Бременни мами-шофирате ли?

  • 2 270
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Интересувам се понеже всеки ми казва "стига с тая кола че друсаш бебето"и тем подобни глупости!Аз съм в 30г.с.и не виждам защо да не си карам колата newsm12Вероятно като завали сняг ще спра защото все пак-всичко става,ама дано не е скоро.Та какво мислите Вие по въпроса?!

# 1
  • Мнения: 7 474
Аз карах до последно. Може би само последния месец поограничих, че ми пречеше волана на тумбака Laughing

# 2
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
И с първото и сега без ограничения. Зависи кой как се чуства. С първото дори сама се закарах до болницата. Аз предпочитам да шофирам отколкото да ме бутат в градския транспорт.

# 3
  • Мнения: 264
Мъжът ми се опита първия път да ми наложи вето, но втория път хиче и не ми се меси по този въпрос. Лично за мен шофирането из София е твърде голям източник на изхабени нерви (смея да твърдя че съм добър шофьор) та по-скоро мен това ме накара последния месец да шофирам по изключение. Определено съм за карането на кола пред алтернативата градски транспорт. Да не говорим, че седналите баби и дядовци в трамвая си обръщаха главите в обратната посока и се правеха, че не ме виждат, за да не станат случайно... Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 4 867
не виждам връзка между двете, поне преди шкембакът да подпре волана....

# 5
  • Мнения: 2 379
Във вихъра си съм! Карам шофьорски курс в момента Mr. Green Laughing
Стига да се чувстваш спокойна и да не ти пречи, определено колата е за предпочитане пред градския транспорт Stop който е нередовен, постоянно има ужасна блъсканица, хората са нечистоплътни и несъобразителни Sick

# 6
  • Мнения: 516
Карах до последния ден Peace  Тези приказки са ми познати ама изобщо не им обръщах внимание. Кво по рейсовете ли да се тъпча Crossing Arms нестава Naughty

# 7
  • Мнения: 3 334
и аз си карах  колата до последно Peace

# 8
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз бях пуснала точно такава тема преди  newsm78 около месец,ще ти отговоря че при мен също така се получаваше-този казал,онзи рекъл...Карай си и споко,виж аз в коя седмица съм и не съм спирала  newsm01,а и на бебето му е добре,все ме подритва nuts

# 9
  • Мнения: 693
Аз не съм шофирала защото съм млад шофьор и не съм уверена но ако си караш добре не виждам защо не, то ако вземем за всичко така да мислим - ами ако се случи нещо, тогава не трябва нищо да правим

# 10
  • Мнения: 1 555
Да ти кажа аз не слизах от колата си до последния ден преди да родя ! Колата ми е със спортно ока4ване и си представи как друса на най-малката дупка, но тогава и бебо беше солидарен с мен  Heart Eyes
Определено след 8 месец ми беше доста тежко, но пък бебо много се радваше когато го возих така се премяташе, 4е понякога дори съм пропускала светофар  Laughing

# 11
  • Мнения: 817
И аз си карам постоянно.Мисля ,че шофирането е за предпочитане пред градския транспорт.Само че сега съм много по внимателна Naughty

# 12
  • Мнения: 2 663
Карах си до последно, карах вечерта преди да се приберем и сутринта родих

# 13
  • София
  • Мнения: 1 481
Дали ще караш ти, или някой ще те вози- друсането е едно и също. Аз спрях да карам преди около месец, защото започнах да се нервирам адски от другите шофьори и ме хвана страх да не направя нещо необмислено на пътя...  #2gunfire

# 14
  • Мнения: 9 050
Карах си и аз до последно, защото се чувствах добре. А пък мъжа ми беше най-доволен! Изобщо не се е опитвал да ме спре. Толкова му беше гот да си пийва и после да си има шофьор Simple Smile Ама пък аз сега наваксвам. Милия вече два месеца не е пил повече от една малка бира като сме навън. А как ни гледат по ресторантите! Жената си пие втората голяма водка, а мъжлето на една малка биричка Simple Smile

# 15
  • Мнения: 133
в 37г.с. съм и си карам, корема не ми опира в  волана, но вече усещам че не ми е удобно толкова свита

# 16
  • Varna
  • Мнения: 603
и аз карах до последно

# 17
  • Мнения: 4 155
Зависи си от човека. Ако се чувстваш уверена и не ти пречи - защо да не караш? Аз и без да съм бременна и по време на бремеността гледах да не карам, тъй като ме беше страх.

# 18
  • Мнения: 793
Карах до последно и корема даже не ми пречеше  Grinning

# 19
  • Мнения: 592
И аз все още шофирам,но честно казано не ми е много удобно.Освен това опитвам се да избегна пиковите часове и центъра

# 20
  • Мнения: 3 478
Ами вече не съм бременна, но тогава си карах до последно буквално.  Не ми пречеше хич. Ти ако се чувстваш добре не обръщай внимание на хорските мнения, че те в такива моменти са прекалено много Peace

# 21
  • Мнения: 527
Аз си карам,но гледам да внимавам за дупки,че много да не се треса,но те са навсякъде Simple SmileВажно е да караш  по-внимателно и да не се ядосваш на другите шофьори,въпреки че аз понякога го правя.Все пак ако има някакъв проблем през бремеността,сигурно не е много препоръчително да караш

# 22
  • Мнения: 28
Не виждам защо да не продължаваш да караш докато се чустваш добре...аз също още си карам,сега сам в 23г.с.,  дърпам седалката малко по-назад и готово! Само по-бавничко, защото дори да си много добър шофъор, нали знаеш какви кретени има по пътищата! Особено ако видят че жена кара...оле майко! #2gunfire

# 23
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз си шофирам все още, въпреки , че съм 29 г.с. За сега не ми пречи, но мисля в деветия май да не карам повече, че нали е зима  Tired

# 24
  • Мнения: 5 393
Шофирах до преди да родя-не ми пречеше корема, нито друсането newsm01

# 25
  • Мнения: 1 425
Шофирах до последно, не ми пречеше корема, слагах си колана даже, защото тук е задължително.

# 26
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
И аз точно преди една седмица (в деня, когато родих), се закарах сама до зъболекаря сутринта. Не съм спирала с шофирането, но все пак Добрич не може да се сравнява със София по отношение на рискови моменти и стрес по трафика.

# 27
  • Мнения: 348
Бях преносила и пак карах  #Crazy Ми щом не ти пречи не виждам нищо лошо, въпреки, че най-накрая не можеш и да се огледаш като хората, така че не е препоръчително.  Crazy

# 28
  • Мнения: 619
И с двете бременности шофирах до последно.

# 29
  • Мнения: 191
И аз си шофирах до последно! Peace

# 30
  • Мнения: 5 362
Шофирах рядко като бременна,но все пак го правех,та дори и в 9-я месец.

# 31
  • Мнения: 454
Това са пълни глупости да не си караш колата. В момента съм 32 с и се чувствам много по-добре, когато съм в моята кола отколкото в някое такси.

# 32
  • Мнения: 289
И аз карах до последно. Това ми се струваше доста по-безопасно от карането на таксиджиите и бутането по градския транспорт.

# 33
Аз съм в 38 г.с. и карам без проблеми. Съжалявам,че колата е на майстор и трябва да моля съпруга ми да ме закара тук и там. Не мисля,че шофирането би дало някакво негативно отражение на бремеността.
Днес си взимам колата,мисля да я карам и другата седмица,така че спокойно.

# 34
  • Мнения: 936
С първата бременност - не, защото не можех. Познайте колко много пъти се возих в автобуса права с големия корем. Затова с втората бременност не слизах от колата до последно и ми беше много добре. newsm01

# 35
  • Canada
  • Мнения: 649
И аз карах до последно и коремът не ми е пречел. Не съм се притеснявала въобще. Вярно, че родих август месец. Сега в снега мисля че ще трябва да поспреш за всеки случай.

# 36
  • Мнения: 3 456
Ами, щом се чувстваш добре- карай си колата и doh не им обръщай внимание на другите, какво казват

# 37
  • Мнения: 1 104
Аз все още си карам. На моменти ми пречи корема, но на бебо му няма нищо. То дали ще карам аз или ще ме возят , друсането по "красивите" улици на България е все едно и също.

# 38
  • Мнения: 6 472
Карах до последно. Даже и колан слагах. Закопчавах го зад гърба ми и после прехвърлях само частта която минава диагонално, за да не ми пристяга нищо корема.

# 39
  • София
  • Мнения: 4 397
Във вихъра си съм! Карам шофьорски курс в момента Mr. Green Laughing
Стига да се чувстваш спокойна и да не ти пречи, определено колата е за предпочитане пред градския транспорт Stop който е нередовен, постоянно има ужасна блъсканица, хората са нечистоплътни и несъобразителни Sick
И аз и аз  Mr. Green
и даже инструктора ми дава зор, че нямало времее, до седмия месец трябва да съм се явила на изпит и да взема книжка, че после няма да ме допуснат до изпит.

# 40
  • v nas
  • Мнения: 50
аз карах до последно и коремът не ми е пречел дори отидох да раждам и бях с колата (не знаех че ще раждам де) и като ме изписаха  пак се качих и карах   Embarassed
щом се чувстваш добре карай си колата

# 41
  • Мнения: 865
и аз си карам и коремът ми не ми пречи,но проблемът е с излизането от колата/спортна е/-  станала съм малко тромава Laughing

# 42
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Карах през цялото време. И сега Влади като го кача в колата веднага заспива. Съпругът ми казва, че вече малкият бил свикнал цели  9 месеца та затова сега направо обожава да се вози в колата. Peace Mr. Green

# 43
  • Мнения: 3 360
И аз шофирах до последно...Даже си мислех,че мога сама да се "закарам"до болницата като започне раждането hahahaЩом се чувстваш добре-карай Laughing

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 488
Карах през цялото време. И сега Влади като го кача в колата веднага заспива. Съпругът ми казва, че вече малкият бил свикнал цели  9 месеца та затова сега направо обожава да се вози в колата. Peace Mr. Green


И принас така само дето сме дами  Peace

# 45
  • Мнения: 777
Аз също шофирам и не смятам да спирам, освен ако не завали сняг и не се заледи. Докато е хубаво времето и докато корема ми се събира зад волана - ще продължавам.  Crazy Simple Smile

# 46
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Според мен зависи от това къде живееш, по кое време караш, колко добър шофьор си и колко уверена се чувстваш.
Аз живея в централната част на София и да карам през деня ми е супер изнервящо, още повече че всичко ми е наблизо и предпочитам да ходя пеша (пеша се стига по-бързо). Карам вечер или уикендите, когато няма толкова задръствания.
Това, обаче, се отнася не само за периода на бременността, а и преди това. Особено напоследък задръстванията са ужасни! Миналата седмица ходих до магазин СОМО на околовръстното. Средната ми скорост беше 4 км / ч!!!!

Коремът не ми пречи, макар че съм в 9 месец. Седалката ми се регулира на височина, волана - също.

# 47
  • Мнения: 1 212
Кола карах до последно! До средата на 7 ми месец изкарвах по 6 - 7 часа зад волана.
Една седмица преди раждане, постъпих в болница за изследвания за секцио и с колата си се закарах до там.

Вярно, че последните 1  - 2 месеца не е добре да си нон - стоп зад волана, то ти самата не се чувстваш комфортно.
 От друга страна има жени на които има забраняват да стават от леглото от самото начало на бременноста, какво остава за шофиране....
Всичко зависи от индивидуалното ти състояние и себеусещане....
Успех !

# 48
  • София
  • Мнения: 3 099
Карам си и нито корем ми пречи, нито се подтискам от съветници!!! Не гледай щъркела ми - в 38 г.с. съм.

# 49
  • Мнения: 5 026
Аз карах до последно. Може би само последния месец поограничих, че ми пречеше волана на тумбака Laughing
И аз така-вече много ми опираше тумбака...

# 50
  • София
  • Мнения: 630
Карах до края на бременността. По-трудно ми беше, но не съм имала притеснения. Чувствах се глупаво, когато близките ми правеха коментар, но явно са се притеснявали.

# 51
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не съм карала Naughty, защото имаше кой да ме вози, пък и в нашият град разстоянията не са големи! Случвало ми се е няколко пъти, но се броят на пръстите на едната ръка Wink

# 52
  • Мнения: 503
карах си колата до последната седмица и се чувствах по добре отколкото вървенето пеш

# 53
  • Мнения: 104
 Ден преди да родя ходих с колата на консултация:))))) Така, че смело само да не се стряскаш, трябва да се пазиш. Успех!!

# 54
  • Мнения: 382
И аз карах до последно, даже и вечерта преди да ми почнат контракциите - ходих на пазар и бях напълнила колата с вкусотии, които не успях да изям Sad, 'щото през нощта бебо се разшава и ни прати в боницата...
Единственото, от което се притеснявах  в края, е да не ми изтекът водите... та на седалката си бях сложила една голяма дебела хавлия и в багажника си бях приготвила багажа за болницата плюс една торбичка с гащи и резервен панталон...в случай, че се подмокря. Имах проблеми с паркирането назад, 'щото не можех да се завъртя... На даването на акъл не обръщах внимание, тъй като колата беше единственият начин да се придвижа (последните 3 месеца от бременността не можех и по 200 метра да ходя - имах доста болезнена херния).

# 55
  • Мнения: 204
Аз съм в 32 седмица и все още шофирам сама. Даже и работа върша с колата. Ако се чувстваш добре, няма проблем да шофираш до раждането. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 80
И аз все още щофирам, друг е въпроса, че го правя по неволя. Сутрин за да стигна до работа ми отнема 45 мин, а тръгвам сравнително рано -7.30-7.45. Вечер, за да се прибера трафика ми отнема около 1-1 час и 15 мин. Рекорда ми за тази зима е 2 часа #Cussing out Шофьор съм от 14 години, винаги съм харесвала да шофирам, но сега направо ненавиждам шофирането заради трафика. Но при мисълта за градския транспорт  #2gunfire, ще продължавам да карам до като мога.

# 57
  • Мнения: 439
карах си до последно newsm01

# 58
  • Мнения: 1 267
шофирах до 2 седмици преди да родя, но сега като се замисля е много опасно, ако не се налага много не го правете

# 59
  • Мнения: 5 103
Карах до последно Peace

# 60
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Карам и засега не ми пречи корема.  Peace

# 61
  • Мнения: X
A на дълъг път шофирате ли? Аз също карам кола без проблеми засега, все още не съм усетила някакви притеснения, но вероятно ще ми се наложи да пътувам до София /аз съм от Пловдив/ и се чудя дали е добре да шофирам по магистралата?

# 62
  • София
  • Мнения: 626
Аз си карах до последно Hug

# 63
  • Мнения: 831
бъзикаха ме, че ще родя в колата и за малко така да стане Wink
само бъди внимателна, иначе не виждампричина да не караш, а аз нямах и избор. трябваше да водя дъщерята на разни школи и по-добре с колата отколкото в градския транспорт....

# 64
  • Мнения: 324
Аз си карах до 45 дни преди раждане. После не ми се налагаше.  Laughing При всички положения е по-добре от всякакъв друг транспорт. Само бъди внимателна и спокойна, доколкото е възможно.  Peace

# 65
  • Мнения: 226
Аз съм бременна в 26 г.с. и си карам редовно, пътувам и извън града. И влака и градския транспорт са по-лоша алтернатива. Съвременните коли возят удобно и леко. Имам само малко притеснения за колана - ако не дай се боже стане нещо, рязкото опъване ще е много опасно по всяка вероятност.

# 66
  • Плевен
  • Мнения: 973
Аз шофирах до последно ! За предпазния колан знам, че не трябва да се ползва при бременност, даже и по правилник !!! Аз поне в напреднала бременност не съм слагала колан. В 9-ия месец си дърпах седлката по-назад за да ми е по-удобно, е все пак стигах педалите ... Laughing

# 67
Карах си до последно, защото нито корема ми пречеше, нито съм се чувствала неконфортно. Дори бях по-спокойна когато аз си се возех, отколкото друг да ме кара.

# 68
  • Мнения: 493
И аз шофирам,но все още нямам голям корем.

# 69
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Ще шофирам докато не започне да ми пречи или да чувствам някакъв дискомфорт от това.
Знам, че не е препоръчително за мами с рискова бременност, в останалите случаи не виждам нищо нередно.
И, все пак, трябва да се придвижваме по някакъв начин, а всеки знае, че градския транспорт не е по-доброто решение.

# 70
  • Мнения: 74
Аз също продължавам да карам , ама всички роднини ми се карат!
Все им обяснявам , че не съм единствената бременна , която шофира! И казвам , че ако тръгна да раждам тъкмо ще се закарам до АГ-то! Simple Smile

# 71
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Аз карах до последно. Може би само последния месец поограничих, че ми пречеше волана на тумбака Laughing

карах до последно, наложи се обаче да ползвам колата все по-малко накрая защото ми беше много трудно влизането и излизането и проблема с волана беша налице, а освен това колата ми е много мъничка, двуврата и това допълнително ме възпираше иначе никой не можеше да ме убеди че не трябва да шофирам

# 72
  • Мнения: 375
Карам все още. ДАже се майтапиме с мъжа ми. че мога и сама да си отида с колата до родилния дом.Ама няма паркинг там иначе не виждам проблем Laughing. Но има различни "идиоти" на пътя които не виждат че съм бременна и внимавам повече, карам по бавно. Единствено забелязах че като бях 6-7 месец бях много разсейна. Шофирах, имайки чувството, че някой ме вози а не че аз карам и си гледах настрани. Тогава се уплаших от  тоя факт и се стегнах. Но не става без кола.

# 73
  • Мнения: 410
Аз си карах и в десетия месец(преносих). Това Бургас Варна за нищо го нямах. Бях огромна, но все пак се събирах! Голяма далавера е с полицаите.

# 74
  • Мнения: 4 784
Че градският транспорт по-малко ли друса??? Да не говорим и за миризмата /която лично на мен адски ми действа отрицателно, да не казвам точно как.../, блъсканицата и хората, които се правят на разсеяни да ти отстъпят място.... според мен автомобилът си е по-добрата алтернатива. Аз съм в 37 г.с. и си шофирам без проблем. Виж, ако има сняг или е заледено, тогава има повод да се замислиш, но при това хубаво време в момента...

# 75
  • Мнения: 11 003
Че градският транспорт по-малко ли друса??? Да не говорим и за миризмата /която лично на мен адски ми действа отрицателно, да не казвам точно как.../

 Peace Peace

На някои ни се случва да шофираме и без документите на колата  Embarassed

# 76
  • Мнения: 750
Карам все още и не мисля да се отказвам. Внимавам повече и съм забавила темпото, но всеки път като мина покрай спирка и си представя, че може и на нея да вися , благодаря на Бога, че имам какво да карам  Grinning

# 77
  • Мнения: 1 454
И аз си карам въпреки че е много рано още, но мисля да си карам докрая стига да се събирам в колата, че е малка и двуврата. Предпочитам аз да си карам отколкото да се возя. А относно колана си го слагам и мисля така да продължавам. Просто по- нататък ще срагам само горната част за да не ми пристиска корема

# 78
  • Мнения: 506
През цялата си бременност карах и особено в края й повече от необходимото, тъй като правихме ремонт в нас и живеех на вилата, която е извън града. И всичко си беше цветя и рози, докато два дена преди термина ми един безумен 85 годишен дъртак с бастун при това мина на червено с неговата си кола и ме блъсна. За радост пострада единствено колата. Та мнението ми е, че дори и да сме прекрасни шофьорки, не всичко зависи от нас и при следваща бременност бих ограничила шофьорлъка.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Почти до последно Simple Smile Малкия юнак, обаче недоволстваше, почваше да ритна и да се бунтува  Peace

# 80
  • Мнения: 4 621
Аз щофирах до дяня преди да родя - чувствах се добре и нямах проблем Peace

# 81
моят мъж изобщо не ми даваше,с изключение на един път да отида на консултация

Общи условия

Активация на акаунт