Зимата на прага чука - ОКТОМВРИйчето във мама се гушка :)

  • 14 934
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 207
Моят нов спатник в живота се оказа помпата авент :marrid:Искам да попитам всички майчета дали им някакъв начин да си намаля кърмата или да я регулирам  някъкси,защотото вече не издържам на това цедене през кажи речи 2 часа и колкото и да помпя няма ли няма край направо ми идва Banghead,а моят сладур е на 4 дни и докато почне ме изсуква както трябва май ще минат поне 1 месец а това няма да го издържа.А започнах и  да вдигам температура.

# 61
  • София
  • Мнения: 163
Ох, мила, като те видях в колко часа си писала, направо ми стана мъчно. Embarassed
То вярно, че без кърма зор, ама и като е огромен млеконадоя пак не си е работа.Виж пробвай компреса със зелеви листа, за който писа Херка-зелето половин час в хладилник и после-на гърдата, докато се стопли.Само внимавай да не прекалиш с компресите и да си спреш кърмата! Успех!

Честити бебоци! Много щастие и здраве на тях и техните мами!!!
Да папакт, да растат и да радват света около тях!

Аз вчера пак ходих на ЖК, видях си момата на ехографа, чух тоновете-всичко е ток и жица, само дето не ще и не ще да излиза!Според доктора и акушерката вече втора седмица сме на стартова позиция-слязла е толкова ниско, правилно позиционирана, но.......Казаха да ходя в болницата днес.Ама аз не ща.Ще чакам до понеделник.Ако не родя до тогава........
О..... Дано всичко се нареди, че сърце не ми остана и нерви! Днес идва подкрепление (мама),дано се успокоя и родя, че не ми се ще да ме ръчкат или не дай си боже-режат.
Хайде, чао за сега и стискайте палци, малко останахме необебените,  ама сме мъка голяма....

# 62
  • Мнения: 67
Ха добро утро и от нас!
Първо да се опла4а,нашата кака е болна с температура и разтройство,милото не е спало цяла ве4ер,балнува,пла4е все на сън до преди малко сега и дадох лекарства и се успокои и заспа.Много се притеснявам да не се заразим вси4ки най-ве4е бебка,засега 4акам майка ми да се върне от работа и ще я пратя при нея.
В4ера мойта мишка будува от 6и30 ве4ерта до 22.00.,нито е плакала нищо гледа си детето и кротува,да ама на мен ми се приспа,бях каталясала и заспивах права,та я дадох на татко и да си я приспи и аз се тръшнах и съм заспала на момента,сабудих се към 3и30 сутринта за яденето на бебка сама.Та да ви питам ВАШИТЕ МИШКИ БОДУВАТ ЛИ ПО ТОЛКОВА ВРЕМЕ? На мен в4ера ми го направи за първи път.

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 09:19 от rusavelka

# 63
  • Мнения: 1 671
Добро утро, момичета!
Днес имам повод да ви черпя - гадният пъп най-накрая падна! newsm44 ! По този повод отново ви пращам cook cook beer .
Таси, мила, действай с помпата. Щом си почнала да вдигаш температура е опасно. Сигурно не доизцеждаш добре или имаш запушени каналчета. Опипай добре гърдите и виж дали някъде няма бучки или по-твърди места. След което потупай леко с пръсти и пак изцеждай и го повтаряй докато не изчезнат. Вземи си ампули окситоцин от аптеката и си капвай по една капка в нослето половин час преди кърмене или изцеждане в продължение на няколко дни. Ако имаш някоя близка жена, която знае да изцежда на ръка - помоли я да те изцеди. Мен това изцеждане (нищо, че боли) и окситоцина ме спасиха засега от мастит. Но се изцеждам след всяко хранене поне 20 минути. Бебето колкото и да яде - винаги ще остава по малко кърма, която не трябва да се задържа в гърдите. Сега изцеждането ми е много по-лесно, отколкото първите дни - щом се отпушат каналчетата - положението се подобрява. А и Благо започна да яде повече.
Патс, дано бебчето вече да реши да излиза!  Praynig
И аз забелязах, че КикиНики се изгуби.  newsm78 Дано да е добре.
Фрики, страхотни новинки! Вече никак не сте малки!  bouquet
Лек ден - аз отивам да поспя, че и дребос заспа  Laughing . Много  Hug !

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
.....Вени4ка,за питането ти за КИКИ НИКИ ще ти пиша на ли4ни.
По-добре да и беше писала направо а не да уведомяваш публично, че ще и пишеш.
Момичета много тъжна новина и съжалявам, че аз я казвам но КикиНики е загубила бебечето в първия ден на деветия си месец Cry Това е ужасна трагедия  Cry Cryи се моля Кики бързо да се възстанови и скоро отново да е в отчетните теми Praynig Бях помолена от нея да я махна от списъка със щъркелите.
 Flowers Rose Flowers RoseНека почива в мир малкия ангел там горе на небето  Flowers Rose Flowers Rose

# 65
  • София
  • Мнения: 163
Цитат
Нека почива в мир малкия ангел там горе на небето   

# 66
  • Мнения: 67
Хера права си и заслужавам да бъда порицана за глупоста и несъобразителността си.Моля да бъде извинена  Cry Cry Cry Cry Cry
Нека по4ива в мир малкото ангел4е  Cry
Толкова да съм тъпа и разсеяна,моля да ми бъде простено.

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 09:23 от rusavelka

# 67
  • Мнения: 6 619
Много тъжна новина дано кики ники се възстанови бързо .Нека помива в мир малкото ангелче.

rusavelka и нашия хулиганин така си бодува вече гледка си и  си мрънка нещо.
веничка и при нас е същото един път се оригва два пъти не.
friki браво за наддаването на бебо карайте я в същия дух.

Дойде и нашият ред да почерпим вече сме на цял един месец  party023 beer2 cook
Да ми е живо и здраво Сашито и да не ме буди през ноща!!!!!

# 68
  • Мнения: 669
О,Боже,ужасна новина... Cry Просто не знам какво да пиша..КикиНики,имай вяра в Бога,макар,че  едва ли ти е останала! Ужасно съжалявам! Бъди силна...
Един малък ангел е вече на небето!!  Praynig Praynig

# 69
  • Мнения: 669
Илиянка,честита месечинка на малкия юнак!!След още 3-4 месеца ще те остави да поспиваш Wink Wink
По този повод Анастасия като се събуди в 2.15 за ядене,та до 6.30 не мигна. После 1ч и пак-пъшкане,напъване,рев..Ужасно ме боли главата и изглеждам така  Shocked
Дано през деня успеем да поспим!
Хайде лек ден от нас!!

# 70
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Честита месечничка на Сашето  smile3525 smile3525 Да расте голям и послушен за радост на мама и тати  bouquet
Фрики честити ви килца...браво Hug
Относно оригването...ние много рядко се оригваме...почти никога...ама за сметка на това брицка яко в пампата Mr. Green
tasi цени яко мамче...щом имам темпетартура работата не е на добре. Аз бях така след болницата и добре, че бяха моите мами от Ст-З, че иначе някой мастити щях да си навлека  Close
Честити нови бебенца  newsm51
rusavelka  Hug
Аз имах недобра вечер. Нашият тати беше наряд и малкия човек реши, че майка му е  за забавление...почти не съм спала Twisted Evil Едва дочаках мъжо да си дойде и лягам да спя Crazy

# 71
  • Мнения: 458
Съжалявам  Cry за загубата на Кики Ники ,боже ужасно е милата дано намери сили в себе си да го преодолее и скоро пак в отчетни Praynig

# 72
  • Мнения: 278
Какъв кошмар! Милата, тя толкова трудно беше забременяла.... изобщо не съм очаквала да чуя такава новина за нея! Миналият мес. се засякохме пред докторката и беше толкова щастлива... Ужасно е несправедливо да се случват такива неща и то точно на края, когато си мислиш и се подготвяш вече за бебето...

Много те прегръщам мила, ако изобщо влизаш да четеш! Желая ти кураж и дано скоро пак да се срещнем във форума!  Praynig

# 73
  • Мнения: 2 152
Наистина ужасна новина - нека почива в мир малкото същество Praynig Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Кикиники, незнам колко голяма е болката ти, но искаме да ти кажем,че сме с теб и че винаги можеш да разчиташ на нас. С каквото межем ще помогнем, пък дори и да е само морална подкрепа Hug

Мами, купете си книгата на Д-Р СПОК, там има отговорите на всичките ви въпроси. Аз си я взех от една сергия със стари книги - много е запазена и струва само 5 лв. иначе са скъпи - към 30-40 лв. Има много полезни неща, за каквото ви хрумне.Аз и брат ми сме отгледани с тази книга и мама каза,че Бенджамин Спок е най-добрия признат педиатър за всички времена

Та там пише: За оригването - ако не се оригне до 10-15 мин. можете без притеснение да сложите бебето да спи
за хълцането и кихането - напълно нормални бебешки потребности - без място за притеснение
за пъпките - Цеци имаше първо по челцето, после слязоха надолу - вратле, телце. Казват, че е нормално бебешко акне и отминава, но на мен ми беше доста притесненено и педиатъра тук ми каза да го мажа с кремче ФУСИДИН . минаха точно за 2 дни

Евелинка - честито паднало пъпче newsm44 Hug

Илиянка, ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА САШИ Hug Hug Hug- нека да ви е жив и здрав малкия мъж - всичко останало е второстепенно smile3525

Лек и щастлив ден момичета Hug

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 10:47 от кръц кръц

# 74
  • Мнения: 598
доплака ми се като прочетох за кикиники... за съжаление понякога се случват такива неща макар че всички се надяваме да не се случват... Ако го четеш това миличка, не губи надежда, колкото и да е трудно сега! Надеждата никога не трябва да загива!
Момичета, и аз да се оплача. Моят сладур от полунощ до 3 часа беше решил че няма да спи и беше изтормозил татето, който така и не можа да го приспи (аз бях заспала междувременно та като се събудих в 3 го нахраних и той скоро заспа). Нещо обича детето да спи спокойно цял ден като се събужда само за хранене, но нощем... Май бърка деня с нощта... Не знам какво да правя. Да питам--вашите бебчовци дето се хранят с изцедена кърма еднакво количество ли изяждат всеки път? Ние понякога ядем много, понякога малко, памперса иначе е пълен след всяко хранене... Днес следобед сме на детска консултация та ще видим колко сме порастнали и ще се отчитам.

Общи условия

Активация на акаунт