Габрово - "Добре дошли и отишли" – 2

  • 16 592
  • 291
  •   1
Отговори
# 285
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Аз записах Мишо при д-р Живка Дончева/в поликлиниката на Колелото/.
Като се преместихме от София ми беше трудно да избера лекар за малкия.Нали искам най-доброто,разпитах познатите ми майки и всички ми посочиха различни имена.Така че отидох в поликлиниката и /понеже бях с малкия и не можех да чакам много/ си избрах кабинета пред който имаше най-малко хора.
Изборът ми е случаен, но за сега съм доволна.Д-р Дончева има подход към децата,внимателна е, не отказва направления и най-важното не е почитател на безразборното изписване на антибиотици и изобщо на лекарства.
Ако в последствие се разочаровам от нея ще я сменя и толкова.

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 09:58 от ivap

# 286
  • Мнения: 516

Защо Борисова е с толкова негативна слава - незнам коя е,но ми стана любопитно
[/quote]
Ние сме при доктор Борисова в "Апогей".
Моля ви,без такива гръмки заклинания...
иИзобщо неискам да я определям като перфектен медик,
но е факт,4е сме на две години и половина и досега,е правила вси4ко възможно да не стига детето ми  до антибиотик..
Борисова е привърженик на хомеопатията и ако родителят правилно прилага лекарствата,може да си спести доста главоболия.

Аз съм майка на син,който още су4е(2.4м)
Борисова все още ни се диви на ентусиазма..
 наистина няма да ви даде ценни съвети за кърменето,
но все още много педита,него правят...
Късно захраних,но никога не ми се е карала,
защо непредпо4итам нейната схема
(мене много майки на времето ме смятаха за луда,ама гледам,4е и те ве4е са полуделили Wink
.....Прави ми впе4атление,4е ми дава направления за изследвания на детето,които други педита,няма да ви напишат,защото не са задължителни Mr. Green...
винаги идва,ако я извикам в къщи и сме се карали,ако искам да и дам пове4е от 5лв...
харесвам крема,който изписва от сто години и винаги е имал ефект...
Когато сънът ми бе,на два месеца,без да се моля,
ни изпрати на ортопед,а някои педита,
си спестяват това направление - което е супер важно....

..Има и други по-добри доктори,но ми кажете един за който сте 4ули,само лошо или само добро???...
Тук става въпрос за педиатър през здравната каса,а не за 4астен,нали така - ами няма ни един перфектен!!!!
Като 4астни педита,харесвам Кирилова и Камбурова...но,Кирилова ми е правила лошо впе4атление,4е взима по 20 лв,за съвсем елементарна консултация или казва,4е няма да върне  ресто:mrgreen:(това ми се е слу4вало,когато аз накрака съм завела детето в отделението,а не когато съм я викала в къщи...тя ве4е неработи в болницата,но е много любезна и винаги би дошла у вас за преглед - ама гледайте да имате то4но пари4ки Laughing
.....

# 287
  • Габрово
  • Мнения: 336
 villie, права си! Не може да се очаква кой знае какво от доктор, работещ със ЗК. Аз отидох при нея, защото ми я похвалиха 2 жени. В крайна сметка има и доволни от нея.
Но мен лично много ме ядоса. Отидох при нея, за да потърся второ мнение. Сина ми беше на 6 месеца  и личната му лекарка му изписа АБ заради налепи по сливиците. Имаше Т 37.3 . Чаках час и четиридесет минути  и си мислех, че това е добре - има хора при нея, обръща на всеки внимание, не го претупва на бързо. Но когато влязох картинката беше друга. Първо ми направи забележка, че съм се качила с количката, другите майки оставяли своите долу. Аз отговорих, че няма как да го държа толкова време на ръце, докато чакам. Обясних за какво съм там - да му прегледа гърлото. Попита дали сме правили изследване, аз казах, че не сме. Тя го съблече и почна да го преслушва. После му събу памперса и започна да му дърпа кожичката на пишлето ( в къщи видях, че я е сцепила на 3 места). Аз казах "Не я дърпайте!" Тогава тя се дръпна и почна да ми обяснява как ще получи фимоза и възпаление  и тя искала да провери дали температурата не е от там. След това му прегледа фонтанелата, ушите и чак тогава погледна гърлото! Каза "Аз сливици не виждам! Има халтавост  newsm78 на тъканите, ще имате проблеми" Каза, че няма нужда от изследвания,  да си пием изписания АБ, но освен това и хомеопатично лекарство. Платих си 10 лева и си тръгнах бясна. Хомеопатичното не го взех разбира се, защото за мен АБ и хомеопатия са несъвместими!
И как, след като от нея диагноза не чух.
И това няма нищо общо със ЗК, защото аз съм отишла при нея на частно.
Освен това имам наблюдения върху нейната практика от приятелката ми, която е с трите си деца при нея. Но затова няма да разказвам, защото все пак не са лични преживявания. Само ще кажа, че и тя не е доволна, но не я сменя, защото и харесва това, че по всяко време може да я извика в къщи.
Аз съм при Косева. Не съм съвсем доволна, има си пропуски и тя. Но винаги е любезна, обяснява колкото знае, също не ми се е карала ,че захраних на 6 месеца и че не изпълнявах нейната схема на хранене, че не "забелвам" пишлето. Аз също я понаучих що е то късно захранване. Не винаги дава направления, но ако много държа на някое изследване, ходя и си го правя сама.
Вярно е, че за всеки лекар може да се чуе и добро и лошо. Важно е да не ни се случва лошото!  Hug
А кой ще пусне нова темичка? Има ли желаещи или да посочвам  Grinning

# 288
  • Мнения: 7
Благодаря момичета за изчерпателните мнения за педиатрите, ако някой има мнение и за други да пише. Моята свекърва е доктор горе в болницата аз и нея мисля да питам кого да си изберем. Явно няма перфектен лекар дано бебчо да се роди жив и здрав.

# 289
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ние се записахме при Мариела Илиева и сега на първото посещение у дома ми се стори много внимателна и дано все така да е  Grinning.Обяснява всичко подробно и ни успокои най вече с това че можем да и звъним по всяко време но дано не се налага newsm17 и е доста разбрана на пръв поглед.
Иначе благодаря на всички за пожеланията които прочетох!!!! newsm03Вече влезнах в час и ми остава само да се справя някак с тая кърма,засега имам само коластра и не е достатъчна за беба,тоест освен нея дохранвам с АМ smile3541
Дени,как си мила?Много е хубаво да знаеш,мисли че скоро ще гушнеш и ти твоето бебче и така ще мине бързо времето до вашата среща preggoЗнам че е малко изнервящо накрая,всеки ден чакаш щом влезеш в деветия месец,но всеки час те приближава до вашата среща smile3522Забравих да те питам какво ще е бебчето?
Благодаря на Мима Калина за милите думи и ако имам нужда от съвети ще питам наистина smile3525

Хайде до скоро 55 55 55

# 290
  • Габрово
  • Мнения: 336
Айде на новата темичка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158405.new#new

# 291
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
               
     Zdraveite mami ot Gabrovo,
  az sam kandidat mama,termina mi e na 22.02.Ima li drugi kandidat mami s blizka do tazi data?
  Nalegna li vi predrodilna treska.Az 4estno kazano ve4e niamam tarpenie da se sre6na s malkia
  4ovek.O4akvam mom4ence. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт