Подути клепачи и Атопичен дерматит?

  • 8 626
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Синът ми е на 1г. и 6 месеца и преди седмица се сдоби с диагнозата АД. Симптомите са лишеи по челото и слепоочието, а от скоро и под лявото око. Заедно с черврните участъци имаше и подуто долно клепаче на лявото око и педиатърката веднага отсече Конюктивит и Атопичен дерматит. Започнахме да мажем лишеите с Excipial urea hydrolotion (след преглед при кожен)  и да капем Тобрекс в болното оченце. Вече 5-ти ден зачервеното под окото си стои, а долните клепачета и на двете очи са леко подути. Моят извод направен с помощта на кожния лекар е, че конюктивит не е имало и според него тези отоци са характерни за АД. Изчетох толкова много по въпроса, но никъде не се споменава за такова подуване на клепачите. Исках да разбера има ли някои с подобен проблем защото ми е много притеснено преди да сме се консултирали с друг лекар...

# 1
  • Мнения: 403
Здравей Криси_80
Моето бебе има дерматит, който се прояви след първата хепатитна ваксина на 37-ми ден. Започна с типичните лишейчета между очите, на веждите, по ушенцата и изразена бебешка кал по главата. Оттогава си водя дневник за всеки ден. Засилваше се като ядях агнешко, телешко, боб и други, може би специфични само за нас, храни. Точно след първата вечеря с агнешко след раждането, на следващия ден, главата му беше пламнала, а по горния клепач имаше червени пъпчици. Третата ми вечеря с агнешко на 68-ия му ден предизвика подуване на долния клепач и зачервяване на мъжкото му достойнство. И така още няколко пъти, докато се светна кои храни му правят това (леща, боб, ...) и да ги спра, нали съм кърмачка. На три месеца имаше и екземка на сгъвката на крачето. Ходила съм на кожен, но жената беше толкова оскъдна на думи, че повече не съм ходила. Тя обобщи да ям по-малко сладко и мазно и да мажа с любимите кортикост. кремчета. От които екземката не мина, естествено, а кожата се влоши.
Вече бебо е на 10 и половина месеца, има проблем само на сгъвката. Миналата седмица спрях да кърмя, за да ми е още по-лесно да овладея екземата, че целта ни е до годинката да нямаме проблеми.
Когато очите са били подути, съм капала с любимия ми Тобрин (бг варианта на тобрекс, само 4 лв). Два-три пъти и е минавало.
Да ти кажа, всичките му зачервявания са минавали за няколко дена. Ползвала съм отвара от пшеничени трици, хума, пресен сок от невен. Страхувам се от многото мазила от аптеката. Когато екземата сълзи, пръскам веднъж с Оксикорт, което ми предписа кожната, за да успокоя сърбежа и продължавам с натурални средства. Имам Екзомега на фирма А-дерма, но нещо ми стиска да я ползвам, макар че ползвах в първите месеци. Обтривала съм лицето със содена вода. Имаше ефект.
В общи линии чета като теб, пробвам безобидните методи (даже урина  Sick поливах на екземата, след като ми каза една изстрадала позната и след като четох из нет-а, ама трудно я събирам, че много шава).
Това е в общи линии. Сега вече очите не се подуват. За последно си спомням че имаше към 5-6 месец.

# 2
  • Мнения: 121
m i, хиляди благодарности за изчерпателния отговор  bouquet
Ние ходихме  на очен лекар и този "псевдо" бих го нарекла конюктивит е в рамките на атопичния дерматит. Засега спираме капките в оченцето и мажем кожата само с овлажняващия лосион. Трябва да го пазя и от сладко, защото последната седмица синът ми си хапна шоколадови бонбони и фъстъци (покрай именния ден и намесата на бабите), а тези неща са му противопоказни.
Дано бебчето ти израстне кожните проблеми като стане на годинка, а ние ще чакаме нашето да навърши 3, защото това е следващата преходна възраст за АД! Успех!

# 3
  • Мнения: 988
Криси, подуването на очите го има и при нас - също сме с диагноза АД.

# 4
  • Мнения: 403
Благодаря за пожеланията, Криси. Да оздравеете и вие! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт