Тати не иска Мама

  • 5 054
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 620
Az puk smjatam, che vupreki vsi4ko triabva da se suberat otnovo  - ne zaradi mama, a za da rastat dezata v smeistvo. Niama li njakoi na sustoto mnenie?

И тази позиция е спорна защото всеки отделен случай е различен.
По-добре ли е разделени родители отколкото родители който си крещят непрекъснато или недай си боже нещо по-лошо.
Никога няма гаранция дали второто семейство няма да е с по-добър климат от първото.И въобще не е наша работа.Аз спирам до тук.


Много вярно е това ! Естествено и за обратното няма гаранции,но разрушено ли е доверието - микроклимата в семейството е безвъзвратно разрушен и едва ли децата ще живеят напълно щастливо.Това поне е според мен.

# 46
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ще дам идея - не одобрявам да се прави това, но все пак ще кажа
ако пишещия е добър приятел с таткото - прави една запивка, на която обсъждат всичко около случая
така ще разбере точно кое най много е наранило таткото и евентуално ако има нещо дето би смекчило неприятните му усещания - то кое е то
и така ще разбере дали има нещо което да направи мама така че да смекчи гнева на тати
но тя трябва да е много убединтелна, а и да не издава, че е научила това от някой - а сякаш й е ддошло така отвътре

и пак казвам - за мен цялата тази манипулация е грозна история

# 47
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз пък съм съгласна с автора на темата, че приятел е този, който помага без да го молиш. Много е лесно  да се пишеш приятел "на думи", но е трудно "на дела". И даже бих добавила една думичка - ИСТИНСКИ приятел. Аз лично не бих искала в труден за мен момент тия, дето ги имам за свои приятели да си заврат главата в пясъка, правейки се, че изобщо не са в течение на нещата.
Аман от такива "приятели" - аз ги наричам досадници  Tired

# 48
  • Мнения: 9 990
Ми и аз казвам-добър приятел изслушва, съчувтсва, но не се меси.Това е все едно някой да ми каже, че дънките не са ми перфектни, но да ме навива да си ги купя...

# 49
  • Мнения: 3 886
Тати изобщо не го упреквам  Naughty Някои неща не могат да се преглътнат и простят, тъй че ние какъвто и акъл да дадем...
   


 мъжката гордост е трудна.А защо жената прощава????? #Crazy newsm78

# 50
  • Мнения: 961
Проблема е при наши близки приятели ...

Имат две деца: на 16 и на 6 година, но Мама си имала извънбрачни връзки, Тати разбрал и ... Мама с двете деца гостува на Тъщата за постоянно. Мама съжалява, иска да се върне, но Тати е категоричен.
Дайте идеи как да го разубедим и да стане отново "всички заживели щастливо заедно"

PS пак съм анонимно, т.к. не искам някой да се разпознае ... историята е толкова банална, че няма накъде повече ...
А защо за теб е толкова важно да правиш това!?
Защо не оставите хората сами да си решават проблемите?
Запитвал/а ли си се, как ти би се чувствал/а, ако някой те преследва и се чуди, по какъв начин да ти каже, какво е правилно и какво грешно. И настина ли си мислиш, че така ще помогнеш на Мама, пък и на цялото семейство, включително и децата?

# 51
  • Мнения: 1 294
Проблема е при наши близки приятели ...

Имат две деца: на 16 и на 6 година, но Мама си имала извънбрачни връзки, Тати разбрал и ... Мама с двете деца гостува на Тъщата за постоянно. Мама съжалява, иска да се върне, но Тати е категоричен.
Дайте идеи как да го разубедим и да стане отново "всички заживели щастливо заедно"

PS пак съм анонимно, т.к. не искам някой да се разпознае ... историята е толкова банална, че няма накъде повече ...

 А ми според мен не биха могли да заживеят щастливо заедно, защото Мама се е погрижила за това.

мъжката гордост е трудна.А защо жената прощава?????
Аз съм жена и не прощавам Mr. Green

# 52
Е станалото -станало.Хората не сме за днес и утре. Сто процента и той е кръшнал ама айде сега-света вода ненапита.Ехо... тук има деца и то две. Моят съвет е следния: Тя и да съжалява, да спре да го показва и да го моли, ами  да измести нещата на друга плоскост. Значи съвсем делово-да седнат и да разпределят задълженията върху децата.Т.е Свети Георги да ги вземе за най-малко една седмица при себе си и да ги гледа ама безкомпромисно-без тинтири минтири.
Да видим тогава кой кого ще моли. Няма нищо по-мъдро от това да надскочиш егото си-сигурна съм че и той ще го прозре.
И, мами ако обичате по-солидарно с жената. Мъжете само си се кефят и се хвалят с похожденията си, а ние тука-кво.

# 53
  • Мнения: 1 451
Какво значи да ги гледа безкомпромисно? Бой по три пъти на ден? Смешничко звучиш с тоя агресивен тон. Предполагам и твоичкия е кръшвал, ама ти си му простила, нали?  Whistling

# 54
  • София
  • Мнения: 1 098
Аман от доброжелатели.Защо не го оставите човека сам да стигне до заключенията си,аз мисля че няма нужда някой да го побутва,и да му дава съвети какво да прави.Вероятно е достатъчно голям за да може да взима решенията си сам,а дали те са правилни или не,в случая за него са такива.Все ми се струва,че жена му не се е замислила много за него в момента в който е кръшнала.А и може и чувства да е вложила в тази си авантюра.Сами трябва да си решат проблема,и какъвто и да е развоя те ще си носят кръста.Сам си дробиш попарата,и после си я ядеш.Не е редно някои постъпки да остават ненаказани.

# 55
  • Мнения: 4 585
   Мисля, че е възможно.         Ако влязат наново напълно искренни и откровенни. 


    Инкогнито, ти кой от двамата си?

# 56
  • Мнения: 87
...много нещо изписано , но реших и аз да се изакам на ситуацията!
(ако греша - поправете ме) Значи мацката я засърбяло и се юрнала на гьотере да се чеше...?! То не , че е лошо ама дори да ходиш нейде - трябва мозък за тая работа! Ситуацията много напомня на "биг брадър"...
Не разбирам хората които казват "унижение" за това което бил  изпитвал таткото..., ами нито го знаете къв е що е...и давай лепвате етикет на някого...! Хм..., странна порода сме ние хората!
Не разбирам и тези които обвиняват майката!Всички толкова праведни , че чак се почувствали вездесъщи и давай ше съдим някого или някоя сега...! Хм...,странна порода сме това хората!
Не разбирам и тоя дето е писал темата! На теб г-н/г-жа "инкогнито" какъв точно ти е проблема?! Разбрах , че се имаш за истински приятел на това семейство и си изпълнен/а с мераци да помагаш...! Ама има една поговорка: "пътят към ада е застлан все с добри намерения"
Моето мение (не съвет) е , че  това което се случва е съвсем логично и закономерно! На някой/някоя й се харесала идеята да прави секс с друг и юруш...да ама не! Както казах по-горе и за тая работа акъл се иска , а дереджето е такова каквото сами си го направим! Така , че ...'бал съм ги - да се оправят...оня се чувствал ощетен вероятно...обаче сигурно е ходил на някоя магистрална да го дава да му го изцедят..., а тя понеже нямала два грама мозък у главата си и не можела да разбере пикае ли й се или й се ебе и хукнала...така , че...-бал съм ги!Всеки си носи кръста както се казва!

# 57
Привет от мен.
Попрегледах набързо отговорите... всеки си е прав за себе си. Не знаем на какво ниво са им взаимоотношенията и колко държат един на друг, за това е трудно се предложи конкретна идея. Според мен най-логичното е да седнат двамата на една маса и да поговорят за взаимоотношенията от самото начало на връзката им. Да си кажат кой какво го е мъчило и от какво е бил доволен и да се опитат да поставят ново начало... поне заради децата. Има шанс да поулегнат отношенията след известен период от време, но пак казвам... трябва да седна и да говорят с открити карти.
Успех!

# 58
... Инкогнито, ти кой от двамата си?
Казах, но да повторя - човек, който е много близък и с двамата ...

А нещата не са толкова прости, колкото изглеждат според nikki ... HollyDolly, връзката е от толкова много години ... че май са забравили началото ... отидох, видях, поговорих, разбрах и ... се отказах ... ами това е ... всичко сочи към развод

# 59
Развод е нормалното развитие на нещата но не е края на връзката. Майката няма смисъл да се опъва. Мъжът, ако е свестен няма да забрави децата и ще остави в съзнанието си вратичка към подновяване на връзката но ще му трябва време... важното е да не се отделят напълно. Трябва да си намират поводи да се срещат от време на време и майката да се държи на ниво ( да не изпада в унизителни ситуации - хленчене и нервни истерии ) а да се вижда, че владее положението и държи на мнението на мъжа си.

Общи условия

Активация на акаунт