Всички ли правихте ремонт преди да дойде бебето?

  • 6 545
  • 90
  •   1
Отговори
Здравейте!
Интересува ме дали всички сте правили ремонт в стаята, преди да се роди бебето?Скоро очаквам бебе, а живея на квартира. Ще бъдем тук още няколко месеца и затова не искам да правя никакъв ремонт. Какво според вас е достатъчно да се направи преди да се роди бебето?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 945
Ние правихме.
Според мен е достатъчно да се 'освежат' стените, дограмата и пода /да се изпере килима, напр./
Да се почистят мебелите и т.н
Щом не искаш - не прави - едно основно почистване е достатъчно.
Леко раждане Wink

# 2
  • Мнения: 6 461
Здравейте!
Интересува ме дали всички сте правили ремонт в стаята, преди да се роди бебето?Скоро очаквам бебе, а живея на квартира. Ще бъдем тук още няколко месеца и затова не искам да правя никакъв ремонт. Какво според вас е достатъчно да се направи преди да се роди бебето?

Не мога да кажа ,че съм дръпнала основен ремонт ,но направихме задължително освежаване -боядисвахме прозорци,врати,стените с латекс.... Wink
Желая ти леко раждане.  bouquet

# 3
  • Мнения: 7 640
и аз мисля, че основно чистене е достатъчно в такъв случай.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
Ние правихме,но живеем в собствен апартамент
Както ти е казала denis_d -едно основно почистване,изпиране и освежаване ще свърши работа
леко раждане и  сладко бебче Hug

# 5
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Ние правихме но апартамента си е наш,ако ще се местите скоро,едно основно почистване е достатъчно.

# 6
  • София
  • Мнения: 797
 Зависи от състоянието на апартамента или конкретно стаята. Мъжът ми мина само стаите с латекс, друго не беше необходимо, плюс основно почистване естествено.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 488
Нашето жилище беше ново закупено и нямаше как.Но наистина по задълбочено чистене ще свърши работа да не се повтарям и аз сега добре са го обяснили преди мен.

# 8
  • Мнения: 3 164
За първото дете направихме почти основен ремонт Grinning но за второто само стаята-тапети+латекс Wink

# 9
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
моя случай не е за пример, тъй като ние се пренесохме в ново жилище заради бебето (там където живеехме не можехме да останем) и всичко ни е ново и ремонтирано,
но ако бях в твоето положение щях само да изчистя основно, ако стените са много зле един латекс и толкова, мисля че най-важното е на бебо да му е чисто и топло и да гообграждате с много любов
Леко раждане

# 10
  • Мнения: 5 026
Ние правихме основен ремонт на нашата стая-изолация,паркет, голямо разместване....  Wink всичко подновихме.

# 11
  • Мнения: 8 917
Правихме, да Peace

# 12
  • Мнения: 5 362
Да правихме.Освежихме кухнята и я преподредихме.Холът също.Не беше кой знае какъв ремонт,но все пак правихме промени.

# 13
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.......да се 'освежат' стените, дограмата и пода /да се изпере килима, напр./
Да се почистят мебелите и т.н
Щом не искаш - не прави - едно основно почистване е достатъчно.

 Peace

Иначе за протокола - да, ние правихме ремонт.

# 14
  • Мнения: 3 334
и аз мисля, че основно чистене е достатъчно в такъв случай.
абсолютно Peace

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
да,правихме основен ремонт и ново обзавеждане.всичко ново-апартамента си е наш smile3521
вие като се на квартира- трябва да направите основно почистване +леко освежаване Mr. Green

# 16
  • Мнения: 891
Правихме, да, но живеем в собствено жилище. Щом при вас случая не е такъв, само с основно почистване пак ще свърши работа.  Peace

# 17
  • Мнения: 2 677
Направихме ОГРОМЕН ремонт!  ooooh!
Но при нас беше наложително не само заради бебето - ремонтът беше плануван преди да забременея. Разбира се, след като научихме за бебето, много от първоначалните ни идеи се промениха и в работата си се съобразявахме с това как ще му е най-добре на бебчо.

# 18
  • Мнения: 46 511
Достатъчно е основно почистване.
Но ние правихме ремонт, защото тъкмо бяхме купили апартамента и трябваше да се изрине всичко  Crazy вече бях в 9-тия месец и умирах от страх да не тръгна да раждам  Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 2 958
Във вашия случай почистването е достатъчно.Иначе и ние правихме ремонт.

# 20
  • Мнения: 1 930
Правихме ремонт- чакахме бебето с такова нетърпение, че побърках мъж ми за " бебешка стая"

# 21
  • Мнения: 2 220
Не сме правили!  Peace

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Ние не сме правили ремонт, защото се нанесохме в нов апартамент 1 г. преди да се роди бебето.
Освен чистенето аз минах с парочистачката цялата спалня, включително дограмата.  Crazy
Във вашия случай е по-важно да се почисти добре, да се провери дали няма някъде мухъл по стените. Също така е добре да се махнат тежките килими и завеси, които задържат прах.
Леко раждане ти пожелавам и много положителни емоции  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 535
Докато правехме ремонта, направихме и бебето  Crazy.
После само чистихме и правихме разместване, за да вместим креватчето.

# 24
  • в къщи
  • Мнения: 467
Правихме, да, но живеем в собствено жилище. Щом при вас случая не е такъв, само с основно почистване пак ще свърши работа.  Peace
Ммхм,щом ще се местите,по-добре само освежаване,боядисване и чистене да направите. Peace

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Апартамента е наш,но никакъв ремонт не сме правили,прости изчистих.

# 26
  • Мнения: 3 880
Не сме правили ремонт, нямаше нужда.....

# 27
  • Мнения: 4 451
И ние сме на квартира и само сложихме тапети в стаята, където ще е бебо, поразместихме мебелите и почистихме основно. А вие щом скоро ще се изнасяте, по-добре само почисти добре. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 517
Ние правим ремонти с бебета на ръце  #Crazy Нямам думи да опиша какви чувства бушуваха в мен
1. когато Павел беше на 8 м. и цяяяла седмица беше разкопано в къщи и
2. когато Дени нямаше 2 мес. прекарвахме парното
 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked   Shocked

# 29
  • Мнения: 6 164
Не сме правили ремонт, нямаше нужда.....

Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 39 761
Ние влезнахме в ремонтирана квартира. И въпреки това аз пак добоядисвах Simple Smile
След 2г се преместихме в моя апартамент и там вече правих основен ремонт.

# 31
  • Мнения: 2 000
Ние не правихме ремонт. Каним се сега да почваме с ремонтите.

# 32
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Първо направихме ремонта, после бебето. Натаманихме неговите натурии към нашите.

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Само като се сетя и свят ми се завива.Предвид предстоящата зима,направихме основен ремонт- вътрешни изолации на стени и тавани ,алумин.дограма ,прекарвахме парно(живеем в къща на 2 етажа),слагахме обзавеждахме.Няма начин всичко е за  комфорта на бебе.

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 21:55 от sta

# 34
  • Мнения: 3 478
Ние не сме правили.

# 35
  • Мнения: 397
Единствено сложихме детски тапети в стаята на бебчо, основно почистване и разместване на мебели!

# 36
  • Мнения: 1 101
Правихме основен ремонт, но живеем в собствено жилище. Във вашият случай, както са те посъветвали и другите основното почистване е напълно достатъчно  Wink

# 37
  • Мнения: 6 618
Апартамента ни беше след основен ремонт детската си стоеше празна залепихме тапети и обзаведохме.

# 38
  • Мнения: 96
Ремонт, освежаване, разместване - все нещо трябва да се прави, защото обикновено нещата не са съобразени с присъствието на мъника и всичките му джунджурии! А е и толкова вълнуващо, стига някой да не ти пречи  Confused
Но е важно според мен да няма мухъл, да няма прах и да има въздух за дишане - твърде многото мебели са направо ужасни!!!

# 39
  • Мнения: 1 448
Само разместихме мебелите да направим място за кошарата и скрина, и преди да ме изпишат татито направи основно почистване  Peace

# 40
  • Мнения: 260
Ние освежихме стаята и сложихме нови щори.Малко поразместихме мебелите.Напълно достатъчно. stork-boy

# 41
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Живеехме на квартира и не правихме ремонт (то и сега сме на квартира, ама друга), даже и голямо почистване не съм правила, защото отначало Камбанка спа в нашата стая, а все пак там чистя редовно  Grinning

# 42
  • Мнения: 4 733
Правихме, да. Не че година след бебето не правихме и след още една година, и след още една Rolling Eyes Последният ми спомен преди един от основните ремонти е как гледам неадекнатно изплюта петно пюре върху бялата стена Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 6 959
О, да правихме  bowuu  латекс,окачен таван,фризове,ново килимче...нали нов човек пристига,всичко трябва да е новичко и чистичко  Grinning

# 44
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ние се нанесохме в новия ни апартамент когато бях в 7-ми месец. Купихме го няколко месеца преди това и се наложи един стабилен ремонт, тъй като апартаментът беше в изключително лошо състояние и неподдържан. Беше голямо напрежение, но пък си го направихме така както на нас ни харесва.

# 45
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Не, но се нанесохме в жилището година преди да се роди. И всъщност детската стая още не е готова, малката спи в спалнята при нас

# 46
  • Мнения: 4 187
Ремонт не , но освежаване да ! Не само на стаята, а на целият апартамент .

# 47
  • Мнения: 3 098
Да,правихме ремонт,но беше заЩото влезнахме в ново жилиЩе и го направихме по наш вкус.
Преди раждането се направи едно яко по4истване,ниЩо не беше подминато.
Но сега,след две годинини и половина пак правихме ремонт,тъй като децата съсипват вси4ко.

# 48
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Правихме козметичен ремонт Wink....плюс нови щори.

# 49
  • Мнения: 14 133
и аз мисля, че основно чистене е достатъчно в такъв случай.
Да, след като има вариант да се местите скоро. Ние правихме изцяло нова детска с нови мебели и прочие, но сме в наше жилище.

# 50
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Можеш един латекс поне да сложиш на стените, няма да ти струва повече от 50лв., нищо, че скоро ще се изнасяте, а за основното почистване поне в стаята на детето е задължително Peace!

# 51
  • Мнения: 929
Ние направихме цялостен ремонт дори и в банята и тоалетната

# 52
  • Мнения: 845
Една седмица преди да забременея правихме голям ремонт. В 6-тия месец сменихме дограмите, сложихме си слънчев колектор и нова детска стая.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 867
нищо необичайно не сме правили. у дома си беше чисто и преди да се роди бебето.

# 54
  • Плевен
  • Мнения: 973
По един латекс във всички стаи и основно почистване на целия апартамент!

# 55
  • Мнения: 503
основен ремонт,но ако бяхме на квартира-едвали  Wink

# 56
  • Мнения: 2 407
Ние да!

# 57
  • Мнения: 91
основен ремонт правихме година преди това. Тогава само остъклихме терасата към детската и поразместихме мебелите.

# 58
  • Мнения: 4 380
Живеехме в общежитие когато родих. Горе-долу бях поизчистила. Планираше се да вземем креватче и количка под наем, но до момента на раждането не бях го направила. Докато съм била в родилното, мъжа ми беше направил страхотна подредба, взел креватче, лъснал го, купил му ново дюшече. Беше белосал тавана също така, тапетите бяха нови и без това- на няколко месеца, прозорците също прясно боядисани. Абе... не мога да ви опиша как ахнах когато се прибрахме с бебчо- беше страхотна изненада. Grinning Нито дума не ми беше споменал. Grinning Някои мъже купуват бебешки "чеиз"- аз такъв си бях насъбирала по време на бременността сама, но мъжа ми пак успя да ми направи голям подарък. Grinning

Разбира се, в собствено жилище, обзавеждането на бебешката стая си изисква специално ремонт, но...на квартира не виждам смисъл, още повече ако няма да сте за дълго там. Освен ако жилището не е достатъчно хигиенично за бебчо.

# 59
  • Мнения: 2 159
ами ние нямаме стая за беба, живеем в гарсионера
не сме правили ремонт Confused

# 60
  • Мнения: 165
Да за да пречистим,сменихме и дограмата където все отлагахме

# 61
  • Мнения: 388
Ние сменихме тапети. Купихме детска секция +гардеробче.
Килим, пердета в тон така че горе долу заприлича на детска стая.

# 62
  • Мнения: 1 877
Преди раждането на Боян правихме ремонт,но за Дарко изобщо

# 63
  • Мнения: 2 035
Правихме да, ама при свеки основен пръснахме сумата и пари защото се гласяхме да живеем там, но след три месеца си излязохме на квартира  Sick

Тук нямахме вече възможност и нерви всичко на ново и направихме само освежителен ремонт - боя; фасеген.  И абсолютно всичко което остана измих (дезинфекцирах) с белина...дори и тапетите в стаята  Blush Направо светнаха, станаха като нови, а десена изобщо не мръдна Peace

# 64
  • Русе
  • Мнения: 2 354
ние правихме :стените, прозорците, пода, а трябваше да направим място и за креватчето....

# 65
  • София /Сухата река/
  • Мнения: 91
Във вашия случай почистването е достатъчно.Иначе и ние правихме ремонт.
   И ние така...

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 903
просто освежихме стените, вратите, дограмата...пребоядисах ме.

# 67
  • Мнения: 3 537
за малката правихме основен ремонт,сменяхме дограмата,вратите...
за каката само освежихме,защото живеехме при свекърва ми тогава Grinning

# 68
  • по света
  • Мнения: 1 587
Ние сме в ново жилище,минахме с почистване и изгонване на кучето от спалнята   Laughing

# 69
  • София
  • Мнения: 10 858
Мисля, че можете основно да почистите. Ремонта не е задължителен.

Това го казвам от личен опит, като преди първото правихме ремонт, но сега за второто - само едно основно чистене ще да е.

# 70
  • Мнения: 2 700
Като гледам датата на запитването, сигурно отдавна сте направили ремонта Wink
На въпроса - не не сме правили ремонт. Даже не съм и чистила. Докато съм била в родилното мъжът ми и свекърва ми са почистили основно.

# 71
  • Мнения: 1 364
Няколко месеца преди да се роди Алекс се нанесохме в апартамента, след основен ремонт.
Но мисля, че е достатъчно основно почистване.

# 72
  • Мнения: 351
Ние правихме основен ремонт до последно, лепене на изолации, мазане, чистене, майстори,  ooooh! не искам да си спомням дори.
 И понеже преносих, дори се шегуваха, че ме чакат да родя, за да спре ремонта.

# 73
# 74
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ние - ДА!
Направихме бебешка стая, месец преди да се роди бебето....

# 75
     Бих искала да кажа, че не съм съгласна  с майки ,които , разбрали-неразбрали , че са бременни се заемат с продължителни ремонти. Мисля , че ремонта е наложителен само ако няма подходящи условия за отглеждането на детето. Бих Ви посъветвала да не правите ремонт, ако няма да се задържите дълго в тази квартира или нямате кой да ви помогне. Най- добре ще е ако само почистиш основно. Измиеш килимите. изпереш пердетата. почистиш тапетите(ако имаш такива), а няма да е лошо ако смениш някои стари матраци и
възглавници(ако имаш възможност да купиш нови)или да ги прахосмокираш. Добре би било да измиеш стените с мокър парцал (внимаваш да не олюпиш боята), вместо да измазваш отново.Някой ден може да измиеш рамките на прозорците. Това се препоръчва ако семейството е със скромен семеен бюджет. Пък дори и да решиш да правиш ремонт, ще е добре да направиш такова почистване.  
  Повярвай бебето ти ще се чувства много по-добре в скромно обзаведена, но чиста стая, отколкото в такава с тапети последен модел и мирис на блажна боя.  

# 76
  • Мнения: 2 005
Разбира се с голямо удоволствие Joy Joy Joy

# 77
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
не сме, жилището беше чисто ново ремонтирано

# 78
  • Мнения: 1 925
И ние сме на квартира и живот и здраве април чакаме бебка да се появи, но мисля само да викна един човек да изпере мокетите и дивана. Peace

# 79
  • Мнения: 12
За първото ни бебче живеехме при майка ми и двамата с мъжа ми правиха големи ремонти.А за второто докато бях бремена си купихме апартамент. Мъжа ми реши от родилния дом да ни закара направо в новия апартамент беше ми много притеснено, чуствах се като на квартира в началото.Но според мен няма нужда от много претрисане стига да е чисто и подредено това е най важното за посрещането на бебчо.Желая ти леко раждане. Heart Eyes

# 80
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
просто освежихме стените, вратите, дограмата...пребоядисах ме.

И ние така Flutter

# 81
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Предния път правихме основен ремонт, но не заради бебето, а защото се местехме и беше редно. Сега не знам дали ще правиме нещо. А вие как сте правили основно почистване с големите шкембета? Аз имам чувството, че ще ми е невъзможно.

# 82
  • Мнения: 3 886
просто освежихме стените, вратите, дограмата...пребоядисах ме.

И ние така Flutter
и ние точно така

# 83
  • Мнения: 2 242
По стечение на обстоятелствата наскоро бяхме купили жилището и направихме основен ремонт. За предстоящото бебче ще направим само освежителен.

Ако съм на квартира за кратко, честно казано и на мен не би ми се искало да правя ремонти, но според мен едно освежително боядисване на врати и стени няма да е кой знае какъв разход. Задължително пране на пердета, килими, въобще всякакви текстилни неща с продължителна употреба.

# 84
  • Мнения: 3 034
Да, и двата пъти основен ремонт. Но се налагаше, на ново място бяхме и т.н.
Имам чувството, че ако имаме трето, пак основен ремонт ще правим,  май ремонта при нас става начин на живот.... Joy

# 85
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не.
Няколко месеца преди да забременея бяхме свършили с основен ремонт на цялото жилище  и просто нямаше нужда от нов  Mr. Green

# 86
  • София
  • Мнения: 3 421
Предния път правихме основен ремонт, но не заради бебето, а защото се местехме и беше редно. Сега не знам дали ще правиме нещо. А вие как сте правили основно почистване с големите шкембета? Аз имам чувството, че ще ми е невъзможно.

Ами основното почистване го правеше мъжът ми, а аз давах наставления.
При втората бременност - ремонта го правихме като бях в 9-тия месец и знам, че много се изморих и мъжът ми като видя, че се изморявам лесно и няма да можем да изчистим след ремонта и викна свеки(добре, че дойде). А тя е една чистофайница - направи апартамента стерилен за два дни.

# 87
Ние съшто чакаме бебчо през октомври и сме замислили голям ремонт на в по нататачен плат ще сменяме дограмата заштото е стара и духа от нея ще слагаме ламиниран паркет и висяшт таван само се колебая между боя или тапети приемам предложения все още избирам мебели не мога да реша какво изкам

# 88
  • Мнения: 39
Ние правихме.
Според мен е достатъчно да се 'освежат' стените, дограмата и пода /да се изпере килима, напр./
Да се почистят мебелите и т.н
Щом не искаш - не прави - едно основно почистване е достатъчно.
Леко раждане Wink

# 89
  • Мнения: 483
Ние ДА, даже докато бях в родилното ремонта продължаваше, а като ни изписаха още известно време в другите стаи. УЖАСНО Е! Sick

# 90
  • София
  • Мнения: 5 289
Ние направо сменихме квартирата...... Tired

Общи условия

Активация на акаунт