Новите книжки на Звездев - струват ли си

  • 1 910
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Искам да питам купихте ли си новите книжки на Звездев.
Видях две на репа на спирката до нас, едната е за салати, другата за барбекю. Искам да разбера мнението на някой, който вече си ги е купил, за да знам струва ли си да ги събирам. Все пак всяка е по 3,50 и има 50 рецепти.

# 1
  • Мнения: 222
Аз си взех тази за салатите и от всичките бих направила не повече от 2-3/въпрос на вкус/.

# 2
  • Мнения: 431
Те не са нови, май са само намалени, защото с предишната цена не вървяха особено. newsm78

Разглеждала съм ги и не ми допаднаха особено.

# 3
  • Мнения: 34
Купих си втората с рецепти за барбекю. Има доста интересни за специални случаи, а не като ежедневни. Решила съм да си купувам избрани книжки, а не всички.

# 4
  • Мнения: 1 455
Аз си взех тази за салатите и от всичките бих направила не повече от 2-3/въпрос на вкус/.

И аз така

# 5
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
zdraveite Simple Smile
Iskam da spodelq, 4e po edno vreme vzeh da kypyvam "Bon Apeti" spisanieto i mnogo ne mi haresa. Probvala sam nqkoi recepti na Zvezdev, no ne sam osobeno vazhitena. Dobre izglejdat knijkite, no ne mislq da gi kypyvam Sad

# 6
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Благодаря ви за отговорите момичета.
Аз си взех тази за салатите и от всичките бих направила не повече от 2-3/въпрос на вкус/.
Като си познавам мъжа, който е любител само на шопската салата, а ако си позволя експерименти основно си ги ям сама май за сега ще се въздържа да ги купувам тия книжки.

# 7
  • Мнения: 11 003
За салатите определено не си заслужава  Close
За барбекюто - има интересни рецепти, стига да ти се приготвят вкъщи качамак на скара, плескавици, щраусови шишове, пълнени чушки на скара и др.   chef

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ами и аз съм им хвърлила око. Обаче от другите книжки имам само някои, и са хубави, повечето неща ми допадат. И списанието Бон Апети купувам само ако ми хареса главната тема на броя  Flutter Плюс това по принцип си купувам Всичко за жената и може би поне барбекюто ще си взема въпреки, че нямаме барбекю  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 329
На мен ми харесват много , защото определено обичам да експериментирам и има доста хубави неща и мисля да ги купувам и за напред.

Въпрос на лично мнение и потребност.

# 10
  • Мнения: 745
Не си ги купувам. Майка ми си купи тази за салатите и не съм възхитена - бих направила само няколко от тях.
Влизам в сайта на бон апети - и преглеждам рецептите - ако нещо ми харесва и ще го ядат всички в къщи го правя.

# 11
  • Мнения: 11 003
Между другото, във всеки брой на "Вестник за жената" има описание на книжката, която ще върви със следващия брой + 2 рецепти от нея Simple Smile

# 12
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Между другото, във всеки брой на "Вестник за жената" има описание на книжката, която ще върви със следващия брой + 2 рецепти от нея Simple Smile
Ама те с вестник на жената ли излизат. Аз мислех че са си отделно.
Може следващата седмица да си купя вестника да видим какво ще има вътре.

# 13
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Купих първия брой и не съм доволна. Че аз по цял ден трябва да обикалям само за продукти по пазарите. И самите салати като салати не ми харесаха. Rolling Eyes
Няма да си купя останалите книжки.

# 14
  • Мнения: 286
Тази със салатите определено не ми хареса.Добре , че весникаря ми е познат и ми позволи да я разгледам.Щях да си дам парите напразно.
Набелязала съм си  засега предястията,но като ги разгледам,ще видим!:)

# 15
  • sofia
  • Мнения: 1 606
И аз я разгледах първата книжка със салатите, но не си я купих. Не ме вдъхновиха идеите, освен това адски се издразних от факта, че с малки изключения тя почти едно към едно дублира предишаната книжка "30 избрани рецептиза салати" и не си я купих. И останалите няма да си купя. "Вестник за жената" виж си купувам редовно (за което мъжът ми много ме подиграва) , та следя за какво иде реч.

# 16
  • Мнения: 863
Бях се надъхала сериозно за тези книжки,ама наистина пове4ето рецепти не са за всеки ден...Наистина са подобни на другите му книжки,само дето там са 30 рецепти,а тука 50.Иначе оформлението е много добро,ама чак пък да ме вдъхновявят..Абе де да знам,купих си първите две,ама от останалите само ще си избера някои Thinking

# 17
  • Мнения: 819
Не харесвам Звездев,мисля,че е много комерсиален,а рецептите му са доста измислени...!

# 18
Аз пък вчера си купих книжката за пиле и искам да споделя , че съм много доволна. Вътре има интригуващи и интересни за приготвяне неща, при това не са и сложни. За съжаление от скоро разбрах за тези книжки, които излизат със вестника и имам само последната, а много бих искала да си купя и останалите, но не мога да ги открия по реповете. Моля, някой ако има инфо да ми каже, къде бих могла да намеря предходните два броя за салати и барбекю.

# 19
  • Мнения: 27
Даа ,
Книжките са си супер и според мен. Аз имам салати и барбекю (или казано по-просто СКАРА) #CrazyНовата(пиле) я няма вече по сергиите , защото днес пообиколих и не я намерих .Добре че имам познат вестникар , че да ми я запази .
По темата , че рецептите се  повтарят аз имам цялата предишна поредица и мота да кажа , че само 5-10 от всички са от старите книжки а другите са нови и интересни  Naughty.
Аз лично отново ще си събера цялата колекция , нещо което репоръчвам на всички мами.
Книжките са страшно интересни и полезни и си заслужават парите .

# 20
Здравейте,
Съпугът ми е запален кулинар. Аз не че не умея, но не обичам да готвя, а на него това му е хоби (и слава Богу, иначе не ми се мисли!). Досега съм му подарила поне 7-8 книжки на "Звезди", а сега вече втори път му взимам от новите книжки (него го е срам сам да поиска женски вестник от продавачките Laughing) и е много доволен. Чакаме в най-скоро време да се развихри с новото пилешко, а за барбекюто, няма как, ще чакаме по-дълго..

# 21
  • Мнения: 11 607

е това ми е много интересно как го прави.....

# 22
Аз също съм решила твърдо да ги събирам, определено ще ми бъдат от голяма полза. Притеснявам се само, че след като и пилето вече е изчерпано, дали ще успея да намеря предходните. С нетърпения очаквам следващата книжка, мисля , че щеше да е с телешко.... поне така беше анонсирано във вестника.

# 23
ion-ion, ти си истинска щастливка, ако и моят мъж беше толкова запален кулинар щеше да е чудесно..... но уви той се приближава до печката само ако се наложи да я ремонтира и то  след редица уговорки / разбирай заплахи /  Simple Smile

# 24
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Не ми харесват, повечето продукти и подправки се намират трудно. Naughty

# 25
Не знам какво сложно виждаш във рецептите и продуктите , но  на мен са много полезни

Ето пример със рецепта от пилето :
Пилешко гювече с царевица

Необходими продукти за 4 гювечета
2бр. пилешки гърди
1/2 глава лук
1 зелена чушка
1 домат
200 гр царевица
1 ч.л. нишесте
200 мл. прясно мляко
4с.л. олио
2-3 стръка мащерка
1 стрък майорана
200 гр. кашкавал
черен пипер и сол на вкус

или  друга рецепта
Пилешки шницели с португалски сос
Продукти
2 бр. пилешки гърди(600гр.)
пdнировка
2 яйца
2 скилидки чесън
10 стръка магданоз
галета
олио за пържене
за доматения сос (португалски)
1 глава лук
2 скилидки чесън
1 зелена чушка
4 домата
1 щипка мащерка
4 с.л. зехтин
1/2 ч.л. риган
сол на вкус

Това е пример със само две рецепти от книжката .Сложно му е само името "португалски сос"
а пък рецептите стават и и са много вкусни .проблемът е само да прочетеш по-внимателно самата рецепта и да видиш , че няма нищо страшно , ако пък има нещо по завъртяно като сос "Уорчестър " например  отиваш в някой от суперите в квартала (ФАНТАСТИКО , БИЛЛА или Европа ) и го намираш за 2 лв примерно .При мен в Младост ги  има и трите вида супери така че....нямам проблем.
ПОРЕДИЦАТА Е СУПЕР ДОБРА ...
УСПЕХ НА "Звезди " както го нарича ion-ion

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Аз пък вчера си купих книжката за пиле и искам да споделя , че съм много доволна. Вътре има интригуващи и интересни за приготвяне неща, при това не са и сложни. За съжаление от скоро разбрах за тези книжки, които излизат със вестника и имам само последната, а много бих искала да си купя и останалите, но не мога да ги открия по реповете. Моля, някой ако има инфо да ми каже, къде бих могла да намеря предходните два броя за салати и барбекю.

Защо не пробваш да попиташ на някой реп, ако са им останали като не се продадат те ги връщат. Случвало ми се е да се помоля за стар брой и са ми го носили.

# 27
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Не знам какво сложно виждаш във рецептите и продуктите , но  на мен са много полезни

Ето пример със рецепта от пилето :
Пилешко гювече с царевица

Необходими продукти за 4 гювечета
2бр. пилешки гърди
1/2 глава лук
1 зелена чушка
1 домат
200 гр царевица
1 ч.л. нишесте
200 мл. прясно мляко
4с.л. олио
2-3 стръка мащерка
1 стрък майорана
200 гр. кашкавал
черен пипер и сол на вкус

или  друга рецепта
Пилешки шницели с португалски сос
Продукти
2 бр. пилешки гърди(600гр.)
пdнировка
2 яйца
2 скилидки чесън
10 стръка магданоз
галета
олио за пържене
за доматения сос (португалски)
1 глава лук
2 скилидки чесън
1 зелена чушка
4 домата
1 щипка мащерка
4 с.л. зехтин
1/2 ч.л. риган
сол на вкус

Това е пример със само две рецепти от книжката .Сложно му е само името "португалски сос"
а пък рецептите стават и и са много вкусни .проблемът е само да прочетеш по-внимателно самата рецепта и да видиш , че няма нищо страшно , ако пък има нещо по завъртяно като сос "Уорчестър " например  отиваш в някой от суперите в квартала (ФАНТАСТИКО , БИЛЛА или Европа ) и го намираш за 2 лв примерно .При мен в Младост ги  има и трите вида супери така че....нямам проблем.
ПОРЕДИЦАТА Е СУПЕР ДОБРА ...
УСПЕХ НА "Звезди " както го нарича ion-ion

Никъде не съм казала, че виждам нещо сложно в рецептите, така че ти чети по- внимателно и после отговаряй  Laughing Laughing Laughing. Просто не ми допадат, не може на всички да ни харесват нали  Wink, всеки си има вкус. Подправките се намират в големите супермаркети, ами ако живееш в по малък град откъде ли ще си купиш примерно " лучено брашно" и много други.  Joy Joy Joy

# 28
Нямах идея да се заяждам #2gunfire Naughty просто казах , че само на пръв поглед и трудно иначе на практика не е   Laughing. Лучено брашно смятам , че в по малките градове ще се намери даже по лесно или пък просто го заменяш с нещо подобно и готово. Joy Joy Joy  chef

успех кулинари 
чака ни телешкото от "Звезди" в сряда или четвъртък  chef

# 29
  • Мнения: 6 167
Ами незнам дали са от 'новите', но имам няколко книжки : паста, пиле, салати и.. не помня още 1-2.
характерното за тези книжки е, че нито една рецепта не съм изпълнила Crazy
много ми се струват засукани.

Виж, книгата голямата зелената с Националната кухня.. ми е любима. Подарък ми е за сватбата ( и заминаването от БГ) и мъжа ми все казва " Ти кога пак ще готвиш от голямата книга'?
Там всичко е точно до грам и минута

# 30
Определено подкрепям мнението ти за книгата за Националнта кухня..... направена е с много вкус, стил и майсторство. Може някои рецепти от останалите книжки да са по засукани, но не може да се отрече , че са професионалисти хората, които ги правят. Разбират си от работата!

Общи условия

Активация на акаунт