Коледното дръвче...?

  • 2 327
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 381
истинско, от вчера краси дома ни  Flutter

# 31
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
С мъж ми сме решили тази година евентуално да си оправим дворчето. Имаме два кипариса, които никак не ни харесват и се чудим дали да не си посадим една истинска елхичка и брезичка на тяхно място. Така на Коледа ще имаме две елхи, изкуствена и истинска  Mr. Green

# 32
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105

аз си имам естетически принципи, на които не бих изневерила просто- ако ще ще е малка елхичка, може и просто украсени клонки във ваза да са, но изкуствени елха, цветя и т.н. никога няма да влязат в моя дом, това е положението.   Simple Smile
Разбирам ти принципите, и моите са такива.

И аз съм така.

Гледам да купя малко дръвче в саксия, обаче миналата година въпреки саксията загина... Дано тази година да оживее.

# 33
  • Мнения: 486
Щом сме тръгнали да си споделяме естетическите принципи - елхите било то изкуствени или естествени не се вписват май нито в естетическите, нито пък в моралните или екологическите ми принципи. Обаче като дойде средата на декември си затварям очите и сглобявам изкуственото дръвче - според мен то е най-добрият компромис между вижданията ми за околната среда, морала и естетиката.

За тези които предпочитат естествените - интересно ми е купувате ли органични елхи?

# 34
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 674
Ние ще сложим елхата сигурно след 10-ти декември, тъй като тук още не съм видяла да продават. Тази година съм предвидила украсата да бъде в зелено-сребристо-златисти тонове.
Естествено дръвче ще бъде, от сорта Нордман (много ги харесвам).
На Коледа забравям екологичните си стремежи.

# 35
  • Мнения: 461
За тези които предпочитат естествените - интересно ми е купувате ли органични елхи?

Има ли и други newsm78 за генманипулирани елхи не бях чувала
Аз от природолюбиви подбеди преди 2 години купих елхичка в саксийка Laughing Присадих я на пролет в голяяяяяяяяяяма кофа и дори и втора Коледа изкара, ама приличаше вече на зомби. Така че се отказах да ги моря бавно и мъчително и тая година ще си взема готова убита Twisted Evil

# 36
  • Мнения: 486
И аз не знам дали има генетично манипулирани елхи, но поне в САЩ не-органичните елхи (как звучи, а), буквално са напоявани с пестициди => може да има остатъци от пестициди по дръвчето.

# 37
  • Мнения: 7 091
И аз като MrsG да си призная, обаче точно обратното.
На мен ми е ужасно тъжно за дръвчетата и направо сърцето ме заболяваше и с глас съм ревала баща ми като слагаше отдолу кръстачката на дръвчето. Много съм щастлива откакто имаме изкуствена елха! Не заради чистенето, а точно заради това, че не се сече и изхвърля едно дръвче точно от суета ( с моите глупости, дори имам написана деска приказка за една елхичка по този повод  Embarassed).
Бях много против изкуствените цветя, докато не видях как в Холандия унищожават останалите лалета ( които хич не приличаха на увехнали, но бяха непродадени). Не мога да ви опиша ужаса който изпитах, беше толкова грозно, толкова ужасно, все едно цветята плачеха. Не бих го гледала това никога отново едно на ръка, но и от тогава не купувам истински цветя или ако купувам е много много рядко.
А пък да не говорим колко съм благодарна за качествените имитации на палта, чанти и обувки  Laughing

# 38
  • Мнения: 3 932
В нашта кооперация естествените дръвчета са забранени, така че нямам колебания по този въпрос...ако можех да избирам бих се спряла на естествена елха.

# 39
  • Мнения: 8 163
Много ми е трудно да си избера отговор. Истината е, че за да си спестя търчането и грижите (ще си имам достатъчно около бебето), тази година за пръв път дръвчето ни ще е изкуствено. Взех едно мъничко, симпатично дръвче от Hallmark, ситни топчици от Ikea, и айде.

Иначе съм върл привърженик на истинските елхички.

# 40
  • Мнения: 2 255
Изкуствена.Мъдри се вече в хола,нагиздена,даже свети:)
 

# 41
  • Мнения: 6 167

Лени, Лени, бива ли така- какъв топъл шоколад, кви пет лева?  Crazy
В кой филм го видя това?  Wink


хех, ами това точно не съм го виждала по филмите.
но може и да е изключение  Peace

# 42
  • Мнения: 295
Голяма естествена елха. Украсяваме я на 24 декември и почти винаги стои до края на януари. Трябва да я има тръпката с ходенето и избирането на елхата, с това как да я докараме до нас, да я поставим в стойката. Само за естествените сме в къщи.

# 43
  • Мнения: 3 880
...Трябва да я има тръпката с ходенето и избирането на елхата, с това как да я докараме до нас, да я поставим в стойката.
 
Даа, zакарването до вкъЩи е една от най_големите тръпки Joy
Всяка година първо иzбираме елхата и чак след после zапочваме да се суетим как точно Ще я натъпчем в колата ooooh! Wink

# 44
  • Мнения: 1 363
Голяма естествена елха. Украсяваме я на 24 декември и почти винаги стои до края на януари. Трябва да я има тръпката с ходенето и избирането на елхата, с това как да я докараме до нас, да я поставим в стойката. Само за естествените сме в къщи.
При нас има суеверие, че коледните декорации ако не се свалят до 6 Яндуари, трябва да седят до Великден, иначе носи лош късмет на дома.

Общи условия

Активация на акаунт