстрелват  #2gunfire Не мога да повярвам, че почти всяка бременна жена минава през какви ли не обирджии и некадърници. Що за държава?. А аз си мислех че бременните всички трябва да ги уважават и ценят. Каква заблуда  newsm78
Аз доколкото знам можеш да отидеш във всяка една лаборатория и да се изследваш без направление. А могат и резултата понякога да ти го кажат.

# 7
  • Мнения: 4 195
Янче, няма да се възмущава, само ще те питам - щоне ходиш на женска в 2-ра градска - нали там ще раждаш - там няма такива изпълнения.........бахти лекарите.
Тая знае ли кмво е хламидия беееееееее, тая и кажи че ще ида АЗ да и скъсам дипломата - изроди.слагай в черния списък #2gunfire

# 8
  • Мнения: 9 092
Янче, слушай сега:
За хламидията не е нужно да има симптоми. Много рядко даже има някакви. В това отношение, на базата на просто едно упорито течение, не може да се твърди че има хламидия. Но трябва да се провери за секи случай, защото както знаеш, опасно е, особено по време на бременност
Изследването на хламидия със влагалищен секрте, а и с кръвен такъв, става бързо и не отнема време.
Моят съвет е: ако трябва повтори изследването с влаг. секрет при друга лекарка обаче. Той е по-точен от кръвните изследвания, които трудно се интерпретират. Ако пък ти е по-лесно с кръвен тест, отиваш в лаборатория Кандиларов и си пускаш хламидия IgA и IgG. Към 30 лв струват и двете.
Успех ти пожелавам и безпроблемна бременност Hug

# 9
  • Мнения: 1 586
A от тия "бележки", с които те пращат в определена лаборатория за изследвания, също получават някакви пари - за всеки изпратен пациент им плащат някои от лабраториите. Цибалаб със сигурност работи по този начин, явно и Бодимед.  Close

# 10
  • София
  • Мнения: 2 493
Освен това врътката е и с лекарствата - много са скъпи и получават процент. Не е само за 20те лева...

Стеф, аз съм убедена че нямам нищо такова. Просто кажи ми коя е тая лаб дето ще работи нощем и ще извади изследването. Колкото и бързо да става то не става за 1-2 часа... а поне за 1 ден...

Аз за симптомите - доста изчетох по разни сайтове и останах с впечатление, че симптомите са почти задължителни и доста ясни... Незнам вече - мисля въобще да не се занимавам с тая история защото е пълна мистика.

Криска, не ходя във 2ра градска, щото ходих ама се оказа че вече нямат ЖК и се наложи да си търся друга лекарка...

# 11
  • Мнения: 9 092
За лабораторията не знам.

Аз написах съвета си и мнението си, ти преценяваш дали да ги използваш или не Simple Smile
Ако наистина имаш течение, това е сериозно по време на бременност и е хубаво да се види причината.
Успех ти пожелавам Hug

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 765
Ооо това с хламидиите и на мен ми се случи. Побеснявам още като се сетя.Болеше ме ниско долу корема продължително време и след 'лечение' от няколко лекаря един след друг без резултат отивам при следващия така горещо препоръчан специалист... Направиха ми изследване / цитонамазка/ и хоп хламидии. Поискахме да направят изследване и на съпруга ми, отиваме в една лаборатория и там аз силно притеснена обяснявам какво точно искаме. Микробиолога завеждащ лабораторията остана втрещен направо...оказа се че някаква патка е видяла на микроскопа нещо си и е решила че са хламидии. Естествено направих си ново изследване и се оказа че нищо ми няма...а болките в корема сами отшумяха след 2 месеца разкарване по кабинети, една торба с лекарства и един куп пари...за нервите си въобще не говоря...

След като разпитах после тук и там, ами какво да ви кажа - оказа се че едва ли не има епидемия...а при въпросната лекарка се оказа практика...

Не мога да ти помогна съжалявам. Просто като прочетох заглавието на темата и ми кипна.

Успех и от мен Hug

# 13
  • Мнения: 9 092
Хламидията не напразно се нарича "тихата епидемия".

*С цитонамазката не се изследва хламидия, а се определя в коя група попадаш по ПАП, това се прави с цел профилактика за рак на шийката на матката. Но това няма връзка с темата Simple Smile

# 14
  • Мнения: 511
Аз по време на цялата бременност си имах бяло течение и си ми нямаше абсолютно нищО!
За всеки случай се изследвай, аз бих!

# 15
  • Мнения: 625
az vednaga bih oti6la v gospodari na efira :2gunfire:4esnooooooooooo

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Освен това врътката е и с лекарствата - много са скъпи и получават процент. Не е само за 20те лева...

Стеф, аз съм убедена че нямам нищо такова. Просто кажи ми коя е тая лаб дето ще работи нощем и ще извади изследването. Колкото и бързо да става то не става за 1-2 часа... а поне за 1 ден...

Аз за симптомите - доста изчетох по разни сайтове и останах с впечатление, че симптомите са почти задължителни и доста ясни... Незнам вече - мисля въобще да не се занимавам с тая история защото е пълна мистика.

Криска, не ходя във 2ра градска, щото ходих ама се оказа че вече нямат ЖК и се наложи да си търся друга лекарка...

Янче, на мен са ми правили директен тест за хламидия.. взимат сектрет от шийката и го натриват на едно тестче като за бременност. Ако има хламидия отчита 2 чертички (след няколко минути, не след часове и дни)... Кръвния тест е за наличие на антитела, което означава, че може да си имала хламидия, но сега да си излекувана  да покаже кръвния. Въпроса е да се направят няколко кръвни, за да се види как варира стойността, дали се покачва или не. Моята лекарка каза, че директния е по-точен, в смисъл, че показва дали има хламидия точно на това място. Аз не съм специалист, само написах, това което аз съм правила... успех!!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 493
Vache, тя ме лъже че правила теста в ХЕИ. Днес отново ми го каза... Такъв тест за който говориш къде има? Това ми звучи правдоподобно ако го направят пред мен.

Понеже има продължение от днес сега ще ви го разкажа:
Със скъпият след умуване решихме да се обадиме на Господарите. Засега проявиха интерес, но още не е ясно дали ще поемат случая, защото немогат да реагират веднага - ще ни кажат до петък. Но засега казаха да не я разобличаваме и да продължа да се правя че й вярвам. Та днес отивам да си взема кръвта и урината резултатите ид а искам касова бележка за тая сума 23лв, която тя ми взе за изследването. Казах й че още не съм направила второто изследване в Бодимед, защото съм нямала време (лекции и т.н.), но ще отида утре. Помолих я за разписка някаква или касова бележка. Тя ме попита "Защо!?" и аз й казах: "Заради тази история с мъжа ми имаме много сериозни проблеми. Той държи да му покажа бележка" и тя се ядоса и започна:"Не мога да ти дам бележка" и от там последва диалог, в който аз настоявах за бележка, а тя ми обянсяваше как неможела да ми даде, но ако толкова държа щяла да ми даде от нейния касов апарат. Аз настоях че искам от въпросната лаб, в която е правено изследването и тя почна да ми вика и да ми обясянва: "Изследванията се правят в окръжното ХЕИ! Куриер ги взима и ги носи - какд а ти дам бележка?!?! Никоя лаборатория не издава касова бележка! Освен това такава е практиката!  Ти трябва да си ми благодарна, че толкова бързо са ти готови изследванията и толков арано сме го хванали." Тук аз я прекъснах с думите, че всеки, който взима пари за някаква услуга е ДЛЪЖЕН по закон да издава касова бележка. И тя ме застреля с думите, че "частните лаборатории не издавали бележки". Е тука вече останах без думи... незнаех какво повече да кажа.... Кажете ми това нормално ли е????
След което ми обясни, че в петък като ми е готово другото изслдване ще ме прати в АГ-то на преглед при някакъв специалист и най-вероятно ще трябва да прекъснем бремеността... След това на тръгване ми каза, че аз отдавна ги нося в себе си (запитах се наум дали тогава щях да забременея от раз и двата пъти, като навсякъде четох, че правят големи поразии и водят до стерилитет).

Сега съм решила да ида в Бодимед с нейната бележка да си направя изследването, което отсега знам че ще е положително и паралелно с това да си пусна и кръвни и секрет на друго място. Искам да видя докъде ще стигне тази жена... За следващите ни срещи мисля да си подготвя и диктофонче.

# 18
  • Мнения: 1 455
Янче, не знам как имаш сили да се разправяш, но евала за което. Егати докторицата, дано Господарите се навият да направят репортаж, защото тази си заслужава уволнението!!! Стискам палци и дано усилията ти се увенчаят с успех  Hug!

п.с. диктофонче или камерка е чудесна идея, иначе тази ще отрича до последно!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 493
Имам имам... особено след като днеска каза че ще се наложи прекъсване на бремеността... Няма да я оставя така. Дори и гоподарите да не се навият ще се оплача поне в министерството и здравната каса... а изследванията ми трябват за доказателство Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 455
Ух, ужасна лекарка, как може да ти каже такова нещо, направо нямам думи  #Cussing out, поне не прилични.
Пожелавам ти лека и спокойна бременност, а лекарката със сигурност ще си получи заслуженото!

# 21
  • Мнения: 376
Възмутена съм от твоята рекетьорка и ти желая успех в разобличаването. Стискам ти палци! Учудва ме нещо друго - аз като бях бременна категорично личната ми лекарка и гинеколожката, при която ходих за първи път, за да ми каже дали съм бременна, ми казаха че бременните жени не се преглеждат отвътре, защото е опасно...

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 765
*С цитонамазката не се изследва хламидия, а се определя в коя група попадаш по ПАП, това се прави с цел профилактика за рак на шийката на матката. Но това няма връзка с темата Simple Smile
Грешката е моя. Взимането на секрета поне беше по правилата.

Имам имам... особено след като днеска каза че ще се наложи прекъсване на бремеността... Няма да я оставя така. Дори и гоподарите да не се навият ще се оплача поне в министерството и здравната каса... а изследванията ми трябват за доказателство Simple Smile
bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 2 493
аз като бях бременна категорично личната ми лекарка и гинеколожката, при която ходих за първи път, за да ми каже дали съм бременна, ми казаха че бременните жени не се преглеждат отвътре, защото е опасно...

Ами незнам дали и колко е опасно... отвори си ме с онуй дет ми е най-противното, което прилича на човка... как се казва?
От друга страна то тогава и с вагинален ултразвук не трябва да преглеждат... Ох незнам и аз вече...

# 24
  • Мнения: 376
И аз незнам, споделям с теб какво ми казаха лекарките. Аз също имах течение към края на бременността, но в ЖК нито ме прегледаха, нито ми взеха секрет. Направо ми изписаха лекарства.

# 25
  • Мнения: 7 803
Възмутена съм от твоята рекетьорка и ти желая успех в разобличаването. Стискам ти палци! Учудва ме нещо друго - аз като бях бременна категорично личната ми лекарка и гинеколожката, при която ходих за първи път, за да ми каже дали съм бременна, ми казаха че бременните жени не се преглеждат отвътре, защото е опасно...
какво точно е опасно  Rolling Eyes ако е кадърен лекаря де, щото ако не е, е ясно. и как тогава разбират лекарите дали има разкритие например  Rolling Eyes стига си я шашкала допълнително. мисля че си има достатъчно проблеми. само за справка при мен се налагаше често да се проверява разкритието пък проблеми нямах  Peace

# 26
  • Мнения: 376
Никого не шашкам, не съм лекар, само споделям случилото се с мен. И аз много точно написах, че не ме преглеждаха в началото и по време на бременността, а не когато дойде важния момент - раждането. Тогава много ясно че преглеждат!

# 27
  • Мнения: 1 080
На мен в 25 то ДКЦ ми взимаха стерилна урина в резултата пишеше клабсиела 10 на пета ако не бъркам нещо .Отидох в Шейново и там ми излезе чиста урината . CloseПо същия начин беше и със секрета в резултатите от 25 - бактерии , в резултатите от Шейново нищо .Явно това си е някаква практика да те повозят на въртележката . Twisted EvilПо същия начин побъркват майките с разни изследвания на околоплодни води за щяло и нещяло то въпроса е да си вземат парите -другото не е важно.А да и за секциото е същото измислят си причини -а кое с предварителна уговорка на цената  намират 1001 обяснения  -голям плод ,което в повечето случаи е пълна измислица и тнт .

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 12:50 от catch

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
Янче, на мен този тест са ми правили в клиника св. Пантелеймон. Д-р Власова ми беше гинеколог там. Ако искаш на ЛС мога да ти дам координати. Не знам обаче дали работят с касата и колко струва теста, защото нашата фирма има абонамент във въпросната клиника и плаща обслужването.

Това, което на теб са ти взели ми изглежда на влаг. секрет за микробиолог. изследване. Ама нека и някой лекар да се включи, щото може и да има някакви други начини да се тестват хламидии. Може да питаш и в "Медицина" в дира, там докторята ще ти кажат много неща, поне ще си наясно кое как и защо се прави.. Аз тогава там си говорих с тях, че се бях спекла много заради тия хламидии.

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
Възмутена съм от твоята рекетьорка и ти желая успех в разобличаването. Стискам ти палци! Учудва ме нещо друго - аз като бях бременна категорично личната ми лекарка и гинеколожката, при която ходих за първи път, за да ми каже дали съм бременна, ми казаха че бременните жени не се преглеждат отвътре, защото е опасно...
какво точно е опасно  Rolling Eyes ако е кадърен лекаря де, щото ако не е, е ясно. и как тогава разбират лекарите дали има разкритие например  Rolling Eyes стига си я шашкала допълнително. мисля че си има достатъчно проблеми. само за справка при мен се налагаше често да се проверява разкритието пък проблеми нямах  Peace

Сладкишка е права!! При бременни жени не е желателно да се взема ситонамазка примерно. Туширането си е съвсем друго нещо, но дразненето на шийката с четката за намазката не е препоръчително, освен ако не се налага

# 30
  • Мнения: 7 803
ами скъсяване на шийката как се проверява тогава  Rolling Eyes единствено и само с вагинален ехограф. не случайно я питах какво му е опасното, щото така обощо казано не е съвсем вярно, а и при установяване на бременността си има преглед и взимане на секрет.

# 31
  • Мнения: 3 456
Янче, в крайна сметка повтори ли изследването и какво стана?

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Каквото и да стане оттук нататък с лекарката и вашето разследване, искам само да пожелая да си здрава и всичко с бебенцето да е наред Hug

# 33
  • Мнения: 9 092
може и да има някакви други начини да се тестват хламидии

1.тест ELISA (с ендоцервикален материал)  http://www.fromvoulevs.com/chlamydia_problem.html
2.PCR тест (ДНК тест)
3.Кръвен тест за антитела

# 34
  • Мнения: 985
Ядосах се. Как може такива лекари да практикуват? Защо направиха така, че здравето ни да е бизнес? Намалявала раждаемостта? С такива "въртележки" и разходки по разни клинични пътечки, не се прави лечение, а се прибират парички. До кога Парицата ще е Царица? Приказката за лъжливото овчарче може да се адаптира за лъжливите лекари. Аз вече не вярвам на поставените ми диагнози, защото също съм била на разходка по клиничните пътеки. Как им дава сърце с бременна жена да го правят? Възмутена съм!

# 35
  • София
  • Мнения: 13 206
може и да има някакви други начини да се тестват хламидии

1.тест ELISA (с ендоцервикален материал)  http://www.fromvoulevs.com/chlamydia_problem.html
2.PCR тест (ДНК тест)
3.Кръвен тест за антитела

Да, точно първия тест са ми правили, той е директния.. Янче виж линка!

# 36
  • София
  • Мнения: 2 249
ами скъсяване на шийката как се проверява тогава  Rolling Eyes

Точно! Тази проверка е абсолютно задължителна. Друг е въпросът, че често я прескачат.

Янче, по-обилният секрет е нещо нормално през бременността (стига да нямаш оплаквания, свързани с него).

# 37
  • Мнения: 9 092
по-обилният секрет е нещо нормално през бременността (стига да нямаш оплаквания, свързани с него).

Именно.
Секрет е едно, течение е друго. Течението по принцип се свързва с парене, сърбеж, дискомфорт, жълтеникаво на цвят. Течения от този тип трябва да се следят изкъсо, защото често са причина за бактериална вагиноза. За целта има дори специални тест ръкавици, с който се следи нивото на ph във влагалището. При отклонения от нормата се прави спешна консултация с гинеколог.

какво е бактериална вагиноза
ръкавици за определяне на ph вагинална стойност

# 38
  • София
  • Мнения: 2 493
Днес отидох и си направих изследване в Кожната клиника към медицинска акдемия (те там и венерически болести лекуват). Преди това минах през Център по сексуално здраве в Майчин дом, който е и те ме посъветваха да отида там. Като чуха за какво искам да се изследвам ме питаха дали лекарката ми не ме е пращала в Цибалаб и обясниха, че това е масова практика на частните лаборатории да плащат комисионни на лекарите когато им пращат пациенти и т.н...

Казаха (от центъра за сексуално здраве) че най-сигурни тестове за хламидии правят там (в Кожната клиника) и на Янко Сакъзов (мисля в паразитологията ли какво беше там - нали има един център за такива работи). На тях мога да вярвам защото те пари от мен и от нас не получават. Помощта им е абсолютно безплатна. Пари получават по някаква международна линия (Белгийски ли беше, швейцарски ли беше проекта не помня...). Винаги са много отзивчиви и обясняват много подробно. Поне опита ми досега с тях е бил такъв.

Стеф, благодаря ти за разясненията за секрет и течение... засега имам тогава само секрет - защото е бяло, няма мирис и не е придружено със сърбеж и парене и т.н...

Въпреки обаче цялата ми убеденост, че съм здрава малко се притеснявам от резултата да не излезе положителен Sad  Нямам повод, ама нали знаете - винаги (поне при мен) като си правиш изследване си казваш ами ако е положително??? Ей така треперех за СПИН-а миналия път...  и за другите там Васермани и подобни.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 493
Vache, мерси за инфото за теста. Аз ходя по принцип точно в Св. Панталеймон, ама при другата докторка - д-р Благоева. Ще я попитамд али и тя прави този тест. Нали зад Мадарската градинка центъра, който е?

Много ви благодаря за съпричасността на всички!
Дори и новият тест да излезе положителен( за което се моля да не е така) аз продължавам да съм 1000% убедена, че оная изобщо не ми е направила тест а си е написала каквото й изнася... Защото всичко останало ме навежда на тая мисъл.

# 40
  • Мнения: 9 092
Не се притеснявай, Янче, каквото зависи от теб си го направила, останалото - да се надяваме че теста ще е отрицателен!
Кога ще е готов?
Пиши ако има нещо ново.
И не го мисли, излишно е:)
Дори ако има хламидия, просто ще те проследят, може и антибиотици да дадат (не съм запозната с тази част), а раждането ще трябва да е секцио. Но не го мисли това, вероятно хич няма да се стигне до там Hug

# 41
  • София
  • Мнения: 2 493
Утре сутринта ще е готов м/у 8:30 и 10:30 трябва да отида... сигурно няма да мога да спя от притеснение тая нощ Sad Едно такова ми е много напрегнато...

# 42
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Янче, първо честита бременност!  bouquet
Сетне искам да те покрепя и да ти пожелая здраве и спокойствие занапред!
Сигурен съм, че всичко ще бъде наред!



Дайте варненска лаборатория за хламидии, молим? Crazy

# 43
  • Мнения: 376
Възмутена съм от твоята рекетьорка и ти желая успех в разобличаването. Стискам ти палци! Учудва ме нещо друго - аз като бях бременна категорично личната ми лекарка и гинеколожката, при която ходих за първи път, за да ми каже дали съм бременна, ми казаха че бременните жени не се преглеждат отвътре, защото е опасно...
какво точно е опасно  Rolling Eyes ако е кадърен лекаря де, щото ако не е, е ясно. и как тогава разбират лекарите дали има разкритие например  Rolling Eyes стига си я шашкала допълнително. мисля че си има достатъчно проблеми. само за справка при мен се налагаше често да се проверява разкритието пък проблеми нямах  Peace

Сладкишка е права!! При бременни жени не е желателно да се взема ситонамазка примерно. Туширането си е съвсем друго нещо, но дразненето на шийката с четката за намазката не е препоръчително, освен ако не се налага
Благодаря за подкрепата!

# 44
  • Мнения: 376
ами скъсяване на шийката как се проверява тогава  Rolling Eyes единствено и само с вагинален ехограф. не случайно я питах какво му е опасното, щото така обощо казано не е съвсем вярно, а и при установяване на бременността си има преглед и взимане на секрет.
За какво се взема секрета? Какво се изследва? Thinking

# 45
  • Мнения: 9 092
За микробиология предполагам.
Но да кажат бременните или вече майките Simple Smile

# 46
  • Мнения: 13 512
Янче, първо честита бременност!  bouquet
Сетне искам да те покрепя и да ти пожелая здраве и спокойствие занапред!
Сигурен съм, че всичко ще бъде наред!



Дайте варненска лаборатория за хламидии, молим? Crazy
Надежда

# 47
  • Мнения: 3 161
Егати ужаса, и за прекъсване на бременността да ти говори!

Моята гинеколожка в Св. София (ЖК, неплатено) също се чуди на какъв тест да ме прати и се дразни, че отказвам. Искаше на биохимичен скрийнинг първо - отказах, а и от съседка разбрах, че там също си имат програма и те нашашкват и пращат в близък частен кабинет, в който после се оказва, че си ОК... ама няколко дни не спиш и се тревожиш, плюс таксата за удоволствието. Като не мина номера, вика - кардио ехография. Аз отказах. И тя ме сложи на ехографа и 'видя' забавяне на сърдечната дейност, прескачане и т.н. И ме прати задължително на кардиоехография (с написана на ръка бележка, както и при теб). Имах си едно на ум, че ме вози нещо, ама си казах - ако не отида, не мога да продължа после да ходя при нея на ЖК, а и по-добре да ме вози, отколкото наистина да му има нещо на плода. Така и се оказа. Срещу 50 лв (на ръка; без бележка на касата, без нищо, даже ме взеха в извънработно време, защото бяха запълнили часовете за този ден) разбрах, че всичко си е ОК с плода и си направих изводите за докторката.

Янче, много ми харесва, че си се рашила да разплетеш случая и да я разобличиш. Вярно най-лесно ти е да я смениш, ама колко ли други след теб няма да се сетят и ще си правят тестове до умопомрачаване, че и бременност могат да рекъснат заради такива търгаши? Потресаващо е, че тези хора са давали Хипократова клетва, че оставяме в техните ръце здравето и живота си - и този на децата си...

# 48
  • София
  • Мнения: 2 493
МОМИЧЕТА ИЗСЛЕДВАНЕТО Е ОТРИЦАТЕЛНО!!!

Немога да си намеря място от радост! Просто сега вече нищо неможе да ме спре да я разоблича. Направо летя от радост!

Та да знаете - имате ли подобен проблем - тичкайте в клиниката по дерматология и венерология към МА, търсете д-р Елена Петрова (107ми кабинет) и там наистина ще имате резултат реален. Изследването струва 40 лв.

# 49
  • Мнения: 9 092
Честит ти хубав резултат Simple Smile
Ама много скъпо бе.... Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 1 455
Страхотна новина   bouquet  Hug! Радвам се, че всичко е наред, сега остава да довършиш докторката  Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 2 493
ми толкоз... де да знам...и на мен ми се стори много ама... поне е сигурен!

# 52
  • Мнения: 3 456
Е-хеееееееееееееееееее, какво е това изследване 40 лв. Аз наскороси правих , защото се наложи да ми преливат кръв  преди известно време и се бях шашнала нещо. Беше хепатитБ, хепатит С и хламидия- около 50лв. Дано да не бъркам нещо , че аз тогава, каквото не се сетих не изследвах, но мисля, че така беше

# 53
  • София
  • Мнения: 13 206
Еееее, супер!! Много се радвам за резултата. Ианче аз също ходя зад Баня Мадра... Wink

# 54
  • Мнения: 236
Yanche, къде се намира тази клиника точно и има ли някъква процедура за отида на преглед там  .ЧЕи аз всех да се съмнявам за моят резултат за хламидии (1:32) , още повече че  на мъжа ми е отрицателен(1:Sunglasses , а аз не съм имала сексуален контакт с други мъже  Thinking

# 55
  • Мнения: 3 663
Та да знаете - имате ли подобен проблем - тичкайте в клиниката по дерматология и венерология към МА, търсете д-р Елена Петрова (107ми кабинет) и там наистина ще имате резултат реален. Изследването струва 40 лв.
абсолютно това е жената и това е мястото!
преди 3 години минахме по същия гаден път и добре, че ни упътиха познати към нея, че да се свърши
описвала съм мисля в стари теми, затова накратко - "великия" д-р Стоян Борисов от Св. Панталеймон (работи и в МД) ни мота с кръвни тестове не знам колко месеца и 4-5-6 курса антибиотици (по 80+лева), докато накрая не си отворихме очите да разберем какво става (след всеки курс АБ ни караше да правим кръвни тестове (естествено се плащаха) и се оказваше, че отново имаме хламидия, а ние всъщност си имахме чисто и просто антитела и може би още си ги имаме)
още ме хваща яд като се сетя как се хванахме като шарани и на всичкото отгоре си съсипахме храносмилането с тези АБ
янче - честито и леко бременнене!!!

# 56
  • Мнения: 376
За микробиология предполагам.
Но да кажат бременните или вече майките Simple Smile

Ами аз бях бременна и вече съм майка, но такова чудо като преглед и вземане на секрет при бременност  newsm78 - е такава безсмислица за първи път чувам. И все пак нека JUMP да ни обясни компетентно.

# 57
  • Мнения: 376
МОМИЧЕТА ИЗСЛЕДВАНЕТО Е ОТРИЦАТЕЛНО!!!

Немога да си намеря място от радост! Просто сега вече нищо неможе да ме спре да я разоблича. Направо летя от радост!

Та да знаете - имате ли подобен проблем - тичкайте в клиниката по дерматология и венерология към МА, търсете д-р Елена Петрова (107ми кабинет) и там наистина ще имате резултат реален. Изследването струва 40 лв.



Безкрайно много се радвам за теб, таткото и бъдещото бебе. Лека бременност и безпроблемно раждане!!! Незнаем какво ще бъде, затова :stork-boy или stork-girl , а може и двете...

# 58
  • Мнения: 9 092
Yanche, къде се намира тази клиника точно и има ли някъква процедура за отида на преглед там  .ЧЕи аз всех да се съмнявам за моят резултат за хламидии (1:32) , още повече че  на мъжа ми е отрицателен(1:Sunglasses , а аз не съм имала сексуален контакт с други мъже  Thinking

Не е задължително да го имате и двамата.
Колкото до твоя резултат, предполагам става въпрос за IgG 1:32, повтори теста и направи и IgA. Струва ми се че стойности над 1:16 са положителни...

Ами аз бях бременна и вече съм майка, но такова чудо като преглед и вземане на секрет при бременност  newsm78 - е такава безсмислица за първи път чувам. И все пак нека JUMP да ни обясни компетентно.
Ти това вземане на секрет хич не го усещаш, така че вероятно затова не знаеш, че са ти правили Simple Smile Как иначе би се установило дали всичко с влагалищната чистота е наред? Не знам, все пак не съм била бременна досега, но логически е така...

# 59
  • Мнения: 822
И аз зная,че вагиналните прегледи по време на бременност трябва да се ограничат до минимум,но съвсем да мине без такъв... newsm78 Наистина,как тогава ще стане ясно,дали няма някакъв вагинален проблем?Ако все пак симптомите не са силно изразени де...
Не зная,как е в други чужди държави,но на мен ми правиха два вагинални теста тук-в 6-ти месец и в 9-ти,малко преди самото раждане,и само един ехограф за разлика от България,където това се прави доста по-често...
А каква е разликата между микробиология и вагинален тест за хламидии?Мястото,от което се взема пробата или...?И аз не съм си правила такъв за хламидии и винаги съм смятала,че микробиологията включва и него... ooooh!

# 60
  • Мнения: 15 619
Изчетох всички постинги. Не искам да си представя дори през какво си минала. Браво на теб за куража!  bouquet
Дано тази "лекарка" си намери майстора в твое лице...

Лека бременност и едно здраво бебе ти пожелавам. Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 2 493
Още веднъж ви благодаря за подкрепата момичета! Наистина беше много важно за мен Simple Smile!

А Клиниката по дерматология и венерология се намира така: Тръгваш по улица Здраве (там където е Майчин дом). Подминаваш го. Следва мисля че се казваше Белодробната детска болница (или нещо подобно, но ще го познаеш по шарената ограда и детската площадка) и след това е Кожната. Тя е една жълта сграда със заоблени балкони. Влизаш в двора, заобикаляш, защото входът е от другата страна а не към улицата.

# 62
  • Мнения: 7 803
преписвам какво ми пише в резултата от секрета
изследване за култири на аероби и анаероби
бета хаемолизиращи стрептококи гр. Б
лактобациликус
стафилококи пласмакоагулас


второто изследване е за
хламидия трахоматис антиген
нейсериа гонореа антиген тип1 или тип 2

не съм медицинско лице, но си имах съседка по легло на която не бяха взимали секрет. резултата, че е имала стафилококи и при раждането(вагинално) ги натриса на бебето. резултата е че бебето стоя с в неонатологията със сериозна инфекция. та този именно секрет е много важен. на мен ми взимаха преди всяко приемане в болницата, все пак е опасно не само за мен и моето бебе, а и за цялото отделение. гъбичките също са често срещат проблем при бременните и никак маловажен. доколкото усещам този секрет не се взима така "дълбоко" а по-скоро от стените на влагалището.
за бъркането с пръсти при бременни съм съгласна, че може да е опасно, но взимането на секрет или прегледа с вагинален видеозон са 100 % ок и задължителни
Yanche радвам се, че всичко е ок при теб  Hug лека и безпроблемна бременност  Praynig

# 63
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
За пореден път се убеждавам, че някои от лекарите са  #Cussing out за в лудницата!
Янче, много съжалявам за пътя по който си минала и едновременно с това много се радвам за резултата, пожелавам ти накрая едно малко сладко, здраво и игриво ббче!

НО да кажеш на бременна жена, че бебето трябва да се махне в 12 седмица и при положение, че това е ГНУСНА ЛЪЖА? Ей това не проумявам аз?
Това си е равносилно на убийство на невинен човек!  #2gunfire
Много се ядосах!

# 64
  • Мнения: 535
Yanche , поздравления за смелостта и куража да доведеш всичко до край smile3501 smile3501 smile3501
Преди време и на мен ми излезе положителен резултата за хламидия, тук във Варна. Беше ме изпратила една лекарка от майчин дом, това е частният родилен дом във Варна. След като си пуснах повторно изследване по настояване на свеки (тя е JP), естествено беше отрицателно newsm44 . И аз имах намерение да я съдя и т.н., но така и нищо не свърших  Confused
Трябва да има повече хора в тая държава, които да си търсят правата. Подкрепям те изцяло  newsm10
Желая ти всичко най- най- хубаво и прекрасна бременност newsm51
Поздрави  Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 6 361
преживяла си ужасно нещо, радвам се, че си се взела в ръце и си попаднала на правилното място (и аз съм ходила при Елена Петрова, всички свестни гинеколози само нея признават за тест за хламидия - и то само PCR).

бих ти препоръчала освен с Господарите (които не могат да огреят навсякъде, а и не са оторизирани да наказват), да си попадеш едно оплакване в НЗОК и Министерството на здравеопазването от тази лекарка - с цялата документация и фактология. имаш достатъчно данни за престъпление по служба.

# 66
  • Мнения: 3 760
Янче, първо честито очакване!!!
Второ- смени лекарката!  Явно се опитва да те работи. Не знам дали с оплакване на какво да е ниво ще постигнеш нещо...дано!
Трето - повечето лаборатории плащат на лекари, които им изпращат пациенти за изследване....
Съответно повечето лекари се сърдят ако самоволно смениш лабораторията-. Но не всички  Wink
Да ти препоръчам ли лекарка? (която според мен е над тия простотийки и е добра?)

# 67
  • София
  • Мнения: 2 249
Да ти препоръчам ли лекарка? (която според мен е над тия простотийки и е добра?)

Препоръчай, може и други да се възползват Simple Smile.

# 68
  • Мнения: 3 760
На секундата... с леки утоворки - при първа бременност, вероятно ще пропусне да даде доста ценни указания - това е най-натовареният лекар, с когото съм имала вземане -даване.... Но ако човек се сети да я пита - ще си каже  Laughing Разбрира се не всичките й съвети са от най-новите - грамотни сте, избирайте  Wink
д-р Н. Русева от 14-та поликлиника!
П.С. Ива, ЧЕСТИТО!!!!

# 69
  • София
  • Мнения: 2 249
Благодаря ти  bouquet!

# 70
  • София
  • Мнения: 2 493
Iva_D, ауууууууу Simple Smile Добре дошла в отбора - Честито! И ти ли ще си Май-че?

Мъни, миличка благодаря, но аз вече с епреориентирах към друг доктор, с когото имах опит. Причината да не ида в началото при него е че се е преместил и ме мързеше да ходя до новия му кабинет ама сега ще се наложи Simple Smile

джам, тя точно такъв тест ми направи.

Днес отидох да си взема изследването от Бодимед където тя ме прати, което есте е положително Simple Smile Утре отиваме с мъжа ми при нея да видим какво ще ни "посъветва". Много ми е интересно тая жена докъде ще стигне.

А за жалба - разбира се че ще подам - на всички възможни места, но искам първо да видя докъде ще стигне а и днеска Господарите се обадиха че я почваме ама още не са измислили план дали аз ще участвам или ще й измислят нов случай за да имат всичко отначалото документирано и записано.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 493
Понеже обещах да ви държа в течение:

Вчера се видяхме с екипа на Мавриков. Дадоха ни камера и със скъпият ми отидохме в поликлинката при "докторката" и проведохме разговор с нея пред скритата камера и микрофон. Тя добре си се оплете в глупостите. Освен това видите ли каза, че изследването на МА лъже и че аз съм болна и т.н. Според нея това изследване не е вярно. А когато я питах "Защо?" така мисли не можа да ми даде смислен отговор... та така Simple Smile Когато я попитах "А добре, с какъв тест е направено първото изследване, което ми направихте?" тя отговори : "Ами незнам, аз не съм специалист" Shocked ... Защото на изследването ми от МА пише, че е правен  PCR и т.н., а на нейното не пише нищо освен "пол. (+)" ...

Ще ви уведомя кога ще го излъчат, когато разбера, ако ви е интересно да погледате.


# 72
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Hug

# 73
  • Мнения: 5 539
Евала, мацка!  bouquet

# 74
  • Мнения: 3 161
Супер! Чудесно сте се справили. Непременно искаме да ни съобщиш кога е предаването!

# 75
  • Мнения: 419
Поздравления  Grinning страхотни сте   bouquet

# 76
# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Едно голяма браво и от мен!!! smile3501
Непременно пиши кога ще го излъчат, с голям кеф ще го гледам. Twisted Evil

# 78
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Първо искам да ти пожелая лека и безпроблемна бременност!
Едно голямо браво и от мен, за усилията ти да доведеш нещата до край с въпросната лекарка и задължително напиши кога ще дават материала по телевизията, за да го гледам.

# 79
  • Мнения: 2 891
Нямам търпение да и видя муцката на тази ДОКТОРИЦА  smile3508
Една моя позната я лвкуваха от същото с ампули Вит С в дупарката, като и казваха, че е много скъп антибиотик и няма начин да не и помогне  Joy

# 80
  • Мнения: 535
 smile3501 smile3501 smile3508 ще чакам с нетърпение да гледам  Hug

# 81
  • Мнения: 1 455
smile3501 smile3501 smile3508 ще чакам с нетърпение да гледам  Hug

И аз  Peace

# 82
  • Мнения: 3 161
И да не забравите да кажете на жената да се гледа по телевизията и да се обади на всички близки и познати да я гледат, ей!

# 83
  • Мнения: 13 512
Поздравления,страхотни сте!

# 84
  • Мнения: 6 390
Янче
браво на теб   bouquet Супер сте, че имате нерви за такива работи   bouquet

# 85
  • Мнения: 15 619
Браво!!! Mr. Green
Очаквам с нетърпение да я гледам тази "сладурана". newsm48
Лека бременност! Hug smile3525

# 86
  • Мнения: 2 768
Браво, Янче!
Изчетох темата, като в началото ме налитаха едни ядни емоции...  #Cussing out.... НО накрая почувствах вътрешно удовлетворение! Само така!
Ще чакам репортажа с нетърпение, а на теб леко бременеене!  Hug Поздрави на вашето декемврийче от моето!   Heart Eyes

# 87
  • Мнения: 245
Янче, слушай сега:
За хламидията не е нужно да има симптоми. Много рядко даже има някакви. В това отношение, на базата на просто едно упорито течение, не може да се твърди че има хламидия. Но трябва да се провери за секи случай, защото както знаеш, опасно е, особено по време на бременност
Изследването на хламидия със влагалищен секрте, а и с кръвен такъв, става бързо и не отнема време.
Моят съвет е: ако трябва повтори изследването с влаг. секрет при друга лекарка обаче. Той е по-точен от кръвните изследвания, които трудно се интерпретират. Ако пък ти е по-лесно с кръвен тест, отиваш в лаборатория Кандиларов и си пускаш хламидия IgA и IgG. Към 30 лв струват и двете.
Успех ти пожелавам и безпроблемна бременност Hug
newsm10

# 88
Готина, едно време в Лаборатория.на ул.П.Славейков правеха такива изследвания. за хламидии.При първа проба-имаш!! Пиеш илачи...после втора проба-нямаш!!!!!
Заподозрях ги и...!!пратих позната, която каза, че е имала и е пила антибиотик, но не е идвала отдавна за втора проба.Казаха й, че вече няма хлам.
Половината от нейната кръв пуснахме, все едно е на друг човек!!!За него се произнесоха, че има и да се лекува с антибиотик.

Страхотна измама...така си върви явно и до днес, защото това беше през 1994 год.
Не ги жали !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   #2gunfire

# 89
  • Мнения: 68
Разбра ли се вече кога ще се излъчва предаването,защото много държа да го гледам!
 Как може да съществуват подобни хора,бе! #Cussing out #Cussing out

# 90
  • София
  • Мнения: 2 493
Момичета Simple Smile Имам новини! Не си мислете, че съм изоставила нещата. Просто трябваше да действаме внимателно и да си проучим добре нещата, а и Господарите си имат и друга работа освен мен. Току-що се връщам от развръзката на драмата! Станаха големи панаири и наистина ако го излъчат ще стане голям скандал Simple Smile Сега трябва само да го оформят и т.н. и да ми кажат кога ще го излъчват. Така си противоречат една с друга и сами със себе си, че не е истина (става дума за "докторката" и "микробиоложката").
Най-хубавото е, че обещаха да ми помогнат с подаването на жалбите, като проучат къде и до кого трябва да си пусна оплакванията и казаха в никакъв случай да не оставям нещата дотук Simple Smile

Веднага когато разбера, кога ще е го дават ще ви напиша.

# 91
  • Мнения: 1 455
Браво Янче   bouquet!
Чакам с нетърпение репортажа.

# 92
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Браво Янче Hug!

# 93
  • Мнения: 6 390
Янчееее
браво на теб!!!!
Страшна си  Party  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 94
  • Мнения: 1 259
Току що прочетох цялата тема, и направо избеснях #Cussing out Браво на теб страшна си  bouquet  bouquet  bouquet Само така! Дано тази "докторка" си получи заслуженото!!!



Лека бременност  bouquet

# 95
  • София
  • Мнения: 2 623
Янче сега видях темата ти, защото рядко влизам в здравния,
но най-искрено те поздравявам   bouquet

# 96
  • Мнения: 15 619
Чакам, ще бъде май безкрайно интересно. smile3508

# 97
  • Мнения: 2 891
Ооооооо, супер!!! Нямам търпение вече!!!

# 98
  • Мнения: 4 150
Поzдравления zа смелостта и един приzив кьм всички  bouquet

Подлагайте на сьмнение не само такива иzследвания,а ВСИЧКИ иzследвания.Подлагайте на сьмнение всяко лекарско мнение и сьвет. Peace

# 99
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз от цялата история си извадих следното заключение - когато мис е налага да си правя някакви изследвания, ще си ги правя независимо. Т.е. ще си ходя в лаб по мой избор без никакви бележки от доктора, а да може да е оптимално независим резултатът... Освен ако не е по клинична пътека и се поема от ЗК... ама тогава пък ще си ходя в лаб по избор а не където ми кажат....

# 100
  • Мнения: 235



    Не мога да повярвам как сме се изродили като нация. Да разиграваш бременна жена, а и да я заплашваш с прекъсване на бременността.

# 101
  • София
  • Мнения: 2 493
Извинявам се, че днес неможах да вляза по-рано и да ви уведомя, но мина 1вата част на предаването. Утре ще дават продължението. Накратко преразказно днес даваха: какво разказвам аз, интервю с директорката на РИОКОЗ, която казва, че не правят такива изследвания и никога не са правили. "Интервю" с докторицата ще дават утре, подозирам и с лаборантката... От 22ч. "Господари на ефира"

# 102
  • София
  • Мнения: 5 289
Янче напълно ти влизам в положение,ще разкажа накратко нещо подобно,което се случи и на мен.

От година и половина вече бяхме с мъжа ми и никога дотогава не се бяхме пазили.Но след този срок взех да се притеснявам,че нещо не ми е наред и реших да отида при една гинеколожка,при която и сестра ми ходеше и била доволна.
    Отивам аз,обеснявам накратко за какво съм там,взима ми микробиология и цитонамазка.Първо излезе резултата от микробиологията-каза ми че имам хламидия.Попитах какво представлява всъщност това заболяване,в отговор получих-"стига се до слепота и безплодие,нищо чудно че не си забременяла досега" Shocked,при което моментално ми текнаха сълзите.Пусна ми и кръвен тест,за чиито резултат я търсех сто пъти и все е нямаше,накрая се качих в лабораторията и умолявах лаборантката да ми каже положителен или отрицателен е теста.Жената ми каза,че няма за какво да се притеснявам,че нямам нищо.Оттам за по сигурно при личния лекар отидох,наврях му в лицето изследването и го попитах какво значи това,той ми каза- чиста си.
    След няколко дни отивам за резултатът от цитонамазката при въпросната гинеколожка,казва ми "опаа ново 20,тука имаме анормални клетки.............."помолих да бъде по ясна, каза ми-това са предракови клетки. ShockedВярвайте ми,че в този момент ми прилоша,при два ужасни резултата,направо си мислех че ще умирам,че имам рак,че съм безплодна и т.н.
   2 седмици продължи цялата тая процедура с изследвания и резултати,2 седмици незнаех на кой свят се намирам,бях много нервна и постоянно плачех.
   След като излезе и цитонамазката,и микробиологията,госпожата взе да пише рецепта-дълга нямаше край.Беше ми изписала антибиотик,инжекции,свещички,Флажил,някакви специални свещички които се правеха и се поръчваха,и не си спомням още какво,но повярвайте ми толкова лекарства,че свят да ти се завие.Отидох в аптеката купих всичко,поръчах свещичките и си тръгнах.Тогава моя приятелка ме посъветва да не пия абсолютно нищо и ми даде визитка на нейна позната гинеколожка,много добър специалист.Послушах я,отидох при другата докторка,носех си изследванията с мен,разказах й всичко,защо съм отишла на лекар,какво са ми казали и т.н.,показах й и изследванията.Жената се хвана за главата и каза:"Как може да има такива хора и да говорят такива глупости!" Shocked.Обясни ми,че от тези резултати няма нищо тревожно,и от това което пише излизаше,че имам някаква бактерия,която съществува само в дебелото черво и кожата,можело с едно избърсване с хавлия да попадне във влагалището.Това нещо се оправи с 3 хапчета,представете си с 3 хапчета,а не с инжекции или антибиотици.Пуснахме разбира се нови изследвания,от които стана ясно че нямам нито хламидии,нито предракови клетки и с една дума нищо ми нямаше.Мислех да отида при оная кокошка и да я навра там,където й беше мястото,но се отказах незнам защо,не ми се занимаваше май.
Става въпрос за д-р Георгиева от ХХХ-та поликлиника в кв.Обеля,не ходете при нея за нищо на света. Naughty
А относно препоръчаната ми гинеколожка,вече 4 години съм при нея,по добра едва ли ще намеря.

# 103
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Божееее ... не ми се вярва, как е възможно да има такива доктори, заради едните пари??????

# 104
  • Мнения: 463
прочетох темата и не мога да повярвам какви лекари има. това за мен просто не са хора. при мен връх на ходенето по мъките си остана диагнозата на един лекар, че освен че имам поликистозни яйчници и се налага операция, имам обърната матка (цитирам буквално) и никога няма да имам деца. хормоналното лечение не било ми помогнало за кистите, тъй като съм имала антитела в кръвта, изследването за което струвало 150 лв. и се правело в БАН. Т.е. вземат ми кръв и плащам в неговия кабинет, а той щял да има грижата да го занесе в БАН. успоредно с това, докато бях на магаето, успя да направи коментар за интимната ми прическа и да ме насочи да ходя в козметичния салон в съседство на кабинета му. аз бях стъписана и едвам успях да събера 90 лв. от портомонето си (по-късно научих, че най-скъпото изследване в БАН в ония години било 12 лв.), дадох му парите, а той каза да дойда по-късно да му доплатя останалата част от изследването плюс прегледа. нямах вече пари и за билетче за трамвай и от Люлин до центъра вървях пеша и плаках, че съм толкова дефектна и не мога да имам деца. след много изследвания и прегледи при други лекари се установи, че съм здрава, права и нормална, дори кисти не съм имала, а най-обикновени фоликули. но пред историята на Янчето и препоръката за прекъсване на бременността просто всичко бледнее.

# 105
  • Мнения: 130
Извинявам се, че днес неможах да вляза по-рано и да ви уведомя, но мина 1вата част на предаването. Утре ще дават продължението. Накратко преразказно днес даваха: какво разказвам аз, интервю с директорката на РИОКОЗ, която казва, че не правят такива изследвания и никога не са правили. "Интервю" с докторицата ще дават утре, подозирам и с лаборантката... От 22ч. "Господари на ефира"

Случайно засякох "Господарите" снощи и веднага се сетих, че съм чела историята ти тук. Не успях да видя целия репортаж, но мога да кажа едно голямо БРАВО на теб! С нетърпение чакам развръзката довечера!

# 106
  • София
  • Мнения: 2 493
Eden, хич даже не бледнее... Ти после направи ли нещо? Аз съм подала жалба в МЗ. В прокуратурата 2 пъти ме връщаха щото първия път не бях в приемно време, а втория нещо не им се стори достатъчно сериозно и ме пратиха в другата прокуратура на Драган Цанков... Ама там просто нямах никакво време да отида. Ако не е късно много пак ще се пробвам след Нова година... Дано да ми я приемат жалбата с такова закъснение.

# 107
  • Мнения: 985
Yanche , браво на вас! Довечера непременно ще гледам репортажа. Нека повече лекари да си  получат заслуженото, защото заради такива търгаши като "твоята" " гинеколожка" страда цяла гилдия от съвестни и компетентни хора, посветили се на професията лекар. А ние, пациентите, се явяваме нещо като разменна монета в ръцете им. И както на мен не ми пука коя точно монетка от 50 ст. ще пусна в автомата за кафе, така и на такива недобросъвестни люде не им пука кого мачкат с алчността си.Гонене до дупка за такива!!!

 Yanche , леко бременеене. Види му се края!  bouquet

# 108
  • Мнения: 511
Отдавна не съм чела темата, довечера ще гледам Господарите
Не знам дали, тук е мястото и аз да заклеймя некъдърните т. нар. лекари.
От такива псевдоспециалисти мъжът ми стана хипохондрик и на моменти страшно се депресира.
От едно нищожно зачервяване му изкараха че има кондиломи, трябваше да се маже с някакви мазила които изгаряли- изобщо луда работа,аз щях да получа удар, това заболяване понякога предшества рака на шийката на матката,безобидно е за мъжа, но не и за жената.Съответно аз също отивам на лекар  и на мен нищо ми няма, само дето имам малка матка и трудно съм щяла да забременея #Crazy / аз хванах от първия път/.Глупост след глупост!Няма да споменавам колко некомпетентни тълкувания на изследвания се проточиха, от едно на друго!
Та се стигна до психолог!
Много трябва да се внимава с лекарите Shocked

# 109
  • Мнения: 3 456
Янче, скоро се бях сетила за вашата история и се питах , какво ли става. Непременно ще гледам довечера

# 110
  • Мнения: 463
Eden, хич даже не бледнее... Ти после направи ли нещо? Аз съм подала жалба в МЗ. В прокуратурата 2 пъти ме връщаха щото първия път не бях в приемно време, а втория нещо не им се стори достатъчно сериозно и ме пратиха в другата прокуратура на Драган Цанков... Ама там просто нямах никакво време да отида. Ако не е късно много пак ще се пробвам след Нова година... Дано да ми я приемат жалбата с такова закъснение.


не, нищо не направих. дори и не потърсих самия лекар да го попитам как спи нощем спокойно след всичко това. беше ми гадно, гнусно и не ми се занимаваше. затова се възхищавам от бойния ти дух. довечера ще те гледам   bouquet

# 111
  • София
  • Мнения: 38 476
Вчера гледах предаването и се зачудих коя е тая докторка олигофренка да лъже бременна жена че има хламиди и че някакъв тест от вагинален секрет може да го покаже.

1. Хламиди се откриват само с кръвен тест.
2. Ако наистина имаш хламиди, няма да можеш да забременееш.

Второто ми го каза моята гинеколожка след като в Сибалаб ме бяха излъгали че имам хламиди. За това съм писала в темата за Сибалаб.

# 112
  • Мнения: 5 393
Вчера не успях да гледам, но продължението днес няма да го пропусна. Peace
Аман от некадърни и подкупни доктори #2gunfire #Cussing out

# 113
  • Мнения: 1 455
Янче, снощи гледах репортажа и още веднъж ти казвам БРАВО   bouquet!
Довечера пак ще гледам  Peace

# 114
  • София
  • Мнения: 2 493
Момичета, благодаря на всички ви за подкрепата и искренос е надявам цялата тая моя борба да има резултат!

Дилянка, мненията по въпроса са много различни. В тази цялата история консултирайки се с различни специалисти установих, че всеки има свое мнение по въпроса. Според едни кръвния не е сигурен и не винаги може да ти ги открие (особено ако са вагниални, щото имало и белодорбни, които само с кръвен се намират). Ако се взима цервикален секрет то не се прави обикновено микробилогично изследване а PCR тест, който прави някакъв ДНК анализ... Освен това секрета се взима от по-навътре (от шийката ако не се лъжа), а не от изхода на влагалището...
А аз забременяването и аз така мисля... ама незнам и аз вече...

# 115
  • Мнения: 5 713
Ужас! Прочетох цялата тема. Аман от пишман лекари. Така и аз бая си походих по мъките малко преди да забременея. Последната фрапираща история при мен беше, че имам кондиломи, които трябва да се горят. Но преди това някаква сериозна инфекция причинена от кандида трябваше да лекувам с Урунгал и да се изръся близо 100лв. Слава Богу не го купих лекарството, чаках да ми дойде и то така не дойде. Simple Smile
Сега ме е страх да отида на гинеколог и само се ослушвам. На никой нямам доверие.

# 116
  • София
  • Мнения: 2 493
Вери, е това е най-гадното, че вече и аз нямам никакво доверие в лекарите и се моля да не ми се налага по някакъв начин да ползвам услугите им ... Sad

# 117
  • Мнения: 376
Янче, поздравления! Ще я поставиш на мястото й г-жа гинеколожката. Твоята история са я оставили като коледен "подарък" на докторицата. Успех! И лека и безпроблемна бременност и също такова раждане! Hug

# 118
  • Мнения: 4 176
Браво! Всеки трябва да си търси правата. Поздравление и кураж.
Жалко, че в такъв момент се занимаваш с тези неща, но не трябва да има ненаказани злоупотреби.
Сега и едно дело с/у цялата болница ( поликлиника) ако може да спретнеш.....или да осъдиш държавата... знам ли. Не съм юрист, но си струва.

# 119
# 120
  • София
  • Мнения: 2 493
Mamica, аз искахд а подам жалба в прокуратурата, но почнаха прекалено много да ме мотаят а аз нямам време за това - иди тук, иди там... Края на семестъра е и съмс е заринала в учене. Но поне жалбата в МЗ си я подадх. Да видим дали ще има някакъв ефект...
Кажете ми когато подадеш жалба някъде после к'во се прави за да разбереш имало ли е някакъв ефект и какъв? Имам входящ номер и какво? Обаждам се в деловодството (където я оставих) и ги питам "К'во става с жалба номер еди-коя-си?" ли?

# 121
  • Мнения: 532
Янче,
аз за съжаление вчера не можах да гледам,но видях репортажа онзи ден и много ти се изкефих.
Браво!!!
Какво стана?Какво каза лекарката пред камерите,разкажете???

Няколко Русенски майчета сме подготвили една петиция за по-качествено обслужване в АГ-Русе:

http://www.bgpetition.com/ag-ruse/index.html

Моля ви подкрепете ни и вие.

Не знам дали нещо ще излезе,но съм сигурна,че трябва да продължаваме да им показваме,че няма да позволим да си правят каквото си искат с нас и децата ни.

Благодаря   bouquet

# 122
  • Мнения: 5 026
Янче, скоро се бях сетила за вашата история и се питах , какво ли става. Непременно ще гледам довечера
И аз така-гледах рекламата на "Господарите" днес и се сетих.  Снощи пропуснах, но тази вечер ще гледам какво оправдание ще скалъпи "докторката". Смятам, че е време съгрешилите лекари да поемат последствията от грешките си! И дано има по-малко грешки!

# 123
# 124
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
В момента гледам предаването и още повече ме хвана яд на тая митева ли е каква ли е  #Crazy овца!

# 125
  • Мнения: 1 802
Янче, браво!  smile3501 Всички трябва да вземем пример от теб, и като има нещо нередно да се обръщаме към когото трябва! Желая ти една спокойна и успешна бременност!  newsm10

# 126
  • Мнения: 338
Yanche, браво!
 smile3501
Всички се сблъскваме с нередности и аз лично все си трая, обаче полза от това няма.
Истината е в това, което ти направи!

# 127
  • Мнения: 4 176
Когато подадеш жалба ти пишат отговор с това какви мерки са взели.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 493
Mamica, а има ли някакъв срок, в който трябва да ми отговорят??

# 129
  • Мнения: 463
Yanche, гледах те снощи и онзи ден - супер си!!! браво на теб -  така трябва да се действа. всичко трябва да се борим с хора като бехтерева и митова и тогава няма да си позволяват да вършат такива безобразия. за такива лекари имам само една дума - мародери, мисля, че най-точно ги описва!

# 130
  • Мнения: 4 176
Янче, не мога да ти кажа. Ти жалбата как я подаде? В деловодство или я писа и с обратна разписка? Аз когато съм подавала жалби все с обратна разписка и са ми писали обратно. Дали пък да не се обадиш в деловодството и да питаш, ако е лично занесена молба дали те ти пишат на посочен адрес или трябва да си я получиш от някъде?
Аз все си мисля, че молба от деловодството отида по канален ред за където е и от тма те се свързват с теб и те освдомяват какви мерки са/ще вземат.

# 131
  • Мнения: 1 013
Браво!!! Аз мисля, че всички жени, които са изнудвани за пари по време на бременността и най-вече при раждане ( защото там става дума за много ) , не става въпрос за доброволно даване, трябва да действат по същия начин!

# 132
  • София
  • Мнения: 2 493
Mamica, на място я подадох в деловодството. След няколко дена се обадиха да ме питат за адреса ми щото бях забравила да го напиша. Продиктувах им го по телефона и т'ва беше... Ама мисля след НГ да им звънна да ги питам дали мислят да ми отговарят и докъде са стигнали...

# 133
  • Мнения: 420
   Снощи успях да гледам част от тази история в "господарите". Днес случайно засичам темата тук. За съжаление, така е, щом медицината вече  е търговско дружество. Поздравления!  smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501
   Не се отказвай да гониш до дупка. Ако всички го правим, поне ще си имат обеца на ухото.

# 134
  • Мнения: 532
Mamica, на място я подадох в деловодството. След няколко дена се обадиха да ме питат за адреса ми щото бях забравила да го напиша. Продиктувах им го по телефона и т'ва беше... Ама мисля след НГ да им звънна да ги питам дали мислят да ми отговарят и докъде са стигнали...

Би трябвало да ти отговорят в срок от един месец.

# 135
  • Мнения: 104
Леле колко ме е яд, че съм пропуснала предаването   Sad  Дали ще има повторение?  Thinking  Браво за куража!!!!! Hug

# 136
  • София
  • Мнения: 2 493
pav69, повторение незнам дали ще има, ама потьрси в нета. Може да са качени някъде.

Общи условия

Активация на акаунт