Момичета,помогнете ми да избера фон дьо тен

  • 3 711
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 493
Здравейте момичета!Моля ви да ми дадете съвет каква марка фдт да си купя.Не съм ползвала досега,а искам да си купя.Кожата ми е светла,искам да е леко тъмен(да ме прави с тен). Simple SmileКажете на коя марка да се спра.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Миналата седмица си купих на Ести Лодер - "Софт Мат" и съм страшно доволна.Този е за комбиниран тип кожа и има много хубави нюанси. Цената му е 56,00лв.
Ако това ти е скъпо на Лореал също са добри фондьотените, преди няколко години ползвах Идеал Баланс.Цената му май беше към 22,00лв.

# 2
  • Мнения: 397
Аз пък използвам на "Манхатън" - много съм доволна, а и е на достъпна цена /тубичка от 30 ml я купувам за~8.00лв./

# 3
  • Мнения: 3 453
Хепи лайт на Буржоа с частици улавящи светлината.Невероятен е!!!! Laughing

# 4
  • Мнения: 765
 Първо трябва да определиШ какъв тип кожа имаШ : ако е мазна и комбинирана си вземи компактен ФДТ , ако е нормална може да ползваШ вси4ко , но все пак най^добре е да си вземеШ флуид или компактен крем, ако е суха и 4увствителна крем . Цвета не трябва да е по^силен от един тон пове4е от естественият , колкото и да ти се иска да си с тен , не това е на4ина , Ще изглеждаШ неестествено , по добре си купи оцветяваЩ крем , ако това е целта . Ако искаШ цвета да е по^интензивен си вземи компактен ФДТ и го нанасяй с мокра гъби4ка за грим или такъв на стик , те са най^покривни . Марката си я избери според възможностите , но каквотоо и да ми разправят някои , цената определя ка4еството , с ФДТ за 10 лв , никога няма да изглеждаШ като с ФДТ за 50 лв . Факт . И не забравяй , 4Е ФДТ се пробва на лицето или Шията , а не на ръката , да не се изненадаШ неприятно после .... Peace

# 5
  • Мнения: 1 986
 Не знам дали ще се ориентираш лесно,защото аз ще ти предложа други марки Laughing.аз ползвам на Максфактор-COLOUR ADAPT и съм доволна PeaceОт по-скъпите марки,чувала съм,че този,със свелоотразяващите частици на Кларинс е много хубав Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 4 760
аз бях пуснала темичка преди няколко дни точно за ФДТ и питах за тези на Лореал. В магазина вече избрах лореал 'инфелибъл', защото намерих точния нюанс за кожата си. Много съм доволна, вече 3-4 пъти си слагах. Наистина е дълготраен, не седи като маска и е леко по-мазен, което е добре според мен за зимата. Цената беше 22.50. Също така ФДТ мус на Мейбълин ми харесва, той е окло 15 лева май

# 7
Ползвам на Иса Дора, страшно съм доволна, това е върхът козметика

# 8
  • Мнения: 1 290
аз ползвам фдт само на Seventeen и мога да кажа,че е перфектен Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз съм с муса на Мейбълин

# 10
  • София
  • Мнения: 1 481
Аз препоръчвам Max Factor- Colour Adapt или Seamless. И двата са с много приятна консистенция, не тежат на лицето. Пробвала съм някои фдт на L'oreal и Manhattan, но не ми допадат  Naughty

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
E, то като всеки е тръгнал да си казва неговия - аз ползвам Максфактор-COLOUR ADAPT  Laughing
Само едно ще ти кажа,  т.к. явно нямаш опит с ФДТ. Това не е просто оцветяващо кремче. Жените, които го ползват като такова, в повечето случаи изглеждат ужасяващо. Не можеш да си направиш лицето със слънчев тен с ФДТ Laughing За целта си купи автобронзант за лице, щом ти е мерак. ФДТ има други функции - изравнява тена на лицето, прикрива дребните дефекти, предпазва кожата от вредното въздействие на околната среда. Не прави грешката да се изтипосаш с него като маймунка или обратното - като японска актриса от театър но hahaha Вземи си точно такъв цвят, какъвто е естественият ти тен Peace

# 12
  • Мнения: 11 009
И трите вида ФДТ на Max Factor са хубави  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
Моите впечатления за добър ФДТ са Лореал и Макс Фактор.Ако кожата ни е комбинирана,мазна или с мазна Т-зона ти препоръчвам-Идеал Баланс на Лореал/18лв/,той е матиращ и стои супер леко на кожата,в същоно време е покривен и не си личи,че си с ФДТ.Ако ти трябва супер покривен препоръчвам Ластинг Перформанс /22.00лв/ на Макс Фактор,съвършен е просто.Ако си с нормална към суха кожа ти препоръчвам Хипер Смуут на Макс Фактор /22лв/,лек е,отново е покривен и хидратира кожата.
  Относно тена,в никакъв случай не си взимай тъмен ФДТ,защото стои като маска и е смешно,т.к. шията ти ще е много по светла.Препоръчвам един тон по тъмен от кожата ти,другото е прекалено.Можеш да си вземеш от тези лосиони за тен на Дав или Джонсън,за да придобиеш малко тен,но в никакъв случай не го прави с грим. Naughty

# 14
  • Мнения: X
ФДТ на Ревлон са много хубави и не са скъпи Peace.Струват около 17 лв.Сега видях ,че си от Бургас.На Ревлон козметика има в Бонжур и в един магазин за козметика в началото на Богороиди,но не му знам името.Даже в този магазин има повече избор .Последния път в Бонжур, им бяха свършили най-търсените цветове.

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 13:02 от Анонимен

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 135
Още един глас за Ревлон  Peace Аз позвам дълготрайния с помпичката и съм супер доволна. И моят съвет е да подбереш максимално близък цвят до естествения ти тен. И когато го пробваш най-добре е да погледнеш как изглежда и на дневна светлина, защото много често осветлението в магазините лъже. Не веднъж съм си купувала неподходящ цвят ФДТ поради тази причина. Можеш да си вземеш и перли или бронзираща пудра и да нанесеш леко по скулите, получава се много приятен sun-kissed ефект  Wink

# 16
  • Мнения: 661
За пореден път ще похваля този:
 newsm10

# 17
  • Мнения: 416
Не знам дали ще се ориентираш лесно,защото аз ще ти предложа други марки Laughing.аз ползвам на Максфактор-COLOUR ADAPT и съм доволна PeaceОт по-скъпите марки,чувала съм,че този,със свелоотразяващите частици на Кларинс е много хубав Peace

Аз точно този на Кларинс смятам да си поръчам след малко. Рядко се спирам на един и същи ФДТ за втори път, защото все искам нещо ново, но този ще го имам за трети път. Е, няма такъв друг ФДТ за мен. Тези на Манхатън, Лореал ми бледнеят пред този.

Прави ми лицето перфектно. Относно идеята да си купиш по-тъмен, според мен не е добра идея. Трябва да мажеш уши, целият си врат и ще придобиеш супер неестествен вид.

# 18
  • Мнения: 1 288
още един глас за лореал true match. много съм доволна.
в момента ползвам на клиник. също е перфектен.

# 19
  • Мнения: 696
Oпределено Max Factor, имат богат избор в завимост от типа кожа.
Този е за по-суха


Този е дълготраен


Този пък е овлажняващ


Имат и други

# 20
  • Paris
  • Мнения: 1 727

[/quote]

Аз точно този на Кларинс смятам да си поръчам след малко. Рядко се спирам на един и същи ФДТ за втори път, защото все искам нещо ново, но този ще го имам за трети път. Е, няма такъв друг ФДТ за мен. Тези на Манхатън, Лореал ми бледнеят пред този.

Прави ми лицето перфектно. Относно идеята да си купиш по-тъмен, според мен не е добра идея. Трябва да мажеш уши, целият си врат и ще придобиеш супер неестествен вид.
[/quote]
FEMA Каква е цената на този ФДТ и как точно се казва?

# 21
  • Мнения: 416
True Radiance Foundation Light Reflecting Oil-Free   или, ако попиташ за отразяващ светлината продавачките няма да го сбъркат.

http://strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=49838&goChar=C

Преди го купувах от Леро- струва около 60 лв, този път си го поръчах от Strawberrynet, излезе ми малко по-евтино.

Има и един още по-нов и май се води и по-хубав, със защитен фактор 15 и пак отразява светлината, но него го няма още в Ягодка и затова си поръчах онзи.

Ето го новия в сайта на Кларинс -

http://int.clarins.com/main.cfm?prodID=602

# 22
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Мерси FEMA!

# 23
  • Мнения: 6 713
Не знам дали ще се ориентираш лесно,защото аз ще ти предложа други марки Laughing.аз ползвам на Максфактор-COLOUR ADAPT и съм доволна PeaceОт по-скъпите марки,чувала съм,че този,със свелоотразяващите частици на Кларинс е много хубав Peace

Аз точно този на Кларинс смятам да си поръчам след малко. Рядко се спирам на един и същи ФДТ за втори път, защото все искам нещо ново, но този ще го имам за трети път. Е, няма такъв друг ФДТ за мен. Тези на Манхатън, Лореал ми бледнеят пред този.

Прави ми лицето перфектно. Относно идеята да си купиш по-тъмен, според мен не е добра идея. Трябва да мажеш уши, целият си врат и ще придобиеш супер неестествен вид.


Този ФДТ на Кларинс - за каква кожа е? Много, много благодаря  Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 1 986
 Не съм FEMA  Wink,но да отговоря-дават го за всякакъв тип кожа Peace

# 25
  • Мнения: 226
MaxFactor Flawless Perfection-Mnogo e dobar Peace

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 742
Аз да ви питам, сори за спама, как така си поръчате ФДТ от сайт без да сте го пробвали? Щото аз 1 час не мога да си избера в магазин точния нюанс.

# 27
  • Мнения: 9 095
аз ползвах около година на Манхатън този за проблемната кожа и много бях доволна, но сега си ползвам на Орифлейм пак за комбинираната кожа и съм очарована Crazy, иначе за бронзов ефект, перлите каква работа вършат..., супер са, знам със сигурност че има в каталожните марки и на българските по- евтини козметики, ако някой е ползвал по- хубави да препоръча Peace
П.П. не за мен, ами момичето да получи желания ефект Peace, да не си помислите че отклонявам темата

# 28
  • Мнения: 416
Аз да ви питам, сори за спама, как така си поръчате ФДТ от сайт без да сте го пробвали? Щото аз 1 час не мога да си избера в магазин точния нюанс.

Ами аз си го поръчах, защото съм го ползвала преди. А пък този на Клиник, който си го купих от магазина само си седи така, защото уж го пробвах, но естествено не върху цялото лице. Взех си най-светлия цвят, но сега ми розовее. Стои ми доста неестетвено върху лицето.  Вече ще избягвам всичко, на което пише Rose, Petal  или нещо подобно.
Най-добрият вариант е наистина преди това да се пробва някъде или да се купи вече използван цвят.

# 29
  • Мнения: 463
аз съм твърдо фен на Буржоа. Л'Ореал ми правеше лицето да изглежда като маска

# 30
  • София
  • Мнения: 3 328
В момента ползвам муса на Мейбълийн, но нещо тежък взе да ми седи на кожата. Скоро пробвах Колор адапт на Макс Фактор и останах очарована от консистенцията и лекотата, с която се нанася и покрива. Може би съвсем скоро ще си го купя.

# 31
  • Мнения: 2 407
И трите вида ФДТ на Max Factor са хубави  Peace

И аз съм за тях.

# 32
  • Мнения: 286
аз мноооого харесва LOREAL TRUE MATCH...някой може ли да ми даде снимка на този фдт на CLARINS с частиците? newsm03

# 33
  • Мнения: 433
аз също бих те посъветвала да вземеш loreal true match или  color adapt na maxfactor .доволна съм и от двата

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 742
аз мноооого харесва LOREAL TRUE MATCH...някой може ли да ми даде снимка на този фдт на CLARINS с частиците? newsm03

http://strawberrynet.com/makeup.aspx?brandid=279&goChar=C&am … ;LineId=5883#5883

# 35
  • София
  • Мнения: 3 328
COLOR ADAPT е страхотен!  newsm10
Втори ден го имам и не мога да му се нарадвам - ляга върху кожата като втора кожа. Не лъсва, като мине време, не се разтича, наистина се слива с естествения тен /е, все пак го подбрах съвсем близо до тена си/.
Както се казва - оценка 10/10.

# 36
  • Мнения: 9 095
ще взема май да пробвам color adapt и аз Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 5 289
Бъчи аз по скоро смятам,че Колор Адапт е за нормална до мазна кожа отколкото за суха,нали когато го рекламраха казваха че е с пудра вътре.Когато го нанасяш много бързо и лесно попива в кожата.А Хипер  смуут е хидратиращ. Wink

# 38
  • Мнения: 1 114
В момента ползвам двуфазния

и съм много доволна.  Peace Кожата ми е нормална към суха.
Лека консистенция, лесно се разнася и много добре попива.  Simple Smile
Повече ми допада от колор адапт.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 328
Бъчи аз по скоро смятам,че Колор Адапт е за нормална до мазна кожа отколкото за суха,нали когато го рекламраха казваха че е с пудра вътре.Когато го нанасяш много бързо и лесно попива в кожата.А Хипер  смуут е хидратиращ. Wink
Точно - като се нанася, наистина за момент се усеща нещо като пудра върху кожата, но е само за момент. А пропо, кожата ми на лицето ми е повече към суха на места и въпреки това няма проблеми. Но нищо не ми пречи, като приключа с този ФДТ, да пробвам и двуфазния.

# 40
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
REVLON!!! newsm10

# 41
  • В моята приказка
  • Мнения: 45
Здравейте момичета!Моля ви да ми дадете съвет каква марка фдт да си купя.Не съм ползвала досега,а искам да си купя.Кожата ми е светла,искам да е леко тъмен(да ме прави с тен). Simple SmileКажете на коя марка да се спра.Благодаря ви предварително.
Като всеки е тръгнал да си казва неговия - аз ползвам Максфактор-COLOUR ADAPT и е страхотен за цената си.Доволна съм и от LOREAL.
Ползвала съм AVON, SEVENTEEN и MANHATTAN.Но честно не съм възхитена.Въпрос на вкус е.
А за теб май ще е по добре някой автобронзант.Отиди в някой магазин за парфюмерия и козметика.Пробвай.И избери най - добрия вариянт за теб.Успех

# 42
  • Мнения: 9 095
най- добре е момичето да отиде и да се зарине в тестерите Laughing, иначе така има да се чуди, аз лично харесвам много Манхатън и Орифлейм, ама на други не им харесват Rolling Eyes Peace

# 43
  • France
  • Мнения: 726
момичета,пробвах всичко.аз съм със суха и светла чувствителна кожа.очарована съм от ФДТ на KORFF,струва около 35лв

# 44
  • Мнения: 5 539
Абе всички са хубави, важното е да избереш подходящ за твоя тип кожа.
Ако някой не ти допада, най-вероятно не си го подбрала правилно.

# 45
  • София
  • Мнения: 1 464
MAX Factor- Lasting Performance - наистина е дълготраен, сутрин го слагам около 7.30, наистина не мърда докато не го сваля - около 23ч, за такива като мен, които не си носят цялата козметика в дамската чанта е перфектен:) Но като гледам колко гласове има за Colour adapt, следващия път ще си взема от него!

Общи условия

Активация на акаунт