Бременни чужбински мами - 5

  • 13 872
  • 303
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 536
здравейте момичета,пристигам и аз във вашата темичка
на 30 години съм,първа бременност  и  термина ми е на  16 август 2007
живея в  Атина ,Гърция
на всички бъдещи и настоящи мами зад граница- радости без граници с вашите  сладки  мъничета  и много кураж Laughing

# 46
  • Мнения: 7 914
_ШоШи_
 хаха.... не казвай голяма дума, че мен пак от време на време м мъчи гаденето... особено след киселинна вечер на сутринта дори преди да съм станала Crazy ooooh!

asto
 мен ме разкарваха из календаре:
15.05
30.04
06.05
07.05

 и аз съм си вземала за дата 06.05 че с нея най- дълго се задържах Joy

# 47
  • Мнения: 2 567
Звезди, да, права си, но дано вече окончателно е минал тоя период.  Praynig
Асто, сега ти видях питането за кърменето. Да, мисля да кърмя, дано да е безпроблемно и дълго поне колкото с Диана  Peace В Кърмаческия форум има Библиотека и много полезна информация, съветвам те да прочетеш и да се подготвиш, както и мисля, че ще е от полза в избора ти, дали да кърмиш или не  Hug

# 48
  • Мнения: 201
здравеите моми4ета
Звезди4ка, по принцип се ис4ислиава от първиат ден на последниат мензис! демек моиат първи ден на последниат ми цикул е 1 август, и съм за 8-ми маи. сумира6 9 месеца и една седмица и си готова, освен ако има6 непостоианен цикъл или несто такова!
колко странно 4е все още не са ти казали какъв е полът на беб4етоти, а бастата българин ли е?
аз днес поръ4акх креват4ето със дю6ега, със протектора, вун6ното обли4ане на легълцето, иудиала 2 4ивта 4ар6афи, а бе луда станах таиа сутрин, щото пък леглото ми го носиат след месец и половина или два след като го поръ4ам, сега съм на 6 месеца, но ако се роди седма4е незнам какво сте правим! и така полудиах тази сутрин!
поздрави на вси4ки

# 49
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Я и аз да се разпиша при вас  Laughing Laughing 30г - втора бременност, да се надяваме всичко да е наред Praynig

Да ви питам сега - правихте ли някакви по специални изследвания през първия триместър на бременнността - например: трипъл кръвен тест, мерене на вратна гънка, фетална морфология и т.н. Че сега мойта лекарка ми е казала да размишлявам кое по точно искам да правим и аз реших да се посъветвам и с вас.

Поздрави   bouquet

# 50
  • Мнения: 2 567
dezita, добре дошла!  Hug Коя седмица си?
Аз лично не съм правила нищо по-специално. На 2я скрийнинг, който в муттерпаса е отбелязан между 19 и 22 седмица лекарката ме прати в Уни Клиникен и там ме гледаха много задълбочено около час. Беше си направо т.нар фетална морфология и фетална ехокардиография. Касата го поема.  Peace
Иначе мойта гинеколожка ме гледа на абсолютно всеки преглед с ултрашал  Hug
Мисля, че по-специалните изследвания за жени под 35г и в семейства без определни генетични аномалии са излишни.

# 51
  • Мнения: 201
кздравеите отново,
Dezita ми на мен ми правиха пълни кръвни и оринни иследваниа, вклю4ително екографиа в коиато влиза6е тва за вратната гънка(което е дали детето има синдроме на Даун), после втората еографиа е на 20 тата седмица, и аз съм на 26 седмици, и преди 2 седмици ми правиха пак изследваниа плюс едно допълнително със глюкоза за диебет в бременността!
вси4ко останало го правиат само ако си на или над 30 години! или ако забележат несто дори и ни6тожно в разли4ие от останалите, и за да се осигуриат правиат пове4е! не 4е искам да те пла6а но допулнителни от тиа изследваниа правиат предимно на жени над 30 г. предполагам е тъи като вероиатността за проблемнни бременности е по голиама(макар 4е е относително).
виж другите какво сте кажат, това е моиат слу4аи
поздрави

# 52
  • Мнения: 7 914
astoда  знам как се изчислява термина... дори и овуто си знам кога беше...ама досега май никоуй не ми е улучил датата ooooh! Joy
не е българин, местен кореняк си е Mr. Green
На мен пък ми е удобно че ще ми донесат нещата в средата на март понеже една тогава ще сме готови с  боядисването ...а дотогава само трябва да ги складирам някъде нещата като ми ги дадат отрано;-)

dezita
за това какви изследвания се правят е добре да питаш немските български майки, понеже във всяка една страна е различно... например тук троен кръвен тест НЕ правят... ехограф имаме смао 2 -  за опред. на термина и ФМ в 20-тата седмица, друг само при нужда... и тн

# 53
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Шоши, и мойта всеки път ме гледа на видеозон. И при нея се ходи всеки 3 седмици - дали защото съм частно застахована newsm78 и аз не ги знам много много тука кое е задължително и кое не. Но в бг ходех на 4 седмици на видеозон, и пак кръв и урина, но все ми се стува че тук повече неща следят. Но аз съм доволна така - по спокойна се чувствам като ходя често и като се изследва всичко - инъче съм малко паника...макар че вече съм минавала по този път  Laughing

Инъче как сте вие - разходки правите ли - мен ме е обхванал един мързеееел, една апатия, къщата с краката на горе аз си седяяяя....пък не се познавам в такава светлина. И за депресивните състояния има нещо верно, но напоследък не са се появявали Praynig

Поздрави   bouquet

# 54
  • Мнения: 1 269
здравеите моми4ета

И аз да се присъединя към вашата теми4ка Simple Smile

На 27 г, терминът ми е за 25 юли,трето по  ред  Grinning
каката е по4ти на 3,а макият хулиган на 1г 5 месеца


# 55
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Нинчето, добре дошла при нас!  Hug За малко и щяхме се уцелим и с вторите деца  Laughing
При мен драйфуса отмина, но киселини и депресивни настроения си ме мъчат често.
Чакаме девойка, много се радвам, че Диана ще си има сестричка!!!
Лека бременност на всички  Heart Eyes

ШоШка,не знаех,4е и вие като нас 4акате оЩе една принцеса  Blush
4естито  Hug
Кака Дианка Ще си има подходяЩа компания  Heart Eyes
Радвам се,4е ти в минало гаденето  Grinning

# 56
  • Мнения: 317
шшшт, не казвайте нищо за депресивни настроения, мързел и къща нагоре с краката
 Crossing Arms
настроенията се сменят през пет минути
само се карам на мъжа за няма нищо Embarassed

# 57
  • Мнения: 201
здравеите моми4ета
Dezita това което ти казах за докторите о относно здравното осигуриаване, освен него аз ли4но ходиа и на 4астен лекар, които състо ме гледа всеки 3 седмици на екограв и т.н. мислех 4е пита6 за осигуровките, но както каза звезди4ка би триабвало да види6 в твоиата страна как е, щото тук е разли4но дори в разли4ните провинции така 4е кво ми остана в разли4ните държави.
Zvezdi4ka ми по моите ис4ислениа би триабвало и на мен да ми доидат работите средата на март ама поръ4ваики ги сега, наи ве4е легълцето. с такова нетърпение я о4аквам тази красавица 4е ниамам търпение да иа видиа Grinning ако се роди 7месе4на(само да е здрава) еи сега разписвам да се роди след месец. а твоето рожбе сто не ти казват какво е?
mln ти наистина си смела жена! аз със едно и то се още не съм го родила се хващам за главата пък 3 незнам..... Grinning сте полудеиа само при мисълта! Grinning
поздрави

# 58
  • Мнения: 7 914
Депресия не ме е хванала....ама за сметка на това какъв мързел ме е обхванал....едвам го търпя Mr. Green

А за смяната на настоенията - хм...няма да коментирам , ама не питайте и мъжО Mr. Green


asto

 аз съм поръчала на бебчо да си чака поне 37-38 седмица... Crazy ...смятай отсега щом така го раздавам каква майка ще съм  ooooh! Stop

# 59
  • Мнения: 201
хахаха Zvezdi4ka ти си стра6на! ама и не говори така щото после със сигурност сте си много по добра маика от много други! и ти хубаво му каза да 4ака на беб4о ами не го ли пита в розово ли да купува6 или в синио? Grinning
а за смианата на настроението елате да видите кво е в моиата къста! мъжътми един от тиа дни сте се изнесе горкиат в гаража! тои пове4е от мен ниама търпение да родиа 4е да ми се стабилизират хормоните! хахаха пък и имаики в предвид 4е не работим и 24 4аса сме заедно! буффффф представете си за каква бомба става вапрос!
поздрави на вси4ки

Общи условия

Активация на акаунт