Въпросче за хранене с кисело мляко!

  • 5 833
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 040
Значи сега ще ви обясня каква е историята. Ние сме на 3 месеца и сме на НАН 1, но всички приятелки и познати дават на децата си кисело мляко и то са го започнали още от 2 месец на детето, а някои от 40-я ден. Това кара майка ми само да ми повтаря да дам и аз на Никол такова, да съм видела дали ще го яде, ако "съвсем случайно" свърши НАН-а и е през ноща, да съм била спокойна, че няма да остане гладна и тем подобни. Аз я излъгах, че докторката ми категорично е забранила, въпреки че изобщо не съм я питала, но ако има мами, които дават на децата си, Какво е съотношението кисело мляко - преварена вода. Ще ми се без никой да разбира да я пробвам,  да видя дали ще яде, ако пък го хареса - що да не го почна.
Е, аз ли съм единствената във форума, която пита толкова рано за това?
Покрай мен, както споменах, всички познати на мен майки отдавна са го започнали и нямат проблеми с децата си?
Какво мислите?

# 1
  • Мнения: 3 334
Според мен е много малка.Изчакай поне още няколко месеца-не бързай.Не съм давала,та не мога да ти помогна как се приготвя,но с такъв отговор може да се включи някоя друга майка.

# 2
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Irena80
Значи сега ще ви обясня каква е историята. Ние сме на 3 месеца и сме на НАН 1, но всички приятелки и познати дават на децата си кисело мляко и то са го започнали още от 2 месец на детето, а някои от 40-я ден. Това кара майка ми само да ми повтаря да дам и аз на Никол такова, да съм видела дали ще го яде, ако "съвсем случайно" свърши НАН-а и е през ноща, да съм била спокойна, че няма да остане гладна и тем подобни. Аз я излъгах, че докторката ми категорично е забранила, въпреки че изобщо не съм я питала, но ако има мами, които дават на децата си, Какво е съотношението кисело мляко - преварена вода. Ще ми се без никой да разбира да я пробвам,  да видя дали ще яде, ако пък го хареса - що да не го почна.
Е, аз ли съм единствената във форума, която пита толкова рано за това?
Покрай мен, както споменах, всички познати на мен майки отдавна са го започнали и нямат проблеми с децата си?
Какво мислите?

Мисля, че е ужасно рано за кисело мляко!!!!!!!!!
Изобщо не си го помисляй!
Най-много да докараш някоя алергия на детето.
Няма да получи нищо по-ценно, а рискът от алергии не е хич за подценяване.
Също така храненето с кисело мляко не излиза кой знае колко по евтино.
Още един довод срещу киселото мляко - едно време всичко е било по-чисто и к. мляко е било к.мляко, а сега е пълен боклук!

# 3
  • Мнения: 1 512
Аз лично ще изчакам още с даването на кисело мляко на Кристина. И смятам, че детенцето ти още е мъничко за кисело мляко. Ако имаш книжката за храненето на проф. Трифонова, можеш да прочетеш там за даването на кисело мляко.

Също така можеш да прочетеш и тази тема :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13934


Довери се на интуицията си и не се подвеждай по това, че някоя давала, пък ти още не. И най- важното - не се давай на бабите!!!

# 4
  • Мнения: 2 489
Едно време може да не е имало какво да се даде, но при сегашната ситуация...

# 5
  • София
  • Мнения: 301
И аз смятам, че е още рано за кисело мляко. Докторката на моя син ми беше забранила категорично да му давам кисело мляко - мисля накъде докъм 7-8 месец.
Не знам защо толкова бързаш с киселото мляко - има време, ще има да го пие да ще му пукат ушите. Моят син е 2г4м и все още заспива само след като изпие 200-250 мл кисело мляко. Sleeping

# 6
  • Мнения: 1 187
Моят съвет е да не бързаш с киселото мляко. То не съдържа необходимите за бебчо съставки. А да не говорим, че дори не е кисело мляко и е пълно с консерванти. Аз държах едно кисело мляко близо месец в хладилника и не вкисна въобще. Коментара е излишен. По съвет на близки и аз захраних Вики с такова мляко, но беше на 8 м. ... Яде долу горе един месец от него и започна да се цупи и да не иска биберона. Сега въобще не иска да подуши що за животно е това. Дори с бисквити не го харесва. Според мен е раничко да даваш на бебчо от него. Но все пак ти си решаваш. (И между другото не идва много по-евтино да даваш от него, ако това е идеята)

# 7
  • Мнения: 687
Ето ти цитат от книгата на Лиляна Трифонова "Хранене на бебето": До 6-ия месец не се препоръчва да храните детето с кисело мляко. млечната киселина в него не може да се разгражда в организма на бебето, паради кето се натрупва и предразполага към обменни нарушения (ацитоза). Това се отнася особено за d-формата й, която се прозвежда от Бацилус бургарикус...
Та не гледай много какво правят другите мами. Според мен остави киселото мляко за по-късно.

# 8
Според моята педиатърка к.мляко трябва да се даде след 1-та година(ьз подкрепям това мнение!!!!1 Mr. Green -не за друго,а застото това мляко е повече нишесте и т.н.....но от друга страна Аптамила прекалено много протеини.... Thinking
Ако имаш възможност да си осигуриш козе мляко и да го подквасиш е най-добре-то е най-близко до майчиното!!!
Съотношението е 2части мляко-1част вода!
проввай и прецени сама Simple Smile

# 9
Наистина е много рано Аз лично още не съм захранила Ангелчето ми с кисило мляко Има време  Sunglasses

# 10
  • Мнения: 18 542
Цитат на: anezinis
Според моята педиатърка к.мляко трябва да се даде след 1-та година(ьз подкрепям това мнение!!!!1 Mr. Green -не за друго,а застото това мляко е повече нишесте и т.н.....но от друга страна Аптамила прекалено много протеини.... Thinking
Ако имаш възможност да си осигуриш козе мляко и да го подквасиш е най-добре-то е най-близко до майчиното!!!
Съотношението е 2части мляко-1част вода!
проввай и прецени сама Simple Smile

Е глупости сега!
Адаптираното мляко/каквато и марка да е/ е най-близко до женското, не козето, не кравето, не конското...

# 11
  • Мнения: 1 581
И според мене е рано. Адаптираното мляко е направено специално за бебета, а киселото не е.
Според мене киселото мляко трябва да се дава, когато детето вече преминава на обща храна. Аз дадох за първи път около 10-11 месеца. Иначе слагах малко вода - колкото да тече през биберона. Зависи и от млякото, което ползваш - колко е гъсто.
Тук киселото мляко не е хубаво, малкият не го харесва, ако не е подсладено, и аз му давам пак адаптирано.
Наистина не виждам никакви преимущества на киселото мляко пред адаптираното. Мамите, които дават, както и майка ти, могат ли да ти кажат защо е толкова важно?

# 12
  • Мнения: 18 542
Цитат на: iv100yanova
Мамите, които дават, както и майка ти, могат ли да ти кажат защо е толкова важно?

Ми щото така е било едно време, пък я виж какви хубави и здрави деца са отгледали...
Като нямат други аргументи.  Imp

# 13
  • Мнения: 2 498
Не бързай с киселото мляко-даже е противопоказно да се дава преди навършването на 1 год.

Има време и за него...

# 14
  • Мнения: 928
Само да допълня,че децата на другите мами,може да не са имали проблеми,но не можеш да бъдеш 100% сигурна за твоето,нали?!

# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Shocked  Shocked Боже мили, какво кисело мляко на толкова малко бебе Shocked от к'ъв зор бре, жена Shocked
не, честно, едвам се държа на стола си Shocked да не падна от ШОК #Shocked  #Shocked
а на тези около теб с киселото мляко, ама хич не им завиждам.

# 16
  • Мнения: 5 250
При условие че има толкова хубави адаптирани млека,немога да разбера как може да има майки които да дават на толкова  малки деца кисело мляко  Shocked
Ама така е нали киселото мляко е по евтино,а майките трябва да имат пари за цигари и кафета  ooooh! Как не съм се сетила и аз да дам кисело мляко ами си давам парите за този Милумил  Thinking

Не слушай никой давай на детенцето си адаптираното мляко,а на приятелките си им кажи да се поразходят  Wink

# 17
  • Мнения: 3 932
Абсолютно НЕ на киселото мляко. Освен всичко друго, затормозява несъвършената във тази възраст отделителна система.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Kиселото мляко е едно от малкото неща, за които всички почти в този форум сме единодушни - не е подходящо за малки бебета!
Смятам, че поне до 9-10 месеца не е подходящо да се дава.

Ето още:
http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?p=190121

# 19
  • Мнения: 370
Виж сега, ние с тати сме на такова мнение - за нас купуваме само салам Casademont, защото ни е вкусен и сме сигурни, че има даже и месо в него.Simple Smile  Икономии и експерименти на гърба на детето няма да правя. При това не съм сигурна точно каква икономия е...  Да, за нас не е имало адаптирани млека, освен някакво Бебе 0 и Бебе 1, и майка ми ми е давала такова (въпреки търчането по аптеки през нощта, защото аптекарка е заделила 1 кашонче...). А тогава баба ми е гледала кози... И кравички покрай нас винаги е имало доста... Моят съвет е като на останалите мами- рано му е на детето.

# 20
  • Мнения: 4 414
аз не бих давала кисело мляко преди 9-10 месец...
за едно време...наскоро говорих с майка ми по въпроса...брат ми не е искал да яде никакво друго мляко, освен кисело - повръщал е от всичко...докторката е казала на майка ми да заквасва адаптирано мляко/тогава Бебе 1/...та значи и тогава са имали едно на ум за киселото мляко!

# 21
  • Мнения: 356
Скоро пусках подобно запитване и майките във форума ме убедиха, че ще е грешка, за което съм им много благодарна. Доводите са железни така, че се надявам, че и ти си се отказала вече от идеята за кисело мляко. #Milti

# 22
  • Мнения: 3 394
Ира, стига с тия нововъведения, сега пък ако свърши адап.мляко, давай на кисело. Изчакай, не насилвай организъмчето.

Общи условия

Активация на акаунт