Златна есен вън царува, МАЙ-ско бебче в мен к

  • 11 031
  • 278
  •   1
Отговори
# 15
Каква хубава темичка си имаме! smile3501 Все хубави неща да пишем в нея!
 nbirthdayЧестит рожден ден на малката Петра! Да слуша много мама и тати, малката принцеса!
Passion и моя съвет е давай направо! Аз много се чудех как да им кажа. Бях излезнала две седмици отпуск, но после се оказа, че трябва да си седя още вкъщи, та се обадих по телефона и викам " Бременна съм и ще трябва да си остана и другата седмица вкъщи". Като се върнах на работа, половинтата се правеха, че не знаят, а другата половина направо викат "Ееее, супер".

Ох, на мен пък постоянно ми се подува корема, особено вечер. Имам чувството , че ще се пръсна, хем не ям толкова много Sad

# 16
  • Мнения: 7 914
Еееее новичка тема! Супеееер!

Момичета, да ви се похваля... днес вече 3и ден не ми се гади... не се чувствам отпаднала... имам настроение да правя разни неща! Дали вече не е свършил гадния период? newsm78
Ако е така... чакам да ме последватееее Hug Hug Hug

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Честит първи рожден ден, сладка малка Петра!
Бъди послушна и расти здрава и щастлива за радост на мама и тати!

# 18
  • Мнения: 96
Момичета, чували ли сте за д-р Антони Ненов от Шейново. Препоръчаха ми го и искам да знам за други мнения по въпроса.

# 19
  • Мнения: 1 531
majche, честит ПЪРВИ рожден ден и на мъничката Петра  Hug  да е здрава и да си изживявате невероятно хубави моменти с нея, както и с бъдещото бебенце  Flutter
и да разказваш как стана тиквената торта  Laughing
темичката е супер  Peace  да кажа да преместиш стара ни тема към старите, а към предложения вместо нея обаче незнам какво да запишеш  Crazy
на работата аз също не съм казвала още, но съвсем скоро ще започна  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 16
AnSofi,
И аз ходих миналия петък във Фемина на ултразвуков скриниг. На теб изисляваха ли ти нивото на риска? Това за носа не е ли т.нар "нухална гънка" (мисля, че така се казваше)?

Т.

# 21
  • Мнения: 9
Честит рожден ден на малката Петра!   bouquet

Да ви носи много радост!  Heart Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 4 397
Готово преместих и старата към другите, радвам се че вие харесала темичката  Hug

# 23
  • Мнения: 6 029
Честит рожден ден на Петра и от мен, и да тормози по-малко мама:)

Аз днес за пръв път пропуснах повръщането.... не е истина просто!

А колкото до шефа - още първия път като ходих на лекар, в 5-тата седмица, му казах, ухилих се щастливо, а той са притесни ужасно, щот от къде ще ми търси замесничка, кога излизам отпуска, кога се връщам... и все такива неща. Не е много доволен като цяло, ама кво ми пука:)

Имате ли чувството че усещате бебето?

# 24
  • Мнения: 41
Kimba, малко късно ти отговарям, моят термин е на 15.05 и ми е първа бременност.

На въпроса за Ненов от Шейново, давай смело:) моя приятелка ражда при него и е мн доволна пък и от други места съм чувала добри мнения...но все пак си го разучи, ако намериш някакви инфо канали...

Майче, да ти е живо и здраво детенцето, да расте весело и усмихнато, да има много успехи, много да ви радва и да бъде много щастливо!!! nbirthday nbirthday nbirthday nbirthday

# 25
  • Мнения: 120
Tony Bonbony  
За ултразвуков скриниг май ще е след 2 седмици. А за нивото на риска нищо не казаха? Ама и аз като отида и си глътвам езика  Rolling Eyes  а за носа вероятно е "нухална гънка" въпреки, че докторката каза "костичката" на нослето. Вероятно това сложното е медицинският термин  Thinking

За Ненов от Шийново и аз съм чувала само добри неща. Shemetka и моя приятелка и колежка в офиса роди при него миналата година по това време едно следк оангелче - Ема. Дори и аз се бях запътила при него, но човекат беше в болница по туй време  (вече не е) и така се озовах във Фемина.   Grinning

# 26
  • Мнения: 96
За Ненов и аз чух доста добри отзиви, и смятам да си запиша час при него. Моля и другите да си кажете мнениетоSimple Smile

А на ултразвуков скрининг сега ли се ходи??В тези седмици имам предвид??

# 27
  • Мнения: 120
Вижте какво намерих, докато се рових за изследвания
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/432/68/
инфото е свързано с БХС, кога се прави какво е необходимо. Дано да е актуално, че гледам от 2003 е

# 28
  • София
  • Мнения: 1 877
Единственото което ме интересува е - ако се открие Синдром на Даун при нероденото бебе, лекарите могат ли да направят нещо за лечението му още в толкова ранен етап?
Това би била единствената логична причина да ме накара да се изследвам.

# 29
  • Мнения: 16
Момичета, ако влезнете в сайта на МЦ Фемина ще прочетете, че въпросният ултразвуков скрининг се прави между 11-14-та седмица, но най-добре в 13-та.
Отделно на това по желание се прави биохимичният скрининг и феталната морфология, но в по-късни седмици.
А знаете ли кои са седмиците, най-подходящи за биохимичния скрининг и феталната морфология?
Аз доста изчетох по въпроса и вече акълът ми стана на фрикасе newsm78

Eirhnh, тези изследвания са, за да дадат информация дали плодът не е увреден. Не мисля, че хромозомни аномалии се лекуват някъде по света. Просто, ако родителите знаят предварително за риска, могат да вземат решение дали жената да износи бременността или не.

Общи условия

Активация на акаунт