Няколко въпроса към тези с Хашимото. Алтернативно лечение?

  • 613 054
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 1 770
  • София
  • Мнения: 3 611
hjkl;, аз съм с няколко автоимунни болести, но нито един лекар не ми е казал причината за развиването им. Имам приятелка лекар в САЩ, както и в Германия. Търсила съм и от тях информация по въпроса, т.к. смятам, че медицината там е на по-високо равнище от родната ни, но засега такава НЯМА. Не знам откъде ти черпиш информация и я представяш като доказана истина. Ако се знае причината, ще може да бъде намерен начин за излекуването на автоимунните болести при всички заболели. До този момент медицината препоръчва само да се потиска имунната система, за да се забавя процесът. Не е най-добрият начин, но засега е единствен. Търсят се алтернативни методи, но на този етап излекуване няма.  Облекчаване на симптомите не означава излекуване.
Чудя се и защо пишеш в теми, в които се споделят мнения за различни здравословни проблеми, каквито ти нямаш. Няма нищо лошо, че си религиозна, но имам против фанатично да натрапваш идеите си и то във форуми като този. Peace

Последна редакция: ср, 25 фев 2015, 23:02 от july1993

# 1 771
  • Мнения: 1 274
При мен определено има автоимунни проблеми и при други хора в рода и семейството.

Информацията си черпя от лекари практикуващи т.нар. функционална медицина в САЩ. Имат и сайтове, напр. Dr. Mercola, Dr. Mark Hyman, Dr. Kriss Kresser, Dr. David Perlmutter, фармацефт Isabella Wentz, Suzy Cohen, Dr. Terry Wahls, Dr. Amy Myers, Dr. William Davis и др. Сред тях има известни автори, хора с докторски степени, професори в известни университети. За някои такива лекари се споменава редовно във вм нвх темата, например, книгите им са налични в библиотеката на темата.
july1993, по отношение на лекарите, с които си се консултирала, тези неща сега навлизат, много лекари все още са далеч от тях. Все пак на една близка в западна европа, цял живот с автоимунни болести, цял живот по доктори, най-после ѝ откриха силна глутенова непоносимост. Както тя каза, лекарите сега започват да се запознават с тези неща. Има съществена разлика между цьолиакия и глутенова непоносимост. Във вм нвх темата ми харесва, че пишат специалисти с такова мислене. Защото познават добре академичната медицина (алопатия), но лекуват с храна и добавки. Приемат и палео храненето, не съм на вм нвх.

Последна редакция: ср, 25 фев 2015, 23:14 от hjkl;

# 1 772
  • София
  • Мнения: 3 611
Да, по света има толкова медицини, колкото и хора. Всеки си развива неговите си теории. Мен обаче ме интересуват конкретни, доказани резултати, а не предположения. Приемането или неприемането на дадени хранителни продукти е свързано с отделния организъм и неговите потребности, а не с болестта точно. За тебе може да е полезно козето мляко като най-близко до човешкото, но синът ми на 1годинка направи алергия към него. Не може с лека ръка да се раздават съвети какво да се яде и пие само защото е препочитано от нечий организъм.

# 1 773
  • Мнения: 361
Отдавна чета темата, е не всичко- постовете на hjkl; просто ги прескачам и не чета.
Определям се като вярваща християнка и всеки ден благодаря на Бог, че ме срещна с йогата и хомеопатията.

# 1 774
  • Мнения: 1 998
Въобразявам ли си или последните ми постове ги няма  newsm78

# 1 775
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Спокойно, не са само твоите, на доста хора липсват, но са оставили на hjkl; . На това му се казва модериране по български.

# 1 776
  • София
  • Мнения: 1 914
ха, много странно, и аз писах сутринта тук, но не си откривам поста Confused и това ако не е дискриминация newsm78

# 1 777
  • Мнения: 5 178
И моите ги няма,  а просто питах за. С резултати от лечение на Хашимото с православие

# 1 778
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Брех, hjkl; още трови темата с обиди.

Пия си тамяна и добавките с кеф и не мога да се оплача за момента.

# 1 779
# 1 780
  • Мнения: 295
Видях, че се обсъждат някакви "окултни" техники за справяне с Хашимото-то. Всеки си намира начинът за лекуване - важно е да вярва, че работи  Peace
Вчера попаднах на една статия, за чисто прозаичните причини за нарушенията на функцията на ЩЖ и се чудя дали са верни. newsm78 Аз отговарям на около 30% от описанието на стандартния болен, но и проблемът ми не е много сериозен... Ето това е статията: За щитовидната жлеза и общуването
Извинявам се, ако вече е коментирано.

# 1 781
  • Бургас
  • Мнения: 6 334
За мен отговарят напълно. Peace и това, което се стремя да направя е да освободя тези задържани емоции.Първата крачка беше да говоря за тях.

# 1 782
  • Мнения: 1 998
Малинка коментирали сме го, но няма за какво да се извиняваш.
Аз съм напълно съгласна с написаното. За мен отговаря до много голяма степен.

# 1 783
  • Мнения: 14 635
За мен не отговаря статията.Чела съм,че в Б-я има бум на това заболяване след аварията  в Чернобил.Склонна съм да мисля,че това повече отговаря в моя случай.

# 1 784
  • Мнения: 2 452
За мен не отговаря статията.Чела съм,че в Б-я има бум на това заболяване след аварията  в Чернобил.Склонна съм да мисля,че това повече отговаря в моя случай.

Според мен също е виновен Чернобил, просто заболяването в световен мащаб е 2-3% някъде а тук е епидемия. Доц ендокринолог също ми е казвал че смята че е от Чернобил от който сме натрупали радиокативен йод в щитовидната жлеза. Именно заради този йод трябва да пием селен двата елемента трябва да са в баланс отделно на това в България има йодна профилактика която е въведена преди Чернобил но след аварията не е отменена т.е говорим за двойно натрупване на йод а почвата ни е селенодефицитна. Писала за това и друг път аз пия селена вече почти 1 година без прекъсвания и ще продължавам.

Общи условия

Активация на акаунт