Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора
Знаете ли какви са поверията за днешния Андреевден, чух че днес каквото се даде ще се дава пак другата година и то недрява или нещо такова, или че днес пари не се дават защото другата година все ще си даваме на някого
Цитирай

Това което казваш за даването е на Игнажден,а не днес.От днес денят ръсте с едно зрънце.От днес започва зимата.
Цитирай

софия

трябва да се сготви боб, леща или грах
Цитирай

Wonderland

Хм,това не го бях чувала Thinking,не смятам да го спазвам обаче,че гостите ми няма да останат особенно доволни ако им сервирам бобец Very Happy.
Цитирай

София

От днес денят ръсте с едно зрънце.От днес започва зимата.

Силно се съмнявам newsm78, при положение, че денят намалява до 22 декември, който е най-късият ден в годината за Северното полукълбо.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

само знам, че се хапва царевица.
Цитирай

Знаете ли какви са поверията за днешния Андреевден, чух че днес каквото се даде ще се дава пак другата година и то недрява или нещо такова, или че днес пари не се дават защото другата година все ще си даваме на някого

hahahaТочно днес платих наема.
И аз знам за нарастването на деня (да си призная,чух го днес по ТВ).
Цитирай

София

Тъкмо почвах да готвя грах, когато попаднах на това
голямо съвпадение  Laughing
Цитирай

Някъде на път....

Хм,това не го бях чувала Thinking,не смятам да го спазвам обаче,че гостите ми няма да останат особенно доволни ако им сервирам бобец Very Happy.
Зависи от гоститв все пак - някои може и да са!
Честит имен ден, Андреа! Да си здрава и щастлива!   bouquet
Цитирай

Варна

Силно се съмнявам newsm78, при положение, че денят намалява до 22 декември, който е най-късият ден в годината за Северното полукълбо.

Да, и аз го чух това, че уж започвал да расте денят, не ми е ясно кой го е измислил - наистина ли е възможно да не се е знаело навремето, че до 22 декември денят намалява newsm78
Цитирай

Бургас

Наистина се е вярвало, че от днес денят започва да расте с едно царевично зърно, затова се яде царевица.
И аз не знам от къде идва такова галямо разминаване. Преминаването от стар към нов стил обяснава нещата донякъде, но не напълно. Все пак при “новия” стил се “губят” 14 дни, а в случая става дума за 22     newsm78
Цитирай

Все на втория етаж

М, да. И аз си хапнах доволно. Mr. Green
Цитирай

София

Чак сега видях темата и не успях да си хапна ни царевица, ни бобец и грах. Последните хич не ги долюбвам  Mr. Green
Цитирай

Ха-съвпадение Hug-вчера готвих бобче.. Laughing
Цитирай

София

М, да. И аз си хапнах доволно. Mr. Green
А пуканките - броят ли се??? newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора