Каква е добрата майка?

  • 1 870
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 555
За мен добрата майка трябва да се явява приятел на детето, макар че това е нож с две остриета! В никакъв случай обаче не трябва да е задушава детето си с вниманието си, а трябва да го насърчава само да се развива и да опознава света около него, без да му казва :"Това не можеш да го направиш, дай на мен" или "още си малък не може да правиш това и т.н." Не трябва да се спира желанието за действие на детето само защото то няма да го направи както трябва, или пък е все още така да се каже бавно или непохватно в действията си, еми нали така се учи !!!!

# 31
  • София
  • Мнения: 3 428
Аз съм малко по-консервативна.
Добрата майка е тази, която успее да отгледа личност и да запази собствената си. Не вярвам в онази "всеотдайност", която задушава, подтиска или налага.
Виждам, че и други мислят като мен Simple Smile

# 32
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Според мен всяка майка си е най-добрата майка за нейното си дете. И всеки начин на гледане и възпитание е въпрос на гледна точка. Но разбира се има и изключения понякога. Най-важното е децата да са живи и здрави.
Peace

# 33
  • Мнения: 5 362
Според мен всяка майка си е най-добрата майка за нейното си дете. И всеки начин на гледане и възпитание е въпрос на гледна точка. Но разбира се има и изключения понякога. Най-важното е децата да са живи и здрави.
newsm10

# 34
  • Мнения: 164
Смятам, че дали една майка е добра може да се определи когато детето е пораснало достатъчно, за да се грижи само за себе си и отговаря на общочовешките добродетели. На принципа "бита определя съзнанието" може да се прецени каква майка се е грижила/грижи за него.

# 35
  • Мнения: 2 271
За детето неговата майка си е най-добрата,но за околните едва ли!

# 36
  • Мнения: 903
Добрата майка е тази, която успява да възпита детето си като добър човек, без да се опитва да го превърне в свое копие.
По- добре от това не мога да го кажа  Peace Peace Peace БРАВО

# 37
  • Мнения: 3 500
Мисля, че добрата майка е някъде по средата. Тя трябва да учи детето на самостоятелност, но винаги да го подкрепя, насочва и най-вече да му показва любовта си.Смятам, че всяка е добра майка за своето дете, идеална майка няма, образа й е само в нашите мечти.И добре, че не сме идеални!

# 38
  • Мнения: 3 932
Аз лично оставям детенце да се учи само от грешките си, до някаква поносима степен. Разбира се, не го оставям да си изгори ръцете на печката, за да разбере, че не трябва да се пипа. Давам му някаква степен на автономност (например да си избере дрехите или десерта), но контролирам критичните ситуации. Смятам, че трябва да се развива самостоятелността в детето от най-ранна възраст, а това дали сме добри майки  newsm78 нека оставим децата да преценят....след време.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 227
Всеотдайната обичащата и подкрепяща детето си.И разбира се тази ,която оставя детето си да върви по своя си път .
Peace

# 40
Според мен добрата майка съумява да съчетае и двете неща.По принцип е хубаво да даваме свобода на децата си, понякога е нужно сами да се попарят, за да си вземат поука.Но понякога родителите трябва твърдо да се намесят, дори това да не се харесва на децата им, защото в определена възраст децата си мислят, че постъпват правилно, но това може и да не е така.Понякога има нужда от"твърда ръка".

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Която обича детето! Всичко останало е подробности Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт