Майка на 9 деца

  • 10 148
  • 181
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 807
Хаха! Много смешно, да сравнявате семейство Буш с това семейство. Буш могат да си позволят не 6, а 16 деца и нищо няма да им липсва.
И да, правилно е това за егоизма. Не искам 9 деца, защото искам освен на родените, да мога и за себе да си позволя някой неща. Съвсем егоистично - и аз съм човек. Не се виждам като роб на децата си.

# 31
  • В офиса
  • Мнения: 4 026
Клеми, изобщо не сравнявам двете смейства. Примерът ми със сем. Сиърс и с Буш е в отговор на това:

Цитат
в 21ви век да имаш 9 деца не е нормално.



Децата имат нужда не само от материални удобства, а и от внимание, общуване, възпитание. Все неща, които с пари не се купуват и за които са отговорни само и единствено родителите. Има такива, които са постигнали много и са направили децата си хора (2-ма от синовете на Сиърс също са лекари, за Буш няма какво да говоря), въпреки, че са гледали 6-8 бройки. Така че темата безотговорно/ненормално ли е да имаш n на брой деца, не е на дневен ред.

Ние винаги измисляме финансови оправдания. Но всъщност основния проблем е, че децата изискват прекалено много отдаване, време и усилия от наша страна. За този егоизъм иде повече реч.  Тъпо ми е, когато видя семейство, в което родителите и детето се виждат за по половин час на ден, отчуждени са и не си говорят изобщо. Спомням си, когато стана трагедията в Индиго, имаше дечица, лежащи в болница, чиито родители не ги бяха потърсили до сутринта  Rolling Eyes За насилниците, за които слушаме по новините, няма да повдигам въпроса.
Така че монетата има много страни.

Конкретно за тази жена. Наистина ме впечатли колко достойно се държа. Ако й се помогне, тя няма да изпие и профука парите, а ще ги даде за децата си. Това, за което ми стана болно е, че 15-годишната й дъщеря е поела по нейния път - толкова малка, но вече женена. И да, децата й заслужават по-добър шанс.

# 32
  • Мнения: 2 356
  Къде е това село?

# 33
  • В офиса
  • Мнения: 4 026
Бургаско. Малко встрани от международния Е87

# 34
  • Мнения: 5 539
Не гледах предаването, но твърдението: "Да имаш 9 деца в 21 век не е нормално" ми се струва леко извратено. А който иска винаги намира оправдание за собствения си егоизъм. Защото най-лесно е да нямаш деца изобщо, нали? Повече няма да коментирам, защото не съм гледала предаването.

# 35
  • Мнения: 41
Да ви кажа понякога едно дете отгледано с любов и всичко останало може да се превърне в най - големия ви кошмар .

точно така е  Peace
Ние като имаме по едно две и ги глезим до пръсване с тоблерони защо си вяиобразяваме, че без шоколад не се живее
Те пък ни се качват на главата и всички приемат за нормално малкото деца в семейството да се изживяват като цар

# 36
  • Мнения: 2 356
  Лилита ако не им осигуриш доживотна финансова подкрепа защо ще ги раждаш? какво е живота? Леб и вишу.
  Жалко, че е толкова далеч, много исках да занеса лично малко неща на тази майка.

# 37
  • Мнения: 5 539
 Лилита ако не им осигуриш доживотна финансова подкрепа защо ще ги раждаш? какво е живота? Леб и вишу.
  Жалко, че е толкова далеч, много исках да занеса лично малко неща на тази майка.
Аз искам да имам много деца, ама пусто, нали 21 век, шъ трябва да съ ограничъ... Rolling Eyes Пък и нямаме 5-цифрен месечен доход, ужаст #Crazy

# 38
  • София
  • Мнения: 5 606
А тези деца дали съжаляват ,че са живи .Не просто искат да живеят по- добре .живота е дар .Тази жена е създала 11 живота .Която от вас може да го направи нека да съди .
Аз не мога .
тук те подкрепям!

# 39
  • София
  • Мнения: 5 289
Едва ли тази жена се нуждае от вашите критики пред свършен факт , но след като мислите , че така е правилно....
Може би някой от тези деца  ще станат по - достойни граждани от други , които нямат братя или сестри и са задоволени със всичко .
Нали тук се коментират разни крилати фрази , като " Това което не ме убива ме прави по - силен " . Може пък този начин на живот да ги направи борбени и ценещи живота повече .  Важното е да им се даде шанс и кураж .
Абсолютно споделям казаното от Албена35,каквито и да ги дъвчем факт е че тези деца са родени.Ниска култура,немарливост,нехайство няма значение,защото децата са на лице.Важното е че жената ги  гледа както и колкото може,бащата ходи да работи,а не я е зарязал или да  ходи да си гледа кефа някъде си.Децата растат с хляб,малко боб и половин пиле,но може би някой ден ще бъдат по добре материално и ще хапват по честичко шоколад.Хубавото в цялата история е приповдигнатият дух на майката,въпреки мизерията и тежкият живот,който води,личи си че е добра жена.Дано се намерят  повечко хора,които да помогнат с каквото могат. Simple Smile
Изобщо не  съм съгласна с Хапка,че трябва да осигуриш на децата си  доживотна финансова подкрепа.От къде накъде пък доживотна,помагаш,буташ до едно време после да си стъпва на краката и да се взима в ръце да работи и да е самостоятелен човек.То така мама и тате да дават е лесно и после се оказва,че си отглеждаш един лентяй.

# 40
  • Мнения: 2 356
  Карчева пак изби рибата Joy Наистина ли иронията ми остана в сянка?

# 41
  • Мнения: 6 167
  Лилита ако не им осигуриш доживотна финансова подкрепа защо ще ги раждаш? какво е живота? Леб и вишу.
  Жалко, че е толкова далеч, много исках да занеса лично малко неща на тази майка.
Аз искам да имам много деца, ама пусто, нали 21 век, шъ трябва да съ ограничъ... Rolling Eyes Пък и нямаме 5-цифрен месечен доход, ужаст #Crazy

пак да повторя скандално и извратено, че в 21ви век  родителството не е само сексуален акт и последващо безразборно раждане на деца.

но хора, които имат над 3ти клас образование и някаква информация за света знаят, че
когато правят деца трябва да мислят преди това за а/ какво ще ги хранят и обличат и б/ какви алтернативи ( освен мизерия) ще им дадат в бъдещето им.

нямам съмнение, че майката на тези 9 деца  ги обича и че у тях е голям купон, че къщата й е 'пълна'.

Но дали грижата й е качествана и адекватна на времето... отговорът е в първите постинги, където е написано желанието на едното  дете да има кон, каруца и врата.
Извинявай, но това НЕ Е нормално!
Такива картини на мизерстващи фамилии с много деца са описани от Емил Зола и Виктор Юго.
Отдавна.

И не е нормално, в момента, в който ние чатим да има деца, които да искат врата и кон.

Последна редакция: нд, 17 дек 2006, 00:22 от Lennie

# 42
  • София
  • Мнения: 5 289
  Карчева пак изби рибата Joy Наистина ли иронията ми остана в сянка?
Ми знам ли,така те разбрах newsm78,нещо иронията ми е убягнала. newsm78
Лени не разбрах от предаването,че го гледах с едно око,ама да не би да им е липсвала врата някъде,та затва да иска детето бе newsm78 Simple Smile.

# 43
  • Мнения: 6 167
Не знам.
В домовете децата ядат 3-4 пъти седмично месо, не са гладни, облечени са добре, имат врата, вода, топло. Имат помощи ( в които има и шоколади), огранизации ги обгрижват.Ходят на училище, домовете вече не са много отдалечени, поне са в градове.
Вярно, че по-силна от майчината обич няма, но понякога наистина мисля, че домът е изход за много деца.
 

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Стана ми мъчно за по-голямото момиченце, наистина беше доста тъжна.
Колкото до майката наистина се държа достойно и мисля че е силна жена. Да е жива и здрава да си ги отгледа!

Общи условия

Активация на акаунт