ще ми правят биопсия , много ми е притеснено

  • 17 429
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 521
На мен не са ми правили копоскопия,след цитонамазката -биопсия, за конизация ,това което ми каза док. и четох е че се прави с обща упоика и престой в болницата 3-4 дена. Как е правена конизацията при вас и какви точно изследваня сте правили?
Решение за конизация се прави след биопсия. Разбрах, че колпоскопията не се признава много от онколозите гинеколози.
По принцип на 3-я ден може да те изписват, ако няма усложнения. Болничните са до 30 дни след болничния престой, после ако се налага още ти дава GP-то, затова си снимаш болничния преди да го предадеш.
Изследванията са стандартни като за операция с пълна анестезия - всичко се прави на място в болницата - пълна кръвна картина, електрокардиограма, измерва се дишането и рентген на бял дроб.
Упойката е много приятна! Заспиваш още на първата капка фентанил. Мммм ... даже като се събуждах и усетих болката ми се прииска пак да ме упоят. Но каквото и да ви пиша знам че ще се притеснявате!
Поне един съвет - страхувайте се, но не от самата операция, а от болките през първите 24 часа след операцията. Мен много ме боля, ама наистина много (за пример - с такива болки раждах и то само 4 часа)! Дано ти да си от тези които не ги боли много.
Друг неприятен елемент е тампонадата и катетъра - ако си без късмет като мен! Някои минават и беа катетър.
Успех и здраве от мен!

# 76
  • София
  • Мнения: 84
alpha_beta  благодаря ти много за отговора,наистина ми помогна,а за болката раждах секцио и да се надявам че няма да боли повече от тогава ,а може ли да кажеш в коя болница са ти я правили? Hug

# 77
  • София
  • Мнения: 2 521
а може ли да кажеш в коя болница са ти я правили? Hug

gushi, "резнаха"  Wink ме в онкологията в София в кв.Младост.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 133
На мен не са ми правили копоскопия,след цитонамазката -биопсия, за конизация ,това което ми каза док. и четох е че се прави с обща упоика и престой в болницата 3-4 дена. Как е правена конизацията при вас и какви точно изследваня сте правили?
.
Поне един съвет - страхувайте се, но не от самата операция, а от болките през първите 24 часа след операцията. Мен много ме боля, ама наистина много (за пример - с такива болки раждах и то само 4 часа)! Дано ти да си от тези които не ги боли много.
Друг неприятен елемент е тампонадата и катетъра - ако си без късмет като мен! Някои минават и беа катетър.
Успех и здраве от мен!

Болките не са задължителни. Един час след конизацията обикалях цялото отделение сякаш нищо не е било. Изписаха ме на следващия ден по мое желание след като ми махнаха тампонадата.

# 79
  • Мнения: 104
Момичета, дойде моят час- утре ще ми правят конизацията в онкологията в София. Доц. Чакалова. Страх ме е Cry

# 80
  • София
  • Мнения: 2 381
Момичета, дойде моят час- утре ще ми правят конизацията в онкологията в София. Доц. Чакалова. Страх ме е Cry
Стискам ти палци, не се страхувай. Praynig Пиши после как си. Peace

# 81
Момичета за колко време излиза резултата от биопсията,че утре ще ми правят абразио и биопсия? newsm78

# 82
Ако абразиото в Шейново - резултата става готов 10-12 работни дни след манипулацията.
Поискай телефон преди да си тръгнеш, за да проверяваш дали е готов без да се разхождаш до там.


# 83
# 84
  • София
  • Мнения: 2 521
Деси, какво значат тези точки тук и в другата тема ПАП3Б?

# 85
  • Мнения: 22 887
 Laughing Включих се в темите,за да ги следя.

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 12:04 от ДесиХ2

# 86
  • Мнения: 104
Момичета, дойде моят час- утре ще ми правят конизацията в онкологията в София. Доц. Чакалова. Страх ме е Cry
Стискам ти палци, не се страхувай. Praynig Пиши после как си. Peace

Вече съм добре  Simple Smile Мина почти безболезнено. Остава само някакви конци да ми махнат тези дни.

# 87
  • София
  • Мнения: 84
pav69 много се радвам че всичко мина при теб,почивай сега а после ако можеш да опишеш подробно какво ти правиха  bouquet

# 88
  • София
  • Мнения: 2 521
Pav69, поздравявам те и ти желая успех!
И на мен ми е интересно да разкажеш! Мен много ме боля след конизацията.

# 89
  • Мнения: 104
Здравейте, момичета  Simple Smile  Питате как точно мина при мен?
Най-големия ми страх (заради изчетеното) беше от махането на тампонадата и от болките през първите 24 часа. А лично моя страх беше заради алергията ми към някои упойки. За радост всички те бяха неоснователни!Тестуваха ме, пих 4 дни някакви хапчета; в самия ден ме приспаха, събудиха ме, отнасяха се мило и грижовно към мен. Единственото неудобсво беше пишкането с тампонада Embarassed Имах чувството, че "не мога да спра кранчето" (извинете за израза, ама е много точен  Simple Smile  )  Съвсем малко ме болеше- по-точно ми тежеше като по време на мензис. Махането на тампонадата не болеше, само беше неприятна-сякаш ми бяха напъхали бинт без край! Но и това мина за 2 минути.
Удивена съм от невероятното, човешко отношение и грижа в Онкото!   bouquet
Знам, че обикновено се питаме- на коя колко, какво и дали са й искали  Simple Smile Е - аз платих само потребителска такса!
На 5-ти някакви конци трябва да ми махат. Не знаех, че и такова нещо ще има. Надявам се и това да мине леко. А какво оттук-нататък...лекарите ще кажат!
gushi, ти до къде стигна?

Общи условия

Активация на акаунт