Хидроцефалия

  • 19 746
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 495
Благодаря на всички,които ми дадоха ценна информация,без вас щях все още да бьда в неведение.още сьм обьркана,но пьк се чувствам малко по-сигурна с ваша помощ.

# 16
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.........Имай предвид,че дори да ти определи час за прием,вероятността да влезете в посочения час е минимална,почти винаги закъснява,защото е на операция......

  Така е, някои операции продължават по - дълго и се чака.
  Ако ще ходите в клиника "Св.Иван Рилски", можеш да си вземеш направление от личния лекар на детето за преглед при неврохирург, за да не плащате и там. А за частния кабинет Валенцето вече ти каза.
  Успех! Стискаме палци и да пишеш после!

# 17
  • Мнения: 495
здравеите мили маичета.Имахме проблеми с колата и чак днес се прибрахме.Оказа се ,че д-р станчева в Дет. невролог. клиника е невролог,а аз знаех,че е неврохирург.Още  пьрвите секунди като погледна снимката от скенера,беше категорична,че това не е хидроцефалия.прегледа Монито и прочете епикризата от раждането.Поговорихме си доста.Склонна сьм да приема неиното мнение,тьи като дьщеря ми няма нито един от признаците на това заболяване,а аз се запознах с тях в този форум.щяхме да отидем при д-р сурчев,но се отказахме.Това не значи,че сьм се успокоила.На мен ми трябва повече убеждаване.Ще направя още консулти,но вече не мисля,че трябва да бьде направена операция.При толкова различни мнения,аз не бих я подложила на това.Имам намерение пьрво да направя сравняване на снимки с болни деца и евентуално ако има и снимки на здрави.Имам тази вьзможност,защото сме пациенти на Маичин дом,а там има много деца с хидроцефалия.естествено няма да сравнявам снимките без специалист.След като се смята,че на снимката има наи-обикновен д.мозьк,които сега се развива ,имам надеждаза моето дете.

# 18
# 19
  • Мнения: 1 234
 Hug Hug Hug
Това е добра новина! Посъветвай се с още специалисти! В крайна сметка или има или няма хидроцефалия, това не е нещо, което не може да се докаже, дори да се наложи още един скенер...
Дано да грешни диагнозите и да си останеш само с притесненията до момента! Peace
По Коледа стават чудеса!
И всички тук в този форум живеем с надеждата, че се случват!  bouquet

# 20
  • Мнения: 495
надявам се да е така.Говорила сьм и с рехабилитаторка,която работи и с деца болни от хидроцефалия и от други болести,които не сьм и чувала.освен,че познава детето ми от малка,тя не вижда нищо различно в нея.Предполагам тези деца,които по-кьсно са оперирани трябва да са показали с някакви признаци,че нещо не е наред.Сега аз дьлго време ще бьда нащрек,няма да сьм спокоина,докато не получа поне още 1 мнение,което да изклучва тази болест.Не сьм спокоина,но за мен дьщеря ми не е болна.имам подозрения за мнението на някои лекари в Русе  и защо реагират така.моля се  за детето си и мисля,че засега сьм взела правилното за нея решение.

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.......щяхме да отидем при д-р сурчев,но се отказахме.Това не значи,че сьм се успокоила.На мен ми трябва повече убеждаване........

  Според мен си направила грешка, че не сте отишли при д-р Сурчев!
  Не се сърди, но щом ти трябва повече убеждаване, защо не чухте и мнението на неврохирург? Така и така сте били в София... При съмнения за подобна диагноза последното мнение е на неврохирурга, а НЕ на невролога.

  Форумът е невероятно място и значим източник на информация. Но дали детето има или няма признаци за дадено заболяване - думата имат лекарите. Мнението на майката е крайно субективно.

  Няма по - хубаво нещо от това, детето ти да е здраво! И ви го желая от все сърце  Hug

# 22
  • Мнения: 495
Успокоихме се малко след прегледа при невролога,но колкото повече мисля,толкова по-обьркана сьм.Днес си спомних,че това лято падна от високо от 1 катерушка и естествено си удари много лошо главата отзад,веднага се получи голяма цицина,но видимо само това.Четох някьде,че хидроцефалия може да се появи и след удар.ще отидем при неврохирург,защото аз не сьм спокоина.

# 23
  • Мнения: 113
Присъединявам се към мнението на bim bam, че това дали е нужна операция или не решава неврохирург, не невролог, така че задължително се консултирайте с такъв!
Дано всички тревоги накрая да се окажат неоснователни, най-искрено ти го желая! 

Последна редакция: сб, 16 дек 2006, 11:52 от Anitka

# 24
  • Мнения: 410
Здравейте! Надявам се наистина да стават чудеса! Но за по- сигурно може да се обърнеш кум д-р Христова от Детско здраве. Тя е детски невролог и нежали направления за изследвания. Много е спокойна и отзивчива и най- важното компетентна.
Това лято направиха на детето ми операция от арахноидна киста, но до като стигнем до нея сондирах поне 5 мнения на най- известните неврохирурзи в БГ и на поне още толкова невролози!
Дано скоро да забравите за всичко!

# 25
  • София
  • Мнения: 9 857
Моето мнение е като на Бим бам и анитка-за да си напълно спокойна потърси и неврохирург.
.Четох някьде,че хидроцефалия може да се появи и след удар.
Точно така е.При моето дете хидроцефалията е резултат от родова травма.При дългото и тежко раждане е била "наранена" главата и.
Потърси неврохирург,моят съвет е той да е от Медицинска академия,но ти си решаваш.
Желая ви здраве!

# 26
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Здравейте! Надявам се наистина да стават чудеса! Но за по- сигурно може да се обърнеш кум д-р Христова от Детско здраве. Тя е детски невролог и нежали направления за изследвания. Много е спокойна и отзивчива и най- важното компетентна.
.......

  С риск да стана досадна, но пак ще кажа, че в случая водещо и определящо е мнението на неврохирурга, а не на невролога.
  Дори сега неврологично всичко да му е наред на детенце, ако има хидоцефалия и не се вземат мерки, рискът да се появят проблеми в бъдеще е голям.

# 27
  • Мнения: 410
Ако решиш да се съветваш с някой го прави само в София! Аз съм от Варна и уж има специалисти,а ми объркаха мн детето! Силно препоръчвам д-р Георгиев от неврохирургията в Св. Иван Рилски. Освен, че оперира моето дете, оперира и това на приятелката ми(сложи му клапа). При хидроцефалията има нещо мн специфично, което се учи само от рутина. Този доктор работи вече повече от 20 години предимно с хидроцефалия.
Колкото до ликвора, детето на моята близка беше без никакви симптоми, но неврох. бяха категорични че мозъкът така си е свикнал и не трябва да се променя налягането. За това клапата е най- разумното решение. Въпросното дете е оперирано преди 2,5г и по нищо, нищо не личи, че е имало някакъв проблем.
Казвам ти всичко минава, остава само травмата за майката! Кураж!

# 28
  • Мнения: 113
Подкрепям  Peace ! И за "Свети Иван Рилски", и за д-р Георгиев!

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 89
И аз съм за консултация с неврохирург , задължително !. До колкото си спомням беше писала , че детенцето има двигателни проблеми.Според нашата рехабилитаторка " не може на детенце да е чист мозък и той да не може да си вдигне главата , да седи , да говори и т.н" Зависи кой център е засегнат, може да няма двигателни проблеми , детето да изглежда здраво , но да има проблеми с говора примерно.Разбира се , може да е хидроцефалия ,а може и да не е. ThinkingХидроцефалията може да е развита до такава степен , че да не се налага операция , но доколкото съм запозната , на деца с тази диагноза задължително се поставя клапа.А как се развиваше главичката на детето през всичките тези години.Когато се развива хидроцефалия главата нараства повече от нормално допустимите граници.Казват , още . че детето има поглед на залязващото слънце.Възможно тази картина от ехографа да е била такава и при самото раждане и от тогава да няма промяна.
Обезателно трябва да се консултирате с още лекари и неврохирург, не оставяйте нещата така.
Дано всичко е наред с детенце. Praynig Пожелавам ви го от сърце.

Общи условия

Активация на акаунт