Мами в Италия - Част 31

  • 12 360
  • 242
  •   1
Отговори
# 30
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Тази вечер ще сме на паста с броколи, много я обичам  Crazy Добавям си и пеперончино Peace  Нещо въобще не ми се готви напоследък, което значи че все по-често се яде бърза паста  Laughing

ние ще ядем крилца с мед и горчица и
пюре от картофи.
искам да добавя и сусам, но не ми е много ясно как да стане, затова ще се въздържа.
за десерт имаме плодова салата.

купих си нова кошница за плодове, която смърди ужасно на ново дърво от тия химикали, с които явно ги мажат. няма проветряване вече 2ри ден.

лени, ако не си ми много сърдита, Ще пуснеШ ли рецептата? Много изглежда изкусителна Blush

не, не съм ти много сърдита.

ето рецептата тук: ( аз я променям, защото мъжа ми не яде люто, т.е моите неща са без много чесън и без никакво люто).


вариант 1

Китайски пилешки крилца

12 пилешки крилца
3 склидки чесън
3-4 см джиджифил
сок от 1 лимон
3 с л соев сос
3 с л мед
1/2 ч л люспи червен пипер
лимон

. Отрязват се краищата на крилцата и се изхвърлят (могат да бъдат използвани за пилешки бульон).
. Чесънът се пресова, джинджифилът се бели и се настъргва.
. Всички продуките за марината се размесват в купа.
. Крилцата се поливат с маринатата.
. Мариноват се за една нощ в хладилника.
. На другия ден фурната се загрява до 220 С.
. Крилцата се нарежват в тава за печене в един ред.
. Поливат се с няколко лъжици марината.
. Пекат се 25-30 минути, като отвреме на време се поливат с маринатата.
. Сервират се с няколко резена лимон.

вариант 2 ( който правя в момента и то без соса):

Пилешки бутчета с мед и горчица

2 кг пилешки бутчета
375 мл марината с мед и люта чушка

Сос със сметана и горчица

300 г сметана
250 г дижонска горчица
125 мл марината с мед и люта чушка


Марината с мед и люта чушка

50 мл червено вино
125 г мед
1/4 ч л млян лют пипер
1 ч л горчица

За маринатата

. Всички продукти се разбъркват добре.


. Бутчетата се измиват и се подсушават (аз използва само долните бутчета не цели).
. Поставят се в неметална купа и се заливат с маринатата.
. Месото трябва да бъде покрито равномерно.
. Оставят се да се мариноват 30 минути на стайна температура или за повече време в хладилника.
. Огнеупорна тава се застила с алуминиево фолио.
. Нареждат се пилешките бутчета и се захлупват.
. Пекат се в предварително загрята фурна на 230 С около 20 минути.
. Отхлупват се и се обръщат и се намазват с маринатата.
. Пекат се отхлупени още 20 минути или до готовност, като периодично се намазват с маринатата.

Сос

. В огнеупорна купа се смесват сметаната, горчицата и маринатата.
. Нагрява се и се довежда до кипване (не се кипва!) и се отстранява от огъня.
. Сервират се заедно с бутчета, салата и т.н


мерси, Ще я пробвам през уикенда. 2 въпроса имам... Какво е джинджифил?
 и какво става на вкус накрая, агро дол4е ли, Що ли? Thinking

# 31
  • Мнения: 6 167
да, става леко сладко

джинджифил е zenzero , или ginger.

ето това:



продават го и в кутийки и така.

може и без  Wink
аз не харесвам изгъзици.
ако имам - слагам, ако не - няма кво да му се старая толкоз

# 32
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
да, става леко сладко

джинджифил е zenzero , или ginger.

ето това:



продават го и в кутийки и така.

може и без  Wink
аз не харесвам изгъзици.
ако имам - слагам, ако не - няма кво да му се старая толкоз

ок, знам го 4удесно, аз го имам на прах, 4есто го използвам... или по_скоро използвах, докато готвех  Confused Rolling Eyes
Някой неЩА и за мен са изгъзици, миналата година праих тука неЩо уж много изискано, та с кокосово мляко, та с фъстъци и пр.... е, верно, на гостите им беШе много сладко, ама аз  Sick
оба4е правих едно много вкусно месце с такива изто4ни подправки... ама рецепта утре, 4е не ц помня хи4.

# 33
  • Мнения: 3 388
Айде пак на кулинария отива работата  Wink
Аз бъбрих по телефона с една моя дружка, с която скоро ще се видим  Heart Eyes
Аз много обичам подправки и пикантно! Мъжо обаче не яде много люто, нали ги знаете италианците с техните деликатни стомаси  ooooh!

Аз се изправям понякога, защото много се харесвам с права коса. Кой каквото си няма, нали знаете  Crazy  Ако си гооврим за мъжко мнение, най/много ме харесват  тъмна и рошава  Flutter Blush

# 34
  • Мнения: 6 167
ето , готово е:
мотивиращ уикенд-поздрав за феиам:
сложих и сусам, но ако трябва да съм истинска готвачка сусамът първо се пече в сгорещен тиган.
ама.... няма нужда, никой няма да разбере Wink

# 35
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Абе, вие съвсе го обърнахте тука на готварство  bowuu  chef  #Crazy newsm78
добре, че вечерях Thinking Blush
Ани, идеята за парцаления косм е много яка Joy hahaha Crazy ще вземе да ми хареса обаче и после няма изправяне  Thinking Joy
А по въпроса за косата...е мойта е точно такава...чуплива...и хипер ме дразни, #Crazy Shocked Rolling Eyes защото си застава както си иска #Crazy #2gunfire #Cussing out...и никога, ама никога не както аз искам...особено ако не я изсуша със сешоар направо е ужас...на мен примерно адски ми харесва като си изправя с пресата...става ми една гладичка, мекичка и лъскава...и не стърчи... Flutter Whistling
иначе моя цвят е един странен...нещо средно между пепеляво русо и пепеляво кафяво...и едиственото нещо което му правя са кичури...руси ъф корс Naughty Crossing Arms трабва да имам снимка някъде май... Thinking

# 36
  • Мнения: 2 379
Ами, Деске, пусни една твоя снимка, моля smile3509 Аз никога не съм те виждала.
Уж сестра ти щеше да те показва... Каза ми, че те има на снимките от лятната ваканция на сем. Дирокови и аз мислех, че съм те разпознала, пък то било някаква братовчедка Crazy

# 37
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Ами аз съм малко аборигенче, Ани, и май съм единствената, дето не знае как се поства снимка.... Embarassed Embarassed #Crazy Rolling Eyes, иначе ще пусна няма проблем.. Hug Peace имам една...не е много от скоро ама съм си аз де..в смисъл актуална е.. Blush Embarassed Rolling Eyes
Демек, ще ме светнеш ли...
всъщност ще се пробвам първо сама..пък после ела ме спасявай... Blush Mr. Green Rolling Eyes Embarassed

# 38
  • Мнения: 2 379
Виж тук. Wink

Ако нямаш къде да си качиш снимките, тогава пробвай на този сайт.
Ако ще публикуваш с него, тогава директно копираш във форума това, което ти се появява на втори ред и не се занимаваш с никакви тагове.

# 39
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Ама ти си ми златна направо... Hug а аз съм хипер досаdna..
хайде още един опит.... Whistling така май щ е излезе линк към албумчето, където са ми снимките...оффф ще трябва да се поупражнявам май...нищо де  Blush

http://community.webshots.com/album/384898120QuuydI

# 40
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Хайде лека нощ и сладки сънища от мен... Blush Hug Hug Hug и дано не съм уплашила някой с тия снимки... Blush

# 41
  • Мнения: 3 388
Добро утро на цялата италианска групичка!



# 42
  • Мнения: 3 388
Ай, ай, ай, Десинке! Ама ти си била голяма сладурка  Crazy Точно сега отворих снимките.
Мисля, че италианските младежи няма да те оставят дълго сама, да знаеш  Flutter

# 43
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ето , готово е:
мотивиращ уикенд-поздрав за феиам:
сложих и сусам, но ако трябва да съм истинска готвачка сусамът първо се пече в сгорещен тиган.
ама.... няма нужда, никой няма да разбере Wink



Мале, добре 4е се бях отка4ила ве4е сноЩи, ина4е Щях да ги сънувам тия крилца/бут4ета.  #Crazy

# 44
  • Мнения: 5 475
Добро утро! Hug
грабвам от кафенцето на Соня и изчезвам! Wink  bouquet

Все още нямам АДСЛ...просто някакъв абсурд се получава..нали в началото,когато бяхме поискали трасферименто на линията в новия апартамент бяха объркали номера и ни бяха сложили такъв,който не е от нашата зона и не е на Телеком...след месец и половина ежедневно звънене на 187,накрая се усетиха ,че са сгрешили- смениха номера и след 10 работни дни сложиха телефона...сега с АДСЛ-а се получава същия абсурд....опитват се да го активират на грешния номер и искането се отхвърля...след почти 20 дневно оплакване...най-накрая се усетиха,че номера е грешен и сега пак чакаме заветните 10 работни дни...дано! Praynig Peace

 ooooh! Като ми дойде нета ще ви разказвам надълго какво значи да се местиш в нов апартамент тук...по голяма бъркотия и неуредици никъде по света не съм виждала Crazy...
  На понтено декември най-после ще идем до Мадрид (отмененото ни пътуване за годишнината) Wink
Лек ден на всички !  bouquet

  

Общи условия

Активация на акаунт