Какви пюрета давате на бебоците ?

  • 2 445
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здрвеите.
   Скоро ще започвам захранване на бебешока и се чудя с какви  пюрета да започна- домашно приготвени или купешки. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 581
аз започнах с готови и след това с домашно приготвени и сега вече ги редувам
 

# 2
  • Мнения: 2 019
аз правех домашни

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз започнах с готови,а по-късно и домашно приготвени/но рядко/.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 219
Давах само домашни пюрета-и зеленчукови, и плодови, и месни.

# 5
  • Мнения: 1 043
Захраних го с домашно пюре  Peace

# 6
  • Мнения: 867
Захранен е с домашни пюрета-плодови, зеленчукови и местни, не съм му давала готови!

# 7
  • Мнения: 80
Аз захраних с купено пюре на Хип.  newsm10 Подкрепям и двете захранвания.

# 8
  • Мнения: 2 936
Аз захраних с купено пюре на Хип.  newsm10

 Peace и аз   

само няколко пъти съм правила домашно пюре...

# 9
  • Мнения: 5 103
Аз захраних с купено пюре на Хип.  newsm10

 Peace и аз   

само няколко пъти съм правила домашно пюре...
И аз  Peace

# 10
  • Мнения: 27 524
Зависи от възможностите и желанието ти - финансови възможности за закупуване на качествени готови пюрета, физически възможности за приготвяне на домашни (свободно време), желание пак за това и кое според теб е по-добре - купено готово, купени зеленчуци, нитрати (отстраняват се...), вяра в дадена фирма, недоверие за същото и т.н.

# 11
  • Мнения: 3 500
Купешки  Peace Peace Peace

# 12
  • Мнения: 1 448
Аз му давам домашни, но избора за ТВОЕТО дете е изцяло твой  Hug

# 13
  • Мнения: 619
Аз го захраних с купени,
после той отказа да ги яде,и продължих само на домашни.

# 14
  • Мнения: 361
Моята бебка така и не прояде купени пюрета (зеленчукови и месни) така, че й приготвям домашни всеки ден, което си е голям ангажимент. Плодови ядем купешки на Хип, Хаме и Семпер. Мисля, че от самото дете зависи, то ще ти покаже какво предпочита и ти съответно ще се съобразиш с това. Успех! Peace

# 15
  • Мнения: 3 092
Започнах с купени а после ще правя у дома. Peace

# 16
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз захранвах с купешки,но съм давала и домашни.

# 17
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
С купешки, защото първо не съм чак такава готвачка и второ, защото не мога да осигуря такова разнообразие, което предлага дадено пюре

# 18
  • Мнения: 5 362
Започнахме с домашни,а по-късно давах и готови.

# 19
  • Мнения: 4 362
Захраних с купешки на Ганчев,но след това ми ги отказа/взе да плюе/,пробвах с ХИП не ги хареса,сега е на Нестле ,като понякога си играя да приготвям пюре,но много рядко

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мисля, че първите пюрета е добре да са домашни, купени ще даваш след това колкото си искаш.

# 21
  • Мнения: 170
az predpo4itam doma6nite.ot gotovite kupuvam na HIPP a tezi na Gan4ev sa palen bokluk.Obarnete vnimanie na sastava im imat konservanti i tova E330 koeto e zabraneno tt Evropeiskia saiuz i e dokazano kancerogenno

аз предпочитам домашните.от готовите купувам на ХИПП а тези на Ганчев са пълен боклук.Обърнете внимание на състава им имат консерванти и това Е330 което е забранено от Европейскя съюз и е доказано канцерогенно

Моля, пишете на кирилица.
Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми.

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 09:55 от Vivi

# 22
  • Мнения: 344
Захраних с домашни пюрета. След това пробвах да дам готови, Елена не ги хареса и продължихме с домашните, докато тръгне на кухня.

# 23
  • Мнения: 231
Захраних с купени,но вече и давам домашни

# 24
  • Мнения: 4 621
Захраних с готови пюрета.

# 25
# 26
  • Мнения: 116
Започнах с купени, няколко пъти правих домашни. Вече сме на кухня и май тя най се услажда!

# 27
  • Мнения: 116
А пък добавката  Е330 е лимонена киселина и е антиоксидант, пречи на покафевеняването на изходните продукти! Не е забранена, напротив една от най-често срещаните.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 119
И аз захраних с купено пюре на Хип ,хареса ги .Понякога съм му правила и домашни .

# 29
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
az predpo4itam doma6nite.ot gotovite kupuvam na HIPP a tezi na Gan4ev sa palen bokluk.Obarnete vnimanie na sastava im imat konservanti i tova E330 koeto e zabraneno tt Evropeiskia saiuz i e dokazano kancerogenno
Моля, пиши на български!
И второ- как така прецени, че "tezi na Gan4ev sa palen bokluk" - хайде моля, без крайни мнения, които не са обосновани!

# 30
  • Мнения: 1 288
аз захраних и продължавам с купени пюрета. много по-удобно ми е така. а и считам, че е по-леко за стомахчето захранването с готови пюрета.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 488
Захраних с купешки и така продължавам.Не мисля че може да се направи домашно толкова разнообразно а и консистенцията е важна за захранването.

# 32
  • Мнения: 1 860
 Габриел до сега е бил само на готови пюрета и от няколко дни се опитвам да му дам и домашни. Еми, не става и това си е. Ако можеш да си позволяваш само -  готови давай смело, ако не - не прави моята грешка.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 688
Наща педиатърка каза да започна с купени,а мъника така и не одобри после мойте "гозби"
Сега вече като хапва всичко е по-лесно:)

# 34
  • Мнения: 6 461
Ох ,не знам точно какво мога да те посъветвам........... newsm78
Големия ми син не искаше купени пюрета .Отгледах го с домашно приготвени.
Малкия ми син пък отказваше домашните пюрета .На него купувах задължително.

# 35
  • Хасково
  • Мнения: 726
и при двамата започнах с купени- заради количеството най-вече. След заместване на цяло ядене сме само на домашни, защото знам какво слагам. Не че имам нещо против готовите, но факт е че петната от купешко зеленчуково трудно се изпират, а с домашното не е така....Сега купувам само месни пюрета, които не правя още в къщи като риба и заешко.

# 36
  • Мнения: 1 013
Моето бебе категорично отказва купешки. Имам възможност да купувам от по-скъпите, но гледайки я, че го яде като че ли е отрова ме е яд да давам пари и после да хвърлям. Скоро купих едно на Ганчев за проба-смес от зеленчуци-не е възможно да се докара такъв вкус от изброените продукти. Иначе по принцип съм ЗА българското, но в случая...
От друга страна пък аз имам от село плодове и зеленчуци, иначе може би щях да се замисля...

# 37
  • Мнения: 1 186
Аз приготвям пюретата на моята принцеса защото ги убожава Peace и може би един път в месеца да и дам готово

# 38
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Аз захраних с домашни и домашни плодови, но купешките , специално зеленчуковите, ги предпочиташе и минахме на тях.Сега вече слагам масло, сиренце и домашните стават вкусни и тя ги хапва, но в началото не искаше.Освен това предвид малкото количество което детето яде, не можех да й осигуря такова разнообразие, напр. пюре с чушка, зелен фасул, карфиол и картоф да кажем, нужни са по едно парченце от тези продукти за да стане, а останалата част все не намирах как да я употребя за нас и все изхвърлях.Затова започнах да купувам, сега от време на време и аз й правя, когато има някой зеленчук.Мисля си че зеленчуците и плодовете по пазара едва ли са по качествени от купешките пюренца, знам ли с какво ги поливат и пръскат по парниците.Оххх...както си решиш, но подкрепям и двата варианта.Всичко си зависи от теб, както решиш.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 230
Правя домашни зеленчукови пюрета. За сега само морков и картоф, днес ще правя тиква. Замразявам във форми за лед. После си вадя от пликовете и размразявам. Понякога слагам повече моркови, друг път повече картоф.

# 40
  • Мнения: 422
Аз захраних с купено пюре на Хип.  newsm10
4етох в някоя от книжките , 4е се препоръ4ва с оглед на това 4е купените са много по-фино пасирани, да се по4не с тях и 4ак по-късно да се мине на домашна храна.
А и съм на мнение, 4е вместо да се въртя за 5 лъжици пюре половин ден край пе4ката, по-добре да изляза с детето навън.Като по4не да яде по-големи коли4ества и от вси4ко, ще готвя. Simple Smile

# 41
Ние яде ме само домашни пюрета.Купешките не ги харесваме.Опитвам се да ги правя разнообразни и гледам да слагам по 5 зеленчука в пюре.

# 42
  • Мнения: 1 645
Започнах с купешки на Хипп,но нито един модел не му харесваше Sick
Започнах аз да му готвя,от време на време купувах от пюретата на Семпер - единствено тях харесваше,но 2 - 3 модела само.

# 43
  • Мнения: 8 917
Започнах с купени и продължих с домашно приготвени Peace

# 44
  • Мнения: 303
Вероятно повечето от вас са започнали с плодови пюрета? А какво мислите за тази схема - първо зеленчукови пюрета, следват плодовите пюрета и сокчетата и почтипо същото време кашите...?

# 45
  • София
  • Мнения: 1 457
Започнах с купени и продължих с домашно приготвени Peace
И аз така процедирах  Peace

# 46
  • Мнения: 37
Здравейте мами!
Интересуваме какви пюрета предпочитате да давате на бебчетата си. Имам предвид дали са готови "купешки" от магазина, домашно приготвени или от "Млечна кухня"? Кой вариант избирате? Мислите ли, че готовите консервирани пюрета са не достатъчно пълноценни и хранителни за Вашите деца? 

# 47
  • Мнения: 5 362
По-добре пусни темата в някой от двата форума за захранване.Може и с анкетка Wink
Аз давах най-напред домашни,а по-късно и готови.

# 48
  • Мнения: 6 461
На голямото ми дете приготвях домашни пюрета ,защото отказваше да яде купените,а малкото ми дете хапва само купешки ,понеже не харесва домашно приготвените.От скоро започна да яде домашни супички и яхнии.
На кухня не съм ги записвала.Предлагала съм им храна от детска кухня,но децата ми са  я отказвали.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Започнахме с "купешки" като от време на време правех и аз зеленчукови.Вече сме на кухня и домашни зеленчукови/от време на време и купени/.

# 50
  • Мнения: 2 197
Моята дъщеря отказа категорично домашно приготвени пюрета и я захраних с купешки. Не мисля, че те са по-непълноценни от приготвените в къщи като гледам какви плодове и зеленчуци се предлагат на пазара. Тя примерно още докато пиеше сокове (т.е. в началото на захранването) веднъж ми отказа сока от морков. Тогава го опитах и той лютеше, ама истински лютеше. Не знам къде ги гледат тези моркови и какви торове им слагат, но този случай ме накара да мина на готови сокове.  Поне в тях, а и в готовите пюрета вкуса е на това, което пише на кутията.

# 51
  • Мнения: 1 666
Захраних го с "купешки" пюрета. Когато стана достатъчно голям, запонахме да вземаме храна и от детска кухня. Сега за събота и неделя му готвя "домашно".

# 52
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Давах на АМ-АМ, после отказа да ги яде. Пробвах с домашни пюрета , с други марки, но уви Naughty Явно й бяха омръзнали. Добре, че този период отмина и сега пак сме на АМ-АМ.

# 53
  • Мнения: 4 915
Предимно домашни пюрета и каши. Купешки - само в случаи, когато сме пътували някъде.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Всякакви - и домашни и купешки, а от другата седмица сме на кухня.

# 55
  • Мнения: 3 500
Захраних с домашно картофено пюре, т.к. картофчетата бяха от градината /а не от пазара/.Оттам нататък съм давала само купешки - предимно Хип.

# 56
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
От търговската мрежа Peace!Като марки редувам Хип,Гербер и Сънвал!

Последна редакция: сб, 09 дек 2006, 20:01 от siska79

# 57
  • Мнения: 2 381
Предимно домашни пюрета давам, като от време на време взимам готови-но само плодови.

# 58
  • Мнения: 1 382
В началото давах Хипп, но след като опита всичко почнах и домашни и всякакви други марки  Peace

# 59
  • Мнения: 592
Захраних го с "купешки" пюрета. Когато стана достатъчно голям, запонахме да вземаме храна и от детска кухня. Сега за събота и неделя му готвя "домашно".
И АЗ ТАКА

# 60
  • Мнения: 1 448
Зеленчукови и месни давам домашни, а плодовите - купешки  Hug

# 61
  • Мнения: 281
Докато стана на 8 месеца го храних с купешки пюрета (най-бях доволна от пюретата на "Ганчев") , след това 2 месеца му готвих вкъщи, после го записах на кухня. Бебо нямаше определени предпочитания, от всичко си хапваше порядъчно  Laughing

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 241
До 9.5 месеца, когато тръгна на кухня, давах на малкия основно домашно приготвени пюрета. При захранването /4 - 6 месец/ предлагах предимно купешки /Ганчев, Хип, Нестле/.
Мисля, че купешките пюрета са много добре балансирани и достатъчно хранителни.  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 4 362
Започнахме с "купешки" и продължавам да давам от тях,проблема е вече ,че не ги иска  Confused

# 64
  • Мнения: 1 170
Правя му домашни само ако имам зеленчуци от градината на баба Mr. Green. Иначе- купешки Хип- чета Peace

Общи условия

Активация на акаунт