Имам семеен проблем

  • 5 420
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 555
МериДжей, поговорете си откровено. Питай го какво е лошото в ситуацията, че жената заминава да работи и мъжът трябва да я последва, а не обратното. Нали и двамата сте хора? Или той те смята за по-малко човек от него?
Аз по принцип адски се дразня на патриархално възпитани мъже, а това тук даже е криворазбран патриархат, защото вместо да те спира, трябва да се грабне и да си намери още по-добра работа от твоята.
Ако според него мъжът трябва да изкарва повече пари, то това трябва да стане като покаже, че може повече от жената, а не като й забранява на нея да се развива, за да може той да изглежда по-така.

Просто си поговорете откровено. Явно му е неудобно, струва му се срамно или нещо такова. Но това са неща, които трябва да се опита да преодолее, а не да подчинява целия си семеен живот на страховете и комплексите си.

# 76
  • Мнения: 1 364
Аз разбирам мъжа ти, че неиска да се мести в София...всичко оставя в Пловдив дом, работа, риятели, познати....
Също съм съгласна, че твоето заминаване, ще разруши семейството.

# 77
  • Мнения: 1 220
Момичета, проблема не е , че тя ще изкарва повечето пари, а че ще ги изкарва далеч от дома!
 Преместване на цялото семейство е сложна работа, не невъзможна, но трябва хубаво да се обмисли. Хипотетично, ако се преместите и мъжа ти не успее да си намери работа, как се справяте с разходите, дори и с пъти увеличената ти заплата!? Ако той си намери просто някаква работа, но не и такава, която да му носи удовлетворение?! Няма ли да е жертва!?
 Вариант ти в София, той в Пловдив- става, ама носи своите рискове , Пипинка е обяснила добре.  Още пове4е самата ти казваш, че когато има проекти се работи до късно, как след уморителна седмица 6те пътуваш до пловдив и ще бъдеш ли във форма за уикенда?! Дори да се стегнеш  първите месеци, имай предвид 4е умората се натрупва и в един момент, ще ти е трудно да вършиш каквото и да било добре.  Няма да си на тържествата на детето, няма да си вечер в къщи, няма да мирише на уют дома ! Дори мъжът ти да се справя чудесно, да готви , да чисти, абе да подържа къщата, не може да замести жената!
С една дума семейството иска жертви, ти прецени дали си струва.

# 78
  • Мнения: 2 759
      Аз пък желанието си за кариера определям така: представям си, че имам два милиона евро в банката и мога да не работя до края на живота си. После се опитвам да определя дали все още ми се работи или бих се занимавала с друго (деца, пътешествия, благотворителност и т.н.т). Много лесно и бързо си изяснявам картинката...

# 79
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
      Аз пък желанието си за кариера определям така: представям си, че имам два милиона евро в банката и мога да не работя до края на живота си. После се опитвам да определя дали все още ми се работи или бих се занимавала с друго (деца, пътешествия, благотворителност и т.н.т). Много лесно и бързо си изяснявам картинката...
Ох, и 10 да са милионите, то си е до човек и приоритети Peace
Бих пътувала, да; обаче няма да спра да работя, такава рязка промяна сигурно би ме убила Stop.
Може би ще понамаля леко темпото и ще си подбирам битките, но съвсем да абдикирам Wink - мм... не, не е за мен това.
А и толкова задачи имам за тоя живот, че даже не трябва и да си помислям за такова нещо Laughing.

# 80
  • Мнения: 2 759
     CTramell, исках да кажа, че един човек може да определи какъв е всъщност когато има избор... Човек, който работи за наема/сметките/дрехите или друго - определено го прави от принуда, не от кариеризъм... Също както ако правиш добро, защото си принуден не значи, че си добър човек...

Общи условия

Активация на акаунт