Диета на Пиер Дюкан - рецепти

  • 908 265
  • 1 237
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 151
Лютеница по Дюкан

4 домата
6 печени чушки
2 печени патладжана
2 моркова
4 ск чесън
сол , 1 чл подсладител , 1 1/2 сл течен парафин , кимион, чубрица , магданоз

Слага се дълбок тефлонов тиган на котлона и в него се слагат последователно:
- Обелените и пасирани домати
Бъркат се докато течността им изври напълно и остане пюре
- пасираните чушки
-пасираните патладжан , чесън , магданоз и моркови
През цялото време се бъркат често . Остава на котлона максимално дълго без да загори.
След като се махне от огъня се слагат останалите подправки - сол , подсладител , чубрица ,
кимион и парафин.
Хубаво е докато е топло да се сложи в бурканчета , за да трае по- дълго.[/color
]

# 616
  • Мнения: 1 885
Влюбени дробчета

Продукти за 3 порции:


Пакет пилешки дробчета около 1/2 кг
Пилешко месо - в моя случай варено, останало от вчера, но може и изостанали пържолки, пиле на грил и т.н
лук
сол/пикантина
черен пипер
чесън (аз използвах на прах)

По желание:  Яйце, чукнато отгоре и/или малко изтискан лимон накрая, магданоз

Измиваме и почистваме дробчетата. Сваряваме ги за около 5-10 мин. като махаме излязлата отгоре кръв внимателно. Ще използваме минимално количество от чистия бульон.
На дъното на гювече полагаме тънка шайбичка лук ( за да не загори). Отгоре смесените дробчета, пилешко, овкусени с подправките и ако е останал лук на дребно. След това поливаме с малко от бульона, в който са се варили дробчетата. Преценете, кой колко водно обича. Пече се на 180-200 градуса. Бързо става готово. Малко преди да го извадим може да чукнем яйце.


Снимка: http://dukan4e.hit.bg/P8075904.JPG

За ПЗ дните могат да се добавят малко морков и повечко лучец

# 617
  • Мнения: 1 365
Пилешко месо на фурна
Продукти:
Бяло пилешко месо - 600гр.
Подправки - на вкус

Нарязах пилешкото месо на по-малки парчета. Сложих ги в тавичка и поръсих отгоре със сол, сложих и подправка за пиле и полях обилно с вода. Оставих го във фурната на 250 градуса докато извря водата. Накрая ги оставих леко да се позапекат отгоре. Станаха изключително крехки и сочни. Подходящо е и за П и за ПЗ дни.

Пробвах и с телешко, но не стана толкова крехко. Може би, ако е в йена, ще стане по-хубаво.

Извинявам се, ако някой вече е дал такава рецепта, но наистина беше много вкусно.

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 13:55 от dessy_g

# 618
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 410
Голямо кюфте

300-400гр кайма смес (телешко и свинско нетлъсто месо)
1 среден морков
1 средна глава лук
2-3 суп. лъжици галета
1 яйце
1/2 чушка (аз ползвах зелена, но няма значение)
кашкавал колкото кибритена кутия или съответното количество топено-пушено сирене
1 суп. л. овесени трици
шарена сол, черен пипер

Каймата се омесва с нарязания и предварително посварен морков, наситнения лук, наситнената чушка, кашкавала/сиренето на кубчета, триците, яйцето, шарената сол и пипера. Всичко това добре се омесва и може да престои малко за да поеме каймата. Оформя се голямото кюфте (като руло стефани) и се  поръсва с галетата (която можете да си направите от остатъците от хляба който ползвате - изчаквате да изсъхнат добре и мелите в кафемелачката до степен по-едро кафе). Слагате в тавичка върху хартия за печене, покривате с фолио и печете на 180-200 гр около половин час - 40мин, после махате фолиото и запичате до зачервяване на 250гр.

Ако сте на нишестени можете да добавите шепа царевица, която приспадате от порцията ви за деня.

Не забравяйте, че галетата трябва да приспаднете към 2те филийки хляб полагащи ви се за деня. Не съм мерила колко е но аз го смятам за 1 филийка.


Мисля, че имаше подобна рецепта за ПЗ дните, но за всеки случай споделям и тази.

# 619
  • Мнения: 58
[color=green]Тиквички огретен ІІ вид[/color]
Продукти:
3-4 средно големи тиквички
4 яйца
извара + обезмаслено сирене общо окло 1 чаена чаша
2-3 скилидки чесън
1 връзка копър
кашкавал light около 20 гр.

Приготовление:
Тиквичките се настъргват на едро ренде и се оставят хубаво
да си пуснат водата. Дори се доизстисват с ръка за да
остане възможно най-сухото съдържание.
Смесват се със сиренето, изварата и яйцата и се разбъркават
до получаване на еднородна смес. Добавят се пасирания чесън
и нарязаният на ситно копър. Всичко това се изсипва в тефлонова тавичка
по възможност висока и се пече окло 1 час на 250 градуса.
Около 5 мин.преди да го извадите го поръсете с настъргания предварително
кашкавал за да се запече и да хване "Златна" коричка. cook

# 620
  • Мнения: 516
За тези, на които сиренето им липсва:
"СИРЕНЕ" ОТ ИЗВАРА
Продукти:
250гр. извара
100мл. прясно мляко
диетична сол и лимонов сок на вкус
1 пакетче желатин

Приготвяне: Изварата и прясното мляко се разбиват с блендера до получаване на хомогенна смес. Овкусява се с малко лимонов сок и диетична сол. Добавя се разтворения на водна баня желатин. Сместта се изсипва в навлажнена кутия с капак и след един ден в хладилника имате чудесно "сирене", което се реже като истинското.- Бързо, лесно и вкусно!
  bouquetПП. Може би ще стане и с кисело мляко вместо прясно, но не съм пробвала.


Специални поздравления и благодарности за орИгиналната рецепта!
 А Ето как изглежда това уникално нещо,
което едва устоя на набезите на мъжа ми  ooooh!
Забележете, че има дупчици дори, като истинско сирене.
Вкусът му е какъвто си го направите, а консистенцията е като на свежо сирене Хелиос/нищо общо с маргаринения му вкус!/ - това пак зависи от гъстота и изобщо от предпочитанията.
Следващата порция ще бъде задължително овкусена предварително с босилек и риган и ще се получи истински деликатес.

Ох, ама не е ли фантастично! Crazy


Daisy , аз го направих с кисело мляко.Не му сложих лимонов сок , защото помислих ,
че може да ми киселее на вкус .
Направих го снощи около 24 часа , а тази сутрин си хапнах -  бързо " узрява".
Стана супер сирене - не мога да му устоя   newsm22
Пък и става и цялото да го изям на ден - в нормата на допустимата дажба млечни на ден е  Joy Joy Joy
Благодаря ти много за споделената рецепта      bouquet 

Орелия , наистина на консистенция е като свежото сирене "Хелиос"  , но на вкус е ...
много по-хубаво от него    eat
Благодаря и на теб за снимките     bouquet   Нека всички да видят какво представлява и да
запретнат ръкави да си го направят    chef

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 11:45 от mamce

# 621
  • Мнения: 73
Тиквички на фурна
Нарязват се тиквичките на колелца, на тънко като за пържене.Слагат се в тава,поръсват се с малко чесън на прах,сол и се режат няколко скилитки чесън отгоре.Печат се в силно загрята фурна,като се разбаркат,докато се изпечат добре.После се овкусяват по избор-оцет или кис.мляко.Стават много хубави.Да ви е сладко.

# 622
  • Мнения: 1 365
Вчера направих фантастично телешко месо във фурна

Първо сварих телешкото месо в тенджера, после го нарязах на по-големи хапки и го сложих в йенска тенжера. Поръсих с черен пипер, дивесил, джоджен, сол, сипах много малко соев сос за вкус, налях прясно мляко около 1ч.чаша и сипах и малко от бульончето, в което варих месото, покрих с капака и сложих във фурната да се пече за около 30минутки.

За първи път ям толкова крехко телешко месо. А мъжът ми беше направо очарован... Направих и яйчена салатка от яйца с дюканска майонеза... За "аперитив" спретнах малко айран и беше направо фантастично!
Да ви е вкусно!!!

# 623
  • Мнения: 1 885
Шаран по свищовски
Подходящ за Никулден и други празници


Продукти:

Един шаран (моя беше 2.300кг)
кисело мляко (в моя случай 2 кофички обезмаслено 0,1%)
5 яйца (количеството е голямо и се яде няколко дни, така че не мисля, че е проблем)
2 скилидни чесън или чесън на прах
сол
черен пипер

Шаранът се почиства и измива, наръсва се със сол и черен пипер да поеме малко. Важно е да отбележа, че коремът му не се пори, цепи се откъм гърба, за да стане едно кръгче. Ето снимка ако не е ясно... само да не я гледат хора със слаби сърца, че тук шаранът не е измит от кръвта още  Rolling Eyes  http://dukan4e.hit.bg/P8105924.JPG 
Слага се в подходяща тава (задължително с кожата надолу) + малко водичка на дъното. След като отгоре придобие хубав златисто-червен цвят се залива със сместа от разбитите яйца, млякото и чесъна и се връща във фурната.


Ето снимки на тази вкуснотия, която е приготвял един от прадядовците ми от Свищов.


http://dukan4e.hit.bg/P8105930.JPG
http://dukan4e.hit.bg/P8105932.JPG

# 624
  • Мнения: 249
Желатинов сладолед

1 ч.ч. цедено кисело мляко 0,1 %
1 с. л. желатин
1 с. л. вода
степче на вкус
подсладител , ако е необходимо

1.Направете желатина , според инструкциите.
2. Смесете изцеденото кис. мляко със степчето и добавете подсладител , ако е необходимо.
3. Смесете желатина с кис мляко и го насипете в форма за сладолед и го охладете във фризера.

# 625
  • Мнения: 7 474


Яйчна салата

 5 яйца
1 кутия сирене Esquiza диетично
чесън - 3 скилидки (също на вкус)
сол
по желание копър или др. подправки

Яйцата се сваряват и настъргват на ренде,
омесва се хубаво със сиренето и подправките.
Страшно е вкусно Crazy


Увито в шунка е още по-хубаво Crazy



А за ПЗ дни го увих и в шунка и в печен патладжан Crazy Crazy Crazy

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 14:40 от L e o

# 626
  • Мнения: 459
ПИЛЕШКИ ШНИЦЕЛ

Аз правих пилешки шницел. Знам, че тук някъде имаше подобно, дано не се потварям.


Пилешко филе
2 яйца
Овесени трици
Подправки- лук, чесън, чубрица, черен пипер, кимион, сол на вкус /аз не сложих, тъй като месото си беше солено, купихме го от "Метро"/

Пилешкото филе го смилам в кухненския робот. Вътре слагам и едното яйце, лука и подправките. В отделен съд разбивам другото яйце. Оформям шницелите като ги топвам в разбитото яйце. Поръсвам отгоре и отдолу с трици. В тава слагам малко водичка и нареждам шницелите. Пекох ги само отгоре на 200 градуса, после ги обърнах, въпреки че нямаше нужда.

Не съм написала точно пропорции, защото аз всеки път ги правя с размразено пакетче месо от фризера, но всеки път става вкусно.

Гарнирам с две лъжици кисело мляко, с малко копър.

# 627
  • София
  • Мнения: 2 210
Морска супа

1 пакет замразени миди
1 пакет замразени калмари на шайби или микс
1 филе бяла риба замразено (на парчета)
половин паламуд (пушен) (нарязан)
1 голяма глава лук, нарязана на ситно
малко целина, нарязана на кубчета или пък листа-на вкус
магданоз на вкус
тарос (естрагон), девисил, сушени подправки за супа


Всичко се вари на тих огън. Последни се сваряват калмарите-така, че те са критерии кога е готова супата.
Гарнира се с парче лимон. Хубаво е да се консумира за ден-два, след това вкусовите качества се влошават-дори да седи нон стоп в хладилника.
Може би става и с други риби- аз използвах наличните "остатъци"  Mr. Green


За ПЗ дните може да се настърже един домат.


Една по-различна ципура

Нищо особено-но за първи път правя по тази технология, обикновено пека на сол.
Сега- в плик, по следния начин:
Ципурите (в моя случай 2 бр по 400гр) се цепят през корема и се изчистват много добре. Поръсват се
с подправки на вкус-в моя случай- естрагон, сушени зеленчуци, сол.
Надлъжно се слагат кисели краставички, които след изпичанетео се махат- целта е
да придадат по-свеж вкус на рибата. От външната страна се натъркват със сол или
със смес за риба на Котани.
Всяка риба се слага в предварително намокрен плик за печене.
В отделен  плик се слагат 3 глави лук ,срязани на две и поръсени с подправки.
Слагат се пликовете (в моя случай-3- два с по една риба и един с лука)
в голямата тава на фурната и на дъното и се слага една чаша вода.
Пликовете се надупчват, разбира се.
Пекат се около 45минути на 200 градуса и след това
пликовете се разкъсват и се запича 10-15 минути на горен реотан с вентилатор.
Вкусът става доста по-различен от на сол. Краставчиките се махат. Лукът е за гарнитура, но
в П дните -да не се прекалява с количеството му. Сервира се с лимон и дръжки от магданоз  Mr. Green
(това последното-го харесвам, защото е по-ароматно и нарязано на ситно придава красив вид, който
на мен ми е фатално важен Simple Smile)

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 15:31 от ЗлаВещица

# 628
  • Мнения: X
Протеиново соево "сирене"

Докато бяхме в БГ намерих в Пикадили чист соев протеин на прах - 90% протеини, 2% въглехидрати, 0% мазнини
цял месец се чудих какво да го правя - до онзи ден

смесих соевият протеин на прах с кисело мляко на гъста каша - сместта беше около 400мл, разбих ги с блендера за по-добра консистенция
добавих сол на вкус, малко лимонов сок и желатин (според моята опаковка - 3 чл разбити в малко вода и стоплени в МВ)
Цялата смес престоя в хладилник една вечер - на сутринта имаше чудесен вид и вкус (по-добър от тофуто в магазина)

ако намеря и млечен протеин на прах, ще пробвам и ще докладвам


Ето и снимка:   http://www.snimka.bg/album.php?album_id=273398

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 01:23 от Анонимен

# 629
  • Мнения: 226
Рачешко изкушение

3 сварени яйца
пилешко месо (в моя случей остатък от пилена грил)
6-7 опашки от раци (мисля че ще стане с рулца от раци)
2-3 с.л. екскуиза
малко дюканска майонеза (може и да я пропуснете)
малко парченце краствица
копър

Настъргваме яйцата и нарязване на ситно всички останали продукти. Заливаме със соса от екскуиза и майонеза.
Започваме да хапваме. Не успях да снимам защото беше изядено веднагически

Общи условия

Активация на акаунт