Имат ли децата ви играчка, с която заспиват?

  • 1 418
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5 026
 От кога започнахте да им давате такава играчка, каква е тя? На мен много ми се иска да му купя някаква и да си я гушка, но май е още мъничък. А и мисля, че така може да се научи да заспива сам, вместо на ръце, както до сега-доста е тежичък вече  Wink

# 1
  • Мнения: 1 272
Можеш още от сега да му даваш играчка, за да свиква. Моята бебка си има такава още от първия й ден у дома. Каква да бъде играчката, ще "избере" той, може да е някаква плюшена, но може да е някакво одеялце. Гледай да е нещо здраво, защото ако се привърже към нея, ще ви трябва дълго време.

# 2
  • Мнения: 3 478
Ами ние вече от месец два заспиваме с едно мекичко меченце. Не мисля че ви е рано.

# 3
  • Мнения: 35 961
те решават сами
каката гушка от онези мечета от ТСМ, които са точно за гушкане, а беба гушка мен

# 4
  • Мнения: 3 334
Хриси беше на периоди,от  1 год. се започна като заспиваше с една пелена и без нея не можеше да заспи.Сега е на вълна една плюшена крава,имаше и помеждудругото период заспиваше със една кукла...голяма колкото нея,но си държи и на кравата.Общо взето като й купя нещо ново иска да спи с него.

# 5
  • Мнения: 2 498
От около 8 мес. малката заспива с една малка калинка.....без нея сън не я хваща.....

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз съм и сложила едно куче по пижама и едно пате/беше още на 3-4 месеца/.Не че ги гушка,но си ги гледа и понякога когато е заспала са в ръцете и.

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 15:29 от margo71

# 7
  • Мнения: 3 116
Имаме едно малко меченце с което Майчето заспива (започна да заспива с него от възраст годинка и 3 месеца) Simple Smile
Вчера обаче и подарих една кукла от плат (Ани) и съответно и тя беше добавена към мечето Simple Smile

В името наистина я пробвах да заспива с играчка от 11 месечна възраст, но преди 1 месец прояви интерес към играчка в леглото Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 455
До преди два месеца сина ми нямаше любима играчка,но му се падна от шоколадово яйце една маймуна и от тогава без нея не заспива.Тя е толкова мъничка,че като я загубиме става страшно ,докато не се намери не ляга.От тогава накупих сумати шоколадови яйца да ни се падне поне още една за резерва ама няма и това е.Снощи пак я търсихме един час докато легне. Wink

# 9
  • Мнения: 949
Виктор заспива с бархетна пелена.

# 10
  • Мнения: 2 401
Моя син е голям вече, но не заспива без кита си. И никъде не отива без него  Laughing

# 11
  • Мнения: 202
Ина има такава играчка-магаренцето Йори,много е мекичко.Като си ляга се обръща гушка го,говори му и така заспива.Съзнателно започна да го прави преди месец.Преди това аз и го давах,като я слагах да спи.

# 12
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Моят син в момента заспива с три любими колички, които внимателно подрежда до възглавницата и ги завива, за да не им е студено  Grinning
Иначе си избира все неща от този род - камион, джип, кола ... и всяко по-ново заменя някое старо в леглото ...

# 13
  • София
  • Мнения: 3 825
Има две мечки и с тях заспива.В леглото си има маймуна и куче,но предочитанията са му към мечките Laughing.

# 14
  • Мнения: 116
Дъщеря ми заспива с памучни кърпички, които си премята из ръцете или слага върху лицето. А до тях се стигна, защото си бута биберона от устата, а без него не заспива!

# 15
  • Мнения: 8 917
Даааа, един много красив и мек плюшен мечок, който понякога използва за възглавничка Mr. Green

# 16
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Баткото заспива с две мечета плюшени,едното голямо а другото по малко.
Малчо пък заспива с каквото си е харесал на момента - кола,топка или друго.

# 17
  • Мнения: 1 999
И нашата принцеса има слабост към мечетата. Laughing Има малка плюшена възглавничка-мече и един много сладък мечок, на който казва "бау-бау". Joy Започна да ги гушка и да се приспива с тях след като стана на годинка.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 101
не няма...или по-точно има - цица Wink

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Моят син заспива с едино плюшено хипопотамче, средна големина, което си избра сам когато беше около деветмесечен в един магазин. Пак са заредили подобни и смятам да купя още един да не се чудя ако му се случи нещо на Хипо какво да правя Grinning. Гушка си, го и после си го слага над главата и заспива.

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Има, една мека пееща кукла.
Вече повече от година и половина не ляга без нея.

# 21
  • Мнения: 237
Имаме си един мекичък мечо,с който не само спим ,ами и носим навсякъде.Само проблема е с прането му.Специално пускам печка,за да го изсуша по-бързо,че Алекс си го търси постоянно.

# 22
  • Мнения: 4 621
Да, има един пеещ заек, на който му вика "бау бау" и без него не заспива Mr. Green

# 23
  • Мнения: 702
Преспива се като подърпва косата на една парцалена кукла Laughing

# 24
  • Мнения: 2 663
Има да, лятото се научи да гушва нещо и така да заспива сам и от тогава спи с едно мече. Не му давам да си играе с него, за да си знае , че е само за спане

# 25
  • София
  • Мнения: 2 298
Бяхме й купили една специална за приспиване - мече с 6 приспивни мелодии, които се включват последователно сами - така и не я хареса за заспиване тази играчка. После сама си избра - три плюшени играчки с еднакъв размер - слонче, прасенце и зайче, и не иска само 1 или 2 от тях, ами трите едновременно ги гушка.

# 26
  • Мнения: 4 668
Марти си има любима играчка от 4 - ри месечен . Бяхме в един магазин и той посегна от кошчето към въпросния плюшен тигър  Grinning
Оттогава не заспива без него , отделно , че го тормози също така и скоро на нищо няма да прилича от пране  Sick

# 27
  • Мнения: 2 700
Беше около годинка, когато дядо Коледа й донесе разкошен плюшен динозавър. И до ден днешен спи с него /8 г./.

# 28
  • Мнения: 8 505
Има.На година и малко беше,когато зъбите за пореден път я тормозиха и започнах да и давам един хипопотам,за да го гушка докато заспи.Дори име му измисли Simple Smile

# 29
  • Мнения: 14 133
Няма точно определена. Всяка вечер гушка различна  играчка.

# 30
  • Мнения: 31
Марти си има едно котенце.

# 31
  • Мнения: 5 362
Не.Ние заспиваме с едно любимо одеялце,с което сме неразделни. Grinning

# 32
  • Мнения: 22 876
Моят син в момента заспива с три любими колички, които внимателно подрежда до възглавницата и ги завива, за да не им е студено  Grinning
Иначе си избира все неща от този род - камион, джип, кола ... и всяко по-ново заменя някое старо в леглото ...
Peace

# 33
  • Мнения: 6 461
Тошко започна сам да си иска играчка ,но обикновено това са колички ,камиончета и всяка вечер си го сменя..... Mr. Green
Пламчо е по мъничък и още не започнал да търси играчки за гушкане...  Wink..

# 34
  • Мнения: 429
Да, Елмо от детското предаване "Улица Сезам" Има го още от 6 месечна възраст, без него никъде не ходи и нищо без него неправи.

# 35
  • Мнения: 5 255
Има една кукла, с която спи... и не само това...
Ставайки от леглото започва да се грижи за нея, като майка  ooooh! - хранене, разходки, тоялети и т.н.  Crazy
И така цял ден  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 773
Анди заспива с едно с едно зайче, мачка му ушичките и се унася.

# 37
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Аз сигурно съм лоша майка в това отношение, защото правя една грешка, която всички нормални лекари категорично не препоръчват. Просто съм напълнила леглото на дъщеря си с играчки. Това със сигурност не е правилно и не съм го искала, но така се получи. Проблемът е, че дъщеря ми няма конкретна играчка, с който да заспива. Всеки път си ляга с нещо различно в леглото. Напоследък това е книжка. Но пък има няколко любими играчки, които държи да спят при нея. Вярно, в краката й или до главата, но не и извън леглото. Като заспи раздигам част от менажерията, но няколко оставям.

# 38
  • Мнения: 3 069
Нашия е още по мъничък но обича да се гушка в една много мека кърпичка и само така заспива Grinning

# 39
  • Мнения: 683
Слагала съм разни мекички играчки - мече, зайче.... Но тя не си избра нищо.. около годинката започна да си гушка възглавницата вместо да спи на нея и така си остана....

# 40
  • Мнения: 5 140
Ния няма играчка, скоято заспива, но затова пък си има пипа.
Това е сатениран потник на баба й.
Смешно е, но така заспива с него вече близо 3 години.
Действа и успокоително.

# 41
  • Мнения: 902
Ооооооо,имаме, и беz да преувеличавам сме буквално zависими в семейството от тая играчка.Това е един мек плюшен Слончо,от бебешки плюш, от тия най меките,сещате се.Той има синя глава, zелено жълт корем, жълто роzова опашка,синьо роzови уши и синьо червени стъпала.Много е колоритен, , а да zабравих лилавата папийонка. Има съвсем тихи zвънчета вътре в него,явно те успокояват малката.Тоzи слон ни го подари българската баба(майка ми), когато бяхме на три месеца.Още тогава го грабна и нямаше потърване.НАвсякъде с него.Няма си име, остана си Слончо.Но каквото ои да прави слончо винаги е в едната й ръка.Оставя го само понкога когато й трябва и другата ръчичка, но много внимателни и грижливо до себе си.Иzобщо не се отделя с него,и беz него не може да спи.Дебна я отвреме навреме да й го пера и го суша на сешоара.Оня ден току що беше станала , и исках да го пъхна в пералнята а малката стояла zад мен.че като пона да реве и да чука по стъклото на вратичката на пералнята...Кой zунае какво с и е мислила чЕ му се пише на слончо там.Иzвадих го и й го даох а после я zануимавахме по смени с  татко й zа да не  мисли zа слона докато стане сух,Беz него нищо вече не става.Като иzлиzаме винаги поглеждам.чантата, Джи ес ема, ключовете и Слончо трябва да са налице...  Laughing
А иначе имаме и пееща мека кукла zа приспиване, Бабалу се каzва, но тя е само zа приспиване,Слона ни е фаворита.

# 42
  • Мнения: 3 456
Лорка всяка вечер си избира различна играчка или по-скоро на периоди взема различни играчки в леглото си. Понякога дори няколко - нарежда ги иколо себе си и така заспива.

# 43
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Не, няма!

Общи условия

Активация на акаунт