Кой иска да живее вечно?

  • 2 857
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 212
Някъде бях прочела една мисъл (но не помня къде, възможно е да е и тук, затова ако се повтарям, моля да ме извините) но звучеше така: Човек цял живот копае гроба си с лъжица и вилица...

А иначе и аз съм от мързеливите и наиситна е мързел а не толкова до средства...защото примерно имам 2 лева само, за които ще си купя чипс или шоколад, а не примерно ябълки и защо...защото: къде ще се разкарвам сега до пазара, а и ми се яде на устата....да но от устата отива и в организма...Запозната съм от близо със здраволсовните храни, начин на живот и всичко...но като огладнея на обяд за обедната почивка от работата и последното, до което ми е са здравословни храни...като се наям започвам да се самообвинявам и да си обещавам, до другия ден...а на глад не мога, просто не съм работоспособна...и изобщо....Ям много сладко, сол и какви ли не боклуци, но пък ми е вкусно  Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 15 211
Някъде, незнайно къде се намира диамантена планина. Тя е висока, широка и дълга по един час път. На всеки 100 години едно птиче си точи човката на тази планина. Когато цялата планина бъде изтрита от това точене ще изтече първата секунда от вечността.
Кой би желал да живее вечно?
А здравословното хранене. Една добре наторена маруля едва ли е по здравословна от едно кафе.

# 32
  • Sf
  • Мнения: 808
"От началото на октомври Венета Райкова и съпругът й Тихомир се хранят според предписаната им след кръвен анализ система."
сп. EVA, бр. декември 2006

Тоз анализ струва 1400 лв., но няма нищо общо със заплатата на Кунева. Mr. Green

Та... Колко по-лесно е да нагънеш филията, вместо да нарежеш салатата?
Здравословното хранене е само за богатите или само за немързеливите?
Кросамая доволна ли е от уреда, който готви на пара?

А песента на Queen завършва така:
Forever is our today
Who waits forever anyway?

Хихи, готви, когато го ползвам Simple Smile Нали знаете как искаш, искаш нещо, радваш му се за кратко и после прилежно го прибираш в кутията му  Mr. Green Но май нямам време... Иначе с кеф бих се замисляла и старала повече в облагородяването на повечето от навиците си Simple Smile

Моя близка си направи това изследване, даде 1400 лв. И се оказа, че трябва да се лиши почти от всичките си любими храни. Но имаше здравословни проблеми, които сега намаляха. Не знам, а и не мога да си позволя подобно изследване на тази цена. Ако бях Мегленчето Кунева, щях да врътна едни кифтета и бирета, да ви извикам на една софра, а после щях да са направя изследването 2 пъти  Mr. Green

Queen... мдаа... обичам им музиката Simple Smile

Всички умираме, някои просто умират по-малко здрави. Такив парадокси има в живота - хора, неблизвали алкохол и непомирисвали цигара, умират от страшни болести. И такива, които умират така, както са живяли.

Не знам. Съдба, обстоятелства, кармична обремененост и лично отношение към живота, което може да промени нещата с теб Simple Smile

Не искам да живея вечно. Виж, ако съм слаба, красотна и богата, може  Mr. Green

П.П. а днес какъв боб с наденица омаах, като стой та гледай. което ме подсеща да отскоча в готварския, че ще искам акъл за хубав зрял боб

# 33
  • София
  • Мнения: 1 244
Аз искам, ама ако може също така да съм вечно млада, вечно красива и вечно щастлива.
Понеже е невъзможно, в нормалното си състояние льокам кафе, алкохол (най-вече бира моля) и пафкам яко.

Но ако беше възможно, щях да се посветя на изобретяването на безвредни кафе, алкохол и цигари. За да не страдат такива като мен.

Иначе редувам здравословното с нездравословното ядене.  bowuu Например току що ядох пържени картофи с кетчуп + здравословна зеленчукова супа за обезвреждане.

# 34
  • Мнения: 2 212
Иначе редувам здравословното с нездравословното ядене.  bowuu Например току що ядох пържени картофи с кетчуп + здравословна зеленчукова супа за обезвреждане.

Хахах, това ми хареса...  Mr. Green Де да обезвреждаше така както ни се иска зеленчуковата супа....ама не би...
То живот ли ще е даже и вечен ако вечно си с идеята, че се лишаваш от нещо, искам да живея пълноценно без да го имам за лишение...ама то става като хем тая в оная, хем душата в рая... Confused

# 35
  • Мнения: 3 423
Знам ли. Толкова време загубих,
де, ако имам чалъм да го наваксам,
няма да откажа. Изключая ходенето
по лекари. Т.е. до кабинетите на лекари.
Казах ли нещо? Май е време за сън.

# 36
  • Мнения: 4 733
Не, не бих искала да живея вечно. С тялото ми определно ще си писнем взаимно.

# 37
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www7.nationalgeographic.com/ngm/0511/sights_n_sounds/index.html


Гледайте това........

# 38
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://magma.nationalgeographic.com/ngm/longevity/1101/daily_vid.html

това е по- кратко и показва, че не слънцето е вредно ......а липсата му



 това е  супер  :

http://magma.nationalgeographic.com/ngm/longevity/1104/daily_vid.html


отстрани има филмче за всеки ден от експедицията на екипа на списанието

# 39
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ох, присетихте ме за един филм - 'Смъртта й прилича' Rolling Eyes
Много поучителен.
Въпреки че... силно подозирам как ако доживея до такива години май ще съм точно същата Stop

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Who wants to live forever е една много любима моя песен Heart Eyes
Не искам да живея дълго, а пълноценно.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 421
Ако само аз живея вечно - не,благодаря!
Ще бъда най-самотният човек.

# 42
  • Мнения: 1 416
Не искам да живея вечно. Искам да умея да се наслаждавам на всеки миг. Да не ми изтича времето между пръстите. Искам да видя и почувствам хиляди неща...
Не живея здравословно - във всякакъв смисъл. Тровя се с много неща... Но това, колкото и да ми вреди, толкова ме и обогатавя. Друга не искам да ставам...

# 43
  • Мнения: 1 120
Ако винаги ще съм на 25 г, ако и всичките ми приятели и познати не остаряват, тогава, Да,бих искала да живея вечно Grinning

# 44
  • Мнения: 1 150
Не искам да е вечно, може и да е до утре.
Искам само да ми е пълноценно съществуването 

Общи условия

Активация на акаунт