Торта Малаков - Бишкоти със "S't Onore" крем и свежи плодове.

  • 7 389
  • 10
  •   1
Отговори
  • ES
  • Мнения: 2 172
Момичета, помагаите
разглеждах сайта на "Двете фукли" и се натъкнах на тази торта, страхотно апетитно изглежда, гледам с бишкоти е, значи няма да много трудна за изпълнение. Имате ли идея за рецептата и или поне подобна на тази

# 1
  • Мнения: 22 867
Това вътре ми прилича на сметана, но по-добре някой, който я е опитвал да каже. Иначе, ако е сметана, няма да е трудна за изпълнение.
А, малко късно видях, че е някакъв "S't Onore" крем. Апетитно изглежда с тия плодове........ Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 22 867
Ето една рецепта, а тук е руската. По името предполагам, че тя е оригиналната.Но и другият вариант звучи добре. Ако я направиш, пусни снимки и напиши как е на вкус! Успех!  chef  bouquet

# 3
  • ES
  • Мнения: 2 172
Благодаря ти,  labrex     
може и да се пробвам с някоя от рецептите, но дали някоя мама-баш сладкарка не се е правила подобна да  сподели опит?

# 4
  • Мнения: 3 251
Наталинкааа, къде си??? Я дай едно рамо!  bouquet Няма начин да не си приготвяла подобна вкусотия?!

# 5
  • ES
  • Мнения: 2 172
Брех, никoй не знай
аз си мислех че е лесна торта
жалко, мислех да я правя утре за Димитровден на малкия....Sad

# 6
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Наталинкааа, къде си??? Я дай едно рамо!  bouquet Няма начин да не си приготвяла подобна вкусотия?!

Нинка, ами не съм правила защото за пръв път я чувам! Тук никога не съм виждала такава торта! Правя обаче подобен крем(като в руската рецепта), който мажа на пандишпан. Даже това е най-често правения крем за торта у нас - пудинг и масло. Правила съм и нещо подобно на българската рецепта(дори пусках рецептата тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24962.msg482654#msg482654) с тази разлика се прави с яйца, но разбити на водна баня и без сметана. Крема става много лек и вкусен!  Тази торта обаче, звучи вкусно и лесно, така че смело се впускайте в експерименти!

# 7
  • Мнения: 7 106
като глдам така, най-сложното в тази торта е крема, защото не е ясно точно какъв е  Simple Smile. labrex обаче ти е дала две рецепти, ти просто си избери крем, който е най-близък до вкусът ви.
Трябва ти откопчаваща форма за торта, бишкоти, желатин, сок от компот и плодове + съставките за крема. Облепваш формата за торта със фолио. Най-отдолу за блат слагаш или някой готов, или опечен от теб пандишпанов блат или счукани бишкоти омесени с разтопено масло и захар (ако бишкотите не са много сладки). Около стените на формата редиш плътно една до друга бишкотите. Правиш си крема и го изливаш във формата (трябва да има поне един пръст и още малко свободно място от ръба на формата, защото отгоре ще желираш плодове) и прибираш за час-два в хладилника, за да се стегне кремът.
После си желираш сока от компот, редиш плодовете върху крема и изсипваш върху тях желиращата смес. Прибираш отново в хладилника, поне за 4-5 часа, за да се стегне хубаво тортата.
Накрая откопчаваш внимателно формата и леко отлепяш фолиото.

Ето една подобна, която аз съм правила, но с рула, а не с бишкоти. Но принципа е един и същ :

# 8
  • ES
  • Мнения: 2 172
Много ви благодаря, момичета  Hug  Hug  Hug

# 9
  • ES
  • Мнения: 2 172
вижте това

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 13:04 от gery_to

# 10

Общи условия

Активация на акаунт