Режим на Пиер Дюкан - 5 част

  • 25 772
  • 407
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 950
Режимът, който е представен по – долу е по книгата на Пиер Дюкан. Има я на българския книжен пазар. Цената е 9 лв.
Режимът (не е диета) е ниско-въглехидратен и ниско – мазнинен. Работи, което е най-важното.

Съдържа 4 етапа:
УДАРЕН РЕЖИМ:
Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по – чисти (с малко мазнини), толкова по – добре. Това са: меса, риба, яйца, млечни. Списъкът им е даден по – долу.
Времетраенето на УДАРНИЯ РЕЖИМ: определя се от това, колко килограма има за сваляне. Колкото повече, толкова повече: ако килограмите за сваляне са много, тогава ударният режим е от 5 до 10 дни. Ако килограмите за сваляне са малко, тогава ударният режим е от 2-3-5 дни.
Сваляне: при пет дни ударен режим, възможно е да се стигне и до 5 кг. 
СМЕСЕН РЕЖИМ
Редуват се: няколко дни на белтъчини със зеленчуци с няколко дни отново само на белтъчини. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него.
Времетраене: до достигане на желано тегло. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.
Сваляне: средно по 1 кг на седмица. 
ПРЕХОДЕН РЕЖИМ
Включват се постепенно и въглехидрати. По памет: един плод на ден + филийка хляб. Две гала-вечери седмично (ще рече, че всичко е разрешено, без прекаляване с количествата). Задължително по един ден седмично на чисти протеини.
Времетраене: по десет дни на всеки свален килограм от началото на режима (ако са свалени 5, значи 50 дни в преходен режим).
Сваляне няма. Но мисля, че ако се спазва добре, може и да има.
РЕЖИМ от тук до края на света.
Включване на всички храни. По един седмично задължително само на чисти протеини.

Как действат белтъчините?
1.Чистотата на белтъчините намалява калорийният им принос.
2.Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.
3.Чистите белтъчини намаляват апетита
4.Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма
5.Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.

Особено важни препоръки:
-   Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден. Водата има много ползи във всеки режим, а в този особено.
-   Трябва да се приемат овесени трици. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има два варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело мляко. Единствен недостатък, че трудно се намират. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.
-   Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударната и Смесената фаза. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа, още по – добре.

Други препоръки:
-   Въоръжете се с търпение. Режимът действа стъпаловидно – редуват се периоди на спад на теглото и задържане на теглото.
-   Освен кантара, хубаво е да измервате и със сантиметърче топящите се телеса. Характерното за режима е, че сваля по-бързо мерки, отколкото килограми.
-   Слушайте тялото си. При някой действа едно, при друг друго. Много често премахването на някои видове млечни продукти, ускорява свалянето. Последното за изключване е киселото мляко.
-   Внимавайте със солта. Води до задържане на течности в организма и много забавя нещата.
-   Внимавайте, какво си купувате. Често в магазинно приготвени кайми има много соя и сол. Аналогично за колбаси. Кренвиршите изключете, като източник на белтъчин&#1

                                       Ч Е С Т И Т О  ! ! !

 Желая на всички мами до края на тази тема да изхвърлят поне по 2 кг!!!  smile3525

# 1
  • Мнения: 2 950
Асса, за сега само копирах това, което ти си написала, защото си изчерпала всичко нужно. Дано да имаме много нови привърженици на диетата, а и последователи.

# 2
  • Мнения: 4 806
Браво, Деси Simple Smile Много се радвам за новата тема. Само сполука да носи Simple Smile
Хубаво е да се извадят от по-предходната тема и списъците на разрешени-забранени храни.

За един ден на протеини - половин кг надолу. Раааадост Simple Smile голяма от моя страна. И см надолу. Е, какво по - хубаво.

# 3
  • Мнения: 4 806
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=133921.0

а това е старата тема

А в подписа на Деси е даден линк към темата с менюта.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 235
Честита ни нова темичка и все по-успешна да е. Wink Flutter
Аз съм в задържане - бях подготвена психически, ама не чак толкова бързо Sad, че и май кантара иска и половин килце повечко да покаже. Sad Ассе, кажи ти когато си задържало какво ти е помогнало да тръгнат пак надолу килцата? Praynig

Моето меню за вчера беше: закуска - 2 с.л. ов. трици с кис. мляко (1/3 кофичка - 0.5 масленост), обяд - риба тон със задушени броколи, 2 кафета с доста мляко, вечеря - по-малко от чаша прясно мляко. И вода - май не можах да стигна 2 л., но около 1,5 л.

Майче и Ассе, взаимствах вашата идея за седмичното меню и реших при мен да е понеделник - воден ден (+ кафе и трици), вторник-четвъртък - само протеини, петък-неделя - протеини + зеленч. Че иначе по-сложно да броя 5/5 кой ден какво, така ми е по-подредено в акълеца. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 950
Супер си, Асса! Нека мамите пишат днес в новата тема, а довечера или най-късно утре ще напиша това за храните. Сега отивам на бачкане - то не било никак лесно и дете, и работа. Ееееех майчинство, майчинство, защо свърши?

Момичета, пийте много вода и не яжте сол. Вчера ядох малко солено и сега не само съм подута като мекица, не мога да си сложа пръстените, ами и съм +700 г. Днес ще пия като жаба, дано се регулират нещата. А тъкмо бях свалила 200 г и бях на седмото небе.

Асса, мерси за отговора за рибеното масло. Не знам внушавам ли си или не, но имам чувството, че ми помага в отслабването.

Приятен ден!

# 6
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 416
 Здравейте момичета !
 Деси , радвам се че се появи, защото с постингите си (както и всички останали ) ме зареждаш с положителни емоции   bouquet
 Да се похваля - нямам свален килограм ( при мен по- бавничко става - на 39 год съм  Embarassed ), но обиколките - по 2 см. от талия и ханш за 3 седмици newsm44 Днес сутринта си обух една дънкова пола, която не бях слагала от 3 години  Embarassed
Обичам ви  smile3525
Вече съм зарибила и приятелката си за режима Simple Smile
Лек и успешен ден !

# 7
  • Мнения: 2 950
RosiK, много хубаво звучи това за дънковата пола. Браво! И на мен любимата част ми е обличането на старите дрехи. сега съм се запънала на един панталон, на който закопчавам копчето, но ципът не помръдва. Ха-ха. Дано скоро стане. Joy

# 8
  • Мнения: 4 806
Ваня, това, което ми помага при задържане е търпение. Нищо повече. Задържам си, задържам си и миу надвивам на пустия метаболизъм ... та той тръгва пак Simple Smile А ако по - сериозно - махам млечните. Това е стъпка първа и работи желязно (при мен). Всъщност вече изцяло ги махнах. Ей това прясно мляко, дето го пиеш вечер, ако го заместиш с две яйца и предполагам ше има резултат. От млечните - само кисело мляко. Това е рецептата: безмлечно търпение.
Водата, както рече Деси е много, ама много важна. Никак не я збаравяйте. И вероятно не си внушаваш за рибеното масло. Приеми, че ще го пиеш завинаги - вместо всякакви витамини, стимуланти за коса, средства за отслабване... И енергия дава. Супер е.
Роси, аз отдавна опявам по този повод - режимът маха повече мерки, отколкото кг. Факт (поне при мен). На сегашните ми килограми, преди години съм била с по 2-3 см нагоре в мерките. А това е огромна разлика.

# 9
  • Мнения: 1 934
Честита нова темичка момичета!
Много воля и търпение пожелавам че да вървят килцата надолу.

Днес менюто ми:
закуска-100гр. кисело мляко Верея 0.1%+5гр. трици-48 кал.
обяд    -150гр. пилешко бяло месо                              -164 кал.
за вечеря и следобедна закуска мисля воденички да си сваря -за 100гр.-140 кал.

Та мисълта ми беше че в тези дни кал. стават до 500-600 най много повече немога ги докарам.

# 10
  • Мнения: 4 806
бебче, добави и междинни две яйца, например. И хапни повечко воденички. Ей така ще си наваксаш, надявам се...

# 11
  • Мнения: 1 934
Ще добавя,а воденичките ще са повече но още неса готови та за това написах кал за 100гр.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 235
Ваня, това, което ми помага при задържане е търпение. Нищо повече. Задържам си, задържам си и миу надвивам на пустия метаболизъм ... та той тръгва пак Simple Smile А ако по - сериозно - махам млечните. Това е стъпка първа и работи желязно (при мен). Всъщност вече изцяло ги махнах. Ей това прясно мляко, дето го пиеш вечер, ако го заместиш с две яйца и предполагам ше има резултат. От млечните - само кисело мляко. Това е рецептата: безмлечно търпение.
За ината - инат съм и съм му се заинатила на пустото задържане и няма да се откажа. Но от млечните ми е много трудно да се откажа - мнооого обичам мляко, а кафе без мляко не мога да пия. Но ще изчакам още малко и може да пробвам. А с яйцата съм много внимателна, защото докато бях в ударния режим синът ми се обрина (още кърмя, а той е с алергия към яйца и изобщо не му даваме засега). Ще пробвам и водата да увелича...

# 13
  • New Zealand
  • Мнения: 871
току-що беше първото ми хранене за деня. хапнах 1/3 коф. кис.мляко от 0,1% с една лъжица трици. за обяд имам от вчерашното печено телешко, а за вечеря ще ям печено яйце с малко мляко в микровълновата. заредила съм си и 2 л вода Simple Smile дано вече утре да имам малко грамчета надолу Praynig

# 14
  • Мнения: 4 806
Ваня, щом не може яйца - ами не може. Детенцето е много важно и моите почитания за кърменето.
авентура, малко ти е яденето. Затова задържаш (според мен). Айде да не са 1000-1200 ккал на ден, ама под 800-900 не бива да се пада.
Аз днес изоставам с плана за калориите, че най-изненадващо са изяли месцето за обяд Simple Smile Довечера и следобяд ще наваксвам ... Днес ми е втори ден на протеини и засега върви прилично...

Общи условия

Активация на акаунт