Мами в Италия - част 26

  • 16 272
  • 299
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 379
Добър ден на цялата компания!

В момента в София вали сняг!!!
Иде ми да се гръмна Laughing

# 256
  • София
  • Мнения: 6 797
В Люлин няма още.  Laughing

# 257
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Да ви питам,обяснете ми ако обичате какво е това карико на децата в-у един или друг родител?Нямам идея какво представлява и какво се прави newsm78.
Децата се водят на издръжка на бащата, на майката или на двамата родители (ако и двамата имат близки доходи) по 50%.
Това се прави само по данъ4ни съображения.  Именно данъ4ните намаления за семействата, се из4исляват според приходите, 4леновете на семейството (които издържаш) и в какъв процент ги издържаш.
При твоя слу4ай би трябвало да си и ти и бъдещето бебе на издръжка на таткото.  Wink

П.С. И аз ползвам този сайт за кирилизация

Feiam, през 2004 даваха на вси4ки Майки "комунитари" бонус за второ дете. На мен не ми дадоха, въпреки 4е децата ми са италиан4ета....  Twisted Evil  Просто не бяха обмислили закона.  Зву4и абсурдно, но е факт. При майка италианка и баща българин  -  ДА, обратното  -  НЕ....

 Shocked Shocked

според новата финанциария, ако и двамата работят, децата се водят 50 и 50. Няма да е позволено да ги скарикира само единия.  newsm78
Сигурно и това е някакво данъ4но съображение, не знам какво, Щото ниЩо не разбирам, но подозирам, 4е не пе4ели семейството  Thinking

# 258
  • Мнения: 1 100
Ето ме и мен, да се разпиШа набързо Blush
4естит Рожден ден на празнуваЩите  bouquet  bouquet  bouquet

По въпроса с бонус бебе: Владко, НиЩо не съм полу4ила. На мъжа ми са  му обяснили в работата, 4е за родените след април 2006 няма да има, заЩото не е влязъл в сила новия проекто закон. през 2007 Ще е друго. Не знам дали е така, но е факт, 4е никакви 1000 евро, никакви 5 лева не сме взели... Twisted Evil То така или ина4е надвиШвахме дохода, та.....пациенца Close

Пък за Берлускони не ми се говори, да не задълбаваме в полити4ески теми.... Peace Едно е сигурно: няма да липсва на 4ужденците с "фаШисткия" си закон Босси Фини.  Mr. Green

Въх, сняг в София Crazy

До скоро дами  bouquet

# 259
  • Мнения: 191
Това не го знаех, ами сигурно е в защита на държавата.
Една моя колежка например, искаше да пише мъжът си на своя издръжка (въпреки 4е той си работи - аутономо е) в зависимост от това как могат да плащат по-малко данъци.
Та, може от тази гледна то4ка, да няма хора дето се пишат хитри, да слагат и това 50%.

Мен друго ме дразни, тези дето си крият огромната 4аст от доходите. Златар в Сицилия, декларира, 4е полу4ава по малко от средната работна заплата и от този сорт.
Поне като лъжат, да лъжат с мярка.

# 260
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Това не го знаех, ами сигурно е в защита на държавата.
Една моя колежка например, искаше да пише мъжът си на своя издръжка (въпреки 4е той си работи - аутономо е) в зависимост от това как могат да плащат по-малко данъци.
Та, може от тази гледна то4ка, да няма хора дето се пишат хитри, да слагат и това 50%.

Мен друго ме дразни, тези дето си крият огромната 4аст от доходите. Златар в Сицилия, декларира, 4е полу4ава по малко от средната работна заплата и от този сорт.
Поне като лъжат, да лъжат с мярка.

Ами те такива аномалии бол. И аз издивявам като ги чуя... но нали знаеш, в тая държава, трябва да си "фурбо". И хитрите не плащат данъци, да не са луди, за кво да и дават нещо на държавата. Обаче претенции имат... Айде, че ми става гадно като се замисля.

Влади, мерси за сайта, не го знаех, веднага се възползвах  Laughing

# 261
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Здрасти банда  Hug

4естито на половинките на Дани и Кала   bouquet Да са ви живи и здрави и много да ви глезят и слуШат  Wink

За данъци и финанциярии направо не ми се говори,оба4е съм супер доволна,заЩото днес мъжа ми ме зарадва,4е имам да си полу4а малко скромно аккредито от 600 и малко евра Щото явно съм си надплатила данъците  newsm68 newsm44

А за протокола аз за Джулия не взех нито стотинка а така както е тръгнало май и за номер две Ще си остана с празна кесия. Twisted Evil

# 262
  • Мнения: 2 379
Ами те такива аномалии бол. И аз издивявам като ги чуя... но нали знаеш, в тая държава, трябва да си "фурбо". И хитрите не плащат данъци, да не са луди, за кво да и дават нещо на държавата. Обаче претенции имат... Айде, че ми става гадно като се замисля.

Аз никога не съм работила и плащала данъци в Италия, та не съм издълбоко наясно със системата, а и ми е малко рано да си имам политическо становище Wink но да разкажа нещо по въпроса за укриване на доходи.

Понякога май не става дума само за това, че са "фурби" Rolling Eyes
Ето конкретен пример:
Правим ремонти в къщата и идват работници да работят. Хората са муратори, които си работят сами за себе си, не сме наемали от някаква фирма. Как се води това? Професия "либера" ли?
Та разбирам аз при един разговор, че работниците се уговорили със свекърите ми да фактурират само част от парите, които ще им бъдат платени за работата, а другата част са се разбрали да им платят така - на черно! Единият от мураторите беше много свестен човек и си имахме приказка, та директно си го попитах защо така? Отговорът беше, че при неговия тип професия, 50% (дали не бяха и малко повече даже) от доходите му отиват за данъци. Конкретно той взимаше за работата си 18 евро на час (защото беше нещо като капо скуадра, а другите вземаха по по-малко). А колко трябва да му скочи тарифата, за да може да печели от труда си и да си плаща всички данъци?
Ми не знам... Мисля, мисля... Тези човек не е чиста проба тарикат.

# 263
  • Мнения: 2 379
Кала, ЧРД на мъжа ти  bouquet
Весел празник!

Пак да докладвам: Снегът спря, само измокри улиците, нищо не побеля. Обаче почти 1 час си падаха снежинки много сериозно!

# 264
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ами те такива аномалии бол. И аз издивявам като ги чуя... но нали знаеш, в тая държава, трябва да си "фурбо". И хитрите не плащат данъци, да не са луди, за кво да и дават нещо на държавата. Обаче претенции имат... Айде, че ми става гадно като се замисля.

Аз никога не съм работила и плащала данъци в Италия, та не съм издълбоко наясно със системата, а и ми е малко рано да си имам политическо становище Wink но да разкажа нещо по въпроса за укриване на доходи.

Понякога май не става дума само за това, че са "фурби" Rolling Eyes
Ето конкретен пример:
Правим ремонти в къщата и идват работници да работят. Хората са муратори, които си работят сами за себе си, не сме наемали от някаква фирма. Как се води това? Професия "либера" ли?
Та разбирам аз при един разговор, че работниците се уговорили със свекърите ми да фактурират само част от парите, които ще им бъдат платени за работата, а другата част са се разбрали да им платят така - на черно! Единият от мураторите беше много свестен човек и си имахме приказка, та директно си го попитах защо така? Отговорът беше, че при неговия тип професия, 50% (дали не бяха и малко повече даже) от доходите му отиват за данъци. Конкретно той взимаше за работата си 18 евро на час (защото беше нещо като капо скуадра, а другите вземаха по по-малко). А колко трябва да му скочи тарифата, за да може да печели от труда си и да си плаща всички данъци?
Ми не знам... Мисля, мисля... Тези човек не е чиста проба тарикат.

а Защо мислиш така? Аз смятам, че щом имат партита ива е редно да правят фактури. това е точно типичната италианска фурбицiя и на предлагащия услуга и на купувача, с идеята (абсолютно погрешна), 4е така всеки печели). Е да, ама не. Така печели продавача, който не плаща данъци върху сумата която печели (демек, печели на черно, за да ти стане по-ясно). Резултат : данъчnите декларации на такива и всякакви други особи, работещи на черно са по-ниски, от тези на един операио, точно това, за което говорехме с Весна. Просто много сори, ама аман от муратори, идраули4и и елеттри4исти, дето излизат едва ли не нулла тененти

# 265
  • Italia
  • Мнения: 4 492
....Просто много сори, ама аман от муратори, идраули4и и елеттри4исти, дето излизат едва ли не нулла тененти....


А всъЩност са много по_богати и си позволяват неЩа дето ние,неЩастниците дипенденти ,плаЩаЩи си данъците до стотинка само можем да си ме4таем  #Cussing out #2gunfire #Cussing out

# 266
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Ехо народее Laughing Hug  bouquet Привет на всичкиии!!
приемате ли гости макар и накрая на деня: Hug Peace Flutter

# 267
  • Мнения: 191
....Просто много сори, ама аман от муратори, идраули4и и елеттри4исти, дето излизат едва ли не нулла тененти....


А всъЩност са много по_богати и си позволяват неЩа дето ние,неЩастниците дипенденти ,плаЩаЩи си данъците до стотинка само можем да си ме4таем  #Cussing out #2gunfire #Cussing out

Това е което дразни, ние си плащаме, а те се чудят само как да минат институциите.
И не е съвсем така с тези фирми които правят ремонти.
Ние например искахме да си плащаме всичко с квитанция, съответно разликата беше, че им платихме в повече само IVA (не си спомням точно, но май беше 20%).

Не знам дали знаете, но има проекто закон, всичките на "свободни професи" да ги задължат да получават парите само по банкова сметка. Да видим дали ще стане.

http://www.architettiroma.it/dettagli.asp?id=8548

# 268
  • Мнения: 2 427
Аз пък искам да знам кой е тоя балам дето ша работи на частно и няма укрива данъци...ми то трябва просто да си луд!!!Онзи ден говорихме с нашия приятел дентиста,той казва,аз као трябва всичко да плашам,на месец ще ми остават около 1000 евро....ма извинявайте...как да плаща човек?!Нали виждам и Фло,бачка като луд,по цял ден,ако се разболэ или падне та си счупи крак никой не му плаща,както на дипендентите болнични,не му плащат 13 и 14 заплата.Ако трябва да си плаща всичко просто ще умрем от глад.Ако в тази държава данъците бяха нормални всеки щеше да си плаща и то с най голямо удоволствие,а не да прави салти мортали та сакън да не се набие в очите на финанзата.Просто нещата са такива ИМЕННО с цел хората да укриват данъка!!!Смейте се ,ама е точно така.Щото държавата си е направила добре сметката че като сложи високи данъци един определен процент "Нормално"укрит данък във форма на евро ще пълни хазната.Не са толкиова прости от финанцата,на тях им е повече от ПРЕДЕЛНО ясно че всички укриват Crossing Arms.
Феям,дон'т уори,чир-а дава много рядко фира...на мен от как съм във форума ми се е случило само веднъж.Чудя се що ползват всички Кредора.

# 269
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Да,Весна,мъжа ми разправяШе за този проекто закон,като 4аст от мерките за борба с евазионе фискале да се въведе плаЩане само по банков път за разните свободни професии:лекари,зъболекари,айдукати,архитекти,комер4алисти и тям подобни та да се престане с това неро им пълни джобовете  #2gunfire #Cussing out #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт