Вагинално раждане след секцио

  • 40 905
  • 318
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 11 032
Родих със секцио, поради медицински показатели. Възстанових се много бързо, да не кажа светкавично. Живот и здраве, пак ще родя така. Не ми се правят експерименти, а и не съм чак толкова любопитна, щом става дума за моето здраве и това на детето ми.

# 241
  • Мнения: 8 999
Честно казано, моят лекар беше убеден, че ще родя нормално. Не стана и се наложи секцио /аз тайно се надявах да е така/. За второто дете изрично ме предупреди, че е възможно вагинално раждане, ако забременея поне 1 год. след първото раждане. Е, аз не удържах фронта и след 6 месеца се явих отново бременна. Секциото беше задължително в моя случай. Не съжалявам, дори се радвам, че стана така. Изпитвах неистов ужас от нормалното раждане. Вярно, че първите 2-3 дни след операцията беше малко гадно, но на 4-5тия ден тичах като козичка. Всичко е въпрос на нагласа и степен на жажда за страдание. Възстанових се перфектно и след двете раждания. Ако имам трето дете, дори бих платила, за да е със секцио. Имам приятелки, които родиха нормално, но се възстановяваха много по-дълго и мъчително от мен.

# 242
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, по ред причини...

# 243
  • Варна
  • Мнения: 1 618
твърдо не

# 244
  • Мнения: 1 081
Може, ако е минало достатъчно време от секциото.

# 245
  • Русе
  • Мнения: 150
Аз родих секцио не по мое желание! Надявам се след време ,като забременея отново да родя нормално!Не одобрявам секциото по желание и се чудя защо изобщо допускат подобно нещо!Ако има кофти случаи след нормално раждане предполагам по големият процент ще е заради лоши "специалисти" и некомпетентност от двете страни!

# 246
  • Мнения: 654
Родих със секцио по спешност, че бебата се беше удушила цялата- до 9 см. разкритие ме чакаха за нормално..Абе, ако не си бях платила на лекар, щях да съм си без бебе.
И до сега съм за вангиналното, твърдо. По- добре за майката, ако няма усложнения, по- добре и за бебето.
baibibi, беше ми набивано в главата, че толкова скоро след операция е супер опасно да забременееш, защото матката буквално може да се сцепи. Най- рано 1 г. и 8. ми казваха- моля, сподели ако знаеш повече.

# 247
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
не  bouquet

# 248
  • София
  • Мнения: 676
Ако имам трето дете, дори бих платила, за да е със секцио. Имам приятелки, които родиха нормално, но се възстановяваха много по-дълго и мъчително от мен.
Е, за трето секцио (в моя случай 4 раждане), 4 - ма от 5 лекаря категорично ми заявиха, че не биха поели отговорност за изхода на бременността и третото секцио... И аз не посмях да я поема...  Cry

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 16:26 от cvyrche

# 249
  • Мнения: 4 451
Много исках второто ми раждане да е вагинално, след първото секцио. Изживях същите кошмари като теб, но за жалост отново ме оперираха. Бебето пак беше със седалищно предлежание. Confused
И да бих опитала да родя вагинално третия път.

# 250
  • Мнения: 485
Здравейте!

Искам да ви поканя да се включите в конкурса Моето естествено раждане след секцио

# 251
  • Мнения: 485
Момичета, искам да ви поканя да се включите в гласуването за най-добър разказ за VBAC.

Гласувайте за "Моето вагинално раждане след секцио"

# 252
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Засега съм на мнение, че по-скоро не...Ако дойде момент да избирам, може и да размисля, не знам.

# 253
  • София
  • Мнения: 210
Здравейте!
Искам да ви помоля за подкрепа и съвети в борбата с доки.
Преди около 6 години родих секцио. Причината беше, че около седмица след термина ми изтекоха водите без контракции и с 2 см. разкритие, и 20 часа след това нямаше никакво развитие. Сложиха ме на система с окситоцин и след няколко часа започнаха силни и болезнени контракции, въпреки които успях да го докарам до 8 см. разкритие и толкоз. Почнаха да се губят тоновете и хайде под ножа.
Откакто забременях с второто си дете чета много за ВБАК и разказите на мамите, преминали през това ми вдъхнаха много кураж и увереност. Говорих с гинеколожката, която ми следи бременността, и тя не вижда проблем да опитам да родя естествено. Днес посетих лекарката, при която родих дъщеря си и която до последно се бори заедно с мен тогава, за да родя естествено. НО сега, тя реагира много остро и много негативно на желанието ми. Нямахме много време за разговор, но такъв ми предстои следващата седмица. Тя каза, че след като причината за първото секцио е била "първична родова слабост", имало огромна вероятност това да се повтори и сега, и било много по-добре да си мина през патология (защо, по дяволите, трябва да минавам оттам) и планирано секцио.
Не искам да си сменям лекарката, но не съм склонна и да отстъпя. Надявам се, че следващите ни разговори ще бъдат по-конструктивни и тя ще ме подкрепи. Този термин "първична родова слабост" звучи едва ли не като окончателна присъда.
Сега моля и за вашата подкрепа и ще съм благодарна, ако ми дадете идеи и аргументи, с които да я убедя.

# 254
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Попитай я какво точно значи първична родова слабост, защото този термин е безкрайно неясен и може да включва куп причини, маскирани зад него. Вероятната причина да се стигне дотам при теб е пукането на мехура без започнала родова дейност - причина за това може да е инфекция, а организмът още да не е бил готов да стартира раждането. След това има предизвикано раждане, което не винаги протича по най-добрия начин - ако и позицията на бебето не е била оптимална (което е много вероятно предвид изтеклите води и липсата на родова дейност без предизвикването), тогава липсата на прогрес в един момент става съвсем обяснима (малпрезентация-липса на адекватен натиск върху шийката-липса на добро разкритие-закучване на раждането, лоши тонове-секцио). Тези неща са много чест сценарий и би трябвало докторката ти да го знае, както и да знае, че причината за родовата слабост не е в теб (в неспособност на организма ти да се справи с раждането), а в цялостната картина на нещата (лоша поредица от фактори, които изобщо не е задължително да се повторят, нито да доведат до същия резултат). Важно е да уточниш с нея кое я притеснява - дали това как ще се развие раждането или принципно е против нормалното раждане след секцио (има немалко лекари на това мнение, въпрос на лична позиция за тях). Предвид че за доброто протичане на раждането ще ти е необходима пълна подкрепа и лекар, който да ти дава увереност, да проявява търпение и да вярва в добрия финал, тогава може би този път тази лекарка не е най-подходящият избор за раждането ти, освен ако не успеете да сближите позициите. Гинеколожката, която ти следи бременността, не изражда ли?

Общи условия

Активация на акаунт