Присъдата им е "ваши ръце"

  • 3 473
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 431

Убиването на убийците, педофилите и изнасилвачите не решава проблема. Убийци, педофили и изнасилвачи са се раждали, раждат се и ще се раждат и занапред.

Разрешението е в обществото. Социализиране на трудните деца и младежи, родителски контрол, образование, създаване на почтени възможности за работа, наблЮдение от контролните органи, бдителност и гражданска отговорност у всеки от нас и т.н. и т.н. са начините.

Винаги когато чуя за някоя трагедия, освен безумието на извършителя, ми правят впечатление и множеството грешки в психологичен, комуникативен, инстинктивен план, които най-близките хора на жертвата и самата жертва са допуснали.

Разбира се, искам законите в България да са по-тежки, но не и смъртно наказание.



Изцяло подкрепям това мнение. Много важни неща са изброени...

# 46
  • Варна
  • Мнения: 4 969
ЗА педофилите и убийците Peace

# 47
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%82%D0%B … D0%BD%D0%B8%D0%B5


защо не са го махнали в САЩ, щом не е ефективно ?

# 48
  • Мнения: 4 428
Против съм. Доживотен затвор без право на помилване е по-удачният (и жесток) вариант според мене.
За изнасилвачи и педофили - принудителна кастрация и затвор. Там има кой да отмъсти...

Иначе, когато чуя за някое зверство и моята първа мисъл е, че трябва да го убият този изверг.

 Peace

И според мен доживотния затвор е по-лош вариант от смъртта. Със смъртта се отървават набързо.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 901
Добре де, ако вземете че попаднете много случайно в затвора, бихте искали да гниете до живот там и да ви "разцепят" , с извинение, ли или да и заминете за 1 ден!

И още 1 въпрос - тоя дето го пращате в затвора, за да му дойде акъла в главата, да го, извинете пак, "поразцепят", дали пък не може да се окаже от тия "разцепващите" и той да поразцепи някой новодошъл! Щото онези дето са си вътре , разцепващите (омръзнаха ми тези кавички) все от някъде с се взели!

Пфу!

# 50
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Щом е толкова нехуманно доживотното наказание, да бъде смъртно......

# 51
Не подкрепям смъртната присъда  Naughty .
Присъдата е за назидание и за изкупване на вина. Със слагането на точката не става нито едно от двете ( мое мнение, няма да споря с никого) Peace .
Има умни глави, които ще го решат вместо мен...и вместо вас.
Бъдете добри!

# 52
Абсолютно подкрепям смъртното накаание за убийците,за предомишлено и жестоко убийство и за педофилите.Имам приятелка жертва на педофил,само тя си знае как живее вече толкова време с ужасния спомен,въпреки,че са я водили по психотерапевти и къде ли не тя си я има травмата и се отразява на общуването с мъжете.Колкото до българските медицински сестри,ако не всички са виновни то има поне един виновен.Все пак има дказателства срещу тях.

# 53
  • Мнения: 431

защо не са го махнали в САЩ, щом не е ефективно ?

Постепенно намалят щатите, в които се прилага. В някои щати е забранено, в други го има, но не се е прилагало с десетилетия, първенец си остава Тексас, за което си има историческо обяснение.
Най-много екзекуции се извършват в Китай, 3400 за 2004 година. САЩ - 60 за 2005 година.

# 54
Против съм. Доживотен затвор без право на помилване е по-удачният (и жесток) вариант според мене.
За изнасилвачи и педофили - принудителна кастрация и затвор. Там има кой да отмъсти...

Иначе, когато чуя за някое зверство и моята първа мисъл е, че трябва да го убият този изверг.
   Така си е .Да им се изнамери наказание според престъплението, та да видят какво е.То да умреш е лесно, ама я да поритат доживот.

# 55
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Против смъртното наказание.

# 56
  • София
  • Мнения: 10 825
За смъртното наказание за първите три от изброените в анкетата "хубавини".
Лежането по гръб до края на живота в затвора на моя и ваша издръжка хич не ми се вижда тежко наказание за някой изверг.
И мнението, че няма по-голямо наказание от това да ги оставиш да ги мъчи съвестта им.... хъммм.... ми  я да вземем да ги оставим на свобода, тя, съвестта и така ще ги мъчи, нали?!

# 57
  • Мнения: 1 001
Мисля, че това е разковничето ... и затова съм ЗА смъртната присъда ... и Крумовите закони ...

# 58
  • Мнения: 431
Мисля, че това е разковничето ... и затова съм ЗА смъртната присъда ... и Крумовите закони ...

Винаги при такива категорични твърдения ми се е искало да попитам: значи ли това, че ти нямаш нищо против такава присъда да бъде изпълнена спрямо детето ти, ако е виновно, убило е човек или е извършило изнасилване?

Или винаги гледаме от гледната точка на "жертвата".

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
"Разрешението е в обществото. Социализиране на трудните деца и младежи, родителски контрол, образование, създаване на почтени възможности за работа, наблЮдение от контролните органи, бдителност и гражданска отговорност у всеки от нас и т.н. и т.н. са начините.

Винаги когато чуя за някоя трагедия, освен безумието на извършителя, ми правят впечатление и множеството грешки в психологичен, комуникативен, инстинктивен план, които най-близките хора на жертвата и самата жертва са допуснали."

Напълно съм съгласна и с това!!!

Има още МНОГО да се прави за ПРЕВЕНЦИЯ на престъпленията... а не да мислим как да накажем след като вече са станали...

Наистина е доказано, че в страните, където има смъртно наказание, престъпността не намалява, дори напротив - леко се покачва!

А и наистина да не забравяме и "съдебните грешки" - както предупреди как` Сийка...

Да, в затвора може да е нехуманно, зверско и т.н., но за тези неща престъпникът да е мислил преди да извърши тежкото си гнусно престъпление. Откъде накъде ще се измъкне толкова лесно и бързо? Да не умира, а да излежава наказанието си до живот... Това е според мен.

Общи условия

Активация на акаунт