Помагат или пречат бабите?

  • 4 148
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ще кажа само за едната баба,тоест майка ми.
Да!Помага ни и то много.Живеем на около 40км.една от друга,но когато и да ми се наложи да имам нужда от помощ тя е винаги до нас.Не знам какво бих правила без нея.
За другата баба, свекич няма да говоря. Crossing Arms
Тя не се интересува ни от мен,ни от децата ми въобще,какво остава пък да помага. Tired

# 31
  • Мнения: 2 040
Понякога помагат, понякога пречат ... според зависи  Grinning

# 32
  • Мнения: 3 268
Моите родители са далеч,но не имало случай да им кажа,че трябва да гледат детето и да откажат.Много са търпеливи и я научиха да пише буквички и името си вече.Аз например нямам нерви за такива работи.Лятото и ваканциите е при тях и аз успявам да се заредя малко със сили през това време.Благодаря им!

# 33
  • Мнения: 3 360
Нито помагат -нито пречат,защото ги виждаме мноого рядко! Sad

# 34
  • Мнения: 2 700
Гласувах с "И двете". Моята дъщеря сме си я гледали сами, после детегледачка и градини, така че не съм разчитала на тях в ежедневието, но при болести те са поемали дежурството. След тяхно детегледане, обаче, винаги сме имали период на повторно свикване с порядките у дома.

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
помагА, само майка ми... Hug

 Оназ другата НЕ Naughty и много ми пречи на съзнанието основно!  Twisted Evil  

Майка ми се появи на гости в нас за 48 часа, от които 12 почиства, подрежда, глади, готви, пуска пералня и прахосмучка, и накрая и детето ми прибра от ДГ.
Обичам я  lovekiss и се мразя 341uu, че и причиних това последния път ...  Confused  

# 36
  • София
  • Мнения: 726
Нашите баби помагат.
Да са ни живи и здрави!!!!!!

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Моята майка е далеч, а другата ни баба си има "личен" живот...Помощта е наистина минимална...Т.е. оправяме се без тях Laughing
 Аз лично предпочитам да не съм длъжна на никого. Така съм по-спокойна. А и не смятам, че бабите са длъжни да ни помагат. По-добре би било просто да идват на гости Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 625
моите помагат Peace

# 39
  • Мнения: 1 233
Колкото помагат, толкова и пречат!

# 40
  • Мнения: 15 619
За едно помагат, за друго си мислят, че помагат, но всъщност се получава точно обратното.
Животът е шарен.
Да са живи и здрави, да са добре - това за мен вече е помощ.

# 41
  • Мнения: 6 461
В  повечето случаи помагат.

# 42
  • Мнения: 11 607
Когато е за малко - мисля,че помагат! Но когато имат по-голямо време на разположение с децата - тогава може и да попречат! Незнам! За мен е добре аз да си ги възпитавам и гледам с всичките плюсове и минуси от това! Въпрос на избор!

# 43
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
За едно помагат, за друго си мислят, че помагат, но всъщност се получава точно обратното.
Животът е шарен.
Да са живи и здрави, да са добре - това за мен вече е помощ.

 Peace

# 44
  • Мнения: 1 403
Нито едната не ми помага  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт