Шоколадова торта с рула - стъпка по стъпка!

  • 310 039
  • 1 104
  •   1
Отговори
# 1 080
  • Мнения: 2 250
.......с желатин и го оставих да набъбне в студена вода ама после направо изключих,че май трябва да се разтопи за водна баня ..........

Мисля, че няма да ти свърши работа така, а и ще се усещат зрънцата. На водна баня всъщност се разтваря и се получава еднородна течност. Peace
Не изтърпяхме и отрязахме малко да пробваме.Права си,че се усещат зрънца,но за мое учудване стегна и е вкусна.Очаквах резултата да е катастрофален като няма да стегне,но то пък взе че стана.Ще има повторения докато я направя както трябва да стане  Peace

# 1 081
  • Мнения: 48
Направих тортата. Превъзходна е!!! Само че не слагах течен шоколад, а оставих пълнежа бял. Рулата бяха шоколадови. LEO, благодарност и поздравления за прекрасната рецепта.  Hug  bouquet

# 1 082
  • Мнения: 0
Рецептата е уникално вкусна и лесна за изпълнение Simple Smile  news20благодаря на LEO и всички дами за съветите за желатина и обръщането. Всички в къщи си облизаха пръстите.  love001  love001  love001  love001  love001

# 1 083
  • Мнения: 1
Лелеее, не мога да повярвам, че изчетох цели 73 страници. Решена съм да пробвам тази торта в сряда, защото вече наистина голямото ми братче (стана на 23 Hug ) ще "вдига купон" и ми се иска любовта му да мине през стомаха  Grinning. Със сладкарството съм мноооого назад. Споменахте, че киселее малко - колко точно? В мен нахлу идея за заменяне на бисквитите с малки еклери, но се чудя дали няма да стане прекалено претрупана откъм вкусове, другата ми идея е за бишкоти- по-семпло някак. Какво мислите по въпроса?   bouquet

# 1 084
  • Мнения: 685
SoulSetAblaze, някак вкусът и е по-различен, ако не е с рулото, пък и формата е интересна, с друго ще ти е по-трудно, според мен да стане като топка.
С еклери ми е трудно да я възприема.
С бишкоти ще стане просто сметаново бишкотена (правих мин седмица и явно се бяхме затъжили за торта и доста бързо я хапнахме, така с 1|3 гъсто кисело мляко 4-5% и останалото сметана, бишкоти, банани, настърган шоколад, може и малко желатин за стягане да се добави).

# 1 085
  • Мнения: 1
Благодаря за бързия отговор, но малко не се разбрахме  Grinning Аз имах предвид бишкотите/еклерите да са вътре между редовете от сместа (където са бананите), а самата торта пак да си е с рула.

# 1 086
  • Мнения: 685
 Hug Embarassed Съжалявам, не съм разбрала.
Аз съм смесвала бисквити и рула, така както по-назад са писали и други момичета, не зная как ще е с бишкоти и еклери, мен нещо не ми се нрави комбинацията, но пак си е до вкус и предпочитания.  Peace

# 1 087
  • Мнения: 1
Аз да се отчета - доста по-добре мина отколкото си мислех. Недостатъци- 1. не можах да намеря малка разфасовка бишкоти и казах на брат ми като се прибира да донесе, а той пристигна с котешки езичета в 23:30 вечерта, но както и да е, решително започнах да я правя към 23:45, не исках да жертвам престояването за една нощ в хладилника. 2. сместа ми излезна малко за 2-рия слой след бисквитите и банана (правих я с 3 рула), но имаше все пак. Неща, с които съм горда - ЖЕЛАТИНЪТ! Не ми се е налагало да работя с него,защото както вече казах не съм сладкарка, наблягам на манджичките, но се получи, дори ей сегичка проверих и е стегнал, всичко това благодарение на страхотните ви обяснения   bouquet Hug Остава само да я доизпипам по-късно и ще гледам да ви въведа със снимков материал "Из кулинарния дневник на едно 20-годишно момиче".
П.С. обичам да готвя 
П.С. 2 Благодаря на всички отново   bouquet

# 1 088
  • Мнения: 0
Направих тортата! Все още не съм я опитала,но на вид съм я докарала. Имам само едно въпросче : Като сложих желатина в сместа от шоколад и сметана някак си стана на много малки бучки,с една дума пресече се  Sad , но чудех се къде греша и каква е причината да се пресече ? Случвало ми се е и друг път и все не мога да разбера защо. Ако някой ми помогне да открия грешката си ще бъда много благодарна  Wink

# 1 089
  • Мнения: 685
Не става ли така, ако едното е мн студено, а желатинът е доста затоплен  newsm78

# 1 090
  • Мнения: 1 269
МОмичета, правя много често тази торта и доста импровизирам. Винаги обирам овациите, за което имам повод още веднъж да кажа БЛАГОДАРЯ, ЛЕО!   bouquet

Този път съм намислила да не я правя с рула. С какво да облицовам стените на купата вместо рула? С бисквити котешко езиче, с бишкоти? Дайте ми идеи, моля ви!

# 1 091
  • Мнения: 23
здравейте Leo . Тортата е прекрасна - и точно по вкуса на моето семейство ( много обичаме всичко шоколадово) и тия дни ще я правя заедно с още едно твое произведение Пилешка фантазия . За тортата изчетох всичко , и там всичко е ясно ( или поне така си мисля , но ако нещо се затрудня - ще питам ... ) Сега питането ми е тази фантазия , и понеже не мога да пиша в темата за пилешката фантазия , питам тук . Имам домашно пил. филе , което  всички знаем , че е по - жилаво от купешкото . Въпроса ми е , как да го обработя , с каква марината за да стане също толкова крехко , а не като го ядеш да е сухо и да стои на конци . Смятам пилешката фантазия да я правя именно с това филе . Дайте ми изпитани идеи , моля ви .

# 1 092
  • Русе
  • Мнения: 1 849
Паца,аз два пъти съм пробвала с бишкоти и резултата ни хареса.
Тази е от преди 2-3 дни,но беше за подарък и нямам разрез
Скрит текст:
Още една с разрез
Скрит текст:

# 1 093
  • Мнения: 23
*sve* много красиво си украсила тортата . аз току що направих моята и я сложих да стегне в хладилника . това ми е сефтето и не знам какъв ще е крайния резултат . за украсата нямам никаква идея , а и продукти . момичета моя крем стана малко , а сложих сметана бита 400 и течен шоколад 300 и желатина  Thinking дали не забравих нещо .... при вас как се получава ...... а колко купи смених и пренаредих докато намеря по мярка

# 1 094
  • Мнения: 1 269
Паца,аз два пъти съм пробвала с бишкоти и резултата ни хареса.
Тази е от преди 2-3 дни,но беше за подарък и нямам разрез
Скрит текст:
Още една с разрез
Скрит текст:
Мерси, ще пробвам и аз с бишкоти!
Аз последно купих голяма разфасовка растителна сметана и като я разбих се получи огромно количество крем. Разделих го в три купи- едната смесих с шоколад, другата с малини, а третата разбърках с жълти кокосови стърготини и аеро коняк. Едновременно направих 2 торти, едната в купа с рула, а другата с обикновени бисквити , орехи и замразени малини във обикновена тортена форма. Много красиви и вкусни станаха и двете. Жалко, че не снимах.

Общи условия

Активация на акаунт