Торта от кроасани?

  • 33 204
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 239
Преди време бях чела някъде как се прави торта от кроасани,но не се сещам къде  ooooh! Моля ви ако някой е правил такава торта да пише  Praynig

# 1
  • Мнения: 1 187
Аз съм правила ето така:
Вземаш 3-4 кроасана и ги нарязваш на филийки, нареждаш ги в намазнена тавичка.Разбиваш 3 яйца с 500мл. прясно мляко и 1 ч.чаша захар-с тази смес поливаш кроасаните и печеш на водна баня.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 808
Ето тук е рецептата :

http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?p=45272&highlight=%EA% … E0%F1%E0%2A#45272

Дала я е Renci - след средата на страницата, още надолу.

# 3
  • Мнения: 5 239
Благодаря момичета точно това исках да прочета

# 4
  • Мнения: 180
тъкмо направих такава.в къщи я обожават, а на милата ми половинка в класацията тази тортичка е на първо място  Laughing

Продукти:
захар за карамелизиране
3 кроасана с шоколад
6 яйца
2 ч. ч. захар
1 ванилия
1 л прясно мляко
Приготвяне:
На дъното на формата за кекс слагам карамелизираната захар. Отгоре нареждам кроасаните, нарязани на филиики. Останалите продукти разбивам с миксер и изсипвам сместа отгоре. пече се на водна баня като крем карамел.

Обикновено се получава доста добре. Като изстине и се стегне обръщам в табла или там каквото имаш подходящо.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 808
Rus0koska,

Няма ли яйца в тази торта? Защото 3 кроасана не могат да попият 1 литър мляко.

# 6
  • Мнения: 180
има 6 аз съм ги писала.прочети пак  Stuck Out Tongue

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Цитат на: Rus0koska
тъкмо направих такава.в къщи я обожават, а на милата ми половинка в класацията тази тортичка е на първо място  Laughing

Продукти:
захар за карамелизиране
3 кроасана с шоколад
6 яйца
2 ч. ч. захар
1 ванилия
1 л прясно мляко
Приготвяне:
На дъното на формата за кекс слагам карамелизираната захар. Отгоре нареждам кроасаните, нарязани на филиики. Останалите продукти разбивам с миксер и изсипвам сместа отгоре. пече се на водна баня като крем карамел.

Обикновено се получава доста добре. Като изстине и се стегне обръщам в табла или там каквото имаш подходящо.

А 2 чаши захар не са ли много  Thinking

# 8
  • Мнения: 180
мисля че не. поне у нас ще ме линчуват ако е с по-малко  bash , но и по моя вкус е добре. Само че иамйте предвид че моите чаени чаши са сравнително малки, не са като тези които продават на една бройка.почти на половина са

# 9
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Цитат на: Rus0koska
мисля че не. поне у нас ще ме линчуват ако е с по-малко  bash , но и по моя вкус е добре. Само че иамйте предвид че моите чаени чаши са сравнително малки, не са като тези които продават на една бройка.почти на половина са

Аааа, това е друга работа, аз щото си карам с голямата бака  beer2

# 10
  • Мнения: 180
тогава наистина ще е много  Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 3 808
Цитат на: Rus0koska
има 6 аз съм ги писала.прочети пак  :-P


Извинявай. Четох поне 4 пъти, но явно все през ред...

# 12
  • Мнения: 180
мами, само внимавайте с печенето, че аз нещо не сам я опекла съвсем и малко се поразля като я обърнах   Embarassed

# 13
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: Radina
Преди време бях чела някъде как се прави торта от кроасани,но не се сещам къде  ooooh! Моля ви ако някой е правил такава торта да пише  Praynig

Тъкмо днес ми попадна такава рецепта пред погледа, но беше наименована крем-пита, а не торта /което си е почти същото,де Simple Smile /.

Ето я:

ПОРЦИИ: 8

ПРОДУКТИ:
1 л. прясно мляко
8 големи яйца
1 1/2 ч.ч. захар
2 ванилии
3 готови кроасана
 
ПРИГОТВЯНЕ:
В кръгла форма за торта сложете 1/2 ч.ч. захар и карамелизирайте. Още докато е горещ карамела наредете на дъното разрязаните на две по дължина кроасани (за да могат да залепнат по дъното на формата) и оставете да изстине карамела.
Разбийте яйцата с 1 ч.ч. захар до пълното разтваряне на захарта. Добавете прясното мляко с добавените към него ванилии и внимателно разбъркайте. Изсипете 1/2 от млечната смес върху кроасаните, изчакайте малко да попият и изсипете останала част. Печете на водна баня при 180 - 200 градуса. След като е готов извадете от фурната и оставете формата още 15 мин във водата. След като поизстине обърнете върху тортена форма.

Рецептата се води американска, но може пък и да не е Laughing Мисля тази вечер да се опитам да я направя, но като използвам продълговата тавичка от йенско стъкло - струва ми се, че ще бъде по-лесно да се отлепи печивото при обръщането.

# 14
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Rus0koska
мами, само внимавайте с печенето, че аз нещо не сам я опекла съвсем и малко се поразля като я обърнах   Embarassed


А защо не сложиш желатин???? Така дори с нож може да се реже....

Общи условия

Активация на акаунт