Миете ли отделението за прах????

  • 2 684
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Мами, чистите ли, т.е. миете ли отделението за прах и омекотител на пералнята???? Колко често и с какво?  Благодаря!

# 1
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Мия го -обикновено веднъж в седмицата.Изваждам кутийката и  я слагам в разтворен препарат,отстраняващ котлен камък-след около 20 минутки тръквам с четчица.А самото отделение на пералнята -с малка четка и вода,понякога се налага да използвам Cif.След това забърсвам с гъбичка.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Мия го..когато ми се види мръсно hahaha Вадя цялата кутия и измивам под течаща вода с гъба. Винаги оставяй отворено, за да не се образува мухъл.

# 3
  • Smallville
  • Мнения: 994
Да,мия го.С гъба и циф,мухлясва най редовно Twisted Evil

# 4
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Мойто досега не съм го виждала да е мухлясало, сефте чувам, че мухлясвали...
Като ми се стори мръсно, вадя цялото чекмедженце и мия- с веро и гъба.
Изплаквам- и обратно на мястото му.

# 5
  • Мнения: 641
Мия когато се сетя Embarassed, силна струя вода и гъба. Не съм забелязала мухъл...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 951
Мия го..когато ми се види мръсно hahaha Вадя цялата кутия и измивам под течаща вода с гъба. Винаги оставяй отворено, за да не се образува мухъл.
I az  poshistwam po tozi nashin!

# 7
  • Мнения: 3 360
Отвреме -навреме WinkМоята пералня е с горно зареждане и не ми се е случвало да образува мухъл Rolling EyesОстават следи най-вече от омекотителя ,не от праха.

# 8
  • Мнения: 2 196
Мия го с Циф и гъба.

# 9
  • Мнения: 953
Преди го миех всеки път след пране, до момента в който малката си пусна капките за нос и викахме майстор, а пералнята гаранционна и представете си физиономията ми като извади  межде барабана и центрофугата капките. Сега го правя след като пера преди да си лягаме, за да няма подобен инцидент.

# 10
  • Мнения: 2 577
Мия го с Циф, когато ми се стори замърсено. Мухъл не съм забелязвала

# 11
  • Мнения: 1 489
Моето също мухлясваше и вече като спра пералнята го оставям леко отворено.Иначе в него слагам само омекотител,а праха вътре в пералнята в специална кутийка.Мия го веднъж месечно.

# 12
  • Мнения: 1 448
Ми не го мия много редовно  Tired Не е мухлясвало, но там където трябва да се слага омекотител постоянно е пълно с вода  newsm78 Някакви идеи?

# 13
  • Мнения: 15 619
Аз моята кутия така и не успях да я извадя. Затова от време на време пускам пералнята само на изплакване. newsm78 Май няма полза.

# 14
  • Мнения: 745
Мия го веднъж в седмицата - с Циф и гъба.  Peace

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мия го, що за въпрос?!  Shocked  Мразя да ми е мърляво каквото и да било...
С течаща вода и някакъв препарат.

# 16
  • в къщи
  • Мнения: 467
Мия го,но не много редовно Embarassed.Моето не се вади,така че на място с грапавото на гъбата и препарат.

# 17
  • Мнения: 82
За съжаление и мойто много мухлясва, затова го мия често, но с мухала незнам какво да правя. Ще пробвам и аз да го оставям да диша след пране.

# 18
  • Мнения: 492
Аз съм мързелива и не го мия всяка седмица Mr. Green.На два месеца един път ми се случва.

# 19
  • Мнения: 323
За съжаление и мойто много мухлясва, затова го мия често, но с мухала незнам какво да правя. Ще пробвам и аз да го оставям да диша след пране.
Същата работа!Но не мухлясва самото отделение,а това което е зад него,тоест вътрешността на пералнята(как го обясних),и колкото и да го мия все остава в някоя по-задна част черно.А как ме дразни само. Close

# 20
  • Мнения: 8 505
С веро и четка.Ако ползвам абразивен препарат (вкл.Циф),се надрасква.

# 21
  • Мнения: 1 187
Мъжът ми го мие  Mr. Green Накисва го в кислол, НО само защото няма метални части по него!!!  Naughty

# 22
  • Мнения: 1 449
Да, мия го когато се замърси с гъба под крана...

# 23
  • Мнения: 1 006
Откакто се преместихме в тази квартира се налага доста по-често да го мия, тъй като много мухлясва....не знам на какво се дължи newsm78
Вече след всяко пране го изваждам, мия, плакна и оставям да съхне Naughty

Обаче, взе че ми мухляса маншона - ако знаете как да го оправя, плийс Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 35 943
Редовно го мия - с четка , гореща  вода и някакъв препарат

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Веднъж месечно - вадя го и четка , гореща  вода и някакъв препарат и готово

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да,мия го.С гъба и циф,мухлясва най редовно Twisted Evil
Peace

# 27
  • Мнения: 1 058
Мия го когато ми се стори мръсно.

# 28
  • Мнения: 5 362
Мия го с Циф и четка.На 2 седмици един път.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 381
Мия го..когато ми се види мръсно hahaha Вадя цялата кутия и измивам под течаща вода с гъба. Винаги оставяй отворено, за да не се образува мухъл.
И аз така правя!!!

# 30
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Като ми остане време и за него го мия,но това не се случва често.

# 31
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Мия когато се сетя Embarassed, силна струя вода и гъба. Не съм забелязала мухъл...

 Peace

# 32
  • Мнения: 2 759
Мия го когато ми се стори мръсно.
     Peace, тикам го в миялната и хич не му мисля... Мързел е туй, не е лесно....

# 33
  • Мнения: 4 187
Да, даже току що това правих! Под течаща вода с четка или гъба.

# 34
  • София
  • Мнения: 5 289
Да мия го с гъба под течаща вода и доколкото мога вътрешността също,някъде след 2-3 пранета.Не ми се е  случвало да мухляса,но пък за сметка на това праха засъхва доста отвътре.

# 35
  • Мнения: 11 607
праха засъхва доста отвътре.

Това дали не е от самия прах? И на мен ми се е случвало и нямам логично обяснение....

# 36
  • Мнения: 6 039
Мия когато се сетя Embarassed, силна струя вода и гъба. Не съм забелязала мухъл...

и аз така

мръсно никога не е, но понякога съм прекалила с праха и след прането има материал в кутията и съответно, трябва да го отмия

# 37
  • Мнения: 2 922
Мия, като ми се стори мръсно (т.е. не много често  Rolling Eyes)
С гъба и малко веро.

# 38
  • Мнения: 863
ами мия го от време на време...

# 39
  • Popovo
  • Мнения: 571
Да с гъба и препарат, веднъж седмично.

# 40
  • Мнения: 510
Мия го като видя, че засъхне праха вътре. И моята е с горно зареждане и се маха цялото отделение за прах и други препарати. Оставям я след всяко пране отворена да изсъхне  Peace

# 41
  • Мнения: 769
Изваждам цялото отделение и го мия, напоследък праха го слагам директно в барабана... но омекотител - само в отделението, защото остава петна ако се се излее директно върху дрехите. Оставам редовно пералнята отворена..

# 42
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
     Peace, тикам го в миялната и хич не му мисля... Мързел е туй, не е лесно....
[/quote]

 smile3501
Превъзходна идея, не съм се сетила!!!
 Peace

# 43
  • Мнения: 1 202
Мия го рядко само ако видя , че е останал прах или омекотител  . Но в последно откакто започнах да ползвам Первол все по-рядко ми се налага да го мия .

# 44
  • Мнения: 693
Само ако е мръсно и когато пускам бебешка пералния, ако е останал прах. Мия с вода а ако не се маха и със стара четка за зъби.

# 45
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Мия го когато се сетя, в месеца веднъж да речем, с топла течаща вода и гъба, измива се перфектно без никакви допълнителни препарати  Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 3 688
заканила съм му се,но като мия в кухнятаи все го забравям
Сега ще си го запиша първо в списъка:)

# 47
  • Мнения: 2 255
мия го ама като ми се види мръсно, с препарат и четка

# 48
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
мия когато се е замърсило,не ми е мухлясвала до сега.

# 49
  • Мнения: 701
Когато е замърсено!

# 50
  • Мнения: 8 917
Вчера това правих - добре, че рядко се замърсява Wink

# 51
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
като ме задразни и реве почисти ме!

# 52
  • Мнения: 428
Miq go pri vsqko vtoro prane.A predi bebe6ka peralnq ,puskam 1-na svobodna(bez drehi-na burza programa)

# 53
  • Мнения: 730
Мия го след всяка пералня Peace

# 54
  • Мнения: 1 934
Да,мия го.С гъба и циф,мухлясва най редовно Twisted Evil
Peace

# 55
  • Мнения: 1 546
Мия го, редовно. Не ми е мухлясвало, но ми е гадно като остане засъхнал прах или омекотител... Confused

# 56
  • Мнения: 1 059
мия с препарат и гъба

# 57
  • Мнения: 2 085
Мия, особено след свекървата и зълвата Confused за тях отделение за прах и отделение за омекотител е едно и също #Cussing out

# 58
  • Мнения: 6 461
Да.
На две седмици с препарат и гъба.


Мия, особено след свекървата и зълвата Confused за тях отделение за прах и отделение за омекотител е едно и също #Cussing out
Ей това ме разсмя.................... Laughing

# 59
  • Мнения: 1 370
Моите отделения се махат и ги мия под водата с гъба. Нямам определен период.

# 60
  • Мнения: 2 040
мия го само с вода и гъба, иначе понякога се задържа и прах, който незнам защо не отива с другия, ами става на топки ...

# 61
  • Мнения: 6 164
Мия го..когато ми се види мръсно hahaha Вадя цялата кутия и измивам под течаща вода с гъба. Винаги оставяй отворено, за да не се образува мухъл.

 Peace

# 62
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Аз направо го пускам в миялната  Wink
Винаги остава някое кътче, в което не мога да промуша гъбата, пък и наистина се измива много добре  Peace

Общи условия

Активация на акаунт