Какви дрешки???

  • 1 580
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 666
Здравейте мамчета, искам да ви помоля да споделите малко опит с една будеща мама. Вие какви дрешки използвахте за вашите бебчовци и кои според вас са най-удобни. Имам в предвид бодита или блузки, само ританки или такива, които са като цяло гащеризонче(не знам как точно да го формулирам). Въобще за каквото се сетоте че ви е било много удобно или съответно неудобно за обличане на малкото бебче моля да споделите. Hug

# 1
  • Мнения: 8 505
Бодита.
А гащеризоните не ми бяха по вкуса,предпочитах фанела и панталон.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 161
За малко бебе най удобни са бодита, гащеризони и ританки. Защото като го вдигнеш на ръце да му стои кръстчето голо, това е само едно от предимствата де Peace

# 3
Боди, чорапки и отгоре гащеризонче. Така на нас ни е най-удобно.

# 4
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
И аз съм за бодитата!
След това разни комплектчета....според вкуса..

# 5
  • Мнения: 1 233
Ползвах само бодита и предимно гащеризони - много ми беше удобно.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 580
И аз съм за бодитата!
След това разни комплектчета....според вкуса..
Peace

# 7
  • Мнения: 6 461
Бодита ,ританки и коплекти от блузка и панталон.
Ползвала съм за децата и гащеризончета ,но много рядко.

# 8
  • София
  • Мнения: 220
За малко бебе най удобни са бодита, гащеризони и ританки. Защото като го вдигнеш на ръце да му стои кръстчето голо, това е само едно от предимствата де Peace
  newsm10

# 9
  • Мнения: 7 723
Ползвала съм бодита и гащеризончета, защото освен, че кръстчето не е голо, дрешките с копченца от горе до долу са по- удобни за смяна на памперса. Peace

# 10
  • Мнения: 2 019
Ползвах само бодита и предимно гащеризони - много ми беше удобно.
Peace

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
За малко бебе най удобни са бодита, гащеризони и ританки. Защото като го вдигнеш на ръце да му стои кръстчето голо, това е само едно от предимствата де Peace

Подкрепям. Ужасно ми е неприятно, когато се налага да запасвам дрехи  Close

# 12
  • Мнения: 2 956
За малко бебе най удобни са бодита, гащеризони и ританки. Защото като го вдигнеш на ръце да му стои кръстчето голо, това е само едно от предимствата де Peace
Peace

# 13
  • Мнения: 59
Ние сме винаги с боди и ританки.Много е удобно и практично

# 14
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Бодита.
А гащеризоните не ми бяха по вкуса,предпочитах фанела и панталон.

и аз такива дрешки предпочитам за беба

# 15
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми и досега си ходи с боди , ританки и в по-студените дни -чорапки върху ританките. Гащеризончета почти не е ползвала, защото много бързо ги надраства (на 8 месеца е). В началните месеци е най-добре бодито да е с копченца по цялата дължина, защото когато не си държи стабилно гръбчето тези с обличане през главата са по-неудобни. Също за съвсем малките месеци на мен ми бяха неудобни гащеризончетата със закопчаване на гърба, защото теб още те е страх да го хванеш бебето пък що останало да го обърнеш по корем. Много удобно се оказа т.нар. порт-бебе едно одеяло с тик так копченца и ципче. Това за излизането навън. Това е за първите месеци.

# 16
  • Мнения: 148
Боди, много е удобно и ри
Бодита.
А гащеризоните не ми бяха по вкуса,предпочитах фанела и панталон.
И аз така и досега е с боди

# 17
  • Мнения: 949
Боди, много е удобно и ри
Бодита.
А гащеризоните не ми бяха по вкуса,предпочитах фанела и панталон.
И аз така и досега е с боди
И при нас е так все още!

# 18
  • Мнения: 5 393
Все още ползвам само бодита.Иначе и ританки и гащеризончета ,но с копчета отдолу, за да не ги събличам при преобуване(гащеризончетата).

# 19
  • Мнения: 983
Бодитата, по-рядко гащеризони и ританки.

# 20
  • Мнения: 666
Благодаря ви мили мами, много ще ми помогне вашия опит като отида да си купувам дрешки за бебо.  Hug Peace

# 21
  • Мнения: 2 677
Бодита и гащеризончета с ританки са ми най-удобни. Един път се пробвах да го облека в камизолка и отделна блузка и ританки... Като видях, че на втората минута полусъблечен, се отказах от този вариант.

# 22
  • Мнения: 5 362
Най-удобни ми бяха бодитата,а и все още са.
Целите гащеризончета също.
Камизолка никога не сме носили.
А за блузките винаги гледах да имат копченца отгоре до яката,за да се обличат лесно.

# 23
  • Мнения: 5 026
Бодита,които се закопчават отпред-така не го мъчиш да нахлузваш дрехи през главичката. Предпочитам гащеризони, защото като го вдигам , ако е с ританки или блузка с панталон, витаги се набират дрехите под мишниците и кръста е гол.

# 24
  • Мнения: 683
Докато е мъничко бебчето - бодитата, ританки и гащеризини., но като порасна малко - гащички и блузка с панталонче, по-удобно ми е за изпишкването.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
аз използвам откакто се е родила беба задължително боди (като предпочитам тези, които се слагат през главичката, защото тези които се закопчават отпред или острани според мен са им гадни копчетата, но както и да е). На мен специално гащеризоните не са ми удобни! Обличам я само с панталон и блузки отгоре. Сега, когато е по-студено под панталона слагам или памучни ританки или чорапогащник. Над бодито задължително памучна блузка с дълъг ръкав плюс жилетка, анурак или нещо от сорта. Ако имаш момиченце, според мен е абсюлютно излишно когато е малко до го обличаш с рокли. Така или иначе само лежи и това облекло в никакъв случай не би му било удобно.
Леко бременеене! Hug

# 26
  • Мнения: 155
За мен най-удачният вариант е:
боди с късо ръкавче и върху него гащиризонче с дълъг ръкав и стъпалце. Вярно е, че по-бързо се израстват, но е много удобно. Детето не се разгащва, крачетата са затворени и не ползвам чорапки.
Друг вариант е боди с дълъг ръкав и гащиризон без ръкав и без стъпалце. В този случай обувам чорапи.
Лично аз харесвам бодита и гащиризончета с копчета отпред, за да не обличам през главата. Особено в началото е доста стресиращо, когато те е страх да хванеш бебето.
Сега вече сме по-смели с Давид и го обличам през деня с боди с късо ръкавче, има идин куп джинси и панталонки за малки момченца/в по-хубавите магазини де/ и отгоре блузка с дълъг ръкав.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 064
Бодита и гащеризони са ми най-удобни - с колкото повече копчета отпред - толкова по-добре! Като са били мокри гащеризоните съм слагала комплект, ама е много досадно, наистина. Това от скромния ми пресен опит Wink

# 28
  • Мнения: 1 701
Най-удобни за обличане на малко бебе са бодитата с копчета отпред. За отгоре - гащеризонче, също с копченца, за да не се налага да му нахлузваш нещо през главата /много мразят/. След 3-4 мес. вече на мен лично са ми по-удобни комплектите - блузка или жилетка и панталон, защото гащеризоните много бързо умаляват /вече съм събрала 3 големи плика с малки дрешки, повечето обличани по 1-2 пъти/.  Peace
Това, което не харесвам от бебешките дрешки са жилетки или блузки с якички /постоянно се вдигат нагоре и са й в устата/, както и суичър с качулка, която не се сваля. В повечето случаи качулките имат шев по средата, който се отпечатва на бебешката главичка, а и не е удобно бебе, което почти през цялото време лежи, да има нещо на главата... Не харесвам и само ританки...
Лелеее, как се отплеснах!  Blush

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Боди, чорапки и отгоре гащеризонче. Така на нас ни е най-удобно.


И на нас.Аз купих само бодита и гащеризончета,хем лесно се облича,хем е удобно на бебка. newsm30

# 30
  • Мнения: 948
И аз съм с две ръце за бодитата. Peace

# 31
  • Мнения: 1 212
Ползвах само бодита и предимно гащеризони - много ми беше удобно.
Peace

Бодитата и гащеризоните са и от моите фаворити !
Но с една забележка Stop:
за боди задължително модел с копчета, не само на вратлето и на дупето, а и по цялото коремче / отстрани/....
Иначе борбата е голяма ..... Wink

# 32
  • Мнения: 3 089
бодита със закопчаване по тялото + гащеризончета с копчета по крачетата. така и не открих удобството на ританките. това до 6-я месец. след това детето става по-подвижно и смених дрешките с такива, които нямаха много копчета. по този начин сведох преобличането до 30 секунди  Joy

# 33
  • Мнения: 4 155
Определено бодито ми беше много по-удобно от камизолки или блузки.
А върху него най-удобни ми бяха ританки и блузка. И сега предпочитам ританки за в къщи, тъй като чорапите постоянно му падат или той си ги сваля. 

# 34
  • Мнения: 5 790
Бодита са много удобни. И досега ги ползвам. Ританки не съм слагала, защото се смъкваха непрекъснато. Гащеризоните също много ползвах, защото като порастна малко и започна да рита повечко, беше доста по-удобно.

# 35
  • Мнения: 151
Аз предпочитам боди и отгоре цяло гащирезонче мокар, че и обличам и боди с ританки и блузка за предпочитане да е с копчета

# 36
  • Мнения: 1 733
При всички случаи бодита - придържат памперса. А отгоре винаги можеш да сложиш блузка и панталонче.

Общи условия

Активация на акаунт