болки в корема на 2 годишно дете

  • 8 595
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте!
Синът ми е на 2 години и от няколко дни се оплаква от болки в корема след като се наяде. Първо показваше, че го болят гърдите от дясно. Заведохме го при личната, преслуша му гърдите, опипа му коремчето и гърдичките, видя гърлото и нищо не откри. Само че той продължава да казва, че го боли. Днес пак го заведохме и тя даде направление за гастроентеролог. Ще си запазим час и ще идем, но на мен ми е притеснено. Някой имал ли е подобен проблем? Знаете ли от какво може да е?Знам, че е най-добре да изчакам прегледа, но ако някой може да ми помогне с инфо ще съм много благодарна!
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 809
Стефчо е на 2г. и 8м. също казваше, че го боли коремчето. До три дена премина в разстройство,  повръщане и температура.  Това е някакъв вирус, който сега вилнее. Още много мои познати се оплакаха от същите симптоми. Не се пие нищо, но се консултирай с лекар все пак. Може и друго да е. Минава за 7 до 10 дена.

# 2
  • Мнения: 2 108
Има ли температура?
Други неразположения?
Аз веднага го свързвам с апендесит..... просто моя си асоциация.... предполагам,че не е голям проблема.
дано попаднете на добър лекар! Напиши ни после какво става!  bouquet

# 3
  • Мнения: 245
И ние бяхме така на тази възраст, ходихме по лекари, гастроентереолози и т. н. В крайна сметка се оказа че е на нервна почва, всички знаем че психиката на децата е много крехка и са много раними. А дъщеря ми точно тогава тръгваше на ясли и сменяхме жилище може и най малкото да им повлияе на стомахчетата. Сега е на 6 год. и понякога пак се оплаква/обикновенно когато е разтревожена за нещо/, давах и малко бусколизинче. Но отидете все пак на специялист. newsm78
 newsm10

# 4
  • Мнения: 1 455
По-големите ми децата изкараха такъв вирус през лятото - само с болки в корема. Мина за един ден! Естествено, хубаво е, че ще се консултирате със специалист!
Сега се сещам и за друго. Големият ми син е доста лаком и се храни бързо. Редовно се оплаква, че го наболява корема, но повече отляво. Лекарката обясни, че понякога се получава спазъм на дебелото черво при него. Бързо му минава.

# 5
Благодаря на всичкои за бързите отговори! Няма температура, разстройство или някакви други оплаквания. Не ходи и на ясла, гледаме се в къщи. А за вируса с повръщането той го изкара през лятото и не вярвам да е от това. Записахме му час за четвъртък в МЦ ДЕТСКО ЗДРАВЕ на ул. Ами Буе. Ще пиша след това какво е станало!

# 6
  • Мнения: 245
Дано сте добре!

# 7
  • Мнения: 809
А за вируса с повръщането той го изкара през лятото и не вярвам да е от това. Записахме му час за четвъртък в МЦ ДЕТСКО ЗДРАВЕ на ул. Ами Буе. Ще пиша след това какво е станало!

То и ние го изкарахме лятото този вирус, но сега ни повтори.
Бързо оздравяване!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт