Половината от чакането мина, дръж се, АПРИЛска дружина!

  • 19 065
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 956
Здравейте!
От няколко дни не съм влизала тук - доставчикът ни нещо се беше поизложил с интернета...
Имам новини - най-накрая и аз ходих на свестен лекар и си видях за пръв път извънземното човече. Голямо шоу беше. Таткото дойде с мен и се закотви в коридора. Обаче докторът се оказа печен и излезна да го стегне да се престраши да види бебето. Мъжът ми беше много смешен - него ли да гледам , бебето ли... Laughing Постоя малко, погледа и се изнесе още преди края на прегледа. После, отвън, гледаше като че ли е видял наистина извън земно, но все пак се радваше. Казаха ни някакъв пол, но поради това, че мъжът ми забрани да не казвам на никой, ще се наложи и тук да си затрая. Аз като обещая нещо - спазвам! Но смятам при първо разрешение да ви информирам.
Иначе ми направиха преглед и на влагалището и шийката - гадничко беше. Оказа се, че влагалището ми е по-ниско разположено от нормалното и съответно ми се забрани вдигане на тежко и чистене. Ето - аз си имах предчувствие, че нещо не е както трябва и явно не случайно си търсех домашна помощница.
Освен това след прегледа се развихри дискусия за името на извънземното. Мъжът ми държи да е библейско, докато аз имам поръчка от свекъра ми да е с неговото име... Свекърърът ми е изключителен човек, много се уважаваме с него и смятам, че заслужава, но мъжът ми е инат...
Гигилче, ти хубаво ще си вземеш болничен докрая. Но се подготви за това, че след няколко дни кеф, почивка и свършване на всичко мечтано, за което от работа не си имала време, се влиза в един омагжосан кръг от еднообразно и скучно ежедневие, а в повечето случаи и самотно, защото всички са на работа, на лекции и т.н.
Stra4i, със сигурност прословутата възглавница е незаменим атрибут за по-спокоен и здрав сън. Всякакви там болки се облекчават значително, а ако имаш късмет - може и съвсем да изчезнат. Купи си я задължително  newsm10
Aya,   за болките в кръста дали пък няма да ти помогнат специалните колани и бикини с колани за бременни. Аз не съм ползвала такива все още - не мога да дам отзиви, но за да се произвеждат масово, сигурно имат някакъв ефект. Поне за 10 - 15 лв може да се купят бикини с поддържащ колан, които не са голяма пропиляна сума, ако се окаже, че не действат.

# 46
  • Мнения: 268
Здравейте  preggo  ,

Искам първо да ви питам дали някоя от вас е ползвала вагиналните капсули Полижинакс, понеже ми изписаха за бяло течение, а на листовката пише да не се прилагат на бременни... Чудя се какво да правя, все пак ми ги предписа гинеколог  newsm12
Иначе вече от 4-5 дни усещам бебчо, бях започнала да се притеснявам, че не се обажда. Но напоследък си ме подритва силничко и дори таткото го усеща като си сложи ръката на корема ми  box  thumbsup Това ме кара да осъзная какво ми предстои - досега го преживявах малко от трето лице: нали разбирате, все едно се случва на някой друг...
Миналия четвъртък бях на лекар, но не видяхме пола на малкото, защото се беше надупило  newsm45 Това, честно казано, малко ме разстрои, но се надявам на ФМ да имаме по-добър резултат. Я кажете, там се вижда със сигурност, нали?! Или пак има опция да се надупи и ... no
Това е от мен. Чакам спешно отговор за полижинакса, ако някой ги е ползвал!!! Мерси!
Хубава вечер и лека седмица! Hug

# 47
  • Мнения: 221
alina_nana ,не се притеснявай от това,което пишат по листовките.Аз си слагах Гино-певарил преди около две седмици,същото пишеше и на тях.

А за килограмите-аз съм +10 вече. Cry

Лека и спокойна вечер.

# 48
  • Чехия
  • Мнения: 1 071

Привет дружина, как е настроението..ние днес бяхме на УЗ и всичко си ни е там...ама доктора нещо мънкаше и не каза дали ще сме на на розово или  на синьо... Rolling Eyes #Crazy
Е вика ми има още време до 30 седмица...представяте ли си чак тогава......  Close
Бенитка, не завиждай на болничните ( вече съм три месеца), ама  и досега повръщам е вярно е, че и има дни който направо грея...ама и  Sick Sick Sick блиокс , блиокс има.. Оф вече ми и омръзна с това гадене май само ние с Страчи останахме на зелено.. Crazy #Crazy
Иначе за Коледа-та имам толкова идеи, че не ми стига време да направя всичко и сега с този моя кръст... Blush
А иначе вече имам малка украса от 02.12 започва Адвента и всичко трябва да тип , топ..
Рехабилитация ми помага , ама и аз като Аиа, спя с възглавница между краката или в една странна поза  Blush..ама хайде да не ви я описвам, че ще се спукате от смях  ooooh! Whistling  Иначе бях на положение - куцане от седалищния нерв..,ама като гледам не съм само аз... Hug Hug
Как съм с килата от 52-54 сега съм 61 ама на ръста ми не си личи много..само малко на лицето и на коремчето..Мъжо позна да ми вика търбухандърски вече ...
Момичета пазете се много е коварен сега сезона...за грипове.

# 49
  • Мнения: 47
alina_nana, не се притеснявай изобщо за Полижинакса - масово се изписват точно на бременни! В Шейново изписва или тях или Гино-Певарила, който и аз ползвах.

Aya, болките са долу ниско в корема, но са особено силни при движение на крака. Днес като цяло съм малко по-добре, за разлика от вчера, когато едвам ходех. Дано е от някакъв нерв, както казват Илит и ivalex. А си имам и контракции - днес една я усетих - стегна ми се коремчето, а малката риташе ли риташе и се въртеше - точно ей така - newsm32

За килограмите - аз също свалих 3 кг първите 3-4 месеца - нямах апетит и ми се гадеше доста повече от предишния път, но вече съм си ги наваксала +1 отгоре над 51, при които забременях.

За 3D УЗ и ФМ - направих си я преди малко повече от 2 седмици при др. Николова в Св. Лазар. Там е ужасно скъпо - 200 лв., но пък аз съм осигурена допълнително в Закрила и ще ми ги възстановят, та затова се усмелих. Дадоха ми и диск със снимки. Много съм доволна - прегледа трая близо час и толкова подробно разгледахме бебчо, че направо все едно съм минала кратък курс по анатомия.

И на мен, като на Илит и другите забързани в ежедневието бъдещи мами, ми се иска да си мисля много повечко за бебо и да се наслаждавам на тези моменти, да си купувам розови дрешки - за това си мечтая от 1 г. Simple Smile, или поне да ми е по-спокойно. А вместо това ми е едно дискомфортно, чак неудобно, че пак ще отсъствам от работа (с Дани не бях на работа 7 месеца - от миналия декември до юни) - едва събрах сили да кажа на шефката и сега си мисля, че всички ме гледат странно Sad - чувствам се виновна, а не бива!

# 50
  • Мнения: 366
Здравейте и от нас,
За разлика от вас, аз изобщо не бързам да разбера пола на бебчо. След като дъщеря ми се скри и реши да ме изненада чак в родилна зала (бях сигурна, че е момче) сега някакси честно ми се струва и второто ми детенце да ме изненада и реших да не си хвърлям парите по разни излишни прегледи за потвърждаване на пола - от сега искам да правя минимална разлика между децата Simple Smile))

hristina_k, като разказа за нощния си стрес, се сетих какво преживях, когато бях 7-ми месец бременна:
Прибираме се с мъжа ми една събота към 1-2 часа след рожден ден, говорим си и се смеем в асансьора (живея на 12-я етаж) и когато стигнахме етажа, аз отварям вратата и въобще не поглеждам надолу, тръгвам и се спъвам в нещо - човек. Погледнах и си помислих, че пред мен лежат 2 голи трупа - не съм се стряскала повече пред живота си. Оказа се, че са наркомани (млади момче и момиче), които едва можеха да помръднат след надрусване и секс. Обаче уплахата ми държа дълго......
Не съм конфликтна личност, но на другия ден вдигнах скандал на домоуправителя, че още се кумим със заключването на външната врата - слава Богу вече (макар близо 2 години по-късно) блокът се заключва и тази бременност няма да имам подобни изживявания.

P-r-o-l-e-t, не се притеснявай за спора с името, той Господ си знае работата. Аз държах името да е Библейско и дори имах съгласието на мъжа ми да е Самуил (защото пък той искаше да е царско), накрая след като се роди момиченце, мъжът ми настоя да е на майка ми Румена (а аз бях против, защото майка ми не си харесваше името, заради постоянните грешки, произлизащи от разпространения диалектен вариант РумЯна)........ но вече съм абсолютно сигурна, че това е правилното име и съм много щастлива, че така я кръстихме - името й отива, тя е бяла и руса с румени бузки Simple Smile

alina_nana, преди 2 дни завърших курс именно с Полижинакс - не мисля, че има място за притеснение, макар че аз лично останах по-доволна от Гино-певарила, който ми изписаха първата бременност, но дано е само илюзия - ще разбера чак следващия месец какъв е резултатът от проведения курс на лечение.

За килограмите и аз подобно на Илит и nathalie първо свалих 4, после качих 4, така че сега съм на нулата, обаче това изобщо не ме притеснява, защото така или иначе съм си с наднормено тегло и бебчо има от къде да взима, та ако може да задържа на нулата, ще съм най щастлива, но едва ли.............

А Коледното настроение при мен е на 6. За сега се изразява само в купуването на играчки (нечупливи, заради Руми) и украси. Вече изработих доста и ръчни (топки от 20 кръгчета, кошнички в два цвята), а последната ми гордост са снежен човек и дядо Коледа от вата и полар (черен, червен и бял). Румена е влюбена в тях и най-важното са абсолютно нечупливи Simple Smile)))))), а и за племенниците ми направих елхичка с близалки, която да играе ролята на Адвентиски календар........ Общо взето напоследък ровя из нета и търся нови идеи веднага щом дъщеря ми заспи (иначе е невъзможно - тя всичко пипа и крие, къса и пр......), но това е плюсът да си си вкъщи. Първата ми бременност правихме ремонт и изобщо нямахме борче и не украсявахме - това беше единствената "пропусната" коледна украса у дома и много ми беше мъчно, така че сега наваксвам Simple Smile.

# 51
  • Мнения: 60
Добро утро мили мами!  Hug

Минавам съвсем за бързо, че нещо напоследък не мога да си вдигна главата от работа. А вие пишете ли, пишете, не мога да ви изчета Simple Smile

Искам да се отчета и да се запиша в групата на мъжките майки  stork-boy. Много ми се иска доктора да е сгрешил, защото с трима мъже в къщи ... Simple Smile
Бебчо е добре, всичко му е наред, след 3 седмици ще ходя на фетална.

Мнооого усмивки през този мрачен ден.
Много  Hug на всички!

# 52
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Добро утро момичета!
Хайде и аз да си кажа болежките,мен ме боли коремчето ниско долу,когато повървя по-дълго време....В същото време ме хващаи кръста от ляво и съм една картинка-ту напред се навеждам,ту назад.факт е обаче,че това не се случва всеки път:)
За храната,хапвам си от всичко в умерени количества:)Не мога да кажа,че ми се яде твърде сладко или много солено........абе странна работа..........
Чувствам се страхотно и снетърпение очаквам Коледа,когато ще отида на гости на баба и дядо в Севлиево.Там е страхотно:)
Успешен ден newsm51

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 09:23 от hristina_k

# 53
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 166
Добро утро и от мен!
За полижинакса- и аз го взимах до преди една седмица, но много ме притесни факта, че няма при следващият преглед да ми повторят изследването да се види дали са ми се изчистили тези гадни гъби. На тези от вас ,които го взимахте пак ли така процедират?

И на мен нещо взе да ми става коледно настроението, особено след като в събота ходих на "Произведено в България" и си купих един сукман/дължина до коляното/ много хубав на фирма Рени и две блузки. Така се чувствам откъм тоалет по- готова за празници! Grinning

При мен неразположенията намаляха, ама все нещо през деня ще се "обади"- я контракцийка, я болка в кръста въобще напомнят ми , че съм "трудна жена". Mr. Green

Бебчо ритка ли ритка всеки ден по много пъти-много му се кефя! Laughing

Чао за сега!!!

# 54
  • Мнения: 105
Добро утро и от мен  Simple Smile!
Понеже някой беше споменал ФМ във Фемина, аз си я правих там, струваше ми 40лв, продължи 40-45 мин, направихме си запис на USB за който не сме доплащали нищо. Останах много доволна, бебето беше подробно разгледано, обсолютно всичко, макар че не беше лесно, понеже непрекъснато се въртеше  Simple Smile. За татито беше малко трудно да разбере какво става, понеже лекарката използваше доста мед. термини, но аз понеже имам известна подготовка в тази посока, нямах проблем, и после така да се каже му преразказах прегледа  Wink.
Момичета и аз имам нужда от почивка, че много работа бееее #Crazy, нищо не ме боли, нямам никакви оплаквания, спинкам си спокойно (дано и за напред е така  Praynig), но се изморявам smile3507, много се изморявам. И май ще си взема малко болнични покрай празниците, за да си почина адекватно smile3524, и да се порадвам на празниците както аз си знам   madnoel.
И не се подавайте на лошото време   bouquet

# 55
  • Мнения: 221
Привет и от мен !!!

МАРТА,по повод гъбичките-вчера като бях на ЖК питах за изследване след лечението с Гино-певарила и ми казаха,че от тях оттърване няма.Ще се чувствам дискомфортно,но няма как.Ще ме изследват чак към края на бременността,за да ме изчистят преди раждането,а дотогава казаха през месец  да провеждам по един курс със същото лекарство,за да не се пренесе инфекцията на бебето.Останах много изумена от това,но ......факт.Не знам как е при другите момичета ,които се лекуваха от гъбички,но на мен това ми казаха.С първата си бременност нямах гъбички ,но си спомням че и тогава ми правиха изследвания в началото и края .

Лек и спокоен ден , Hug

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Добро утро
Я и аз да се влкюча за изселванията...
Мисля, че Ларсен е права за гъбичките. И аз често срещах твърдения, че гъбичките трудно ще се изчистят до раждането - дори да се излекуват сега, няма гаранция, че няма пак да се появят, а ако се лекуват, това осначава солидни количества антибиотици. Така че хората са решили явно да ни ги спестяват до последно и да се изчистят гъбите точно преди раждането, за да не се зарази и бебчо.
Обяче положението с бактериите май трябва да е различно. На мен док ми каза, че са опасни за околоплодния мехур и респективно за износването на бебо. Така, че би трябвало да се направи контролно изследване , дали са се изчистили. Аз поне ще настоявам в четвъртък за такова.
Иначе и аз бях на Полижинакс,..... сега за резултати още е рано да кажа  Simple Smile

# 57
ДравеЙте КоремЧетаа Hug

За пола - и аз като Стайл не бързам да научавам пола , дори искам да го науча на финала ( живот и здраве )  Rolling Eyes

Като ви чета , май не сме малко с контракциите . Всички ли пием магнезий по повода ?
По колко пъти горе-долу имате тези стягания ?


За Коледата - оххх.. и аз  вече съм настрояна на вълната  Rolling Eyes Flutter..



Започнах да си правя подготвителна украса , която си спомних я правихме като деца Simple Smile Спомняте ли си я ? Лепят се лентички като кръгчета едно в друго Simple Smile
Става много сладко , особено като хартията е сребриста и златиста Simple Smile


hristina_k   - И при мен е така , но освен болки имам и силни стягания на цялото коремче Sad като вървя .. И то без да се уморявам .

# 58
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здравейте и от мен  bouquet

Мен също ме боли корема долу ниско някои път, но щом и при вас е така,може би е нормално.
От една седмица обаче забелязах, че имам бяло течение, как мислите опасно ли е за бебчо?Да тичам ли при доктора или да чакам до 12.12. тогава съм на преглед.

# 59
  • Мнения: 1 419
За Полижинакса, аз минах вече един курс  Peace Но не са ме проверявали след това - пак си ги има гъбите де (усещам ги  Embarassed). В петък смъ на ЖК и ще искам да ми пуснат пак преглед  newsm78

Контракции май не съм имала до сега (да чукна на дърво), но ме е болял ниско долу корема като ми се качваше матката. Сега вече ме боли само ако един от бебоците ме срита в няой нерв (обикновено дясното  Crazy)

С килограмите, към днешна дата съм +7  Mr. Green

Иначе съм си още с настинка и хрема - снощи не можех да дишам заради запушен нос. Надявам се да се излекувам скоро - за сега работя от вкъщи  Tired

Иве, линкчето, което си ми ми дала е много сладко  Hug

Аа, и да ви кажа - има ново списание, купих си преди малко първи брой - казва се "Кенгуру" Още не знам колко е добро, но има за антибиотиците, примерна гимнастика, и разни други неща

Общи условия

Активация на акаунт