2007-та дотича и ОКТОМВРИЙЧЕТО европейче вече се нарича!

  • 19 461
  • 289
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 382
Да е жива и здрава малката СИЯНА!Много радост да носи на мама,татко и кака!  bouquet

Момичета привет и от мен Hug

Този грип май доста от нас и дечковците е разболял Sad
Иван от сряда започна с кашлица и го оставих в  къщи.Надявах се,че до днес вече ще е по-добре,но само кашлицата е поспряла,иначе има едни сополиииии Crazy И май ще си се гледаме и тази седмица в къщи #CrazyТо направо е лудница с него по цял ден,но по-добре да се оправи.

Ади
,радвам се,че се появи.Хайде дай си малко почивка и по-често ни навестявай Heart Eyes

Иренка,ние бяхме сега почивните дни в Ботевград,но не ти се обадих,защото и Иван като не беше добре,а като чета и вие сте били така.Малеее,страшни рецепти връткаш срещу кашлица и сополи #Crazy

На всички болнички ,бързо оздравяване Hug На бремените майчета,леко бременеене и положителни емоции  bouquet
Много целувки от нас Heart Eyes

# 196
  • Мнения: 686
Момичета, привет!  Hug

Креми, специални огромни благодарности за толкова подробните обяснения!!! Всъщност това исках - не толкова без термините, без които не може, колкото да е написано, защото малко или много мога да го осмисля. Сигурно не можеш да си представиш, но ако си тотален лаик като мен и това, което ти написа за мен, ти го изрекат, при това важно и с нервен тон, колко процента можеш да запомниш  newsm78  Blush Затова - благодаря от сърце  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Вчера пак ходихме при доктора - той даде надежда, че от края на март има смисъл отново да го пуснем на ясла. Целувки и леко бременеене! Леко завиждам на всички ви, бременни   Heart Eyes

Доре,привет! Ето че се запознахме и на живо! Благодаря, че ни позна и се обади! Викито е голям сладур. Пу-пу  Hug Hug Hug

Рени, да оздравявате бързичко! Явно с хомеопатията по-бързо минават тези неща. Дай Боже!  Praynig Hug

Иренка, защо ти е така нервно? Заради това, че вече ти се ходи на работа или просто зимата, колкото и да е топла, си е зима и един все пак затворен сезон  Crossing Arms Оздравя ли напълно Никол? Аз постоянно си мисля за Правец, но не сме идвали от есента. Живот и здраве напролет се надявам да се събираме - и с Ванката също  Hug

Вили, мила, защо този запор над компютъра  newsm78 Laughing Hug

Ади, ти си моят човек! Hug И ние не сме на кухня и вече се чудя какво да готвя. Дай някой съвет  Praynig Мишо какво обича? Моят става все по-труден  Tired Hug

Кали, я кажи в Канада Canadian Idol голяма истерия ли е? Тук започва шоуто, ще се казва Music Idol и ще го прави компанията на Слави. Тези дни работя над това и ми е интересно как протича в други страни с повече опит. Преди всичко, разбира се, кажи как сте с чаровната Дана  Hug Hug Hug

Марго, греша ли или не съм чела нищо от теб от години  Tired ooooh! Laughing Хайде, как е моята снаха, най-хубава на света  Heart Eyes

Мирка, Аня, леко и щастливо изкарване на следващите месеци! вече мислите ли за имена  Wink Hug

Та както споделих на Креми, вчера докторът каза, че можем от края на март пак да пробваме с яслата  Praynig Praynig Praynig Иначе даде едни имуностимуланти. Ако някой се интересува, утре ще ви кажа как се казват. Имам му доверие на този лекар и се надявам Андреята да се укрепи!

Иначе започват да ме ядат някакви въпроси относно възпитанието му и не мога да не споделя с вас. Чудя се тази любов, с която го обгръщаме във формата на ...ами на ВСИЧКО... дали на моменти не е по-скоро задушаваща. Чудя се дали липсата на баща всеки ден не е нещо, което трябва да компенсирам с нещо друго. (Всъщност баща му е най-разглезващият. Андрей никога не му е правил забележка, не му се е карал. Мек е до незнам къде!!!!) И Андреята съответно си е доста разглезен. Доста. Качва ни се на главите. Не иска да се съблича, не иска да се облича, не иска да излиза, не иска да се прибира. Крещи, нервничи, вика. Сега е научил и "Моля те"...  Whistling Според вас от кога вече сериозно трябва да се мисли за възпитание? Има ли смисъл от суровост и строгост сега, когато според мен толкова малко разбират от това.

Хайде, оставям ви, че имам още толкова работа днес  Tired

Целувки и болните бързичко да оздравяват!  Hug Heart Eyes

# 197
  • София
  • Мнения: 3 060
Здравейте момичета!
Днес за мен беше тройно критичен ден!
Тази седмица е някакъв кошмар! Кака Мими е болна от прослувутия грип, аз съм си в къщи, "работя" по телефона, препращам колегите по разни срещи - защо всички се сетиха точно сега за някакви съгласувания, авторски надзори и тем подобни! И всеки бърза, аз мъкна Мишо с мен където мога, да видят хората как не мога да се справя с една шепа дупе, как крещя и бия детето си  Crazy

........ Не иска да се съблича, не иска да се облича, не иска да излиза, не иска да се прибира. Крещи, нервничи, вика. Сега е научил и "Моля те"...  Whistling Според вас от кога вече сериозно трябва да се мисли за възпитание? Има ли смисъл от суровост и строгост сега, когато според мен толкова малко разбират от това.

Мила, миличка нашите деца все едно са братчета  Crazy Аз изобщо не мога да го накарам да направи каквото и да било  ooooh!
Започва се сутрин с "Не иска чапи (чорапи), не иска онки (панталонки), не иска буза (блуза)" Обличам го насила, той се съблича междувременно и всяка предварителна идея да съм търпелива и да не ми пука отлита много бързо! Не искам да се оплаквам, а и събота и неделя не бързам за никаде и не е фатално, оставям го гол и бос докато сам не реши да се облича, но примерно днес бързах и нямах време за размотаване Sad
Днес трябваше да ида до офиса сутринта - първо не мога да го накарам да стане в 10 часа от леглото, после не мога да го облека. За закуска и дума не може да става. Излезохме. Иска да го нося през цялото време - от нас до трамвая са 5 мин - нося го на ръце, той реве - иска на конче. Качвам го на конче - видя някакво куче иска да го гали, измъква се от гърба ми. Свалих го, иначе ще падне. Кучето избяга, Мишо е озадачен "бяга куче" и в следващия момент "Мама гушииииии". Правя опити да го накарам да ходи - безуспешни. А и винаги се намират някакви баби или дядовци, които се намесват уж да помогнат "я да видя кой плаче, кой се сърди, да те взема ли с мен сега..." при което той още повече се вкопчва в краката ми. Стигнахме трамвая. Качихме се. Иска ТОЙ да перфорира билетчето, действието се развива над главата на една жена. Той крещи "Не Миши, Миши штак биетче" "Мишо щтрак билетчето - в превод"  Crazy Перфорираме го. Сядаме. За 3 спирки сме - трябва да слизаме "НЕ НЕ НЕЕЕЕ, осте возиииии" Crazy Свалям го, мъкна го до офиса на ръце. Влизаме - веднагха иска ПАЧ (печат) и започва едно печатане - по столове, по пода  Crazy Ако му кажа нещо НЕ НЕ НЕЕЕЕ, МИШО ПАЧААА (печата). Скарва му се колегата - спира. Започна да полива цветята - иска ОДАААА (вода), полива. Дойде един клиент за една преработка, уж скрихме Мишо в другата стая, по едно време го чувам че крещи ИМА АКООООО  ooooh! Отивам след малко - наакан. Събувам памперса - хукна гол из офиса, пищи, не иска нов памперс. Преобувам го с триста зора. Иска сок - сипват му. Само че колегата не знае как да подходи и иска да му помага да пие, държи му чашата, настава едно дърпане, Мишо крещи МИШИ ПИЕ, МИШИ, МИШИ, ТОЗИ СОК МИШИИИИИ, накрая успя да издърпа чашата и да се полее целия със сок. Аз, съответно, не нося други дрехи  Crazy Мъка, мъкааааа. Добре, че блузата беше поларена, не попи много. Докато погледна кой какво прави и отговоря на разни въпроси минава около час, Мишо вече е гладен. По-скоро една колежка попита "има ли гладни" и Мишо веднага ИСКА ПИЦАААА. ОК. Отидохме на пицерия-  целия офис в наша чест. Там - най-кроткото дете, яде пица с нож и вилица, пи сок, после си игра нещо. Връщаме се в офиса да си взема нещо и да си ходим - не иска да си тръгва. Легна под масата в заседателната зала, сложи си и главата на земята, аз вече изпаднах в истерия, разкрещях се, нашамарих го - по лошо. Легна в ъгъла на пода по корем и ако само ми чуе гласа започва да рита с крака и да блъска по земята с ръце  Crazy
Тръгнахме си, на прибиране слезохме една спирка по-рано да му купя пантофи - в магазина подобна драма - "не, не този, не иска буе, този искаааа" и взима някакви огромни обувки...купихме нещо, аз за пореден път се обливам в пот! Прибрахме се. Пуснах му филмче и влезох в банята, и понеже се беше загледал реших и да сготвя - груба грешка. Искаше да се гоним, измъкна прането (мръсното) от пералнята, иска да пуска миялната, иска банан - топлим го в микровълновата - вече не го иска. Иска печена филийка - пека, мажа със сирене - той го изважда от хладилника, иска самче (саламче - по-точно шунка) - режа, режа сандвича на малки хапки - НИ ИСКА САНЕЧИ (не иска сандвичи)  Crazy
Не е спал нито вчера, нито днес, как издържа - не знам  newsm78
Върна се мъжа ми и аз от вратата "Утре ти ще го гледаш, аз ще ходя на работа, не мога с него по цял ден, луда ме прави" Докато се разправяме в коридора се чу трясък от хола - Мишо съборил цветарника с 5 сакции  ooooh! 2 от тях бяха глинени - станаха на парчета  ooooh! Всичко в пръст, цветята изпочупени, ревеше ми се  ooooh! Пресадих каквото можах, изчистих, първо се накарах на Мишо, после на баща му - само крещя, дивея, а кой ми е виновен  Naughty
Та това е, не мога да се оправям с моето диване, само ми се тръшка и ми се лигави. Пробвала съм с добре, с лошо, с нехайство - нищо не помага. Реши ли да се инати - на неговото ще е. Надявам се да е временно явление и да отмине  Praynig Само на мен ми ги прави такива номера, на баща си не  Naughty слуша го него.

Относно яденето - ами не е лесно, той е свикнал всеки ден да яде различна храна и не иска да яде нещо 2 дни  Thinking Почти не готвя специално за него, яде от нашето - мусака, пълнени чушки, пиле с грах, пиле с ориз, пиле със зеле, руло Стефани, много често просто печено бутче или пилешка пържола със задушени зеленчуци. Всъщност когато няма друго яде само задушени зеленчуци - кака Мими му ги прави от замразени миксове плюс някой картоф, той не ги отказва, с малко сиренце и яйце става екстра. Правя и супи, предимно зеленчикови или пилешки. Онзи ден готвих спанак - много го обича, и на супа и печен с ориз. Много обича също и боб и леща, но аз май рядко се сещам да сготвя...
Когато е само за него правя кюфте с доматен сос (в ед.ч., само веднъж го яде), каймата бързо се сварява, ял е и замразена лазаня.
За вечеря често правя запечени картофи с каквото има в хладилника, поръчваме си пица или отиваме в най-близкия китайски (въпреки, че изобщо не съм им фен). Но Мишо напоследък иска само сандвичи.
Аз специално за ядене не го насилвам изобщо. Ако не иска - не яде. И без това няма да успея да го нахраня против волята му, нито подлежи на убеждаване...Когато е гладен сам рови в хладилника, вика да му сипеш супа или да му направиш сандвич. Винаги се успокоявам с думите на дядо ми, лека му пръст "Никой не е умрял от глад, когато е имало какво да яде" Когато пригладнее сам ще си каже...

Та Мила, то стана малко личен разговор в ефир  Mr. Green не се отчайвай, не си единствена в борбата с инатчето! Пожелавам ти да нямате повече здравословни проблеми, другото ще се нареди  Hug

Отивам да си лягам, че без мен няма да си легне, а вече е утре  Crazy А представете си ако беше спал този следобед  Mr. Green ooooh!

# 198
  • София
  • Мнения: 625
Здравейте момичета! Как сте? Удържате ли грипа? Вчера майка ми ми каза за някаква буря, която така и не се появи, но сега като гледам на вън - един вятър! Май няма да излизаме! Не ми се мисли какво ще стане в къщи! Ако вън не мине ураган в къщи със сигурност ще бушува урагана Виктория! Не че сега е много подредено - обхванал ме е един мързел! Нищо не ми се прави!
Ади четох и се смях за номерата на Мишо!  Heart EyesМай всички октомврийки сме по подразбиране с палави деца! Аз все още съм добре, че сме само в къщи и в парка и не ми се налага да я водя по срещи и по трамваи! Не знам как се оправяш! И всеки път ти се възхищавам откъде я вадиш тази енергия - по Витоша, по детски празненства... Аз нямам сила за нищо, още до Мол-а не съм отишла! Само отвън го видях, докато отивахме към Штъркел да напазаруваме за бебока!
Мили благодаря ти за хубавите пожелания! Относно имената уж мислим, но за сега до компромис не можем да стигнем! Въртим се около Симона, Аделина, Маги /но да не е Магдалена?!?/. Абе с две думи пълен хаос! А пък дали ще е момиче, кой знай! Тя лекарката ту каже 100 %, ту нещо се двоуми!
Надявам се с малкия сладур сте добре и се пазите! Какъв имуностимулант му даваш?
Аз преди време взимах рибомунил и бях много доволна - от нищо не боледувах, но не знам подходящ ли е за малки деца!
А колкото до това, че Андрея е разглезен, хич не му се хващай! Всяко дете на тази възраст си е точно такова! Не е от липсата на нещо - по-скоро възраст, която се изживява! И крещене и бой - нищо не помага! По-скоро да инвестираме в някакви леки успокоителни за нас!  Wink
mamareni дано вече сте добре! И ние изкарахме някакъв еднодневен грип с ужасно висока температура, за която панадола не свърши работа, но пък оцета я свали без грешка! Направо съм във стрес като Вики не е добре! Знам че децата така растат, но ...
Иренка надявам се че и двете с Никол сте по-добре! Колкото до гърнето - май в яслата номера е че ги слагат през час на гърне! Ние от доста време махнахме памперса, въпреки че изглеждаше почти безнадеждно! Почнах да я слагам на кръгъл час на гърнето и за три дни почна да си казва! Колкото до ноща, откакто спрях да и давам вече шише с мляко нямаме никакви проблеми! От околко 3 месеца памперси не сме слагали!
Вили така и не ти благодарих че сложи снимката на Вики при октомврийчетата! Много сладко е станало!   bouquet
Mylenka ти май се разсърди на компанията и не щеш да пишеш!  Heart Eyes
Мира честита ти и на теб нова радост! Пожелавам ти всичко да мине много добре! Пък после с дружни усилия ще влизаме във форма!  Hug
Ами от мен толкова! Целувки на всички! Heart Eyes


# 199
  • Мнения: 505
привет мамчета

като гледам май ДЕЦАТА ни влизат в БЕБЕШКИЯТ ПУБЕРТЕТ... и не се учудвам..то при тези темпове на съзряване...
Ади, Мили не си мислете , че вашите само правят така и аз всеки ден имам проблем ту с обличането , ту с храненето, а за тръгването към яслата и носенето ни по улицата да не говоря... тези два дни например е на вълна, че не иска ШАПКА и то заради ПРИЧЕСКАТА ... ами момата ще си развали ОПАШКИТЕ ако има шапка и си е права... как ще е грозна там пред ЕРГЕНЯТА...  Joy а като си науми че нещо е ГАДНО... и може да го докара до  ПОВРЪЩАНЕ и аз изобщо не я насилвам да го яде..както казвате като огладнее ще си поиска САМА..и тя си го прави.. редовно си иска КОКИНКО.. превод - КОРНФЛЕЙКС  bowuu много го обича а пък и може да го ХРУПА и без мляко..иначе пък става потоп  hahaha

та поне надеждата ми е че ще израстат този ПЕРИОД и ще ПОУМНЕЯТ...

оставям ви че съм на работа..вие пишете...пък аз ви чета... ПОЗДРАВИ   bouquet

# 200
  • Мнения: 136
Здравейте сладурчета!

Черпя ви по едно, че мъж ми днес става на 30години.
  party023 cheers Wine Glass cook
Иначе при нас болестите продължават с пълна сила. Вики шести ден е на АБ, а се оказа, че вместо да се подобрява той се влошава. От гърлото сега е слязло надолу и му свирят гърдите. И сега сменяме АБ. Честно да ви кажа ми писна и ми иде да се гръмна. От тази вечер го почвам с бабешки рецепти.
Мили, радвам се че се запознахме, Андреята е голям сладур.
Сега да ви разкажа за моето ходене по мъките. За Коледа мъжа ми ми подари телефон. Изненада ме, защото аз тайно си мечтаех точно за такъв, но не съм си и помисляла, че ще го имам. Но моят кеф продължи едва няколко часа. Скапаният телефон почна да гасне, да прекъсва, да се рестартира и т.н. След нова година в първият работен ден го занеох в сервиза на Нокиа. След 15 дни ми се обадиха, че е готов да отида и да си го взема. Щастлива и доволна го взимам, прибирам се вкъщи, слагам картата и............ същият проблем. Побесняла се обадих в сервиза, развиках се , те ми отговориха, че немогат да направят нищо повече и ще го сменят. НО трябва да изчакам да пристигнат такива телефони, защото сега нямали. Чакам аз една седмица и вчера се обаждам да видя дали са дошли прословутите телефони. От другата страна на слушалката, нервен техник ми крещи, че не може ей така да го сменят, а трябва пак да го ремонтират. Че това било евтин телефонтелефона струва 500лв.  и било нормално да има проблеми. Вярвайте ми ,че побеснях. Ако за него 500лв. са малко пари за мен са много, и какво значение има колко струва, като телефона е да ми върши работа, а не да стои в сервиза! Събудих Вики, хванах метрото и айде в сервиза. Направих ги на трътки, почнаха да ми обещават, че ще направят всичко възможно да го оправят бързо. В петък ще им звъня, не ми ли е готов телефона ще извикам защита на потребителя. Писна ми да си даваме парите за боклуци и всички да ни правят на балъци!
Това е засега от мен, отивам да будя Вики, че много дълго спи, довечера ще ни прави хахо. Целувки от нас за вас!

# 201
  • Мнения: 2 959
Привети, Момичета!

Дорий, честит Ти Рожденник.
Да Ти е жив и здрав 1/2 и все така да Те обича. Бързо оздравяване на Вики желая!
Вили, честити Ти нови очила. Хайде стягайте нова среща за да Те видя с новите придобивки. Календара Тие страхотен, разпечата ли го вече, със спирала ли хвана отделните месеци? А будиш ли Дидката през нощта да пишка или Тя вече се сдържа до сутринта? Чувате ли се с Пимпа, какво става с нея и Камито, липсва ни?
Иренката, как сте с Николчето?
...поради добро наследство от предишната бременност и доста дълго кърмене...
Аня, не така. Дългото кърмене съвсем не запазва кг, напротив дори, сега със новата принцеска ще се убедиш. И да се пазиш от тез вируси, бременелке!
Миленката, оздравя ли Нети, грипа отмина ли кака Ива? Честит Ти нов аватар, златна Фейо!
...Според вас от кога вече сериозно трябва да се мисли за възпитание?...
Мили, според мен възпитанието е започнало от момента когато бебчето е излязло от Теб/ тогава се научава и привиква към гласовете, интонацията, мимиките, научава се да разбира настроението на Мама от нейният поглед, открива как може да привлече вниманието Ти, па било то и с рев/. Възпитанието не го свързвам със строгост и суровост, дори  напротив, опитвам да обяснявам всичко без повишаване на тон. И при нас има доста капризи и ревове и налагане, но с търпение всичко става. Какво мисли Майчето Ти, за налагането на Андреята? Успех Ти желая, прекалено много неща се събраха около Теб, изискващи Твоето внимание, емоции и чувства, амбициозно и решително Раче. А колкото до Канадският Идол, има го но вече преболедувахме тръпката на новостта.
...то стана малко личен разговор в ефир...
Ади, съвсем не сте сами, всички вземаме дейно участие! Бързо оздравяване на кака Мими желая, за да няма повече такива предизвикателства пред енергичната Ти натура. Имаш доста енергия която търси изход навън и проектите и ръководната позиция която имаш в офиса са добро решение. А нали мислеше за второ детенце, да не си се отказала?
Мирка, а казахте ли вече на Валката и Танчето за бебчето?

Момичета, а колко често акат дечицата Ви? Преди Дана си ходеше всеки ден, но напоследък започна да прескача някой ден, при вас как е?

Хубав нов ден Ви желая!

# 202
  • Мнения: 686
Мили майчета, привет  Hug

Първо искам да кажа на Ади, че вчера написаното от нея ни най-малко не си остана "личен разговор в ефир". Освен че със сигурност всички други тук са го чели с кеф, си позволих да го прочета на глас в редакцията (след като ме разпитваха дълго защо се смея толкова на глас), а после го и изпратих на две приятелки, защото, мила Ади, разказът ти е фантастичен и толкова забавен!!! Аз лично си представям всяка секунда от този ви ден с Мишето, като че ви гледам в огледалото  Joy Благодаря за пожеланията и аз също ви желая здраве и упоритост и търпение, както и извънреден непукизъм от твоя страна в борбата с ината  Mr. Green Heart Eyes Hug

Кали,права си за възпитанието, така е. Съгласна съм напълно с написаното!  Peace За акането - ами ние сме си посерковци  hahaha и си акаме всеки ден, че и по два-три пъти понякога. Майка ми твърди, че много се е регулирал, след като започнал да пие Цитросепт. Продуктът е изцяло растителен - прави се от семките на грейпфрутите и се пие за имуностимулиране, за предпазване от вируси, както и за прочистване и много други неща. Страшно много хора са доволни от него и го пият вече от години. Казвай на близки да ти го пращат. Ако имаш нужда, и аз мога да ви го пратя. А нищо чудно и при вас да го има. Всъщност това е почти 100 %  Hug

Доре, честит ти рожденик на патерица! И да те слуша и обичка  Wink Как е Вики, пооправи ли се? Защот и вие не вземете Цитросепт Hug

Относно имената уж мислим, но за сега до компромис не можем да стигнем! Въртим се около Симона, Аделина, Маги /но да не е Магдалена?!?/. Абе с две думи пълен хаос! А пък дали ще е момиче, кой знай! Тя лекарката ту каже 100 %, ту нещо се двоуми!
Надявам се с малкия сладур сте добре и се пазите! Какъв имуностимулант му даваш?

Аня, пак забравих да препиша името на имуностимуланта, който почнахме в понеделник освен Цитросепта. Май се казва БронхоВаксим (възможно ли е  newsm78) А имената са ви много красиви, дано само стигнете до консенсус. На някой кръщавате или просто сте избрали красиви именца  Hug

Вили,ти пишеш ли от работа или само вкъщи? Какво стана със запора над компютъра у вас  Laughing Hug

Иренка, къде си, миличка?
Миленка и Рени, а вие?
Марго,....?
Мирка, ...?
Креми,...?
Колко много липсвате  Sad

Момичета, много работа ме чака. Едната ни колежка заминава в командировка, другата не се чувства добре и не е на работа и трябва да удържам фронта. Само гледам да не ме катурне някой грип, защото загазвам сериозно. А и компютърът ми от днес е в "болница", милият. Заведох го на ремонт, но не изглеждат добре нещата. Май ще трябва да преинсталират windows, което означава загуба на всичките ми снимки  Cry Cry Cry Cry Cry Cry А не всичките ги имам архивирани. Стискайте ми палци да не си загубя снимките на Андрея  Praynig

Хубав ден и здрави нашите дечица  Hug Heart Eyes  Hug

# 203
  • Мнения: 4 915
Мили момичета, благодаря от сърце за хубавите пожелания!  Hug Hug
Ние от вторник сме си у дома, и къщата ни е толкова пълна вече!  Laughing  Blush

Раждането мина чудесно, възстанових се много бързо и много по-леко от първото секцио.

Малката Сияна се държи като едно типично бебе - цоцка, дриска и иска само да е гушната.  Blush

Каката Мариела я прие учудващо спокойно за мен - може би за нея Сияна е нещо като домашен любимец и не проявява ревност, засега... Laughing Не че ще се разминем с тоя момент... Wink Мариелка гали сестричката си, нарича я  "малко бебенце" и "нашето бебе", говори тихичко, когато Сияна спи; казва ми да я гушна, ако се размрънка. Аз, разбира се, гледам колкото се може да обръщам внимание на каката, за да не се почувства пренебрегната.
Подаваме си Сияна с таткото вечер поред, та да ги обгрижваме щерките и двамата - докато той гушка бебето, аз да гушкам Мариела или да си играя с нея...Засега тактиката помага.  Laughing

Майка ми взима Мариела да я разхожда навън и я приспива следобед у тях - на 5 минути от нас живеят. Другата седмица сигурно свекъпвата ще идва следобед да помага за съня, а майка ми - да разхожда каката...Ще видим как ще се подредят нещата...

А за раждането - наистина щях да раждам в Токуда на 12 януари, но в последния момент - на 8ми вечерта, се оказа, че болницата няма да успее да подпише навреме договор с клиника Малинов за стволови клетки. А аз бях твърдо решила да запазим такива, защото имаме наследствена онкологична обремененост в рода. Та, още декември си бях "подсигурила" резервен вариант в Майчин дом при д-р Манчев. На 8-ми вечерта му се обадих и на 9-ти ме приеха в МД за предварителните изследвания преди секциото. Терминът ми бе на 19 януари, но списъкът с плановите операции бе запълнен доста напред, та ми насрочиха дата 17 януари. Пожелах да изчакам в болницата, защото от 8ми месец по цял ден бях с контракции, а Мариела много ме изморяваше. Та ако тръгнеше по-рано бебето - да се реагира навреме, а и аз да си почивам и "задържам" до 17-ти.

Всичко се подреди, изчаках датата, секциото мина нормално. Бях се притеснила малко заради упойката, защото при първата операция спиналната не ме обезболи и усетих болка, като ме почнаха, та ме зашеметиха с някакъв газ. Този път спиналната бе ОК, комбинираха я с морфин и 24 часа след секциото се чувствах добре, дори спах почти цялата нощ. Раздвижиха ме на 8-мия час от секциото, на другия ден ходех доста добре и ми бе по-леко. Като цяло, второто секцио сякаш бе наполовина по-малко болезнено...
Бебка си я взимах още от 10 часа на следващия ден, на 2-3 ден кърмата слезна и от 3тия ден Сияна си мина изцяло на маминото мляко. Има и жълтеница, но в нормите, ще мине.

Момичета, да ви споделя, че се чувствам страхотно! Сърцето, душата и домът ми са пълни с любов.  Blush
Пожелавам на желаещите  второ (или трето Wink) детенце да усетят отново това несравнимо чувство на щастие да дарят живот на прекрасно създание!

На бременните майчета желая успех и всичко да мине прекрасно!  Hug


Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 14:22 от Free Soul

# 204
  • Мнения: 353
Добре дошла отново,Светле!
Какво сладко бебенце(изглежда поне на месец),да ти е жива и здрава малката принцеса!
Толкова успокояващо и тонизиращо звучиш(поне за мен,която вече яко се е ,,спекла,,),все едно си ходила на почивка!А секциото само ли го избра(вярно,че веднъж секцио,само секцио пропагандират някои АГ,но аз се страхувам повече от операцията).Кърменето как е,помня,че ти беше много мотивирана,ще поощтряваш такива неориентирани като мен ooooh!!
Чудесно е,че Мариелка така е приела новият член на сем.,аз като си познавам стоката,какви тръшканици се чакат ooooh!,отсега ми е жал,че на Наталито няма кой да обръща нужното внимание и ще се чувства пренебрегната Cry.
Дори,честит ти рожденик,той много млад(ти сигурно още повече!),да доживеете заедно до дълбоки старини!  bouquet
Ох,момичета,казвайте с тия памперси как се избавихте,че няма научаване мойто диване!Не иска да си казва и това е!Вече научи всички букви от азбуката,а път за това не обажда #Crazy.Знам,че ако взема да я понаплесквам сигурно ще стане по-бързо,но като ми е жал,иначе толкова ме слуша.Като си помисля,че трябва 2 чифта памперси да сменям Whistling.....
Целувки на всички и болничките бързо да оздравяват!Мили,Бронховаксон-ът е наистина добър имуностимулатор(не като разни,,уйдорми,, от котешки нокът и кожа от кошута със звезда на челото),съд-щ убити бактериални частици от най-честите причинители на инф.на горните и долни дихателни пътища.

# 205
  • Мнения: 4 915
Креми, вярно е, че се чувствам много добре. Дори не се уморявам много-много. Може би идеята за нарасналите задължения и радостта от новия член на семейството подсъзнателно ме "надъхват" да не се отпускам, знам ли... Wink

За Мариелка - очаквах големи драми и трагедии, щом се приберем със Сияна, защото каката е голяма ревнивка - не дава дори на баща си да ме целува и прегръща - веднага дотърчава с бойни викове да го отблъсне и да обсеби неговото място - почва да ме гушка тя и да ме целува по устата.  Laughing Много е привързана към мен, но ето че ни учуди със спокойното и безпроблемно приемане на бебето, дори не се дразни, като го гледа все в ръцете ми.
Дано така продължава, макар че не ми се вярва много, но си го пожелаваме.  Simple Smile

Кърменето си е ОК, както при каката. Още от болницата гледах да намаля по-скоро и да премахна добавката, че да не свиква с шишето. То и на Сияна не й харесваше и се давеше от добавката.
Мажех си зърната с ланолин, да предотвратя рагади, но явно опитът с Мариела си каза своето и Сияна не ме разрани - очевидно я поставям правилно на гърдата...
Каквото те притеснява за кърменето - ще питаш, ще помагаме.  Hug

# 206
  • Мнения: 7 723
Free Soul    , много ти е сладка бебката  Laughing
Пу- пу  Laughing

Дори, честит ти рожденник на патерица



Специални поздрави и на Яна  Laughing

Момичета, тръшнал ни е як грип- Ивка трети ден е с 39`, а на Нети чак днес започна да й спада. Аз ония ден бях с 39`- цял ден, сега поддържам някви 37, 5 . Тече ми носа и кашлям, та така, че не мога да си събера мислите за по- дълъг постинг.
Чао на всички лека вечер и бъдете здрави    bouquet

# 207
  • Мнения: 2 959
Привети, Момичета!

...да ви споделя, че се чувствам страхотно! Сърцето, душата и домът ми са пълни с любов...
Волна душице, благодаря Ти за хубавият разказ! Пожелавам Ти това хубаво състояние да се запази завинаги при Теб! Поздравления отново за красивото създание на което си дала живот и да нагушкаш нашата връстничка кака Мариела! А колко често се кърмите, започна ли да даваш вит. Д?
...ще поощтряваш такива неориентирани като мен...
Козлю, всички ще Те поощряваме, важното е го има желанието! Успех с памперса всичко ще стане и не е необходимо да понаплескваш сладкото дупенце на Бузанка. А за буквичките, поздравления!
Мамарени, оздравяхте ли вкъщи, оправи ли се кръста на Митко?
Мили, благодаря за Цитросепта, но аз съм доста на Ви с такива имуностимуланти, засега разчитам на кърмата и плодовете и зеленчуците да видим докога. Успех с "болният" вкъщи и дано успееш да запазиш снимките на чаровника, би било жалко да се загубят. Успех и лека работа, сега трябва да работиш за трима с тез липсващи и болни колежки! И само да допълня към липсващите ни дружки и Пимпа  с Ками/ хайде казвайте как сте? Да не си започнала някакъв ремонт, Неуморнице?/ и Биби с двете кукли Плами и Цвети/ а ти амбициозна Майче, да не сте започнали ремонта на детската?!/ и Ралничето с Анджи и Христо/ как е работата, а Татито кога беше на нови иследвания за ръката?/ и Стели Мели и Валката/ наближава времето за втората лентичка и чакаме да се похвалиш, обеща ни!/.
Хей, Грипавата русокоса Фея, оздравявайте бързо с Нети, липсва ни свежестта на постингите Ти.
Бубка, как върви работата?

Хубав нов ден Ви желая!

# 208
  • Мнения: 505
здравейте  bouquet

леле, колко е  хубаво отново да се появи бебе в нашите редици... Сияна е много сладка и дано да расте здраво и щастливо момиче, обкръжено от толкова много ОБИЧ и грижи  bowuu

Дори, честит ти рожденник на патерици..все така да ти прави хубави подаръци..е с пожелания да не дефектират така бързо...    bouquet между другото я кажи кой модел на Нокия е този твой злополучен телефон, че и аз по едно време бях решила да се обзаведа с такова чудо..но още не мога да си харесам модел..пък съм и ЦИЦИЯ и трудно ще дам над 400лв....   newsm78

Мили, пиша и от работата и от къщи... кога как се падне..но гледам вечер да съм повече с децата..та предимпо от работата крадвам по някоя минутка, за да ви УВАЖА...   bouquet

Кали, с памперса нощно време още се борим... аз я пробвах 2-3 вечера без да я будя за пишкане..но сутрин е напикана..та смених тактиката... към 12ч я вдигам и така СПЯЩА я слагам на гърнето..тя се изпишква и отново в ХОРИЗОНТАЛНО положение.... и резултата е СУХО ДУПЕ на сутринта... не съм сигурна че така ще я свикна да задържа пишото да сутринта, но поне за момента ще е така...  Rolling Eyes А КАЛЕНДАРА ЕСТЕСТВЕНО ЧЕ ГО РАЗПЕЧАТАХ и подарих на бебите..в подходящ за използване вид...  bowuu

Рали, как е на новата работа..май не ти остава много време вече за нас.. дано да си добре там.. и рано или късно ще се появиш и сред нас...

Ади, как е ЛУДЕТИНАТА Мишо...оздравя ли ви кака Мими..та да си отпочинеш и ти... не си ли мислила за варианта ЯСЛА..или си против...


Креми, а при вас Наталка как приема бъдещата поява на бебчо... измислихте ли име....


Миленка или Грипавата..., нормализира ли температурата на момичетата...има ли подобрение в състоянието ви...  Praynig

Рени, Ванката тръгна ли пак на ясла...

Иренка, а Никол как е ..оздравявате ли вече..нали се оплакваше че и вие сте болни...

Марго, а с тебе какво стана, че вече не пишеш нито тука нито в Скайпа...

Биби, май и тебе пак те ЗАХАПА работната вълна... поръчахте ли мебелите..

ПОЗДРАВИ И ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ ВИ



# 209
  • София
  • Мнения: 3 060
Здравейте момичета, днес бях на работа  Party  цяла сутрин не можах да се организирам да свърша нищо, а като се замисля, че утер е петък  ooooh!

Светле разкошна дъщеря имаш! Наистина изглежда поне на месец! Чудесно е, че каката не ревнува (за сега), може би няма да е трудна адаптациаята към новия член на семейството щом не я е отхвърлила веднага! Моя приятелка има деца с 1г и 11м разлика и каката изобщо не ревнува от малкия, но ревнува ужасно, ако майка й гушне Мишо, примерно  Crossing Arms
А в кърменето ти си ветеран - няма да има изненади  Hug

Доре честит ти рожденник! Да те слуша и да те обича много!
 
Кали не съм се отказала от второ бебче, но за моя огромна изненада таткото не иска  newsm78 Аз непрекъснато повдигам темата, но той все я отбягва, веднъж каза, че не му било сега времето...малко ми е тъжно, защото сега съм се навила много за второ и ми се вижда напълно подходящо като време - Мишо ще е на 3, ще го запиша на градина, кака Мими ще започне да гледа новото бебе - направо съм го измислила, ама желаещи няма...

Относно акането - и ние сме в отбора на дрисльовците  Sick По 2-3 пъти на ден ака, понякога се чудя дали изяжда толкова, колкото изхвърля  Thinking Но той от бебе е така, даже понякога до 5-6 пъти на ден сме стигали (това в бебешките месеци), даже съм се притеснявала, че има разтройство...Аз съм много щастлива за този негов "редовен" стомах, защото аз съм изключително проблемна...да не изпадам в подробности!
Иначе си мисля, че е нормално да пропуска някой ден, щом после си ходи нормално, не се запича и да я боли дупето.

И аз започнах да давам имуностимулатор Герисан, по-скоро като превантивна мярка срещу върлуващия грип. До сега не бях давала, нито някакви витамини - цедиме му сокове от портокали, грейпфрути, мандарини, той сам си вади плодовете от хладилника , слага ги в пресата цели и натиска ли натиска  Joy Трябва да си купя електрическа машинка за цедене на цитруси, че с онази ръчна преса си е голям фитнес, ама все не се сещам, вечер като взема да цедя - тогава ми идва на ум.

Момичета, кой номер обувки носят децата ви?
Мишо ми се струва, че порасна някак изведнъж и много дрехи му умаляха - малко неподходящо време, вчера купих 2 нови анцуга и 3 бодита, които може и да са малки наесен, а сега ще ги носи още месец-два. Но това не е проблема, пораснаха му краката и му умаляха маратонките, а ботушките ги обува, но пръстите му опират отпред, номер 24 са....и сега съм в голяма чуденка какво да му купя. Ако му купя ботуши - може да няма зима (не че до сега имаше!) и да няма смисъл от тях, а после ще трябва да му купя и обувки. Ако купя направо обувки - може да стане студено или да се качим пак на Витоша или...ох, голяма дилема! А и той не може да каже дали са му удобни сегашните ботушки, но взе да се спъва и като пипнах - пръстчетата стигнали до отпред  Thinking

Отивам да си лягам, малко рано за мен  newsm78 ама що ми се приспа така...А и Мишо преди малко алармира оттатък, че "Миши пауа беа, сипа ного пукака а маса, а под", което ще рече "Мишо направи беля, изсипа много пуканки на масата и на пода". Сега говори по телефона "на ужким" "Ники, айде уте пак вози лифта! Лифта нани, уте пак вози, айде Ники чао!" Mr. Green
Много е впечатлен от лифта, нощем говори на съм за него, сутрин става с надеждата, че "вози лифта" Mr. Green

Вашите деца правилно ли говорят или на "бебешки"?
Защото за Мишовия език определено трябва преводач Tired Почти няма дума, която да я казва цялата и правилно. Иначе мнооого бърбори, но само аз и мъжа ми му разбираме, и кака Мими, разбира се, но даже и ние се затрудняваме понякога  Thinking

Вили ме изпревари с постинга  Laughing Мисля, си Вили за градина, но се насочвам към някоя частна, че в нашия квартал няма много доволни от местните заведения, или поне аз не съм чувала положителни отзиви. За сега съм се насочила към 2 - едната е някаква "Първа частна детска градина", близо до нас, но в посока обратна на работата ми. Ходих, могат да го вземат и веднага, учат английски, театър и забравих още какво. Но не ми хареса, че всички деца играят в едно помещение, от всички групи...иначе градината си има собствен двор, отделна сграда си е, топло, приятно, хареса ми на пръв поглед, таксата е 270лв+50лв за храна. А най-хубавото е, че работи до 8, между 6-6.30 децата вечерят и след това можеш да си го вземеш.
Другата е някаква "Вила Вилекула", която ми е близо до работата, но там не съм ходила, една майка я хвали в "нашите деца", там е 10лв/ден. Ще подам документи и в държавната (това си го повтарям всяка вечер и все не отивам на сутринта), пък ако вземат, че го вземат, тогава ще му мисля  Mr. Green

Пожелавам бързо оздравяване на всички грипозни! Целувки на дечурлигата от на с Мишо!

Общи условия

Активация на акаунт