Дядо Коледа Vs Дядо Мраз

  • 1 457
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 239
Държа да ви напомня, че Дядо Мраз или Коледа няма. Такъв дядо има точно толкова, колкото има верни мъже.

Престанете да лъжете децата - никой не иска нация от балъци.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ха. Дяда Мраз rulz!  newsm18

# 17
  • Мнения: 5 228
И с двамата се разбираме добре, носят ми подаръци.

# 18
  • Мнения: 2 229
Ам...каква е точно разликата мажду двамата?? newsm78

Иначе дядо Коледа разбира се, дядо Мраз кой го измисли, винаги ме е дразнел.  #Cussing out ( въпреки че не знам разликата точно Joy)

# 19
  • Мнения: 11 314
Пък някои си имат дядо Коледа, свети Николай и Христовото дете (да не забравяме, че все пак се празнува Рождество Христово)  smile3534

# 20
  • Мнения: 1 181
Дядо Мраз - той ми е носил подаръците, него познавам.

# 21
  • Мнения: 2 407
И двата.

# 22
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
И двата са ми много любими.  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 629
Ох, и двамата не ги познавам, обаче веднъж сънувах Господ. ooooh! Сложи ръка на рамото ми и каза: Ще ти помогна. Ти си мой човек. После спечелих петица от тотото.
Нищо против и двамата, ако ще подаряват нещо - да заповядат.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 244
Дядо Мраз е комунистическия вариант на дядо Коледа.

Първият носи подаръци на Нова година (щото комунистите Коледа не признават)
а вторият - съотв. на Коледа.

Иначе Santa Claus идва от Nicolaus, който ние празнуваме на 6-и декември като св. Никола. Той е дядо Коледа.

# 25
  • Мнения: 2 768
Дед Мороз? А Снегурочка где?  newsm78

# 26
  • Мнения: 4 555
Ако ще подражаваме на западните обичаи поне да го кръстим Свети Николай (Santa Klaus). Не съм чувала за Granfa Christmas.
Дядо Коледа не е резултат от някакво подражаване на западната култура, просто това си е част от българския фолклор. Затова той не е аналог на Santa Claus, нито има нужда да се казва св. Николай, нито да се копират немските обичаи, свързани с Никулден.

Преди комунистите да решат да изкопират руския Дед Мороз и да забранят Коледата, на този празник подаръци на българските деца е носил Дядо Коледа.
Даже разказ за него имаше от някакъв български класик от рода на Елин Пелин, но не съм сигурна, че беше точно той. Учи се в началното училище въпросния разказ.

# 27
  • Мнения: 1 043
Дядо Мраз ми харесва повече,защото тогава бях малка и той ми носеше много подаръци Laughing А сега дядо Коледа рядко се сеща и за мен Sad

# 28
  • Мнения: 7 474
Дядо Мраз   santa2 santa2 santa2

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз Дядо Мраз го забравих вече......

Общи условия

Активация на акаунт