Дали ще се справя с детето на мъжа ми

  • 1 857
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 959
И двамата сме в развод...
Аз без, той с детенце на 3
Ще го отглеждаме ние
И АЗ ВЕЧЕ УМИРАМ ОТ СТРАХ ДАЛИ ЩЕ СЕ СПРАВЯ!!!
Метая за дете. Всъщност една от причините да истине любовта ми към скоро бившия ми съпруг е тази, че той първо тръгна да осигурява финансовата стабилност, не-непоклатимост на семейството и все отлагаше детето за по-добри времена и така 10 години. Няма да влизам в подробности как бях психясала на темата бебе - просто е ужасно, не намираш смисъла за живот в нищо друго...
Не се страхувам да поема отговорността и ще го направя. Знам, че ще ме сравнява с истинската си майка, че ще ме мрази (вероятно) в началото, пък може и по-нататък..., ох, всъщност дали знам точно пред какво се изправям, незнам....
А после ние двамата като имаме деца? Дали ще ги обичам еднакво? Има майки, които не обичат еднакво родните си деца, не е невъзможно да обичаш и чуждото като родно, нали?
Кажете нещо, моляяяяяя...

# 1
  • Мнения: 1 533
А майката къде е?

# 2
  • Мнения: 1 959
Жива и здрава, просто не и се занимава

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Ще се справиш.С времето всичко ще си дойде на мястото.Детето трябва да свикне в тази среда, да се приобщите едни към други и всичко ще е о.к.Трябва да бъдеш търпелива.
Имай вяра в себе си! Peace

# 4
  • Мнения: 1 544
Ще се справиш евстествено просто не се замисляй толкова познавам 3 майки с едно осиновено и едно тяхно дете и ги обичат абсолютно еднакво . Това да ти е най малкото притеснение Hug

# 5
  • Мнения: 3 537
Успех! Peace

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Че защо да те мрази? Дете на 3 години обичайно е много отворено към нови хора и не таи такива чувства, не се надъхвай предварително.
Поиграй с него, разходи го, прави му смешки, разкажи му приказки, попейте заедно, рисувайте, залепете няколко апликации и за ден-два ще го спечелиш Peace
п.с. не пробвай тактиката с подкупване (купуване на приятни за възрастта му неща с цел печелене на популярност). Ще сработи, но в дългосрочен план не е добра идея.

# 7
  • Мнения: 6 461
Аз без, той с детенце на 3
Ще го отглеждаме ние
И АЗ ВЕЧЕ УМИРАМ ОТ СТРАХ ДАЛИ ЩЕ СЕ СПРАВЯ!!!
Метая за дете.
Сигурна съм че ще се справиш,след като имаш желание .. ще  спечелиш вниманието и любовта на едно малко човече.
Мисля че ще ти трябва търпение докато детенцето свикне и започне да търси прегръдките ти.
Жива и здрава, просто не и се занимава
Така детето ще свикне по бързо с теб,тъй като не  е обградено с внимание и любов от собствената си майка.

# 8
  • Мнения: 8 917
Аз без, той с детенце на 3
Ще го отглеждаме ние
И АЗ ВЕЧЕ УМИРАМ ОТ СТРАХ ДАЛИ ЩЕ СЕ СПРАВЯ!!!
Метая за дете.
Сигурна съм че ще се справиш,след като имаш желание .. ще  спечелиш вниманието и любовта на едно малко човече.
Мисля че ще ти трябва търпение докато детенцето свикне и започне да търси прегръдките ти.
Жива и здрава, просто не и се занимава
Така детето ще свикне по бързо с теб,тъй като не  е обградено с внимание и любов от собствената си майка.
Напълно подкрепям дими и знам, че ще се справиш Hug

# 9
  • Мнения: 7 474
Ще се справиш. Peace Детето е само на три , ако го обикнеш истински , то ще те приеме като майка  Peace Успех!  Hug

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ще се справиш. Peace Детето е само на три , ако го обикнеш истински , то ще те приеме като майка  Peace Успех!  Hug
Подкрепям изцяло Лео. Пък и ти ще го заобичаш, разбира се, нали е част от мъжа, с който ще живееш. Вярвай в себе си и е детето - бъди му и приятел освен всичко друго!  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 35 942
Ще се справиш. Peace
Всичко зависи само от теб - ако искаш детето да те обича, направи всичко възможно за да стане това.

 

# 12
  • Мнения: 2 013
Майката как се чувства във връзка с развода? Тя иска ли да се разведе с бащата или причината е неговата връзка с теб? И защо не желае да си гледа детето?

Задавам ти тези лични въпроси, защото ми се струва, че те имат връзка с евентуалните предизвикателства пред отглеждането на детето. То ще става по-голямо и ще започне да разбира много работи, в срещите им майка му може да го настройва доста зле към вас... Ако е решила да отмъщава или нещо подобно.
Ако раздялата е цивилизована, ако майката оценява факта, че ще се грижиш за нейното дете, нещата може да са ОК.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 7 701
Не е толкова страшно-спокойно! Навремето и мен ме тресе тази треска,но всичко мина повече от добре.Е при мен не ставаше въпрос за постоянно отглеждане/до преди месец/,но терзанията ми бяха същите.Освен това имам и дъщеря,която е 10м. по-малка от другата. Честно казано не съм се улавяла да обичам собственото си дете повече-даже понякога е обратното EmbarassedНай-милото от всичко,което едва ли някога ще забравя е как Вики обясняваше/беше на 3/,че има две майки.Когато са мънички имат нужда само от много любов-даваш ли я ще си най-добрата майка на света. Сега моите госпожици са по на 14. И двете живеят при нас и ела да видиш какъв цирк сме Grinning.

# 14
  • Мнения: 875
най-важното е, че искаш да приемеш и гледаш въпросното детенце като свое! с време и търпение всичко ще се получи, сигурна съм. успех!

# 15
  • Мнения: 6 167
Ами моя съвет е да почетеш малко книжки.
Не е нужно да откриваш топлата вода.
Иди в някоя книжарница, огледай се .. може да намериш
нещо полезно.
Детето на 3г.. малко е, мисля, че имате много много
големи възможности да направите добро семейство
и ако сте интелигентни хора да създадете хубава атмосфера за него.

# 16
  • Мнения: 4 111
Трябва да бъдеш много търпелива и честна с детето. Ще има трудни моменти, но трябва да си силна и след време, като имате ваше детенце тряба да бъдеш много внимателна, много е важно да говориш с него и да не се чувства нежелано, иначе ще е тежко и за двамата.  Пожелавам ти успех и не се отчайвай! Има случаи, в които децата уважават другата майка (ако мога така да кажа, че мащеха звучи зле) дори повече от родната. Защо и вашия случай да не е от тези?    Hug

# 17
  • Мнения: 1 215
Стига да го искаш, винаги ще се справиш, любов и търпение са ключовите фактори.
Аз толкова много исках сестра, че когато майка ми се омъжи повторно и той доведе другото си детенце, не можех да се сдържам от вълнение.

# 18
  • Мнения: 256
Когато се запознах със съпруга си, той беше разведен с 3 годишно момченце.Сега момченцето е 25 годишен млад мъж.Живее и учи вече в чужбина и рядко се събираме заедно, но много често по цяла нощ си говорим по скайпа двамата.Щастлива съм, че се радвам на такова приятелство от негова страна.Но аз никога не съм забравяла,че не съм родител, аз съм само приятел! Peace

# 19
  • Мнения: 592
Здравей, пиша само за да те успокоя, че всикко ще е наред. При нас ситуацията е същата, само дето детето беше на 15, сега е на 17 и имаме наше бебе на 1г. Всичко е наред - когато немислиш дали детето е твое или не. За мен те са нашите момичета, аз обичам и двете не затова че някои ги е родил, а защото са деца на мъжа който обичам - радвам се и на двете, карам се и на двете, но най-важното е че мъжат ми е на моя страна и ме подкрепя / чувала съм за обратната ситуация #Cussing out/ Ако посееш любов - ще жънеш любов, а и ситуацията при вас е доста добра, защото ще има време да свикнеш с детето и после като одйде бебето, това ще бъде съвсем естествено, като когато идва второ дете в семейството. Ако ти не ги делиш  - всико ще бъде Peace Другото предимство е че майката не се интересува /и при нас беше така/, а в природата на децата е да се нагаждат, за да оцелеят, така че едвали ще има голям проблем. Нали знаеш, че очи който не се виждат се забравят...След време ще станеш родител, не защото си ги родила, а защото си ги гледала и си се грижила за тях.Пожелавам ти успех! Обичай и ще бъдеш обичана!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 217
По принцип жените по-трудно приемат чуждо дете от мъжете, но и аз имам случаи, в които мои приятелки гледат детенце на мъжа - справят се чудесно и децата не усещат разлика в отношението на майка им към тях. Аз бих го приела с много нежност - просто ми е страшно жал за дечица, чиито майки изобщо не се вълнуват от тях.

# 21
  • Мнения: 1 959
Много Ви благодаря за окуражителните думи
Близките хора, които ме познават също ме подкрепят и ме успокояват да не се трвожа излишно - щяла съм да се справя, но аз съм си такава все мъдрувам...
Но, има и такива, които ме смятат за нещо нередовна, че се обвързвам с мъж с дете
Не мисля, че е грешка, мъжът е прекрасен човек, детенцето е страхотно, както всяко малко същество. Сега повече от всичко искам да сме заедно.
Много ми хареса това за двете майки, защото аз не искам да замествам истинската майка, просто да се грижа добре за него. И любовта ни между мен и баща му да донесе щастие както на нас, така и на него. Дано...

Умишлено не влязох в подробности нито за брачния ни живот, нито за разводите ни. Не исках, заради една дума да ме нападат тук излишно. Знаете, в такива ситуации няма черно и бяло, винаги има наранени и въпреки, че го правим по взаимно съгласие пак има достатъчно грозни думи.

Бу, хване ме - подкупът беше основната ми тактика Flushed

# 22
  • Мнения: 934
Аз засега никак не се справям Tired Макар детето да не е при нас постоянно и да е малко по голямо - 6г. Аз също имам дете от друг брак на 11 г. но тя като чели е свикнала горката. За мен тя е цялото ми семейство или поне беше допреди година, сега страда малко от липса на внимание покрай сестра си /общото ни дете/, но все пак за нея съм толкова майка, колкото и на малката, но с синът на моя приятел /нямаме брак/ все още не съм постигнала общ език. Малко ми пречат както майката на въпросното дете така и приятеля ми. Ето пример сега бяхме само 3-та без "моите" деца макар да не ги деля никога така, но пак не бях включена в игрите им или в разговорите им. Бях в къщи явно само за да сготвя, разтребя или направя живота им малко по-лесен. Но въпреки цялото това оплакване не губя желание да постигна контакт с това дете да може един ден да не ме чувства натрапница.

# 23
  • Мнения: 616
Исках само да ти кажа че на три годинки е достатъчно малко за да свикне да те приема и ти него като нещо кото го е имало цял живот.Трудно е когото децата са по големи и когато имат контакти с др. родител и тои ги настроива отрицателно.

# 24
  • Мнения: 1 475
На мен ми предстои същото и ми е много трудно как ще бъде! Предстои ми запознаване с "бившата" За да знае при кой ще нощува детето и! И незнам дали отношението ми няма да се промени след като си родя свое дете???!!! Наистина ми е трудничко признавам! Thinking

# 25
  • София
  • Мнения: 3 405
Разбира се, мила!!
Децата са простичко устроени- даваш любов и получаваш такава в огромни количества  Hug
Сърцето няма капацитет, който да се изчерпа,  можеш да обичаш и мъжа си и детето и собствените си деца живот и здраве, няма проблем.
А що за майка е тази, на която "не и се занимава" е отделен въпрос, който е тема на отделен разговор.
По начина, по който говориш, съдя, че си отворен и благороден човек, повярвай ми, предстои ти прекрасно прежижяване, няма по- прекрасно усещане от любовта на едно дете!   bouquet

# 26
  • Мнения: 1 959
Ето този тип "огледи" мен също ме притесняват.
Ако беше моето дете и направя някаква грешка, ще се погледне по-благосклонно, ако изобщо някой обърне внимание.
А сега как само ще ме дебнат...
Хубавото е, че любимият осъзнава това и ще започнем надалеч и на чисто. От друга страна, двамата доста сме дискутирали възможните проблеми, надъхването на детето против мен, появата на ново човече, да-ще има доста предизвикателства, но се самоуспокояваме, че и досега животът ни не е бил лек и все още не сме загубили дух и желание да вървим напред.

# 27
  • Мнения: 3 634
Абонирам се за тази тема... когато се прибера в къ6ти 6те имам малко не6тица да кажа по въпроса.

# 28
  • Мнения: 4 621
Ще се справиш, просто ще е нужно време.
Мъжът ми има син от първия си брак, който не живее постоянно при нас, но идва доста често. Ходим заедно на почивки, грижи се за малката и се чувства много добре. Аз също, той е прекрано дете  Hug
В началото отношенията може и да са леко комплицирани, все пак промяната в живота на детето е огромна,  но с времето нещата си идват на мястото  Peace

Общи условия

Активация на акаунт