Децата в яслите постоянно кашлят... Помощ!

  • 4 129
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407
zuzina, не приемай лично нещата Peace Права е жената да се ядосва. Той прооблемът е комплексен, не е вината само в сестрите, щото както каза ти, ако ти го доведат пак с бележка, щеш- не щеш го приемаш. И не всички педиатри твърдят, че детето е здраво с кашлица и хрема....А дали има или няма Т изобщо не е определящо по отношение на това дали заразява другите. Сега ще скочите, че то преди да се разболее е било заразно. Да, ама що трябва да продължава д а кашля в лицата на другите?!
КАкто и да е, и на мен ми писна да пиша едно и също; дано някога се намери решение на проблема- изолатор за болните деца или нещо подобно!

# 16
  • Мнения: 3 537
Ми това е реалността! Защо обсъждаме непрекъснато едно и също newsm78
Peace

# 17
  • Мнения: 745
Навсякъде е така - какво да се лъжем. И в яслите и в градините и в училищата - навсякъде посещавам деца, които са я хремави, я кашлят.

# 18
  • Мнения: 3 271
А на теб ти пожелавам успех в търсенето на идеалната градина, в която всички деца, кихнали повече от 3 пъти, биват връчвани на родителите за домашен стационар.

И родителите щастливи и доволни си взимат пореднит болничен и си остават у дома с детето. Пък след 5-тия за 2 месеца вече нямат нужда от детската градина, защото си остават у дома за постоянно  Whistling

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
А на теб ти пожелавам успех в търсенето на идеалната градина, в която всички деца, кихнали повече от 3 пъти, биват връчвани на родителите за домашен стационар.

И родителите щастливи и доволни си взимат пореднит болничен и си остават у дома с детето. Пък след 5-тия за 2 месеца вече нямат нужда от детската градина, защото си остават у дома за постоянно  Whistling


Нито колегите ми,нито шефът ми изгарят от ентусиазъм,когато трябва да изляза в болничен,че детето ми кашляло.
И аз какво да правя-мобилизирам баби и цялата рода и махала за да останат една седмиця у дома.Тръгват на градина и след няколко дни пак започват да кашлят...
Не се съмнявам в компетенността и загрижеността на персонала   Hug,но това са деца и те си боледуват.И когато си стояха у дома пак боледуваха,не мисля ,че яслата и градината са проблемът. Peace

# 20
  • Мнения: 5 468
Не можеш да пикаеш срещу вятъра... Или спираш детето си от яслата или трябва да се примириш да бъде там с болни деца. .. и да се надяваш, точно него да не го хване този вирус, от който е болно еди кое си дете...
За съжаление е така. Както виждаш, на майките им се струва смехотворно, да оставиш детето си в къщи, защото кашля и е със сополи Thinking, какво друго можеш да направиш? Нищо.
Освен да се надяваме, че някой ден.......... дрън-дрън... не ми се пишат даже гласове в пустиня.

# 21
  • Мнения: 834
Айде пак blahblah Умора нЕмате, еййй smile3555

# 22
  • Мнения: 1 455
Хайде пак. Laughing Елдора в конкретния случай който описваш,виновна е майката,ама нали най лесно е да се нахвърляме върху персонала или пак ще си чешеме езиците.

# 23
  • Oslo
  • Мнения: 659
И да припомня - ние също сме хора и се заразяваме от вашите болни деца. Също имаме и свои деца, на които носим всички тези болести, така че е естествено да сме заинтересовани да няма болни деца. Спора е безмислен и отегчителен вече - аз не мога да преценя за 2 минути при приемането кои точно в какво състояние е, особено когато се струпат по4-5 дечица едновременно. Кой е болен и кой не се вижда към 11 часа, когато минава действието на капките и сиропите дадени сутринта от родителите. Да не говоря и за тези случаи, в които от дупетата на деца са изпадали в гърнето свещички за температура! Докато стане това обаче, детето вече е било часове контактно с другите и колелото се завърта. Има и други случаи - издавам дете с температура, а на другия ден пак го водят с мнение от лекар, че е здраво! Каквото и да си говорим, има безотговорни хора от всички страни - родители, персонал и лекари и така ще бъде винаги. Аз правя това, което считам , че е в горната граница на моите правомощия, но да ви кажа - заболеваемостта в групата въобще не намалява.

# 24
  • Мнения: 5 577
Сина ми ходи кашлящ на ясла, не го спирам за това.

# 25
  • Мнения: 397
И аз съм на същото положение  Cry Цял месец си беше в къщи - чаках да оздравее напълно и какво - 3 дена на ясла и пак болна. Всичко от начало. Иначе си плащам пълна такса, защото взимам храна от там, когато е болна  Money Вече съм станала главен инвеститор на аптеките  Money И половин лекар. От септември до сега изкара сто вида вируси  Cry. Не са виновни нито лелите, нито лекарите. Вината е в родителите. Може би трябва да се въведат строги мерки - ако майка заведе болно дете - да я глобяват или наказват с нещо. Така може би ще спре безотговорността. Явно българина само по този начин се оправя. Аз лично не смея да тръгна на работа, защото някакси не върви да съм в болничен 3 седмици в месеца  #Crazy
Иска ми се да се включи някоя чужбинска майка и да сподели дали навън също е така!

# 26
  • Мнения: 242
Офффф.....съвсем скоро имаше тема по този въпрос, и то доста дългичка.
Не може ли просто авторката да пише в нея?
Едно и също е.

# 27
  • Мнения: 3 271
da_bo, може би не си усетила сарказмът в думите ми  Peace

За съжаление е така. Както виждаш, на майките им се струва смехотворно, да оставиш детето си в къщи, защото кашля и е със сополи Thinking, какво друго можеш да направиш? Нищо.

Ами вече повечето от нас се изказаха по 3-4-5 пъти в предишни теми, че не всеки сопол и кашлица са прична да оставиш детето у дома. Затова сега се рагира така   Crazy

# 28
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Айдеееее, старата песен на нов глас!

Като дойде септември месец, та чак до късна пролет през ден някой пуска такава тема! Напълно съм съгласна с Тинкербел и Милена!

Никой няма да ми даде болничен затова, че детето ми е с хрема и кашля! Както и на вас няма да ви дадът болничен ако вие сте с хрема и кашлица! Това е положението! Ако не ви харесва спирате детето от ДЗ и си го гледате в къщи!

zuzina не се впрягай напълно си права!

# 29
  • Oslo
  • Мнения: 659
Тази тема е лишена от всякакъв смисъл! Направо ме е срам, че пиша в нея, но......

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 23:30 от zuzina

Общи условия

Активация на акаунт