Връзка с разведена жена?

  • 10 507
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 425
Вижте сега, хора дето не сте егоисти, не сте безчувствени, отговорни сте, приемат по 5-6 чужди деца, осиновяват и други деца (вече се събрахте май една дружинка 5-6 човека). Някой от вас дето се заяждате с мунеца приел ли е чуждо дете или осиновил ли е?
Работата е много проста -  децата са значителна грижа и отговорност, искат време, внимание, пари и много много други неща.
МНОГО МАЛКО са хората които са навити да поемат тежка отговорност без причина. А причините може да са различни. На някои хора може да им стигне само любовта към партньора. На други - дори само любовта към децата. Но на болшинството от хора им трябват и други причини.
Това което казва muneca de porcelana двама души с деца от бивш брак имат по-голям шанс да успеят - аз се грижа за твоето, ти се грижиш за моето. Равен старт и честна сделка. Не виждам какво толкова ви дразни в мнението. Това си е просто баланс на отговорностите. Ако единия партьор има дете, а другия няма - отговорностите не са балансирани. Това не значи че няма да се получи. Просто шанса намалява.
И нека да кажа и аз мнението си за мунеца. Това е жена, която знае какво иска и какво може да даде насреща. Освен това си казва мнението честно, дори при факта че наскочиха доста хора срещу нея. Предполагам че и на живо прави така. Та хора като мунеца много рядко създават проблеми на другите. Може да се почувствате зле за малко, защото си казва директно какво мисли и понякога истината боли, ама проблеми няма да ви създаде. И ако сте имали проблеми в живота (някои от групичката ангелоподобни) - това не е било заради хора като нея. По-скоро е било защото хора като нея не ви харесват.

# 61
  • Мнения: 2 327
Момичето/жената ясно е написала, че тя не би искала да започва такава връзка. Причините са без значение. Вие обсъждате последствията, които би имало, ако  все пак започне. Ама нали точно за да ен се стига до там тя не иска.
В интерес на истината донякъде е права за равния старт. И аз съм се замисляла, а и съм го преживяла. Има разлика, има и специфични проблеми. Някой ден може да го преживея и от другата страна.

# 62
  • Мнения: 620
Мила muneca,имам реален поглед над ситуацията,тъй като самата аз съм дете на разведени родители.Майка ми се е омъжила
повторно за мъж,който не е бил семеен и не е имал деца.От този брак имам сестра,която много обичам. Hug"Втория ми баща" (щото
пастрок ми звучи гадно Sick) никога не е правил дори и за секунда
разделение и не е "давал половината си заплата" само за сестра ми.
Аз съм невероятно привързана към него и си го приемам абсолютно
за мой баща.И сега ,когато отсъства от вкъщи (от време на време пътува) ми липсва ужасно много. Sad
Относно втория вариант-той се случва именно сега с мен.Срещнах страхотен мъж,който е семеен с дете (аз също),но той направи много
широка крачка и съм абсолютно сигурна,че и двамата ще приемем
децата си без да ги делим на мое и твое.
Споделям ти това като доказателство на моята теза,че не децата играят решаваща роля във отношенията ....всичко опира до това
какъв е човека насреща. Peace ,какво е готов да даде и да приеме...безусловно Peace

# 63
  • Мнения: 1 425
Семеен или разведен?
Всъщност за целите на текущата дискусия това не е важно. Но това което казваш е, че и двамата имате деца от предишна връзка. А това което беше казала мунеца е че когато и двамата партьори имат деца от предишни връзка - шанса новата връзка да е стабилна е много по-висок. Така че е твоя пример само затвърждаваш това което е казала тя.
За баща ти - еми свястен човек е бил явно. Напоследък доста намаляха хората от този вид.

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 11:22 от Panther

# 64
  • Мнения: 620
Това което казва muneca de porcelana двама души с деца от бивш брак имат по-голям шанс да успеят - аз се грижа за твоето, ти се грижиш за моето. Равен старт и честна сделка. Не виждам какво толкова ви дразни в мнението. Това си е просто баланс на отговорностите. Ако единия партьор има дете, а другия няма - отговорностите не са балансирани. Това не значи че няма да се получи. Просто шанса намалява.

ОК, а замислихте ли се при този равен старт,че е възможно първоначално подсъзнателно всеки да гледа да "облагодетелства" собственото си дете и да го изведе на преден план,предоставяйки му дори чисто инстинктивно различни прерогативи,(колкото и "равнозначно" да се приемат децата)
И ако тези подсъзнателни действия един ден станат явни,то тогава кошмара ще е пълен и баланса отново няма да е налице,въпреки равния старт.....

# 65
  • Мнения: 1 425
Ти пък!  #Crazy
Как го измисли това? Еми ние с мунеца двамата (лошите герои) засега не мислим да започваме връзки с хора с деца. Значи няма такава опасност при нас изобщо.
Пък другите всички сте на мнение че като обичаш един човек трябва да приемеш детето като свое и всичките сте много широкоскроени, отговорни, от 22-23 век, много чувствителни, грижовни, алтруисти и прочие и прочие ... еми как ще стане така че ще дърпате към вашите деца?  Thinking

Истината е проста (както обикновенно). Проблеми винаги е възможно да има. Като има деца от предишен брак възможността за проблеми е леко повишена просто. И като си почнала да приказваш за инстинктивните неща - всеки човек инстинктивно иска биологично негови деца. Недейте подценява силата на инстинктите и цената която хората трябва да платят за да ги преодолеят.

# 66
  • Мнения: 620
Семеен или разведен?
Всъщност за целите на текущата дискусия това не е важно. Но това което казваш е, че и двамата имате деца от предишна връзка. А това което беше казала мунеца е че когато и двамата партьори имат деца от предишни връзка - шанса новата връзка да е стабилна е много по-висок. Така че е твоя пример само затвърждаваш това което е казала тя.
За баща ти - еми свястен човек е бил явно. Напоследък доста намаляха хората от този вид.

Да,аз не оспорвам и не контрирам думите на жената Laughing
Баща ми още си е същия свестен човек Hug
А такива хора (мъже преди всичко) все още има,рядко,но ги има Laughing

# 67
  • Мнения: 1 425
Еми в предния си пост и критикуваше позициите и затова си помислих че и сега това правиш.

# 68
  • Мнения: X
Това което казва muneca de porcelana двама души с деца от бивш брак имат по-голям шанс да успеят - аз се грижа за твоето, ти се грижиш за моето. Равен старт и честна сделка. Не виждам какво толкова ви дразни в мнението. Това си е просто баланс на отговорностите. Ако единия партьор има дете, а другия няма - отговорностите не са балансирани. Това не значи че няма да се получи. Просто шанса намалява.
Общо взето си прав, но грешиш на 1 местенце.
Любовта не е сделка.
Сделките на пазара.
Както пише и в подписа ми  Wink! - понякога любовта не е достатъчна. Ама въпрос на зрялост са тия неща...

Ако искахме да правим сделки - човешките взаимоотношения биха стоели на друга плоскост.
Аз като разведена бих казала, че има плюсове и минуси на всички варианти. Разведеният, като провалил се, дава някаква вероятност да се провали пак - примерно неумение да се сработва с другите. Големият плюс е, че е в пъти по-зрял от въобще нежения.
А въобще нежения - може да не показва признаци че се е провалил в някакви взаимоотношения, ама и никак не показва признаци, че е успял в такива, така че гаранция няма. Освен това неясно съждение дето не ме води доникъде, недостатъкът му, имайки предвид  че не е имал семейство и деца - има доста по-малък опит и необходимата зрялост от мен.
Така бих разсъждавала аз и наистина везните се накланят към човек, който както и аз - е бил женен и е имал дете.

На теория така. На практика обаче, като го видиш и сърцето ти слезе в петите - ами тогава човек запява друга песен. Теориите не винаги вършат работа.

# 69
  • Мнения: 1 425
Любовта не е сделка - това е вярно. Но когато само единия дава и прави компромиси, а другия само взема, това не е любов. И такава връзка ще завърши зле в 99% от случаите. Сделката е взаимна доброволна договорка на двама души. Когато и двамата си изпълняват задълженията - всичко е ОК. Любовта отново изисква двама души и ако и двамата се откасят почтено и отговорно - връзката е добра. Ако само единия обича, а другия само получвава - шанса да се получи нещо сериозно е минимален.

Колкото до женените и неженените. Има такава една статистика в САЩ:
Процента на браковете завършили с развод е доста висок, но процента на ВТОРИТЕ бракове завършили с развод е ОЩЕ по-висок. Ако човека е имал деца от пържия брак процента на вторите разводи е ОЩЕ по-висок, ако човека е нямал деца от първия брак - процента на втори развод е малко по-нисък.
Това е статистиката - всеки сам да си вади изводите.
Иначе си права че хората които са имали по-малко връзки имат по-малко опит. Ама изобщо не е сигурно че хората с много връзки са се поучили от опита си. В общия случай - рискуваш и в двата варианта. Всеки решава за себе си къде риска е по-малък. И, разбира се - къде чувствата са по-силни.

# 70
  • Мнения: 4 733
Разведените жени са същите като НЕ-разведените. Виж ако някой от двамата си търси поводи да не се обвързва по-сериозно това е друг въпрос Peace

# 71
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Хм,че като е разведена да не би да е прокажена Sick
Нещо го  увърта пича, и не вървят на хубаво работите според мен Thinking

# 72
  • Мнения: 1 418
Майка ми(Бог да я прости)също е била разведена с дете,когато се е омъжила за баща ми.
А той не е бил женен.
Това не им е попречило да имат здраво семейство с много любов.
След това сме се родили аз и малкият ми брат.
Искам да ви кажа,че сме яли шамари понякога,докато големият ми брат не е пипан с пръст.
Всичко е до човек.
И до семейно възпитание.

Общи условия

Активация на акаунт