Изповядвали ли сте се?

  • 3 892
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 517
Пред свещеник - не. Пред собствената си съвест - да (и може би по този начин и пред Бога).
Има неща в моя живот, за които съжалявам и НЕ бих ги повторила. Има, обаче и такива, за които искрено и от сърце се разкайвам и съжалявам, че се е стигнало до там, но ако пак трябва да взема решение, то ще е същото  Sad

   Църкви - мъркви, джамии - мамии...Бог е един и вижда всичко! Важното е какво ти е на сърцето и на душата, а не колко свещи си запалил. Ако вътре в себе си почувстваш, че си сгрешил и истински съжаляваш, едва ли е важно толкова, че не си го казал и на отчето.
 Peace

Весела Коледа и Щастлива Нова Година на всички!!!!!!!!!!!  Hug  Hug  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 38 484
Ха Ха.  LaughingМай аз съм единствения човек във Форума, който се е изповядвал в църква.


Честно казано, това беше преди 10тина години. И сега мога да го направя ама като си представя че ще седна да си редя греховете пред нашия шишко свещеник и направо смях ме хваща. Пък и три дни и три нощи няма да ми стигнат докато ги изредя. А опашката по празници е голяяма. Затова и не се изповядвам и причастие не взимам. Пък и новата ни църква хич не ме кефи. Ако се сещате за коя говоря.

Затова ще си ходя грешна и щастлива. Айде Весели празници на всички!

# 47
  • Мнения: 87
Затова и не се изповядвам и причастие не взимам.
не , че ми е приятно да съм ти контра...обаче имаш ли идея коя религия (по-точно разклонение) взимат причастия?!

# 48
  • Мнения: 801
аз се изповядах един-единствен път, преди 4 години в един манастир край Търново......

Последна редакция: ср, 27 дек 2006, 21:17 от фурор

# 49
  • Мнения: 830
Я кажи как става че ми взе интереса Praynig

# 50
  • София
  • Мнения: 38 484
Затова и не се изповядвам и причастие не взимам.
не , че ми е приятно да съм ти контра...обаче имаш ли идея коя религия (по-точно разклонение) взимат причастия?!

Явно не си се сетил сам за коя църква става дума в моя пост.

Говоря за католическата църква. В православната също има изповед и причастие. Само че се нарича по друг начин. А това че много хора не знаят за какво става въпрос показва колко сме в час българите със каноните на собствената си религия. Twisted Evil

# 51
  • Мнения: 87
Явно не си се сетил сам за коя църква става дума в моя пост.
напротив - въпросът ми си беше риторичен!

В православната също има изповед и причастие. Само че се нарича по друг начин.
...защо просто не наречеш нещата с истинските  им имена тогава?! Може и да ни впечатлиш повече!

А това че много хора не знаят за какво става въпрос показва колко сме в час българите със каноните на собствената си религия. Twisted Evil
...ами аз претенции да познавам Християнството и всичките му разклонения и секти - нямам!
Но за това пък си имаме теб - предполагам ще ни осветлиш с познанията си?

# 52
  • София
  • Мнения: 38 484
Ей че заядливи са някои хора днес...
Сори за оффа.

# 53
  • Popovo
  • Мнения: 571

   Църкви - мъркви, джамии - мамии...Бог е един и вижда всичко! Важното е какво ти е на сърцето и на душата, а не колко свещи си запалил. Ако вътре в себе си почувстваш, че си сгрешил и истински съжаляваш, едва ли е важно толкова, че не си го казал и на отчето.
 Peace

Весела Коледа и Щастлива Нова Година на всички!!!!!!!!!!!  Hug  Hug  Hug

# 54
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Бих се изповядала, вярваща съм и мисля че това би ми донесло успокоение, по-евтин вариант от психоанализата и по-ефективен. Но къде newsm78

# 55
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484




Говоря за католическата църква. В православната също има изповед и причастие. Само че се нарича по друг начин.
[/quote]


Абсолютно вярно, майка ми пости всяка година двата поста и след това има изповед и причастие. Само че ги получава в църква в провинцията. Чудя се дали има в София нормална църква със свестни попове, които да не са пияни-заляни по тези мероприятия Rolling EyesОт моя опит в Ал. Невски и една църква в Хиподрума отците са толкова неадекватни и така те претупват,
че излизаш с чувството, че всичко е опорочено и се губи целия смисъл на изповедта.

# 56
  • Мнения: 620





Чудя се дали има в София нормална църква със свестни попове, които да не са пияни-заляни по тези мероприятия Rolling EyesОт моя опит в Ал. Невски и една църква в Хиподрума отците са толкова неадекватни и така те претупват,
че излизаш с чувството, че всичко е опорочено и се губи целия смисъл на изповедта.

Да ти споделя......май няма такива попове дето търсиш ConfusedИли поне са адска рядкост,лични наблюдения Sunglasses Laughing

# 57
  • Мнения: 830
Сега се сетих на работа минава един поп да си плаща покупките и на касата една многоо хубава касиерка Winkче онзи и вика :"Много си хубава ма с тез дълги коси и красиво лице........"че как да се изповядам ми кажете ,пък ми се ще Mr. Green


пп.това не е виц,а действителност

# 58
  • Мнения: 1 731
Бих се изповядала, ако имаше къде! Само не знам как ще се чувства, този на който се изповядвам! Ще запази ли самообладание Laughing

 hahaha Hug Hug Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 38 484




Говоря за католическата църква. В православната също има изповед и причастие. Само че се нарича по друг начин.


Абсолютно вярно, майка ми пости всяка година двата поста и след това има изповед и причастие. Само че ги получава в църква в провинцията. Чудя се дали има в София нормална църква със свестни попове, които да не са пияни-заляни по тези мероприятия Rolling EyesОт моя опит в Ал. Невски и една църква в Хиподрума отците са толкова неадекватни и така те претупват,
че излизаш с чувството, че всичко е опорочено и се губи целия смисъл на изповедта.
[/quote]

Има една малка църква на ул. "Люлин планина". Питай за отец Христо.

Общи условия

Активация на акаунт