Дядо Коледа очаква пак, нищо че е първолак

  • 9 862
  • 164
  •   1
Отговори
# 45
  • ново
  • Мнения: 5 962
Много неприятна ситуация, наистина трябва да има родителска среща с изслушване на всички участници в сбиването. И много ми се иска да се разграничат термините агресия и самоотбрана. Неможе само от една случка на детето да се лепне етикет "агресивно" Naughty
Коала, въобще не сме благословени ние, майките на момичета, има момичета, по-лоши и от момчетата.
Днес и при нас е имало неприятна случка, хубавото е, че е завършила без неприятни последици. На обяд в стола децата се нареждат на опашка, Стели е пред едно момче от нейния клас. Момчета започва да я блъска, бута, рита. Приятелката на Стели му казва да спре, но то продължава. Тогава мойта дъщеря се обръща и му удря шамар Embarassed , след което всичко приключва. Не оправдавам дъщеря ми за шамара, но ако тя не го е ударила, той е щял да продължи да я бие. Явно ударил на камък при нея, съученикът и започва да се разправя с приятелката и. Чак тогава се намесва учителката, която ги води в стола, и момчето мирясва. Къде е била учителката преди това питам аз, и се надявам на следващата родителска среща /5.12/ да разбера повече за контрола в стола и на двора.

# 46
  • Мнения: 1 258
Не бива да се търси оправдание за проявено физическо насилие от дете към дете(та дори и да го наречем някакъв вид самоотбрана).Да кажеш,че не одобряваш детето ти да е агресивно,но пък е нормално да постъпи по агресивен начин,ако го предизвикат,е равносилно да толерираш агресията.Децата усещат.

# 47
  • Мнения: 1 091
Господи, момичета, изтръпнах като прочетох за ужасния случай... И аз все повтарям: "Не се бий, няма да се боричкате, за да не стане играчка-плачка, ако някой те удари, отиваш при госпожата'' и все в този тон, но те са си момчета, по-буйни ли са от момичетата, незнам, но много ме е страх. Госпожата на няколко пъти се оплаква, че се бият, аз много му говоря, ама като си представя как сме слушали ние като деца за такива неща - от едното ухо влиза, през другото излиза. Най-важното според мен е госпожата винаги да е при тях, все пак още са малки, първолаците трябва да са под постоянно наблюдение, за да не стават бели. Разбирам обаче, че често ги оставят сами... Ние цяла седмица сме болни и не сме на училище, та малко се бях поотдалечила от проблемите с дисциплината в училище. Колко страшно става...не е истина просто...как ще ги опазим?!? Не знам мислят ли нещо за Коледа, дано вече спре гадната кашлица, та да видим в понеделник какво е положението. Моля се на никоя от нас да не се случват подобни трагедии, да растат спокойни децата ни!

# 48
  • Мнения: 1 937
Гери, пиша тук, а не на лични, защото без да знам подробности, ангажирах мамите с проблема.

Днес госпожата ни е информирала родителите за случая. По нейните думи и трите учителки са били свидетели на станалото и не са могли да направят нищо. Виктор е хвърлял камъни по колите наоколо, разливал е мляко, биел се е...
Някои от децата от І-а не посещават занималня точно заради него. От ресторанта, където обядват пък е имало оплакване за непристойно поведение спрямо сервитьорка - била опипвана  #Crazy от същото това дете.
Пак по думи на класната - учителите са задължени в голямото междучасие да не се отделят от децата. Тя твърди, че лично няма проблеми - свирне ли със свирката - всички се събират. В малките междучасия не напускат стаята.

Както ти казах на лични още сутринта, разбира се че ще подкрепя всякаква инициатива.
Много съм далеч от мисълта - това не се отнася до мен!

# 49
  • София
  • Мнения: 1 951
   ЗА Trislon :  Попитах госпожата на децата,но за съжаление не знае за артистите.ПРосто е сключен договор с училището .Евентуално,може да провери ,но през следващата седмица.Ще пиша,като науча нещо.

# 50
  • Мнения: 1 671
Благодаря, Вили, и аз научих това.

Днес говорих с нашата класна. По-скоро говори само тя - около 40 минути. Изля си душата, милата.
По нейните думи наистина е имала доста проблеми с Виктор, които се е опитвала да разреши и тушира в течение на почти два месеца. На моменти е вярвала, че ще успее, друг път се е отчайвала, до вчера.

Виктор не е изключен. Доброволно напуска училището вчера, а днес вече беше в новия си клас в друго училище. Не е пропуснал и ден. Надявам се лошата слава да не го застигне, а новата среда да му помогне по някакъв начин. Утре ще се видя с майката на Виктор и ще се опитам деликатно да я насоча към консултация с детски психолог, още повече че поех някакъв ангажимент за това пред класната. Така се случи, че заставам по средата, но нека е за доброто на Виктор, защото аз все още смятам,  че той не е агресивен.

Вили, аз споменах на класната за обща родителска среща и някакви допълнителни мерки по опазване на децата, но тя ме увери, че това не е наложително. Засега приемам нейната позиция. Благодаря, все пак, за подкрепата от твоя страна.


И за да изляза от тази тема вече, искам да похваля моя Трифиньо - учителката днес каза, че по математика е перфектен, само дето много му са грозни цифрите Laughing

# 51
  • ново
  • Мнения: 5 962
Не бива да се търси оправдание за проявено физическо насилие от дете към дете(та дори и да го наречем някакъв вид самоотбрана).Да кажеш,че не одобряваш детето ти да е агресивно,но пък е нормално да постъпи по агресивен начин,ако го предизвикат,е равносилно да толерираш агресията.Децата усещат.
Трислон, аз не търся оправдание и не толерирам постъпката на дъщеря ми Naughty. Това се случва за пръв път, дори трудно го повярвах. Четох и продължавам да чета за агресията, говорих с нея, тя го приема като самозащита. Пак казвам - не я оправдавам, но не мисля и да предприемам строги мерки, няма да я поставя в ролята на неоправдана. Детето ми е достатъчно умно, за да разбере само от нашия разговор, че това не бива да се случва повече.

пп според психолозите и наказанието е агресия

# 52
  • Мнения: 15 213
Не бива да се търси оправдание за проявено физическо насилие от дете към дете(та дори и да го наречем някакъв вид самоотбрана).Да кажеш,че не одобряваш детето ти да е агресивно,но пък е нормално да постъпи по агресивен начин,ако го предизвикат,е равносилно да толерираш агресията.Децата усещат.

Каква е правилната реакция на неагресивно дете срещу агресивно предизвикателство? Приемаме като условие, че децата са на една  възраст и все още не са толкова зрели и емоционално стабилни.

# 53
  • Мнения: 1 030
Средата,момичета е от голямо значение.Затова имаме пълното право на избор,без да се сърдим. Joy JoyДнес е ден да разпускаме затова мисля да се възползвам от почивните дни някаде на разходка.Приятни почивни дни!  bouquet

# 54
  • на пистата
  • Мнения: 5 839
момичета да ви питам нещо,в предишната тема някай беше дал един сайт в който се подреждаха букви,пъзели,задачи,но не го намирам започваше с авс и после не си спомням,ако може пак да о пуснете.

# 55
Сега я видях тази тема и много ми хареса.Дали вярва сина ми в Дядо Коледа-хм.Не съм много сигурна.Един път вярва друг път не.Но знам със сигурност че очаква подарък-то кое дете не.Все още се залъгва и покрай малкия.Той ще стане на 2 след 6 дни.

# 56
  • Мнения: 1 258
fraUlica ,ето го сайта:
http://www.abc-bg.be/


Каква е правилната реакция на неагресивно дете срещу агресивно предизвикателство? Приемаме като условие, че децата са на една  възраст и все още не са толкова зрели и емоционално стабилни.



Наистина и аз се питам същото.Не знам дали някой може да определи коя реакция е правилна.По-скоро дали е приемлива за родителя или не.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 951
Много весел сайт за деца!Моите страшно се забавляват в момента!Не съм го срещала досега!

# 58
  • Мнения: 1 030
Добро утро момичета!Да избутам малко темата вчера Йоанка се прибра от училище с покана за празника на Дядо Коледа,трябваше да напишем отзад на поканата ДА или НЕ.Аз естествено писах ДА,тя милата толкова е щастлива ,че не мога да ви опиша радостта и.ЩЕ има подаръци момичета! HugИначе с учебният материал сме на малката ръкописна Р и много Браво се прибира е толкова от нас TRISLON много благодаря за детският сайт дота поучителен е.Лек ден пълен с усмивки!  bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 1 951
Вече правим диктовка по български език.По математика сме на цифра 9+контролно.Записала съм ги на английски език.Там също правят контролно.Нещо ,като диктовка от бълг език на англ и  обр.

Общи условия

Активация на акаунт