Любимото ми пиле!

  • 12 251
  • 8
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Продукти:
1 бр. пиле
1 ч.ч ориз
5-6 печурки
1 глава лук
половин кисела зелка
1 кг. картофи
масло
олио
червен пипер, черен пипер, чубрица
половин домат или половин лимон

Запържва се лука с гъбките + дреболийките от пилето, прибавя се ориза за минутка, соли се, слагат се подправките, чаша и половина вода, дърпа се от котлона като се посвари ориза.
Пилето се пълни и дупето му се запушва с половинката домат или лимон (щото иначе трябва да се шие и отнема време)
Слага се пилето в средата на намазнена по- голяма тавичка.
В единия му край се режат картофите, а в другия зеленцето.
Ръси се с черен, червен пипер и сол (без сол на зелето), а върху пилето се поставят две- три парчета масло.
Сипва се два пръста 50:50 зелев сок и вода.
Пече се на 225 градуса, ключа на "отгоре и отдолу"

Става страхотнооооо! Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 4 273
Ауууу! Това звучи много вкусно! Жалко, че синът ми е алергичен към пилешко...Дали няма да стане с пуйка? Rolling Eyes

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: lea
Ауууу! Това звучи много вкусно! Жалко, че синът ми е алергичен към пилешко...Дали няма да стане с пуйка? Rolling Eyes


Не съм пробвала, може и да стане, но пуйката трябва да се пече далеч повечко... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 6 472
Аз съм правила нещо подобно с пуйка и също става много вкусно, но наистина се пече доста Sad

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 556
Цитат на: lea
Ауууу! ...Дали няма да стане с пуйка? Rolling Eyes

Ммдаа.. свеки беше приготвила на Коледа тази рецепта  точно с пуйка и беше страхотно !  Grinning
Сега си копвам рецептата !  Sunglasses  Тенк ю  Ерика !

# 5
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: Erica
Цитат на: lea
Ауууу! Това звучи много вкусно! Жалко, че синът ми е алергичен към пилешко...Дали няма да стане с пуйка? Rolling Eyes


Не съм пробвала, може и да стане, но пуйката трябва да се пече далеч повечко... Rolling Eyes

Аз бих опитала първо да посваря пуйката, пък после да я запека с каквито там гарнитури измисля Simple Smile Но не съм фен на пуешкото, предпочитам пилешко все пак...Или заешко, което е доста подобно на вкус.

# 6
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Тази вечер се чудех как да сготвя пилето и случайно погледнах във форума.И ето ти сега пилето на Ерика се мъдри на масата и домочадието започва да го разфасова.Стана много хубаво и съблазнително.Благодаря за идеята Wink  Stuck Out Tongue

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: iskrica_nadejda
Тази вечер се чудех как да сготвя пилето и случайно погледнах във форума.И ето ти сега пилето на Ерика се мъдри на масата и домочадието започва да го разфасова.Стана много хубаво и съблазнително.Благодаря за идеята Wink  Stuck Out Tongue


Много се радвам!  Grinning

# 8
  • Мнения: 373
Цитат на: Erica
Продукти:
1 бр. пиле
1 ч.ч ориз
5-6 печурки
1 глава лук
половин кисела зелка
1 кг. картофи
масло
олио
червен пипер, черен пипер, чубрица
половин домат или половин лимон

Запържва се лука с гъбките + дреболийките от пилето, прибавя се ориза за минутка, соли се, слагат се подправките, чаша и половина вода, дърпа се от котлона като се посвари ориза.
Пилето се пълни и дупето му се запушва с половинката домат или лимон (щото иначе трябва да се шие и отнема време)
Слага се пилето в средата на намазнена по- голяма тавичка.
В единия му край се режат картофите, а в другия зеленцето.
Ръси се с черен, червен пипер и сол (без сол на зелето), а върху пилето се поставят две- три парчета масло.
Сипва се два пръста 50:50 зелев сок и вода.
Пече се на 225 градуса, ключа на "отгоре и отдолу"

Става страхотнооооо! Grinning
ООООООО, чудесно става по този начин. Аз така сготвих пуиката за Коледния обяд и спечелих овациите на млади и стари Stuck Out Tongue . Само с едно допълнение- сложих в пънежа шепа бели стафиди. При печенето покрийте пуйката/пилето с цели листа кисело зеле, открийте го към края, за да хване коричка. Това е съвет на някой от момичетата туккоийто следвах. Наитина става божествено крехко месцето.

Общи условия

Активация на акаунт